Založ si blog

Kiskova cena útechy a čo to zakrýva?

V posledných dňoch ma zarazila správa, že náš splátkový prezident Kiska dostal v Bruseli akúsi Cenu za akési aktivity v prospech Rómov a Sintov. Ja si totiž nespomínam, že by tento pán urobil čokoľvek naozaj významné voči našim Rómom, o nejakých Sintoch ani nehovoriac. Naopak, bez ocenenia ostávajú tí, ktorí pre vzájomné porozumenie väčšinového obyvateľstva a Rómov naozaj niečo užitočné robia, napríklad aj filmom s prekvapivo úprimným pohľadom na to ako si napríklad zarábajú vo Viedni. Vzhľadom k tomu sa mi skôr zdá, že Cena pre Kisku je nejaké zástupné lízatko, ktorým mu ktosi mal naznačiť, že ak chlapec dobre slúži, pochvala sa vždy nájde. Ale komu slúžil?

 

Kiskoxit a Brexit

   V týchto dňoch je najdiskutovanejšou európskou záležitosťou odchod Veľkej Británie z EÚ. Briti sa trápia s tým, aby odišli korektne, k čomu im zjavne bránia zvyšky ich svetovládnej nostalgie. Tie by údajne utrpeli, keby sa konečne Írsko zjednotilo aspoň colne, čiže hranica EÚ a Veľkej Británie by bola medzi Severným Írskom a Britskými ostrovmi. Preto sa nevedia dohodnúť a preto potrebujú viac času.

Vedenie EK a EP naopak arogantne vyhlasuje, že ich britské váhanie nezaujíma a nech vypadnú čím skôr. Je to absurdne postavené na hlavu. Briti odchádzajú znechutení neschopnosťou a aroganciou alkoholika Junckera a lokajského Tuska, ktoré predviedli v katastrofálne nezvládnutej migrantskej kríze. Takže skutočným riešením by bolo, aby odišli Juncker a Tusk, vymenilo sa vedenie EK a EP, takže Briti by odísť vôbec nemuseli!

A v takejto paradoxnej chvíli nemajú tí dvaja nič iné na práci, než potriasať rukou sebe podobnému Kiskovi, ktorý vo svojej funkcii zlyhal?

 

Kiska a dymová clona

   Súbežne niektorí predstavitelia Európskeho parlamentu arogantne pripomínajú, že vraj majú dôležitejšie úlohy a záležitosť Britov by sa mala vyriešiť čím skôr. No veď áno, chystá sa jedno z najväčších svinstiev z dielne Globalizačnej kliky a jej odnože v Bruseli – už 26. marca bude schvaľovaný návrh smernice Európskeho parlamentu a Európskej rady o autorskom práve na jednotnom digitálnom trhu. Sú v ňom zaradené nášľapné míny v podobe kontroverzných článkov 11 a 13, pri ktorých hrozí, že obmedzia používateľov internetu predbežným filtrovaním obsahu a zvýšia bariéru pre vstup novej konkurencie do sféry vyhľadávania a prezentácie spravodajského obsahu. Ide o jasný pokus nastoliť opäť cenzúru, tentoraz na internete. Neprehliadnite, prosím, a kontaktujte našich euro-poslancov, aby za takýto podraz proti nám všetkým nehlasovali! Znamená to totiž likvidáciu slobody slova, ako základného ľudského práva, aj na tejto blogosfére!!!

A aby sme nezabudli na Kiskoida. Namiesto toho, aby sa náš prezident ako prvý ozval proti cenzúre a obmedzení slobody slova, panáčkuje pri divadielku, ktoré má ukázať, že v EÚ nemáme momentálne iné starosti, len rozdávať takéto zemiakové medaily.

 

P.S. Vy-cenený Kiska

   Keďže si neviem spomenúť, že by Kiska urobil čokoľvek mimoriadne pre Rómov a už vôbec nie pre nejakých Sintov, pripadá mi to, že nám tu ktosi v Bruseli chcel ukázať, že dobrých sluhov vedia oceniť, hoci aj absurdným metálom. Kiskovi by sa však skôr hodila medaila „Za verné služby“. Ale komu ten pán naozaj slúžil, ostáva otázkou. Určite nie Slovensku…

Predali sme Dubčeka!

18.04.2019

V týchto dňoch sa máme rozhodovať, kto je Najväčší Slovák. Ak odhliadneme od toho, že táto britská hra (áno, je to hra na anketu, ktorá má priniesť peniaze tomu, kto si tento „formát“ viac »

Toto nie je 1. apríl, toto je cyber-zločin!

01.04.2019

Po dňoch mimoriadnych pod tlakom prezidentskej kampane a následných volieb, prichádzajú tie všedné. Z nich ako prvý trčí 1. apríl a vtipy s ním spojené. Žlťácke médiá by už z princípu viac »

Hanba pána Harabina

13.03.2019

Pri práci na knihách o slovenskej mafii som v posledných rokoch opakovane narážal na bizarné rozhodnutia senátov, ktoré na prvý pohľad zjavne ovládal istý Štefan Harabin buď ako ich predseda viac »

macron

Ardernová a Macron zvolávajú summit o zastavení zneužívania internetu na útoky

24.04.2019 08:00

Útoky v mešitách boli totiž naživo prenášané na internete.

Srí Lanka, teroristické útoky

Počet obetí útokov na Srí Lanke sa zvýšil, polícia tam zadržala 18 podozrivých

24.04.2019 07:10

Od nedele tak polícia v súvislosti s útokmi zadržala 58 ľudí.

us steel, košice, budova

U. S. Steel ponúkol zamestnancom neplatené voľno

24.04.2019 07:00

Zamestnanci košickej oceliarne dostali tesne pred veľkonočnými sviatkami možnosť čerpať si pracovné voľno. No bez náhrady mzdy.

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea

Severokórejský vodca sa vydal na cestu do Ruska, kde sa stretne s Putinom

24.04.2019 06:46

Summit Putin - Kim bude vôbec prvým vzájomným stretnutím oboch lídrov.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 462
Celková čítanosť: 2383883x
Priemerná čítanosť článkov: 5160x

Autor blogu

Odkazy