Založ si blog

Extrémizmus z exportu

Každá paušalizácia zavádza. A súčasná debata o utečencoch je zo strany obhajcov utečencov plná paušalizácií. „Politicky korektné“, „správnonázorové“ médiá vytrvalo označujú odpor k najnovšej vlne agresívnych utečencov za extrém. Extrém??? Aj podľa oficiálnych prieskumov verejnej mienky je proti tomuto nájazdu ekonomických kobyliek 70 – 80 % populácie nielen u nás. Vedú ich k tomu racionálne, nie extrémistické názory. Lenže keby toto uznali „správnonázoristi“, stratili by agendu. Mimovládky by nemohli z našich peňazí žiť a popri tom živiť kohokoľvek, kto si zmyslí, že nájde krajinu, kde pečené holuby lietajú rovno… tam…

Extrémistov je v populácii približne 1 – 2 % a ich činy sú pod akoukoľvek nálepkou odporné a odsúdeniahodné. Ich zlo-činy nemajú racionálny základ, ale je to fyziologický pud, ako u pubertiakov, vybiť sa v akomkoľvek proteste. Predviedli to názorne pri nedávno v Bratislave. Príkladom ich chorých myslí bol nezmyselný útok na športové podujatie. Nepleťme ich s normálnou populáciou.

Tiež by som si vyprosil nálepkovanie Slovákov ako rasistov, ako to predviedla pred rokmi zmanipulovaným „prieskumom“ jedna mimovládka. Tej vyšlo, že deviati z desiatich Slovakov sú rasisti??? Čo je to za choré tvrdenie na objednávku?! Táto krajina bola odjakživa útočiskom pre „núdznych“. Sem utiekli husitskí „sirotci“ po porážke ich hnutia, sem prišli Habáni, sem sa stiahli prenasledovaní z celej Európy. Žijú tu v pohode Chorváti, Bulhari, do spoločnosti zapadli vietnamské komunity, aj Indovia a Palestínci. Nikdy tu neboli žiadne pogromy, ako v Poľsku a iných krajinách okolo. Sme historicky najtolerantnejšia krajina regiónu. Len si spomeňme, ako sme tu stáročia bez odporu trpeli maďarských prišelcov. A odmenili sa nám po tom všetkom urážlivými nálepkami „Buta Tóthov“ a pokusom násilne nás pomaďarčiť. S touto historickou skúsenosťou, celkom logicky väčšina odmieta prílivovú vlnu utečencov, ktorí až sa od dobroty premnožia, budú nám po maďarskom vzore vnucovať ten svoj vzor – islam a šaríu.

Nepaušalizujme teda utečencov a nedávajme rovnítko medzi politickými utečencami z vtedajšej komunistickej východnej Európy a ekonomickými utečencami tejto vlny z Afriky. Ževraj chudáci? Ako je potom možné, že taký africký chudák zoženie 4-5 tisíc dolárov pre prevádzačov?! Veď by za to mohol spokojne žiť roky. Nie, toto nie je spontánna vlna, čo sa vrhla na Európu. Je organizovaná nielen pašerákmi ľudí, ale zrejme aj Islamským štátom, ktorý zľahka zaplatí svoju piatu kolónu, ktorá má predpripraviť pokojnú Európu na nájazd islamského extrémizmu. A tomuto máme my pomáhať kvótami a túto nepriateľskú enklávu ešte živiť? Zbláznili ste sa, „správnonázoristi“?! Vy chcete umlčiavať protesty zdravého rozumu proti tejto invázii? Môže byť niečo zvrhlejšie?

Takmer nikto nekomentoval fakt, že najagresívnejšie jadro extrémistických „bojůvek“ (my takýto český výraz ani nemáme!) k nám prišlo z Čiech. Naši českí bratia vždy boli extrémisti, od mantinelu k mantinelu. Najskôr milión Pražanov prišlo chrániť republiku pred Hitlerom, potom sa ich milión prišlo lúčiť s „katem česého lidu“ Heydrichom, potom ich milión vítalo ruských osloboditeľov a vytrvalo chodili na prvý máj, aby ten istý milión privítal Nežnou revoluci a niektorí z nich sa potom ruským osloboditeľom vysmiali pomaľovaním symbolu oslobodenia na ružovo… To české bandy chodili po roku 1989 na Slovensko vykrádať orlie hniezda a treba hneď dodať, že im v tom prišli dobrovoľne brániť tiež českí aktivisti. My nie sme extrémisti a diplomati, s ktorými som v častom kontakte oceňujú pokoj, aký tu máme, akoby bolo Slovensko okom uragánu, čo zúri takmer všade okolo nás.

