Založ si blog

Opäť hon na čarodejnice

Včera som si pozrel film o Daltonovi Trumbovi, jednom za najtalentovanejších hollywoodských scenáristov (napísal okrem iného „Prázdniny v Ríme“ s Audrey Hepburnovou, či film „Spartakus“ s Kirkom Douglasom). Trumba v 50-tych rokoch novodobí inkvizítori obvinili z „neamerickej činnosti“, pod zámienkou, že je komunista, čo nebol. Rovnako dokopy s ním obvinili desiatku vybraných scenáristov, ale aj stovky osobností v Hollywoode, ako aj tisíce iných v armáde a štátnych službách. Samozvaní inkvizítori na čele so senátorom McCarthym ich dali na „čiernu listinu“. Nesmeli odrazu robiť to, čo mali radi, a k čomu mali talent. A prišli nielen o prácu, ale mnohí aj o rodiny, ktoré tým pádom nedokázali uživiť, a niektorí aj o život, keď zo zúfalstva spáchali samovraždu. Samotný Trumbo odmietol podieľať sa na tejto špinavosti organizovanej „vyšetrovaním“ amerického Kongresu a za to šiel na jedenásť mesiacov do väzenia. Osobnosti ako Charlie Chaplin radšej Spojené štáty opustili. Dopozeral som ten film a došlo mi to – veď my žijeme rovnakú „dobu zla“, ako to po rokoch Trumbo pomenoval!

Už opäť tu máme dobrovoľných inkvizítorov, ktorý naľavo-napravo hlava-nehlava obviňujú iných z „neamerickej činnosti“. Môžem dokladovať na svojom príklade, keď si akýsi Bán vykonštruoval konšpiračnú teóriu, podľa ktorej som mal ísť „normalizovať televízne spravodajstvo“??? A vykrikoval to pred desaťtisícovým zástupom na jednom z protestov a doteraz sa mi za to neospravedlnil. Pritom ja som vtedy len externe prispieval do rozhlasu v relácii venovanej popularizácii vedy, na čo mám tú najvyššiu kvalifikáciu. Ale tí, čo sa vtedy chválili, že smrťou dvoch mladých ľudí „dosiahli viac, než kedykoľvek predtým“ (len si spomeňte) už začali samozvane vytvárať novú „čiernu listinu“. Všetci tí smotanovia, kostolníci, struháčikovia, benčíci a aj ten najväčší zúrivec (asi od zlosti, že nevyrástol telesne a ani duševne) vo vzornej spolupráci s polievčekami z „opozície“ už opäť nálepkovali a stále nálepkujú iných. Pozoruhodné na tom je, že spolu s vykrádačkou vyšetrovacích spisov Tódovou, alkoholikom Jeňom, či konšpirátorom Hríbom tvoria dokopy necelé jedno percento celej novinárskej obce, ale pošpiniť ju dokážu svojimi praktikami celú. Sú ako dobre zohraná a ešte lepšie platená svorka neoliberálnej demokratúry, ochotní spustiť mediálnu štvanicu na kohokoľvek kto sa ich lžiam nepodriadi a naopak dokážu zaťato mlčať o fatálnych zlyhaniach takých ako je Kiska (a jeho zmiznutá dizertačná práca), hlavný aktér Gorily Haščák, či daňový špekulant Matovič. Organizujú nenávistné štvanice, volajú nadriadeným vybraných obetí do práce, rozoštvávajú ich ne-mediálne a ne-verejné zázemie a neváhali by do akcie zapojiť aj Uličné výbory bdelosti, keby také boli. Tak ako boľševici. To si všimli už aj tí novinári, ktorí v týchto dňoch pred takýmito agitátormi novej Studenej vojny varujú. Títo agitátori štvaníc sa cítia zrejme rovnako ako ich boľševickí predchodcovia, ako nadľudia. A robia všetko preto, aby tým, čo obhajujú právo na slobodu slova a slobodu názoru, ako základné ľudské právo, zobrali toto právo a vyštvali ich z médií, pre ktoré desiatky rokov úspešne a obecne prospešne písali a pracovali. Majú rovnako krvavé oči ako mccarthysti pred viac ako polstoročím v USA. A ich verzia slobody slova je už len v brutálnych špinavostiach na web-stránke „Zomri“, ktorej medzičasom odhalení fabrikanti sa dokonca nechávajú strážiť Políciou, ako sa boja následkov vlastných obludných „vtipov“.

Film o Trumbovi končí porážkou samozvaných zúrivých ideologických inkvizítorov vďaka statočným mužom Hollywoodu, ako bol Kirk Douglas, či medzi politikmi samotný prezident J.F. Kennedy. Američania prehliadli špinavé hry nečistých karieristov zla (aj McCarthy bol s hanbou vyhnaný z politickej scény USA) a odmietli už vtedy to, čo nám sem cez žltú tlač znovu zavádzajú títo novodobí agitátori zloby. A už opäť sa vďaka nim boja niektoré médiá publikovať onálepkovaných autorov, už opäť by sme mali pristúpiť na obdobnú komunistickú štvanicu v rovnakej podobe, ako bol mccarthyzmus, a písať pod pseudonymom, hoci aj film o láske, lebo naše mená títo inkvizítori novej Studenej vojny samoúčelne pošpinili? Američania dokázali tomu zlu povedať nie. Skúsme to aj my v nastávajúcich voľbách!

Exoti piatej kolóny

26.02.2020

Byť príslušníkom Piatej kolóny, to už teda chce extra-charakter. A tak si Globalizačná klika nemôže veľmi vyberať (viď Kiska, ktorý ako prezident konečne priznal: „Ľudské práva nesmú viac »

Voľby a piata kolóna

24.02.2020

Počas španielskej občianskej vojny sa vojská generála Franka za podpory fašistického Talianska a nacistického Nemecka blížili k Madridu v pochodových kolónach zo štyroch strán. Velil im generál viac »

Umelci v stáde?

17.02.2020

Motto: „Je hrozné, keď jednotlivec drtí stádo, ale je ešte hroznejšie, keď stádo drtí jednotlivca“. Antoine de Saint-Exupéry Každý umelec sa pýši tým, aký je osobitý. O to viac prekvapuje, viac »

panelak torzo vybuch Presov 01

O pätici obvinených v súvislosti s výbuchom bytovky v Prešove budú súdy rozhodovať v utorok

27.02.2020 20:24

Termín neverejného informatívneho výsluchu všetkých troch obvinených stanovil sudca pre prípravné konanie na deň 3. marec.

počasie, 28. 2. 2020

Tlaková níž prináša veľkú zmenu v počasí

27.02.2020 19:30

Mysleli ste si, že sa snehu vo februári už nedočkáte? Môže nasnežiť aj tam, kde by ste to neočakávali.

František Duchoň, robot

Slováci sú medzi 12 tímami sveta, robotický projekt zdržalo poistenie

27.02.2020 18:53

Slovenský vedecký tím zložený z lekára a zo štyroch robotikov sa dostal do užšieho výberu medzinárodnej robotickej súťaže.

chrípka, baktéria, vírus, nádcha, prechladnutie

Vo žilinskej FNsP platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach

27.02.2020 18:22

Ľudia s príznakmi chrípky a respiračnými problémami by nemali navštevovať príbuzných v nemocnici.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 506
Celková čítanosť: 2983056x
Priemerná čítanosť článkov: 5895x

Autor blogu

Odkazy