Založ si blog

Nie prezident – Kiskoid!

Až sa hanbím, že mi to došlo až teraz. A pritom je to také jednoduché. Zoberieme na všetko odhodlaného zväzáka. Kariéru už doma neurobí, lebo komunistický režim skolaboval. Netreba ho hľadať, príde si pre inštrukcie sám. Nájdeme ho na benzínke v USA ako námedzného robotníka (fotky k dispozícii!). Iste bude vďačný, že ho „ktosi“ zasvätí do toho ako funguje kapitalizmus. Čo len kapitalizmus – americký sen! Také banálne a mne to nenapadlo. Nedošlo mi, že tu máme za prezidenta – drona! Kdesi za oceánom sedí niekto pri obrazovke a sleduje jeho „let“. Imidžmakeri v službách služieb, ktorých rozpočet je zrejme bezodný, sa pochlapili, stvorili vzor pre slovenskú mládež. Od umývača áut za pár rokov prezidentom krajiny!!! Kto by uveril, že nímand príde z Ameriky „osvietený“, priam „ožiarený“ americkým snom, zo dňa na deň sa stane milionárom, potom urobí ten starý trik mafiánov, že sa dá na okázalú charitu, aby ukázal, že kapitalista a „selfmademan“ má aj srdce a oblúznení domorodci si ho zvolia za prvého muža štátu? No predsa státisíce Slovákov a Sloveniek – a ja medzi nimi (áno, priznávam, ja som tomu triku tiež naletel)! V prezidentskom paláci sú s ním pohotovo po ruke ďalší, čo dostali školenie za oceánom. Keby náhodou zaváhal, či zabudol inštrukcie, priskočia, poradia. Misia je accomplished…

Ale vždy je niečo za niečo. Hovorí sa tomu „spiaci agent“. Zaškolíte, vychováte, vyfinancujete ho a pošlete do „záujmovej oblasti“. A necháte odloženého na „horšie časy“. Potom sa náhle, z čistého neba, udeje vražda (tak ako objednali ostreľovačov na Euromajdane a ako eštebáci, chvalabohu len na oko, vyfabrikovali mŕtveho študenta ako spúšťač „Novembrovej revolúcie“ a tak ako vždy je pri tzv. farebných revolúciách vždy nejaký mŕtvy – lebo to zaberá) a „spiaci agent“ sa prebudí zo svojho amerického sna. Do práce sa ber! Tak príde z lyžovačky (?!!) a vyhlási, že aj keď by za tou vraždou nestála naša vláda (načo by to preboha robila, akú už len toto má logiku???), aj tak musí padnúť. A do toho sa spustí známy mechanizmus žlťáckej tlače (nenávisť a xenofóbia šírená na bežiacom páse + varovanie pred tým, aby sa ľudia, preboha, nedozvedeli pravdu z nimi nekontrolovaných zdrojov, ako sú tzv. alternatívne médiá) a do toho jačí zopár figúrok tej našej úbožiackej opozície. A nešťastie mohlo byť hotové. Ale nestalo sa, prevrat sa nepodaril. Zlyhala práve tá alternatíva k vláde nepoužiteľných exotov typu Matoviča, Sulíka, Kollára (??? čo už je toto za úlet, ten kamoš mafiánov a abnormálny multitrtko v parlamente, ktorého si žlťácka tlač okázalo nevšíma???), Galka, Nicholsonovej, atď atď atď. Vláda sa udržala, riadne zvolené strany fungujú v rámci zastupiteľskej demokracie. A čo so spiacim agentom? Po použití zahodiť! V Centrále zjavne konštatovali, že spiaci agent zlyhal. Scenár „amerického sna“ sa u nás neujal. A do toho tie jeho aféry s popradskou mafiou, to zasa zlyhal niekto v Centrále, alebo im to tento dron zatajil. Takže niekto tam ďaleko odložil joystick a vypol obrazovku. Náš prezidentský dron ešte bude chvíľu vrčať na záložných batériách, ešte aspoň na oko bude mútiť vodu, ale zákon fyziky nepustí – keď raz dron vypnete zo zástrčky, už nepoletí.

Vždy mi bolo na tej osobe (objekte?) niečo čudné. Nevedel som to pomenovať, až keď som si uvedomil, ako hovorí – ako robot! Tie naučené gestá, tá dikcia známa zo školení mediálnych agentúr, tie pauzy podľa komunikačného šlabikára. Aký som bol slepý, že som si to neuvedomil skôr. Až včera večer som zobral do rúk knihu verejnosti málo známeho a pritom dlhé roky tu pôsobiaceho novinára a tiež dlhoročného šéfredaktora Literárneho týždenníka Pavla Dinku a prečítal si v jeho knihe „Láska k moci…“ jeho rozhovor s neznámou docentkou Ilonou Švihlíkovou, českou ekonómkou a politologičkou. V úvode k rozhovoru mi udrel do očí názov jej knihy „Jak jsme se stali kolonií“. A vtedy mi to došlo. Odporúčam…

Inklúzia degeneruje školstvo

10.06.2019

POZOR: Administrátor zablokoval tento článok s tým, že mám vymazať časti, ktoré som teraz zvýraznil (a pridal názorný príklad). Uvážte sami, či Vám tieto fakty MUSIA byť zamlčané? To viac »

Mafiáni ako výbercovia „daní“

07.06.2019

Ak sa niekto pýta ako mohla u nás v 90. rokoch tak prekvitať mafia, tak treba povedať, že aj vďaka tomu, že mafiánsky organizovaný zločin sa priživoval na inom organizovanom zločine. Napríklad viac »

Ako sa fabrikuje kauza – sterilizácie rómskych žien

04.06.2019

Nijako sa nešpecializujem práve na túto problematiku. Ale ako publicista a vedec som o nej pri svojej popularizačnej práci počul veľa od samotných lekárov a to dôležitejšie je, že ako autor viac »

Jeffrey Epstein Ghislaine Maxwell

V prípade sexuálneho zneužívania dievčat figuruje aj "Epsteinova madam"

18.08.2019 21:52

Epsteinovi údajne pomáhala dohadzovať dievčatá dcéra britského mediálneho magnáta Roberta Maxwella.

poľsko, helikoptéra

Záchranári hľadajú mužov uviaznutých v najdlhšej tatranskej jaskyni

18.08.2019 21:08

Spojenie medzi dvojicou a kolegami vo Veľkej snežnej jaskyni sa prerušilo po náhlom zatopení jednej z chodieb.

ministerstvo zdravotníctva

Na chaos pri liekoch doplatili pacienti

18.08.2019 19:30

Niektorí onkologickí pacienti si musia od júla za lieky priplácať mesačne desiatky eur. Chyba sa stala na strane štátu, ktorý zle nastavil ceny.

Migranti, štúrovo, polícia, utečenci

V Štúrove zadržali migrantov z Afganistanu, schovávali sa pod vagónmi

18.08.2019 18:58

Zvyšná časť nelegálnych migrantov bola zadržaná neskôr, keďže pešo pokračovala ďalej.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 470
Celková čítanosť: 2575266x
Priemerná čítanosť článkov: 5479x

Autor blogu

Odkazy