Založ si blog

Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko z rámca právneho štátu. Začali politické procesy pripomínajúce tie z 50. rokov totalitnej komunistickej vlády. Táto kniha je o vinníkoch a ich obetiach…

Súčet zvrhlostí Matovičovho komanda

   Nekalé praktiky čurillovcov a prokurátorov okolo Kysela spočiatku za potlesku žltej tlače ohromovali verejnosť. Ale justičný systém odolával a Matovičov režim vyvolal cez arogantné spôsoby ministerky Kolíkovej odpor v celom sudcovskom stave (pravda, až na výnimky s takýmto režimom kolaborujúcich sudcov). A tak sa už bez fanfár dozvedáme o nezákonnosti praktík Matovičovho komanda „instantnej spravodlivosti“, že:

– V prípade advokáta Ribára konštatoval Ústavný súd až v troch nálezoch nezákonnosť jeho 565 dní trvajúcej väzby.

– Ospravedlnenie za väzbu i falošné obvinenie chce aj Jaroslav Haščák. Ak ho nedosiahne, bude sa súdiť o desiatky miliónov eur. O jeho kolúznej väzbe rozhodla na želanie Matovičovho komanda sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská. Ministerstvo spravodlivosti SR konštatovalo, že ona, prokurátor Repa a vyšetrovateľka NAKA Martina Babacsová konali nezákonne. Haščákovi sa ministerstvo ospravedlnilo, len pani Kolíkovej by sa asi zauzlili vnútornosti, keby to mala podpísať, tak to podpísal štátny tajomník.

– Aj bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský bol vo väzbe nezákonne a bude žiadať odškodnenie. Navyše sa vyšetrovatelia NAKA dopustili doslova zvrhlej svojvoľnosti pri prehliadke kancelárie jeho advokátov v Bratislave. Ako médiám povedal predseda SAK Viliam Karas (TASR/sk): „Vyšetrovatelia podľa našich informácií odoberali techniku s dátami klientov, ktorí navyše nemali nič spoločné s trestným konaním, pre ktoré prehliadka bola povolená… V tomto prípade… môže mať nezákonný postup vplyv na mnohých klientov, ktorí verili, že súčasťou práva na obhajobu je aj ochrana komunikácie medzi advokátom a klientom.

– V prípade advokáta Tibora Timára generálny prokurátor jednoznačne z viacerých hmotnoprávnych a procesných dôvodov konštatoval, že k vzneseniu obvinenia voči nemu vôbec nemalo dôjsť, resp. malo byť obvinenie v rámci prokurátorského dozoru zrušené. Neskôr celé stíhanie aj zastavili. Nechvalne známy prokurátor Michal Šúrek, ktorý v tom čase pôsobil na Krajskej prokuratúre v Bratislave a dnes je už na Úrade špeciálnej prokuratúry, vtedy podal návrh na väzbu. Sudca Zdenko Čaniga z Okresného súdu Bratislava III. advokáta aj vzal do kolúznej väzby. Timár však podal sťažnosť a senát Krajského súdu Bratislava v zložení z predsedu Jaroslava Mikuša a členiek senátu Marcely Kosovej a Ľudmily Králikovej ho po dvoch týždňoch prepustil na slobodu. Následne v októbri 2014 na základe § 363 generálny prokurátor zrušil uznesenie vyšetrovateľa NAKA Čurillu i uznesenie prokurátora Šúreka o zamietnutí sťažnosti. Advokát Timár žiadal ospravedlnenie a odškodnenie. Napokon v marci 2020 Generálna prokuratúra súhlasila s vybavením veci formou zmieru tým, že zabezpečila zverejnenie jej ospravedlnenia v Bulletine advokácie.

– Ústavný súd SR rozhodol, že aj v prípade sudcu Richarda Molnára (zadržaného počas akcie Búrka) došlo k porušeniu jeho základného práva na osobnú slobodu v súvislosti s právom na zákonného sudcu a právom na urýchlené rozhodnutie o trvaní väzby. Molnárovi priznal finančné zadosťučinenie v sume 3 000 eur a náhradu trov konania v sume 675 eur, ktoré je povinný zaplatiť Najvyšší súd za ich sudcu Klimenta.

