Založ si blog

Xenofóbia slniečkárov? Nič nové, veď je na povel. . .

Mnohé je jasnejšie, ak máme dobrú pamäť. Alebo aspoň spoľahlivý archív. Toto som našiel v tom svojom:

Bush a Putin, kamaráti

Bush a Putin, kamaráti

 

Všimnite si z výstrižku na obrázku – v novembri 2006 sa Bush Jr. ako prezident na ceste na Ázijský summit zastavil v Moskve a s Putinom si dali „kaviár a jablkovú žemľovku“, aby sa potom „lúčili tak vášnivo, ako keby išlo o blízkych príbuzných“. Nepripomína vám to niečo?

Pred likvidáciou Kaddáfího sa u neho západní politici striedali ako na orloji (Clintonová sa stretla s jeho synom a bola „veľmi potešená“, aby potom vyhlásila, že jeho otec „musí pykať„?!). Sarkózy si od neho vraj požičal na volebnú kampaň a potom ho pokojne nechal bombardovať.

Miloševič bol ich kamarát a „mierotvorca z Balkánu“, než ho začali bombardovať.

Saddám Husajn bol ich kamarát proti Iránu (dodávali mu aj zbrane – napr. stíhačky Mirage) a keď avizoval útok na Kuvajt, tvárili sa vo Washingtone, že sa ich to netýka.

Churchill obdivoval Mussoliniho (napísal mu oslavný list) a Stalinovi venoval symbolický meč za Stalingrad.

Lukašenko (pôvodne posledný diktátor v Európe) je najnovšie ich kamarát.

S krvavým diktátorom Kimom sa americký prezident Trump priam objíma.

Leninovi, ktorý povedal, že roľníci najlepšie pochopia revolúciu, keď budú hladovať, posielali z USA potravinovú pomoc…

Stále sa to opakuje: keď sa im to hodí, spoja sa aj s čertom (Bush Jr. potreboval ruskú pomoc pre logistické cesty proti Al-Káide v Afganistane) a keď už vyššie menovaní nemôžu poslúžiť, tak ich zlikvidujú. Len s tou xenofóbiou proti Rusom im to akosi nevychádza, hoci v americkej žlťáckej tlači je slovo Rus nadávka. Takto onálepkovali už aj kandidáta na prezidenta Henry A. Vallaceho, ktorý bol vo vojnových rokoch viceprezidentom a po smrti prezidenta Roosevelta sa uchádzal o jeho kreslo.

Globalizačná klika vo Washingtone si predchádzala Rusov na čele s Putinom, lebo ich potrebovali kvôli „vojne s terorizmom“. Po čase ale zistili, že tá „vojna“ zas až toľko nevynáša, veď sa kvôli nej nedajú stavať atómové ponorky a super-bombardéry, na ktorých sa najlepšie ryžuje. Tak si spomenuli na starú dobrú Studenú vojnu a rusofóbiu. A tak vyfabrikovali celú sériu provokácií proti Rusku – napríklad s tou trápnou skupinou exhibicionistov z Pussy Riot a keď sa Rusi nenechali vyprovokovať (a stále sú zdržanliví), vyfabrikovali za 5 miliárd dolárov konflikt na Ukrajine. A teraz si sami porovnajte, čo písalo SME pred dvanástimi rokmi a čo dnes píšu SME-ti. História je poučná…

Kiskova cena útechy a čo to zakrýva?

21.03.2019

V posledných dňoch ma zarazila správa, že náš splátkový prezident Kiska dostal v Bruseli akúsi Cenu za akési aktivity v prospech Rómov a Sintov. Ja si totiž nespomínam, že by tento pán urobil viac »

Hanba pána Harabina

13.03.2019

Pri práci na knihách o slovenskej mafii som v posledných rokoch opakovane narážal na bizarné rozhodnutia senátov, ktoré na prvý pohľad zjavne ovládal istý Štefan Harabin buď ako ich predseda viac »

Ochrankári pod paľbou II.

12.03.2019

Práca na mojej najnovšej „mafiánskej“ knihe MAFIÁNI 5: Sátorovci kontra Pápayovci / Duel Tóth – Muszka / MAFIÁNSKI BRATIA ADAMČOVCI s podnadpisom Mafia na juhu – strach a hrôza ma priviedla viac »

South Korea US North Korea

Trump odvolal nové sankcie voči Severnej Kórei

22.03.2019 23:52

Hovorkyňa Bieleho domu uviedla, že Trump "má rád predsedu Kima a nemyslí si, že tieto sankcie budú potrebné".

VENEZUELA-POLITICS/GUAIDO-LATEST

USA uvalili sankcie na venezuelskú banku v reakcii na zatknutie Marrera

22.03.2019 23:32

Ide o reakciu Washingtonu na nedávne zatknutie Roberta Marrera, blízkeho spolupracovníka venezuelského opozičného vodcu Juana Guaidóa.

USA-TRUMP/RUSSIA-POLL

Robert Mueller ukončil vyšetrovanie zásahov Ruska do prezidentských volieb v USA

22.03.2019 23:11

Mueller svoju záverečnú správu doručil americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

USA-TRUMP/

Islamský štát prišiel o všetky územia v Sýrii

22.03.2019 21:56

Oznámila to v piatok hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 460
Celková čítanosť: 2355033x
Priemerná čítanosť článkov: 5120x

Autor blogu

Odkazy