Miloš Zeman – bábka lobistu s mafiánskymi praktikami?

11. januára 2013, gumurin, Úvahy o politike

Sledujúc predvolebné diskusie kandidátov na českého prezidenta, prekvapuje ma krátka pamäť politikov, ale hlavne voličov. To by nebolo také neobvyklé, keby sa tá strata pamäte neprejavovala aj v okamihu, kedy sú jednotliví kandidáti priam vyzývaní, aby protikandidátovi položili tú najťažšiu otázku. V priamom televíznom dueli tak bol Jan Fischer moderátorom ČT vyzvaný, aby takú otázku položil Miloslavovi Zemanovi. Predpokladal som, že to bude samozrejme otázka na Zemanovo nechvalné alter-ego, či horšiu časť dua Jekyll a Hyde, Miroslava Šloufa.

Fischer postavu Šloufa úplne opomenul a Zeman tak mohol ukončiť ich duel v štýle blazeovaného „Honzíčku, nezlob“.

Pritom Jana Klímová a Jaroslav Kmenta v MF-Dnes a článku „Kdo platí Zemanovu kampaň? Šloufovi kamarádi z byznysu“ úlohu Miroslava Šloufa v súčasnej prezidentskej kampani Zemana popísali dopodrobna. O tom, že Šlouf má ambíciu dostať Zemana na Hrad jasne vypovedá aj známy dokument ČT „Tady je Šloufovo…“ autorov Jakuba Slomianého a Jana Bělohlavého.

V tom dokumente sa popisuje, ako Miroslav Šlouf využil pozíciu hlavného poradcu vtedajšieho premiéra Zemana a ako sa v tej dobe dostala vrcholná česká politika na úroveň poklop od kanálu: diskriminačná kampaň proti Petře Buzkové pod názvom Olovo (o ktorej Zeman tvrdil, že si ju sama vymyslela?!! teda mlžil a mlžil v prospech politického prežitia svojho najbližšieho radcu Šloufa), Šloufova koketéria s kšeftami s diktátorom Husajnom a škandalózne účinkovanie Karla Srba ako šéfa kancelárie vtedajšieho ministra zahraničných vecí Kavana, ktorého Kavanovi odporučil práve Šlouf. Keď na to prišli novinári a Srba musel oficiálne odísť, neskončilo to. Nasledoval pokus o zavraždenie novinárky Sabiny Slonkovej, kde súd označil ako iniciátora práve Srba a odsúdil ho. To už je jednanie na úrovni mafiánskych praktík!

V uvedenom dokumente Šlouf priznal, že vďaka nemu na Úrad vlády chodil aj najväčší mafiánsky kmotor František Mrázek…

A Mrázkovi do telefónu (podľa knihy Jaroslava Kmentu „Kmotor Mrázek“, vyd. JKM, 2008) jeho kumpán hovorí o ich parťákovi v obrovských tunelárskych kšeftoch Baracovi Alonovi:

„Největší prdel by byla, kdyby se zjistilo, že MLHA (premiér Zeman) s ním (Barakem) dvakrát večeřel, že se pěkně ožrali… A ON (Zeman) mu říkal: Dám vám tohle a tohle…“

Mimochodom, podľa tej istej knihy stál Mrázek za financovaním prvej predvolebnej kampane Občanského fóra v júni 1990. Samozrejme, že si za to vybrali svoje späť. A dodnes nie je plne jasné, kde zobral Šlouf peniaze na povestnú Zemanovu kampaň s autobusom Zemák.

Isté je, že napriek tomu, ako ho niektorí vo vyššiezmienenom dokumente ČT posielali do dôchodku, čím by sa v Čechách podstatne vyčistila politická scéna od rôznych manipulácií komunistického štýlu, Šlouf chce byť blízko moci. Už spomínaná Sabina Slonková na to s kolegom upozorňovali pred poslednou voľbou Klausa, keď načapali práve Šloufa na stretnutí so šéfom Klausovej kancelárie Jiřím Weiglom. Z dokumentu vyplýva, že sa zrejme ponúkal ako sprostredkovateľ hlasov niektorých poslancov a senátorov ČSSD.

Podľa verejného prehlásenia Zemana „nezažil lepšího manažera sociální demokracie“ ako práve Šlouf. Do kresla prezidenta Českej republiky sa teda tlačí politik, ktorému Šloufove praktiky nielen nevadia, ale priam ich kryje.

Je naozaj možné, že by českí voliči boli voči tomuto všetkému slepí a hluchí? Nevidia, že za bodrým rozdávačom bonmotov tohto Dr. Jekylla je chladný kalkul Mr. Hyda?

Česká republika nám bola dlho vzorom. Po najneuveriteľnejších škandáloch na najvyššej úrovni (len perličkou bolo povalenie vlády uprostred českého prezidentstva EÚ, za ktoré sa hanbili aj českí diplomati v zahraničí) smeruje s duom Zeman – Šlouf ešte hlbšie, než sme si vôbec dokázali predstaviť…