– Matovičovo komando neustále predlžovanou kolúznou väzbou doslova mučilo bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu, Moniku Jankovskú, až to viedlo k jej pokusu o samovraždu. Pritom už sudca Špecializovaného trestného súdu, Pulman, konštatoval úmyselné zdržiavanie v prípade obvinenej Jankovskej zo strany polície a prokuratúry. Sudca okrem toho pripomenul, že to nebolo prvýkrát, čo Orgány činné v trestnom konaní na takýto stav upozorňoval. Pritom už raz Okresný súd v Trenčíne súhlasil s jej prepustením na kauciu 100 000 eur. A len čo tie peniaze jej manžel zložil, Matovičovo komando vytiahlo ďalšie obvinenie, takže nielen Jankovská za mrežami ostala, ale za mrežami ostalo aj tých 100 000 eur. Tie ten istý sudca Pulman odmietol vrátiť! Súd nakoniec po takmer roku Jankovskú prepustil na slobodu. A koncom roku 2021 Ústavný súd rozhodol, že Krajský súd v Trnave, ktorý tú stotisícovú kauciu pomohol zmariť, porušil jej základné právo na osobnú slobodu. Dôvody na jej kolúznu väzbu boli „čisto všeobecné a neakceptovateľné Ústavou“.

– Aj u bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika konštatoval Ústavný súd porušenie práva na zákonného sudcu. Porušovateľom bol – nehádajte, je v tomto smere recidivista – sudca Juraj Kliment!

– V prípade Jozefa Brhela zasa Ústavný súd namietal neexistenciu dôvodov útekovej väzby. Najvyšší súd ju schválil vraj len na základe hypotéz a domnienok takých abstraktných, že by ňou bolo možné (Plus 7 dní): „… odôvodňovať útekovú väzbu kohokoľvek, komu sa vo výkone väzby zhoršil zdravotný stav“.

– U Norbeta Bödöra Najvyšší súd „narušil aj prezumpciu neviny“. NAKA-Apači skúsili starý trik, keď po mesiacoch väzby súd podnikateľa Bödöra prepustil, vzápätí ho zatkli pre iné obvinenie a prokurátor navrhol novú väzbu. Ale tentoraz narazili, pretože Najvyšší súd konštatoval, že aj v tejto veci mohli robiť vyšetrovacie úkony počas prvej väzby, ale nepohli ani malíčkom. A tak starý trik tyranizovania vybranej obete nevyšiel.

– Ústavný súd konštatoval, že nezmyselne brutálny policajný zásah u Zuriana, keď mu zbytočne vyrazili dvere na byte, porušil jeho základné ľudské práva – na nedotknuteľnosť obydlia, na rešpektovanie súkromného a rodinného života. Povolenie na prehliadku vydal Okresný súd Bratislava I (prehliadku v Poprade???) a ten musí Zurianovi vyplatiť 2 tisíc eur a zaplatiť aj trovy konania. Novinár z časopisu e-Report si k tomu dovolili otázku: „Kto sa teraz postaví pred kameru a ospravedlní sa za tento spackaný policajný zásah? Mikulec alebo Hamran?“. Myslím, že odpoveď je jasná – ani jeden a to ani omylom.

 

Okrem toho Ústavný súd konštatoval, že Najvyšší súd, cez so súčasnou koalíciou zloby kolaburujúcich sudcov, nezákonne rozhodoval aj o väzbách:

  • exvyšetrovateľa Mariána Kučerku
  • exštátneho tajomníka Radka Kuruca
  • exfunkcionára PPA Ľubomíra Partiku
  • ako aj podnikateľa Mariána Gogu z kauzy K. Kičuru.

