Antifa – útok na kultúru!

23. januára 2023, gumurin, Krimi

Dlhodobo sa najmä v Bratislave prezentuje fašistickými metódami skupina extrémistov, ktorí si hovoria Antifa. Nad ich statusmi sa slušnému človeku zdvíha žalúdok. Je to na úrovni extrémistov so „Zomri“, ktorí sú pod policajnou ochranou, čo kryje všetky ich svinstvá.

Polícia si ani Antifu akosi nevšíma. Pritom exponenti Antifa sú vraj verejne známi. Spatlali dokonca aj nejakú kapelu, ktorá je koncentrovaný hnus, ale oni sa tvária, že tým oblažia obyvateľstvo rómskych osád. Vraj by radi takto pôsobili ako politická agitka pre „Progresívne Slovensko“. Isté je však aspoň to, že si trúfajú stále viac.

Antifa 3, fin.

Minulý týždeň ktosi zaútočil na malé kníhkupectvo Svojeť v Liga-pasáži v centre Bratislavy. Vedie ho už roky staršia, obetavá pani. Nie je zamerané na komerciu, skôr je to osveta a raritné knižné tituly, ktoré inde nedostať. Básne, filozofické spisy, história… Tiež literárne časopisy, ktoré v bežnej distribúcii nie sú, lebo to nevynáša. A na tento stánok kultúry spáchali extrémisti brutálny útok v štýle najhorších fašistických praktík?!!

Pozoruhodné je na tom to ohlušujúce mediálne ticho! Komerčné televízie, ktoré ochotne odvysielajú reportáž aj o mačičke zablúdenej na strome, neprejavili najmenší záujem informovať o brutálnom útoku na kultúru uprostred hlavného mesta! Ani verejnoprávna RTVS za naše koncesionárske poplatky neprejavila záujem. Správička sa objavila spočiatku len v Nitranskych novinách a podrobnejšia reportáž v časopise Zem a vek. Ako keby sme sa vracali do čias nacistického Nemecka, kedy fašistické bandy terorizovali kultúrne inštitúcie a obyvateľstvo.

G. Murín: Antifa 2, fin.

A čo nami platená „morálna autorita“, na ktorú sa tu hrá pani Čaputová? Ako to, že sa nad tým ani nepozastavila? Ako to, že sa neozvala? Ako to že nevolá po verejnom proteste? To jej už až tak otrnulo z prehliadania nacistických extrémistov na Ukrajine (viď Azov a Pravý sektor), že ich chráni svojim mlčaním (a kto mlčí, svedčí!) aj na Slovensku??!

G. Murín: Antifa 1, fin.

Nie je vôbec jasné, čo útočníkom na tých knihách a časopisoch vadilo. Tí vagabundi nasprejovali na dohľad svojho „diela“ nápis Kvír Antifa, čo je už úplne absurdné, pretože historické štúdie o pôvode Slovanov, alebo elegické verše o kráse Prírody, či štúdia utopickej filozofie nemajú ani omylom s touto komunitou nič spoločné. Jasné je len to, že samozvaní údajní exponenti tejto komunity sa prejavujú brutálnym násilím a ich teror už presiahol všetky medze.

Čitateľka Klaudia to na FCB komentovala slovami: „Nacisti pálili knihy a toto sa na to podobá…“

Dokedy sa tomu bude „chrabrá“ NAKA prizerať?