Gorila – Miklošova obhajoba Dzurindu

Dnes som náhodou zahliadol obednú politickú debatu na STV a nevychádzal z údivu. Mikloš tam rozprával ako Janko Zlatoústy a takmer by som mu aj uveril. Veď si to len predstavte podľa Mikloša: protikorupčná skupina položí premiérovi Dzurindovi na stôl prepisy tajných jednaní, ktoré ukazujú, že minister jeho vlády chystá privatizáciu štátnych podnikov podľa taktovky určitej záujmovej finančnej skupiny, už si rozdávajú aj úplatky a Dzurinda (chudák) NEMÔŽE konať! Vraj by to bol politický zásah do vyšetrovania, ktoré ešte neskončilo. No, ľutovali ho včielky.
A teraz k realite:
–    Je to SDKÚ pod vedením Dzurindu a Mikloša, ktorí sú priam posadnutí privatizáciou čohokoľvek (viete, že už predali istej francúzskej firmy aj naše zdroje vody?).
–    Ich osvedčená taktika je, že do štátneho podniku nasadia SVOJICH ľudí, tí sa nabalia a keď sa to prevalí, je to dôkaz, že štát vo veľkých podnikoch nikdy nehospodári dobre a tak ich treba predať privatizérom (viď. vodárenské podniky na východnom Slovensku).
–    Chystá sa veľká privatizácia, ktorej šéfuje automobilista Malchárek, teda žiadny génius, ale poslušná bábka, ktorá je dosadená, aby splnila svoju epizódnu úlohu.
–    Dzurinda dostane od SIS presný popis, ako táto privatizácia prebehne a kto sa na tom a ako nabalí.
–    A teraz pozor: je jeho politickou povinnosťou zasiahnuť, aby zabránil korupčnému konaniu priamo v jeho vláde. A on nezasiahne.
To je ako keby riaditeľovi banky povedali, že jeho vysoko postavený zamestnanec chystá tú banku elegantne a potichu spolu s komplicmi z vonku vykradnúť a pán riaditeľ by nezasiahol. Potom by došlo k vykradnutiu tej banky a on by bol ticho. Že prečo? Veď predsa neskončilo vyšetrovanie, či to tí chlapci naozaj mysleli tak zle, alebo sa im to náhle zbohatnutie na úkor nás všetkých pod kuratelou takéhoto riaditeľa (v tej chvíli Dzurindu) prihodilo náhodou.

Ešte inými slovami, Dzurinda ako predseda slovenskej vlády dostane na stôl presný scenár, ako si bude náš spoločný majetok parcelovať zopár zbohatlíkov. A nielenže nezasiahne, on podľa toho scenára aj koná!
Nad týmto ostáva rozum stáť. Dzurinda s Miklošom nevedia, že je ich aj občianskou povinnosťou zabrániť zločinu, ak sa o ňom dozvedia? Nevedia, že existuje paragraf odsudzujúci takéto zločinné konanie už aj v štádiu pokusu? Netušili, že na takto vzniknutých obrovských škodách štátu sa tým pádom spolupodieľajú?
Odpovedzte si sami.  Moja odpoveď je jasná. Mafia by u nás v 90-tych rokoch nikdy neuspela vo svojom okázalom vyčíňaní, keby nemala krytie časti polície, súdnictva, prokuratúry a hlavne politikov, ktorí všetky tie predošlé inštitúcie ovplyvňujú. A finančné gorily by sa nikdy nestali miliardármi, keby im takéto politické kreatúry nekryli chrbát.
Riešenie? Politická scéna bez Mečiara, Slotu, Gašparoviča, ale aj Dzurindu s Miklošom. Všetci lovili v mútnych vodách 90-tych rokov na náš úkor pre svoje obohatenie. Stačilo!

Trump v podobenstve Jekylla a Hydea svetovej politiky

29.04.2026

Slovu Trump sa dnes nedá vyhnúť. Sú ho, takpovediac, plné noviny. Tak sme sa mu nevyhli ani vo výnimočne obsažnom rozhovore okolo knihy „Od Havla po Pavla – život ve lži“ s moderátorkou Martinou Kociánovou pre Rádio Universum. A keďže jej otázky sú naozaj na telo a priam až pod kožu, ani po odchode zo štúdia mi tá téma nešla z hlavy. Trump bol predsa nádej na [...]

Notorická černobyľská lož?

26.04.2026

Začalo to najskôr krátko po černobyľskej katastrofe do bludu nafúknutou šepkandou za čo môže typická komunistická paranoja z faktov. Čím viac zatĺkali, tým obludnejšie nezmysly sa šírili, až z toho vznikla chronická černobyľská lživá legenda. Najskôr tie fakty: + pri výbuchu v reaktore (ale nie jadrového paliva!) nezahynuli milióny obyvateľov od Ukrajiny cez [...]

Václav Havel – keď peniaze nesmrdia

24.04.2026

Havel sa, napriek maske prostáčika, považoval vždy za oprávnene privilegovaného. Takže sa nebránil ani spoločnosti bývalých komunistov (Čalfa), estebákov (Junek) či tunelárov (Bakala). A zakaždým to smrdelo nejakým kšeftom do jeho vrecka. Nabalil sa naozaj bezuzdne, ale to ešte nie je nič proti kšeftom, čo napáchali a dodnes páchajú nadácie, ktoré založil s dvomi [...]

požiar svidnik

VIDEO: Vo Svidníku po výbuchu odletela strecha a vypukol veľký požiar

01.05.2026 21:58, aktualizované: 22:37

Explózia nastala blízko obytných domov, obyvateľov evakuovali. „Plyn bol odstavený, výbuch plynu z kotolne nehrozí,“ uviedla primátorka.

Zelenskyj

Zelenskyj reaguje na šokujúce zábery: Zvýšime platy, „večných“ vojakov postupne uvoľníme

01.05.2026 20:50

Ukrajinský prezident oznámil, že v júni by sa mali zlepšiť podmienky vojakov na fronte.

Ratko Mladic

Smrť mu dýcha na chrbát. Právnici opäť žiadajú slobodu pre Ratka Mladiča, mäsiara z Bosny

01.05.2026 20:33

Medzi zločiny pripisované Mladićovi patrí aj masaker v Srebrenici, pri ktorom bolo zavraždených približne 8 000 bosnianskych mužov a chlapcov.

SR Bánovce nad Bebravou premiér oslavy máj TNX

VIDEO: My tie voľby v roku 2027 vyhráme, aj keby ich šľak trafil, uviedol Fico na oslavách

01.05.2026 19:55, aktualizované: 20:00

Zároveň kritizoval možnosť, že by krajinu riadila „nejaká príživnícka rodina“, čo označil za neprijateľné.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 780
Celková čítanosť: 7033022x
Priemerná čítanosť článkov: 9017x

Autor blogu

Archív

Odkazy