A do tretice, politický komentátor Baránek v nedávnej rozhlasovej debate na túto tému správne vyzýval, aby sme riešili príčiny a nie následky. Výborne. Tak si pozrime, kto k nám (okrem ekonomických migrantov z Afriky uteká) – sú to skutočne zúfalí ľudia v ohrození umelo vyvolanými konfliktami v Afganistane, Iraku, Sýrii, Líbyii… To všetko sú pôvodne fungujúce štáty, napadnuté USA s pomocou kariéry-chtivých generálov NATO. Aby prekvital americký zbrojársky priemysel smrti, aby si vyskúšali zbrane na živých terčoch, aby sa zahrali na vojačikov a rozdali si medaily. Odporné od základu. Lživé zámienky (ako nielen v Iraku) na cynické vojnové a svetovládne hry. Francúzsky prezident Sarkózy sa predsa s Kaddáfim bratal (a nielen on), veď od Kaddáfiho vraj vymodlikal peniaze na svoju ďalšiu volebnú kampaň, a potom poslal bombardéry do „bezletovej zóny“ v Líbyi, čo bol výsmech toho pojmu? Na čo siahli, tam rozosiali nešťastie, ľudské tragédie a zanechali štáty v ruinách. Vojnoví zločinci ako Bush Jr., Rumsfeld, Cheney a dnes ich nasledovník McCain. Škoda, že v deň extrémistických útokov sa nenašiel pokojný protest proti návšteve v Bratislave tohto vojnového štváča a protežanta zbrojárskych kšeftov. Pán Baránek má pravdu, agresívne útoky USA a NATO po svete podľa ich ľubovôle vedú k opačnému efektu, kedy sa ľudia v nezmyselne napadnutých krajinách (pri porušovaní všetkých medzinárodných zmlúv a pravidiel ako pri bombardovaní Bosny, aj Kosova) buď dajú zo vzdoru k radikálom, alebo na útek. Dnes majú odporné „bojůvky“ Islamského štátu kompletné vybavenie americkými zbraňami, ktoré zanechali Američania hlavne v Iraku. A tí, čo proti radikálom bojujú, ich majú paradoxne nedostatok. USA a NATO podporujú umelo konflikt na Ukrajine a konfrontáciu z Ruskom. Mimochodom, každé ráno si dávam k raňajkám mlieko zo šálky s nápisom „Bush – Putin Summit, Bratislava, February 24th, 2005“. Veď aj Saddáma Husajna Západ nechával krvavo vládnuť, ústretovo s ním komunikovali a dokonca mu predávali zbrane, kým sa im nehodil za ľahký terč! Toto sú príčiny trápenia súčasnej Európy, len kto to šialenstvo zastaví?

To čo môžeme my urobiť, je pomenovávať problémy pravým menom. Keď v tomto smere zlyhajú oficiálni politici, tak sa masa obyvateľov obráti k tým, čo nebudú klamať. A pôjde to v hierarchii spoločnosti stále nižšie, až do suterénu extrémizmu. Dnes naše médiá varujú pred neonacistami? Ale veď Hitler by nikdy nebol taký populárny a nikdy nedosiahol takú moc, keby nebol jediný, čo pomenoval vtedajšiu biedu Nemcov jasnými slovami! Reparácie po I. svetovej vojne boli proste neznesiteľné. To bolo poučenie, ktoré musel Európe po II. svetovej vojne priniesť Roosevelt a Američania svojím Marshallovým plánom. Vďakabohu a im za to!

V tomto smere pomenúvania skutočného zla je pozoruhodne bezzubá a „vajatavá“ naša oficiálna opozícia. Naopak premiér Fico, nech sa to niekomu páči alebo nie, ako jeden z mála hľadá racionálne riešenia. Sklamal som vás, že sa nepridávam k obľúbenej vlne opľúvania každého, kto u nás vládne? A Američanov paušálne? A pri kritike Američanov a NATO automatickej adorácii Ruska a Putina? Som proti paušalizácii, pretože (ako sme si už povedali) každá paušalizácia zavádza.

Vyšetrovanie organizátorov protestov? Konečne!

14.11.2018

A už jačí naša žlťácka tlač na čele s projektom N-ádor, ako keby ich na nože brali! Sú urazení, že si niekto dovolí klásť logické otázky? Je to povedomé – aj boľševici považovali, viac »

Trump proti mieru

12.11.2018

Tak nám to pán Trump ukázal jasne. Mierom sa nemieni zaoberať ani teoreticky. Francúzsky prezident Macron na Trumpovu ignoráciu mierovej konferencie v Paríži reagoval nevídane otvorene. Jasne viac »

Kto sa bojí Tisa?

08.11.2018

Prezidentom Slovenského štátu, Msg. Jozefom Tisom, som sa nikdy podrobne nezaoberal, ale iste som o ňom v iných súvislostiach čítal viac, než bežný čitateľ. A to preto, že mám rád históriu. viac »

Kia ProCeed - 2018

Žilinská Kia Motors spustila výrobu modelu ProCeed

15.11.2018 13:29

Spoločnosť Kia Motors Slovakia spustila v Tepličke nad Váhom výrobu modelu Kia ProCeed, ktorý absolvoval verejnú premiéru na autosalóne v Paríži.

Miroslav Lajčák, Mike Pompeo

VIDEO: Sú USA spoľahlivým partnerom Európy? Odpovedá Miroslav Lajčák

15.11.2018 13:24

Amerika Donalda Trumpa nespochybňuje základy spolupráce s Európou. Po stretnutí so šéfom diplomacie USA to povedal Pravde minister zahraničia SR Miroslav Lajčák.

za slušné slovensko

Na účet iniciatívy Za slušné Slovensko pribudlo takmer 50-tisíc eur

15.11.2018 12:29

Darcovia do poznámky píšu, že treba vydržať.

petržalská električka, električka, starý most,

Projekt II. etapy električkovej trate do Petržalky má územné rozhodnutie

15.11.2018 12:05

Nová električková trať bude mať dĺžku 3,8 km a sedem zastávok.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 442
Celková čítanosť: 2162093x
Priemerná čítanosť článkov: 4892x

Autor blogu

Odkazy