Založ si blog

Bizarnosti nášho súdnictva

Už to je dosť zlé, že naše súdnictvo dlhé roky prekrúcal a dodnes svojimi úletmi deformuje ego-maniak a najväčší politický vriťolezec medzi sudcami, ktorý sa dnes hrá div nie, že na disidenta. Ale my máme bizarnosti priamo v zákonoch, v ich výklade a to aj pri nad slnko jasnejších prípadoch.

Podarené trio z Rumunska nedávno v akomsi našom meste ukradlo drahú bundu. Ona si ju prišla do obchodu akože vyskúšať, využila chvíľu bez dozoru a strčila ju do veľkej čiernej tašky, ktorú vyniesol jej muž k autu, kde čakal ich odrastený syn. Ale neušli ďaleko. Predavačka si všimla nielen stratu bundy, ale identifikovala aj auto a smer jeho jazdy, takže ho hliadka zakrátko zastavila. Výsledok? Hoci bunda evidentne zmizla, kamerový systém usvedčoval ženu aj muža a našla sa aj taška, policajti po chvíli handrkovania zlodejov pustili. Ani si nedali námahu ich prelustrovať a zistiť, či to nie sú známe zlodejské firmy, tiež čo o nich vedia v Rumunsku, čo o nich vie Interpol, či Europol, skrátka stačila výhovorka, že bunda sa nenašla (zrejme ju vyhodili za jazdy) a týchto vagabundov ani len nepredviedli pred sudcu! V USA by ich odsúdil už miestny sudca z ľudu na fleku a bez dlhých rečí. Rumuni-neRumuni, tu kradnúť nebudete! Ale u nás? My sme raj pre zlodejov. Veď čítajte ďalej.

Krátko po prvom prípade chytili policajti tri Maďarky, čo v obchodnom dome v Trenčíne vyniesli STO kusov oblečenia v celkovej cene 2 500 eur. To sa im podarilo tým, že si tašky vystlali alobalom, ktorý rušil signalizáciu pri východe. Tentoraz však policajti nielenže ukradnuté veci aj pomôcku zlodejok našli, ale tie sa nakoniec priznali. S vyhliadkou na dva roky za mrežami. Výsledok? Zakrátko boli prepustené z väzby s tým, že ich budú riešiť v Maďarsku??? Kto a prečo by to robil? Veď my sme kradošom-friendly krajina!

Do tretice známy prípad. Zlodej vliezol do vily herca a politika Milana Kňažka, bol našťastie zadržaný a konečne sa dostal expresne aj pred súd. Výsledok? Pán sudca odmietol zobrať na vedomie, že tento parazit má za sebou už DVANÁSŤ právoplatných odsúdení za vlámania do domácností v Českej republike. Pán sudca si totiž myslí, že tento notorický zlodej sa prechodom fakticky neexistujúcej hranice stal neviniatkom a tak mu dal škandalózne nízky trest. Neuveriteľné v priamom prenose!

Inými slovami – zlodeji celého sveta, príďte si pokradnúť, u nás vás sudcovia i polícia chránia!

Ale to nie je všetko. My máme aj absurdné, bizarné pravidlo, podľa ktorého sa hľadajú všetky možnosti, ako najhorším zločincom zmierňovať ich tresty. Viem, že neuveríte, tak čítajte pozorne.

Mafiózo niekoho zákerne zavraždí. Po veľkom úsilí polície a prokuratúry sa konečne dostane pred súd a zázrak sa stane, je aj odsúdený. Po čase sa zistí, že spáchal aj iné zločiny – lenže tie sú mu odpustené, pretože vražda a test za ňu majú prednosť??? Aká je to úcta k tým ďalším obetiam? Aká je to logika voči ďalším poškodeným? Neviem, nerozumiem, nesúhlasím.

Ešte bizarnejšie je opačné garde. Mafiána konečne usvedčia z hospodárskej kriminality (vydieranie atď.). Konečne je za mrežami. Ale odrazu sa preukáže, že aj vraždil. On sa k tomu (vďaka chytrému advokátovi, ktorý už tuší výsledok) aj prizná! Výsledok? Z nového trestu za vraždu sa mu ODPOČÍTA, čo už si odsedel. Odpočíta??? A to má akú logiku pliesť ekonomickú kriminalitu s vraždou a nakoniec z toho spliesť poľahčujúcu okolnosť??? V súdnictve poznačenom Harabinom je aj toto možné. V USA by za súbeh zločinov dotyčnému dobu vo väzení nielen sčítali, ale priam násobili!

