Trump má pravdu, ale Killary aj tak vyhrá

Je to paradox. Je to až neuveriteľné, ako funguje ten vtip, že všetko je inak.

Pre našinca sú prejavy Trumpa prakticky nepočúvateľné. Jeho štýl á la Mussollini je ťažko akcetovateľný. Ale keď si to potom prečítate a vyberiete podstatu, hovorí úžasné veci! Na americké pomery a politiku sú to horotvorné objavy. Na druhej strane tu máme Hillary, pri ktorej prejavoch môžete pokojne spať a na konci aj tak viete zhruba ich obsah. Je predvídateľná, ako všetci zaumní krasoduchovia z povolania.

A teraz poporiadku.

 

Čo hovorí Trump

   O migrantoch má zhodný názor ako väčšina Američanov, aj väčšina Európanov. Všíma si, že je to vlna pozoruhodne dobre oblečených hlavne mladých mužov s mobilmi. A logicky sa pýta, prečo nebojujú, aby zachránili Sýriu?

Jasne hovorí o tragickej chybe Merkelovej s migrantmi.

Odmieta umelo vyvolanú konfrontáciu s Ruskom. Upozorňuje, že to len násilne zbližuje Rusko s Čínou, čo môže byť pre svetovládne plány USA smrteľná rana.

Odmieta „politickú korektnosť“, ako skrytú formu cenzúry a manipuláciu s verejnosťou. Tým pádom odmieta aj absurdnú „pozitívnu diskrimináciu“ a iné znásilňovačky pravdy kvôli uvedenej „korektnosti“.

Ale to všetko hovorí ako dedinský blázon, čo jediný môže v uzavretej obci ukazovať prstom na skutočných vinníkov a aj to len preto, že ho neberú vážne. A je to notorický bankrotár.

 

Hillary

   Niektorí ju prirovnávajú k zmiji. Je to vraj tichý zabijak, ktorý ide bez uhnutia za svojim cieľom. Personál Bieleho domu ju neznášal pre jej arogantnosť a povýšenosť.

Bill Clinton, notorický sukničkár, je vraj jej dielom. Hravo prekonala jeho nevery, hlavne že plnil jej ambiciózne plány. Cez neho sa dostala do Bieleho domu a chce tam znovu.

Američanky majú zmysel pre humor

Američanky majú zmysel pre humor

Ona je vraj aj za jeho poslednými amnestiami, keď v posledný deň v prezidentskom úrade udelil rekordných 177 amnestií. Podľa amerických médií za dvoch hriešnikov sa mal prihovoriť aj brat pani Clintonovej Hugh Rodham, ktorý za to vraj vyinkasoval až 400 000 dolárov. A bolo z čoho platiť, veď jedným z omilostených bol aj Harvey Welnig, ktorý pre kolumbijský drogový kartel v Spojených štátoch prepral 19 miliónov dolárov. Ešte zaujímavejší je prípad miliardárskeho podvodníka Marca Richa s predpokladom, že sa to Clintonovcom vrátilo v tučných šekoch. O ich honbe za peniazmi vyšlo mnoho článkov aj nejedna kniha. Podľa Associated Press pani Clintonová tiež vymenila v senátnej kampani hlasy istej náboženskej obce za prezidentské zníženie trestu trom podvodníkom (Kalmenovi Sternovi, Davidovi Goldsteinovi a Jakobovi Elbaumovi). Tí na konto neexistujúcich vzdelávacích a náboženských projektov newyorskej židovskej obce vyinkasovali od amerického štátu 40 miliónov dolárov.

Podozrenia z nekalých zdrojov ich nákladného života a ešte nákladnejších volebných kampaní prenasledujú Clintonovcov po celý čas kariéry jedného, či druhého.

Hillary vydala svoje pamäti, za ktoré zinkasovala taký obrovský preddavok, že newyorský vydavatelia krútili hlavami. Asi nepočuli, že takto sa elegantne podplácajú politici v Rusku aj inde. Keď ide o veľké peniaze, Hillary je flexibilná.

Proti Hilary sú Mečiar s jeho „korzičkou“ a Schuster s „dvojplatničkou“ amatéri. Keď s Billom opúšťali Biely dom, tvrdila, že sú chudáci takmer na mizine. Takú „mizinu“ by sa asi každý z nás prial. Pre podozrivé zdroje ich nadácie čelia od mája 2015 Clintonovci súdu na Floride. Mesiac pred tým priznali pochybenia v oznamovacej povinnosti od koho, čo dostali.

Nezabúdajme, že Clinton svojím absurdným zrušením kontroly bánk a hlavne hypoték spustil obrovskú hypotekárnu krízu, čo ochromila USA a zasiahla aj ďalej.