Kučerka našiel azyl v cudzine, keď sa oprávnene bojí zverstiev čurillovcov, veď Kaľavský dosvedčil: „Volal som Čurillovi v súvislosti s Kučerkom. Povedal mi: Môžeš mu zastreliť deti…“?!! A tí istí „Hamranovi chlapci“ na čele s Čurillom s pomocou „univerzálneho kajúcnika“ Slobodníka na Kučerku podľa ich zvyku „rozviazaných rúk“ vyfabrikovali absurdné obvinenie, hneď aj s medzinárodným zatykačom a návrhom na väzbu a keby existoval trest smrti, tak aj ten by navrhli, lebo ich praktiky odhalil a zverejnil. Túto ďalšiu čurillovskú frašku 21. 3. 2023 zrušil námestník generálnej prokuratúry Jozef Kandera, keďže údajní čurillovskí svedkovia si odporujú a chýbajú ďalšie dôkazy.

A to spomíname len tie najznámejšie a najokatejšie prípady. Vychádzaním v ústrety Matovičovmu komandu pomsty sa Najvyšší súd a najmä im najľahšie dostupné okresné súdy v Bratislave dokonalo zdiskreditovali. Ale nepodceňujme sociopatov. O Matovičovi jeho bývalý politický súputník, Hlina, vyhlásil, že je extrémne pomstivý a nezabúda. A tak dokonca ešte aj v januári 2023, kedy parlament rokoval o termíne predčasných volieb, Matovič tam verejne vyhlásil, že chcú mať voľby až v septembri, aby zločiny predstaviteľov opozície boli vyšetrené OČTK a očakáva, že niektorí budú sedieť v Ilave alebo v Leopoldove a nebudú už v parlamentných laviciach. A toto vykrikuje vodca koalície zla, kde sa hodí udanie, ževraj vyšetrovateľ Kučerka zobral smiešnych 2 500 eur fiktívneho úplatku od Bernarda Slobodníka, ale kde sa mlčí o tom, že podľa svedkov na súde vodcovej manželke pomáhal preprať 11,3 milióna eur ten istý super-kajúcnik Slobodník v rukách poskokov jej muža?!!

 

Že by náhoda?

   Na základe nálezov Ústavného súdu, ako aj iných súdov, môžeme konštatovať vážne pochybenia už od spôsobu zatknutia, vymyslených obvinení smerujúcich k nezákonným väzbám, po miestami až k sadistické zneužívanie kolúznej väzby. To všetko je nasmerované k pochybným rozsudkom s politickým pozadím. A pri tom všetkom sa pričasto opakujú mená:

  • ôsmich vyšetrovateľov a dvoch vyšetrovateliek
  • štyroch policajných funkcionárov
  • štyroch veľmi špeciálne konajúcich prokurátorov
  • troch sudcov a jednej sudkyne

To všetko kryli šiesti politici a dve političky.

No a takýmto nekalým praktikám spočiatku nielen freneticky tlieskali, ale manipuláciou s nezákonne zneužitými vyšetrovacími spismi aj napomohli traja najsnaživejší novinári, dve novinárky, ale aj ďalší.

Mená všetkých zástupcov profesií, v ktorých v mene Matovičoej „instantnej spravodlivosti“ pomohli likvidovať právny štát na Slovensku, sa veľmi často opakujú v mojej najnovšej knihe: „Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča“.

 

Ponaučenie na záver

   Usvedčení vinníci za to raz budú musieť vziať plnú zodpovednosť. Viacerým z týchto obetí už stíhaním ich katanov nevrátime zdravie, či dokonca život, ale môžeme im vrátiť česť a vieru v dobro, ktoré vždy musí zvíťaziť nad zlom.

Nezabúdajme!

 

P.S. Podporovateľmi týchto nezákonností je aj zopár hejterov, ktorí sa celkom určite prídu predviesť v diskusii k tomuto článku. Všimnite si pozorne ich slovník a NEargumentáciu, zato disponujú nepreberným množstvom špinavých nálepiek na každého, kto by si dovolil rušiť ich lásku k ich vzorrrovi, najväčšiemu politickému hejterovi za celú históriu tejto krajiny. Veď ho poznáme, a ich tiež…

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6324442x
Priemerná čítanosť článkov: 8640x

Autor blogu

Archív

Odkazy