Založ si blog

Pravda. blog valcuje blogosféru na Slovensku!

Už niekoľko desaťročí u nás existuje takzvaná blogosféra. Rôzne internetové portály dávajú možnosť, aby sa fakticky ktokoľvek pod vlastným menom, či len prezývkou, vyjadroval slobodne na verejnosti. Je to internetový „hlas ľudu“ – „vox populi“. Tých kto túto možnosť využívajú sú doslova desaťtisíce. A niektorí dosahujú nevídanú čítanosť presahujúcu až 100 tisíc čítaní na jeden príspevok! O to prekvapujúcejšie je, že sa týmto fenoménom „ľudovej žurnalistiky“ nikto nezaoberá.

V mojej novej TV relácii „Na moment, blogeri!“ na web-portáli eReport sme preto po prvýkrát hodnotili najúspešnejších blogerov za mesiac, tentoraz za február 2023.

 

Šampióni Pravda.blog

   Ukázalo sa, že blogeri na Pravda.blog dosahujú čítanosť, ktorej sa blogeri na Hlavnespravy.blogSME.blog ani len nepribližujú. Priemer čítanosti prvých štyroch najúspešnejších blogerov na Pravda.blog bol za hodnotený mesiac nedostižných 61 830 čítaní na jeden článok pri rekorde blogera eduarda133 137 čítaní na jediný jeho kratučký článok o vojne na Ukrajine. On sám tým v čítanosti prekonal výkon všetkých 7-mich iných hodnotených autorov na Hlavnespravy.blogSME.blog dokopy.

Na podobnú vojnovú tému, ale s inde nevídanými faktami zaujal bloger podolay, ktorého jeden článok s názvom „Stíhačky F-16 pre Ukrajinu? Spamätajte sa konečne!“ dosiahol až 91 533 čítaní.

Stálicou na Pravda.blog je bloger ferro, ktorý tam doteraz opublikoval neuveriteľných viac ako tisíc článkov, pri priemere čítanosti nad deväť tisíc čítaní a celkovej čítanosti až nedostižných viac ako desať miliónov čítaní! Jeho článok „Slováci, zabudnite na HLAS – SD!“ dosiahol 35 388 čítaní a druhý s názvom „Už sa v tej RTVS konečne spamätajte!“ bol prečítaný 29 539-krát.

Špičku najčítanejších blogerov za mesiac február 2023 uzatvára luna5 s článkom „Cítiť z nich strach. Už aj z Igora.“, ktorý dosiahol čítanosť nadpriemerných 19 551-krát. Je dôkazom, že určité aktuálne témy sa čitateľom neprejedia. Bloger zhrnul situácie na Slovensku, spomenul aj smrť nevinného generála Lučanského. Píše o tom, ako sa súčasní koaliční politici boja, pretože ich stratégia zaplašiť Fica a Kaliňáka nepomohla. Boja sa teda o dôsledky ich prenasledovania ľudí, straty politickej moci a platov. Pokusom o poslednú záchranu je podľa autora Matovičov nápad s 500 eurami každému voliacemu občanovi, ale márne.

 

Solídne Hlavnespravy.blog

   Tu bol najčítanejším za mesiac február 2023 článok Pavla Sokola „Chcú Čaputová, Heger a Matovič urobiť zo Slovákov jatočný dobytok a hnať nás na ukrajinský front ako na bitúnok?“, ktorý dosiahol 13 328 čítaní. Autor zaujal skôr expresívnymi výrazmi, než pozorným výberov faktov. O pláne Poľska zriadiť protektorát nad Západnou Ukrajinou sa hovorí už dávnejšie, ale je to málo pravdepodobný scenár, pokiaľ sa nezrúti celý ukrajinský štát. Rovnako je to s mobilizáciou na Slovensku. Čiže klasický autorský populizmus primerane opaprikovaný pre zvýšenie čítanosti. To isté zopakoval za rovnaký mesiac v dvoch iných článkoch.

Frekventovaným a úspešným blogerom je tu Ivan Štubňa, ktorého článok „Mackovci a ich fekálne dobrodružstvo“ dosiahol 4 957 čítaní. Ponúka v ňom chronológiu a rozbor prípadu fekálneho fantóma. Na záver označuje generála Macka, ako vojnového amerického štváča, a neopomenie nakopnúť aj súčasnú nevládnu vládu.

Stálym autorom je tu aj Pavel Jacz, kedysi dlhoročný novinár, ktorého článok „Infekčne nákazlivá hlúposť sa na Slovensku poriadne rozrastá. Dobiehame západnú Európu a USA“, bol čítaný 2 698-krát. Zaujal dedukciami a prirovnaniami, ktoré ukazujú u blogerov málo videný nadhľad a schopnosť humorného odstupu. Osvedčenými terčami sú Čaputová a Pavel – konkrétne ich nápadná posluha Washingtonskej svetovládnej klike. Uvádza tiež príklady jednostrannej propagandy v komerčných či verejnoprávnych televíziách.

 

Úpadok SME.blog

   SME.blog bol na Slovensku prvou technicky skvelo zvládnutou platformou pre blogerov, ktorých tu bolo v časoch najväčšej prosperity až do 15 000! Lenže odkedy sa samotné SME stalo ideologickým „hovno-metom“, aj miestna blogosféra nápadne upadá a čítanosť klesá. Je to aj povestnou cenzúrou, ktorou tu filtrujú slobodné vyjadrovanie blogerov a ani nemusíte vedieť ako, ocitnete sa na zozname tých, ktorých admini ľahko dokážu urobiť „neviditeľnými“. Samozrejme, že je to „úpadok a zosurovenie mravov“, ako hovorí klasik, ale nezabúdajme, že večná slečna Baloghová má americké školenie v St. Louis.