Ale perla bizarnosti ešte len prichádza. Predstavte si, že máte najväčšieho a najcynickejšieho vraha v celej histórii Slovenska, ktorý sám vyhlásil, že zabil toľko ľudí, koľko sa zmestí do autobusu. Po veľkom úsilí polície, vyšetrovateľov, ale aj prokurátorov a sudcov sa napriek tomu, že sa táto beštia bráni cez elitných advokátov „vyvraždenými“ peniazmi (a oni sa nehanbia si ich zobrať), je konečne odsúdený na doživotie. A teraz to začína. Postupne sa začínajú odhaľovať ďalšie a ďalšie beštiálne vraždy tohto monštra. No a naše súdy sa tým ODMIETAJÚ čo i len zaoberať, pretože vraj doživotný trest je dostatočný a nedá sa zvýšiť?! To je fraška. Veď je to neúcta k obetiam takýchto zločinov, ktorým je tým pádom upierané aspoň vedomie, že justícia zločiny stíha. Ale hlavne, je to ignorancia faktu, že dotyčné monštrum má vďaka takejto obludnej laxnosti našich súdov šancu dostať sa z doživotia predčasne. Takže dnes sa dotyčný dokonca arogantne priznáva k zločinom, ktoré roky urputne zapieral (za pomoci bezškrupulóznych advokátov), pretože vie (a už sa o tom aj presvedčil u súdov, ktoré predsa len dodatočne prebehli), že našich sudcov ani nenapadne, aby za takýchto priťažujúcich dôkazov vyniesli rozsudok doživotia bez možnosti skrátenia trestu. A pri pokuse o predčasné prepustenie mu sudcovia ešte pripočítajú k dobru, že sa priznal, keď si bol už istý, že jeho krvavé beštiálne zločiny sú premlčané??? V USA to ošetrujú dokonca niekoľkonásobným doživotnými trestami, či súčtom trestov na 160 a viac rokov.

Ministerka spravodlivosti Žitňanská nedávno konečne verejne priznala, že naše súdnictvo (pod vplyvom neoliberálov, ktorí v USA neuspeli, tak prišli fabrikovať takéto experimenty k nám) favorizuje páchateľov pred obeťami. Vraj to napraví tým, že pridelí obetiam expertov na prikladanie náplastí na bolesť?? Toto má byť riešenie? Najskôr nezmyselným výkladom zákonov spôsobíme traumu neviery v spravodlivosť a potom to pofúkame? Môže byť niečo absurdnejšie? Pani ministerka vo svojom druhom funkčnom období nápadne obchádza vred istého indivídua na našom súdnictve, s ktorým sa pôvodne aspoň pokúšala zápasiť. No dobre, ale tu je predsa dosť príkladov, aby začala so zákonodarcami preberať bizarnosti nášho súdnictva a so sudcami absurdné výklady, ktoré k tomu vedú. Čo Vy na to, pani ministerka?

Feminizmus ako tretie zlo

17.07.2018

V diskusiách k mojim článkom sa opakuje otázka, či je feminizmus pokračovaním marxizmu-leninizmu. Už som vysvetľoval, že som si dal v 90-tych rokoch tú prácu (a že to bola fuška!) prečítať viac »

Slniečkár útočí smelo – na odporučené ciele

09.07.2018

Máme čerstvý príklad. Michal Havran sa už dlhšiu dobu profiluje, ako agilný slniečkársky propagandista. Dal sa na križiacku výpravu proti zlu, ktoré si sám vymýšľa. Pred časom, pre nedostatok viac »

Zvrhlosti pána Harabina

06.07.2018

Motto: Tristo slovenských advokátov konštatovalo, že najhorším senátom Najvyššieho súdu bol za minulý rok ten, ktorému predsedal Štefan Harabin. Zvlášť opakované zmätočné (keďže odporovalo viac »

Trinh Xuan Thanha, vietnam

Vietnamec z Prahy sa priznal k podielu na únose krajana

18.07.2018 16:06

Muž podozrivý z podielu na minuloročnom únose vietnamského manažéra v Berlíne sa priznal, že na akcii spolupracoval s vietnamskou tajnou službou.

Andrew Brunson

Americký pastor ostáva vo väzení, rozhodol turecký súd. Za špionáž mu hrozí 35 rokov

18.07.2018 15:38

Súd v tureckom meste Aliaga rozhodol, že americký pastor Andrew Brunson zostane vo väzení. Zároveň odmietol žiadosť jeho obhajcu o prepustenie.

plyn, gajary

Rokovania o ruskom plyne sa roztáčajú

18.07.2018 15:35

Zdá sa, že cesta k dohode o preprave plynu z Ruska cez Ukrajinu po roku 2019 je otvorená. V utorok sa začali rokovania medzi Ukrajinou, Ruskom a Európskou úniou.

loď, migrant

Pri pobreží Cypru sa utopilo najmenej 19 migrantov

18.07.2018 15:25, aktualizované: 16:10

Severocyperská pobrežná stráž uviedla, že 103 migrantov bolo zachránených a 25 je stále nezvestných.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 428
Celková čítanosť: 1983710x
Priemerná čítanosť článkov: 4635x

Autor blogu

Odkazy