Založ si blog

Kiskova cena útechy a čo to zakrýva?

V posledných dňoch ma zarazila správa, že náš splátkový prezident Kiska dostal v Bruseli akúsi Cenu za akési aktivity v prospech Rómov a Sintov. Ja si totiž nespomínam, že by tento pán urobil čokoľvek naozaj významné voči našim Rómom, o nejakých Sintoch ani nehovoriac. Naopak, bez ocenenia ostávajú tí, ktorí pre vzájomné porozumenie väčšinového obyvateľstva a Rómov naozaj niečo užitočné robia, napríklad aj filmom s prekvapivo úprimným pohľadom na to ako si napríklad zarábajú vo Viedni. Vzhľadom k tomu sa mi skôr zdá, že Cena pre Kisku je nejaké zástupné lízatko, ktorým mu ktosi mal naznačiť, že ak chlapec dobre slúži, pochvala sa vždy nájde. Ale komu slúžil?

 

Kiskoxit a Brexit

   V týchto dňoch je najdiskutovanejšou európskou záležitosťou odchod Veľkej Británie z EÚ. Briti sa trápia s tým, aby odišli korektne, k čomu im zjavne bránia zvyšky ich svetovládnej nostalgie. Tie by údajne utrpeli, keby sa konečne Írsko zjednotilo aspoň colne, čiže hranica EÚ a Veľkej Británie by bola medzi Severným Írskom a Britskými ostrovmi. Preto sa nevedia dohodnúť a preto potrebujú viac času.

Vedenie EK a EP naopak arogantne vyhlasuje, že ich britské váhanie nezaujíma a nech vypadnú čím skôr. Je to absurdne postavené na hlavu. Briti odchádzajú znechutení neschopnosťou a aroganciou alkoholika Junckera a lokajského Tuska, ktoré predviedli v katastrofálne nezvládnutej migrantskej kríze. Takže skutočným riešením by bolo, aby odišli Juncker a Tusk, vymenilo sa vedenie EK a EP, takže Briti by odísť vôbec nemuseli!

A v takejto paradoxnej chvíli nemajú tí dvaja nič iné na práci, než potriasať rukou sebe podobnému Kiskovi, ktorý vo svojej funkcii zlyhal?

 

Kiska a dymová clona

   Súbežne niektorí predstavitelia Európskeho parlamentu arogantne pripomínajú, že vraj majú dôležitejšie úlohy a záležitosť Britov by sa mala vyriešiť čím skôr. No veď áno, chystá sa jedno z najväčších svinstiev z dielne Globalizačnej kliky a jej odnože v Bruseli – už 26. marca bude schvaľovaný návrh smernice Európskeho parlamentu a Európskej rady o autorskom práve na jednotnom digitálnom trhu. Sú v ňom zaradené nášľapné míny v podobe kontroverzných článkov 11 a 13, pri ktorých hrozí, že obmedzia používateľov internetu predbežným filtrovaním obsahu a zvýšia bariéru pre vstup novej konkurencie do sféry vyhľadávania a prezentácie spravodajského obsahu. Ide o jasný pokus nastoliť opäť cenzúru, tentoraz na internete. Neprehliadnite, prosím, a kontaktujte našich euro-poslancov, aby za takýto podraz proti nám všetkým nehlasovali! Znamená to totiž likvidáciu slobody slova, ako základného ľudského práva, aj na tejto blogosfére!!!

A aby sme nezabudli na Kiskoida. Namiesto toho, aby sa náš prezident ako prvý ozval proti cenzúre a obmedzení slobody slova, panáčkuje pri divadielku, ktoré má ukázať, že v EÚ nemáme momentálne iné starosti, len rozdávať takéto zemiakové medaily.

 

P.S. Vy-cenený Kiska

   Keďže si neviem spomenúť, že by Kiska urobil čokoľvek mimoriadne pre Rómov a už vôbec nie pre nejakých Sintov, pripadá mi to, že nám tu ktosi v Bruseli chcel ukázať, že dobrých sluhov vedia oceniť, hoci aj absurdným metálom. Kiskovi by sa však skôr hodila medaila „Za verné služby“. Ale komu ten pán naozaj slúžil, ostáva otázkou. Určite nie Slovensku…

Marián „Chuck Norris“ Kočner a žltá tlač

20.08.2019

Už sú zúfalí. Nepodarila sa im „farebná revolúcia“ falošnou stopou medzi dvojnásobnou vraždou neznámeho novinára a jeho snúbenice a vládou. Tak to skúšajú „oslím mostíkom“. Mesiace viac »

Inklúzia degeneruje školstvo

10.06.2019

POZOR: Administrátor zablokoval tento článok s tým, že mám vymazať časti, ktoré som teraz zvýraznil (a pridal názorný príklad). Uvážte sami, či Vám tieto fakty MUSIA byť zamlčané? To viac »

Mafiáni ako výbercovia „daní“

07.06.2019

Ak sa niekto pýta ako mohla u nás v 90. rokoch tak prekvitať mafia, tak treba povedať, že aj vďaka tomu, že mafiánsky organizovaný zločin sa priživoval na inom organizovanom zločine. Napríklad viac »

Japonsko, radiácia, fukušima

Lekári zasahujúci po výbuchu v ruskom stredisku o hrozbe radiácie nevedeli

23.08.2019 11:37

Zdravotníci sa rozhodli vypovedať, pretože sa obávali o svoje zdravie a nechceli, aby sa podobné porušenia bezpečnosti opakovali.

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2586075x
Priemerná čítanosť článkov: 5491x

Autor blogu

Odkazy