Názorným príkladom je aj nečakaný víťaz rebríčka čítanosti za mesiac február 2023, Jozef Sitko. Je to zaslúžilý novinársky veterán, ktorý si užil dosť ústrkov od starých boľševikov a teraz mu to isté prevádzajú novodobí neoliberálni komsomolci v podobe ideologicky školených administrátorov na SME.blog. Veď aj preto už dávnejšie zverejnil článok „Sú blogy selektované podľa politického obsahu a významu?“. A napriek tejto zjavnej cenzúre (ten článok mal len o málo viac ako 300 čítaní) sa stal „zázrak“ a jeho článok s názvom „Budaj bol mojím spoločníkom aj konateľom v F. F. Press“, dosiahol aj na SME.blog neuveriteľných 24 469 čítaní. Nie je na to logické vysvetlenie, pretože to bol druhý diel trojdielnej série, pričom prvý a tretí diel dosiahli len pár stoviek čítaní. A aby tých kuriozít nebolo málo, autor sa v žiadnom z tých troch dielov Budajom fakticky ani nezaoberá. Len konštatuje, že jeho spolupráca s ŠtB je niečo ako „hovno na topánke“, ktorého sa Budaj nedokáže ani po desaťročiach zbaviť, pretože tento očividný nezmysel vyhovuje tým, ktorí ho na pokyn Havla pod touto zámienku vyšupovali z vrcholnej slovenskej politiky.

Na rovnakú tému sa „priživil“ aj Štefan Vrátny, ktorého článok „Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB“ vďaka tomu zaujal druhé miesto, keďže bol prečítaný 19 953-krát. A je to naozaj pohľad „zvonku“, keďže kauza Budaja je tu len zámienkou, aby sa autor obsiahlo rozhovoril o vlastných skúsenostiach s ŠtB.

Tretie miesto v mesiaci február 2023 patrí Jánovi Valchárovi, ktorý je vzorrrrom novej vlny už vzorne slniečkárskych blogerov. Jeho článok „Nová vlna ruských výsadkárov“, prečítaný 14 153-krát, je tak presiaknutý rusofóbiou a vulgarizmami, že môže potešiť len už pomaly zabudnutých krikľúňov „Za slušné Slovensko“. Tí sa totiž vyznačovali brutálne vulgárnym slovníkom, čím sa vzorne opičili po sociopatovi Matovičovi.

 

Záver mesačného hodnotenia

  Je naozaj potešujúce, že priazeň čitateľov sa presunula od ideologicky „zablateného“ SME.blog cez Hlavnespravy.blog na Pravda.blog.

Viac sa dozviete v našej novej TV relácii „Na moment, blogeri! 3“ na web-portáli eReport

Slovensko – raj kajúcnikov

22.03.2023

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených [...]

Záhady a nové dôkazy k vraždám Kuciaka so snúbenicou i generála Lučanského! ?

20.03.2023

Vo 4. časti mojej internetovej TV relácie „Na moment, blogeri“ sme sa s blogerom Ivanom Štubňom zamýšľali nad tým, že ani s odstupom rokov nie sú jasní objednávatelia smrti dvoch mladých ľudí a ani páchatelia smrti nevinného generála Lučanského pod ochranou zločinnej Matovičovej selfie-vlády plagiátorov. Vychádzali sme z blogerovho článku s nadpisom „Úmrtie [...]

Mazák je vzorný koaličný Mazánek!

13.03.2023

Mazánek je známa postava triedneho šplhúňa v českej študentskej komédii z roku 1939, ale aj obecne v českom jazyku predstavuje šplhúňa, čo sa úlisne vnucuje momentálne mocným. Na to je Prof. JUDr., Ján Mazák, PhD. ako stvorený. Píšem o tom v mojej najnovšej knihe „Slovensko – raj KAJÚCNIkov“ s podtitulom „Spravodlivosť podľa Matoviča“, kde konštatujem: [...]

NAKA

Akcia Chikara 2: NAKA obvinila aj policajného funkcionára

22.03.2023 08:07

Národná kriminálna agentúra zasahuje v súvislosti s drogovým biznisom.

An AH-1Z Viper with Marine Light Attack Helicopter Squadron (HMLA) 267, 3rd Marine Aircraft Wing, fires an AGM-114 Hellfire missile at Range 176, Okinawa, Japan, Feb. 14, 2017. HMLA 267 conducted a

Naď: USA ponúkajú za migy pre Ukrajinu 12 vrtuľníkov Viper

22.03.2023 07:43

O ponuke bude po odovzdaní migov a časti systému protivzdušnej obrany Kub rozhodovať vláda.

požiar, internát, košice

V Košiciach horel internát, evakuovali 200 ľudí

22.03.2023 07:38

K požiaru v internátnej izbe v areáli univerzity došlo popoludní za doposiaľ presne nezistených okolností.

Banská Štiavnica, centrum, po požiari

Požiar v Štiavnici zmobilizoval pomoc z celého sveta. Ako vyzerá zoznam škôd a čo sa podarilo zachrániť?

22.03.2023 06:30

Požiarom zničenému banskému mestu chce ministerstvo pomôcť navýšením personálnych kapacít. Odborníkov spoza hraníc by tam mali poslať aj Česi či UNESCO.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 719
Celková čítanosť: 5908211x
Priemerná čítanosť článkov: 8217x

Autor blogu

Archív

Odkazy