V klamaní je Hillary (prezývaná Killary) preborník. Vymyslela si napríklad, že keď ako ministerka zahraničia navštívila jednu z balkánskych krajín, už na letisku sa dostala do krížovej paľby odstreľovačov. Nič také sa nestalo, ale ona neúnavným opakovaním tohto výmyslu smeruje k ideálu Goebelsa, že sto krát opakovaná lož sa stáva pravdou. Andersen je rozprávkar začiatočník proti tejto pani. David Geffen, významný hollywoodský mogul,  na adresu  oboch Clintonovcov povedal, že „Každý v politike klame, ale Clintonovci to dokážu so znepokojujúcim talentom“.

 

Kto to vyhrá?

  Na druhej strane sa Hillary presne podľa PR návodov stále usmieva, hovorí hladké a predvídateľné reči a hlavne dáva vojensko-priemyselnej, finančnej a politickej elite USA jasne najavo, že ich plány na ovládanie sveta (a teda aj svetové kšefty) nemieni skrížiť ani omylom.

Oproti tomu je Trump neriadená strela. Zdanlivo samostatný, nezávislý a preto nepredvídateľný. Preto ho nemajú rady ani špičky Republikánskej strany, ktorú prevalcoval nevídaným spôsobom. A tzv. mienkotvorná tlač v USA ho prirovnáva k Hitlerovi (aké ľahké je nálepkovať, keď sa dobre platí).

Nakoniec sa republikáni aj demokrati spoja, aby „politicky korektne“ vrátili cez Hillary staré lži do obvyklých koľají. Použijú na to obvyklú floskulu, že veď je načase aby vládla (čomukoľvek, viď detto pri voľbách šéfa OSN) žena. Ona musí vyhrať, aby americkí boháči mohli ďalej bohatnúť a biznis so smrťou šírenou po celom svete kvitnúť aj naďalej…

Trump v podobenstve Jekylla a Hydea svetovej politiky

29.04.2026

Slovu Trump sa dnes nedá vyhnúť. Sú ho, takpovediac, plné noviny. Tak sme sa mu nevyhli ani vo výnimočne obsažnom rozhovore okolo knihy „Od Havla po Pavla – život ve lži“ s moderátorkou Martinou Kociánovou pre Rádio Universum. A keďže jej otázky sú naozaj na telo a priam až pod kožu, ani po odchode zo štúdia mi tá téma nešla z hlavy. Trump bol predsa nádej na [...]

Notorická černobyľská lož?

26.04.2026

Začalo to najskôr krátko po černobyľskej katastrofe do bludu nafúknutou šepkandou za čo môže typická komunistická paranoja z faktov. Čím viac zatĺkali, tým obludnejšie nezmysly sa šírili, až z toho vznikla chronická černobyľská lživá legenda. Najskôr tie fakty: + pri výbuchu v reaktore (ale nie jadrového paliva!) nezahynuli milióny obyvateľov od Ukrajiny cez [...]

Václav Havel – keď peniaze nesmrdia

24.04.2026

Havel sa, napriek maske prostáčika, považoval vždy za oprávnene privilegovaného. Takže sa nebránil ani spoločnosti bývalých komunistov (Čalfa), estebákov (Junek) či tunelárov (Bakala). A zakaždým to smrdelo nejakým kšeftom do jeho vrecka. Nabalil sa naozaj bezuzdne, ale to ešte nie je nič proti kšeftom, čo napáchali a dodnes páchajú nadácie, ktoré založil s dvomi [...]

ta3

Koniec éry tandemu Fico – Orbán? Budúcnosť slovensko-maďarských vzťahov je neistá

30.04.2026 18:00

Podľa politológov sa zdá, že dlhoročné obdobie relatívnej stability a názorovej zhody medzi Bratislavou a Budapešťou môže vystriedať nová éra napätia.

Petr Pavel, Petr Macinka

Prezident Pavel neuspel: Polícia odmietla stíhať ministra za „pálenie mostov“

30.04.2026 18:00

Národná centrála proti organizovanému zločinu oficiálne odložila vyšetrovanie kontroverzných textových správ.

SR Bratislava TK SPPK PPA platby priama podpora 2024 2025 BAX

Šéf poľnohospodárskej komory končí: Andrej Gajdoš oznámil odchod z čela SPPK

30.04.2026 17:49

„Verím, že ten, čo príde po mne, bude lepším predsedom, než som bol ja,“ uviedol Gajdoš.

Taiwan, Lai Ching-te, Laj Čching-te

Vysoká diplomatická hra: Čína zatlačila, Európa cúvla. Cesta prezidenta Taiwanu sa skončila fiaskom

30.04.2026 17:20

Česko a Nemecko podľa svetových médií zamietli prelet prezidentského lietadla.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 780
Celková čítanosť: 7031937x
Priemerná čítanosť článkov: 9015x

Autor blogu

Archív

Odkazy