V snahe zapáčiť sa ženám vytiahli aj 99%-tníci už dávno obohranú plačlivú kartu, ako chudery ženy zarábajú menej. Vždy znovu im k tomu nahrávajú celkom choré štatistiky rôznych inštitúcií, ktoré tým len dokazujú, že štatistika je presný súčet nepresných čísiel. V tomto prípade aj celkom absurdne interpretovaných.
Po vzore Goebbelsa
V duchu Goebbelsovho hesla, že tisíckrát opakovaná lož sa stáva skutočnosťou, feministky do úmoru opakujú, že ženy majú nižšie platové ohodnotenie ako muži. Čísla, ktoré uvádzajú, sú našťastie ľahko odhaliteľným štatistickým trikom. V prvom rade – neexistuje vyspelá spoločnosť (a k tej patríme), kde by bolo vôbec možné dať za rovnakú prácu rôznu plácu mužovi a žene. Ako je teda možné, že ženy majú podľa štatistík nižší príjem? Veľmi ľahko, na takýto trik nemusíme mať mozog Einsteina. Platy mužov a žien feministky nikdy nevykazujú na konkrétnych príkladoch, ale obecne. To znamená, že zákonite tie ženy, ktoré idú na materskú dovolenku vypadávajú z ukazovateľa platov. Takisto bývajú častejšie doma s malými deťmi, keď sú choré, čo opäť ovplyvňuje ich príjmy. A teda vždy po konečnom súčte bude sumár ženských príjmov nižší ako mužský. Navyše k tomu ešte patrí známy fakt, že najvyššie posty (a teda aj najvyššie platy) sú obsadzované mužmi, ale nie preto, že by niekto ženám zakazoval byť riaditeľkami, generálnymi manažérkami či prezidentkami spoločností. Je to logicky tým, že sa väčšina z nich prirodzene rozhodne pre rodinu a nevenuje sa s takým nasadením kariére. Veď je choré nariaďovať, aby sa muži správali ako ženy a ženy ako muži. TO ISTÉ by predsa platilo aj pre mužov, keby oni mohli rodiť! Poznám konkrétny prípad, kedy manželka urobila kariéru a muž sa ostal, ako programátor s externými prácami, starať o ich dcéru. A samozrejme, že ich platy sú diametrálne odlišné, ten jeho niekoľkonásobne nižší. A zato máme plakať, békať, behať po uliciach a trhať si vlasy? Veď sa tak slobodne rozhodli, je to ICH vec! Toto žiadny politický spasiteľ nezmení a už vôbec nie údajne 99%-tný, pokiaľ budeme rešpektovať jeden zo základných princípov demokracie – slobodnú voľbu uplatnenia. Niekto sa uplatní v rodine a nemá záujem o kariéru – no a čo?! Je to jeho, či jej vec!
Klasickým feministickým heslom je, že „žena je človek“. Hoci o tom nikto nepochybuje, v tejto chvíli nám to zvlášť dobre pomôže odhaliť tento štatistický podvod. Keby sme totiž spočítali výplaty pracujúcich ĽUDÍ nie podľa ich pohlavia, ale podľa počtu odpracovaných hodín a kvalifikácie, NIKDY by sme nemohli tvrdiť taký blud, že je niekto diskriminovaný len kvôli pohlaviu. Navyše tu máme už opäť kapitalistickú ekonomiku, kde rozhoduje zisk a podľa zisku sú rozdeľované aj odmeny. Táto zákonitosť je BEZPOHLAVNÁ. Každý, kto by sa do podnikania pokúsil zavádzať princíp pohlavia, na to zákonite musí doplatiť. Aj v biznise platí unisex!
O čom feministky mlčia
Svojho času som na web-stránke Rovnopravnost.cz založenom Českým svazem mužů vyzval ženy, aby sa prihlásili so svojou skúsenosťou s touto „diskrimináciou“. Jediný konkrétny ohlas (všeobecných boli desiatky) prišiel práve od pani z Čiech.
Keď sa hovorí o platoch, tak je pochopiteľne veľké ticho ohľadne faktu, že preukazne vysoký podiel žien vôbec nemusí pracovať. Stačí, keď sa dobre vydajú, alebo dedia. Seriál „Najbohatšie ženy sveta“ v Plus 7 dní dodáva dostatok príkladov zo života. A ako príklad dôslednej zlatokopky si iste každý z nás spomenie na Anne Nicole Smithovú, ktorá farizejsky vyhlásila, že jej manželstvo s viac ako polstoročie starším 89-ročným ropným magnátom J. Howardom Marshallom nebolo nikdy o peniazoch. „Chcela by som, aby ešte žil. Bojujem zaňho. Robím to iba pre Howarda… Howard by bol pyšný, že sa nevzdávam.“ (SITA, 27.10.2005). Ešte že bol Howard po smrti, ale v hrobe sa musel točiť ako na kolotoči.
A nemusí ísť len o zlatokopky ako Nicole. Aj celkom počestné a milujúce ženy tým, že žijú dlhšie, než muži (čo je jedna z najväčších diskriminácií, o ktorej sa vôbec nehovorí) vlastnia po svojich predčasne zomretých mužoch väčšinu majetku ľudskej spoločnosti. O tom feministky mlčia.
Aký to má zmysel?
Rozdiely v príjmoch mužov a žien sú nám teda jasné. Ešte by sme si mohli ujasniť, prečo sa feministky pri svojich kampaniach úzkostlivo vyhýbajú čo i len o zmienke, že platy žien ovplyvňujú materské dovolenky. Je to logické, lebo keby to pripustili, museli by rovnako logicky požadovať, aby boli ženy na materských dovolenkách lepšie finančne podporované. Ale keby to urobili, tak by tým podporili zároveň aj štandardnú rodinu muža a ženy a to je pre ne neprípustné! Ony majú predsa v základe svojej ideológie úlohu rozbiť takúto klasickú rodinu (ako to opisujem vo svojej, dnes už klasickej, štúdii „Feminizmus ako tretie zlo“. Súžitie s mužom je podľa nich pre ženu väzením a „akýkoľvek kontakt s mužmi – aj tými, ktorí prejavujú solidaritu so ženským hnutím – musí byť považovaný za kolaboráciu“ (Ti-Grace Atkinsonová v knihe Odysea Amazóniek). Preto je tehotenstvo vo zväzku s mužom a z neho vyplývajúce materstvo pre feministky zakázaná téma. Výsledkom zmanipulovaných štatistík o nerovnosti platov mužov a žien, teda nemá byť podpora materstva a prirodzenej úlohy žien v spoločnosti a rodine, ale kriminalizácia mužov. To je jediný feministický cieľ. A na ten je každá lož dobrá.
Strana 99%, ktorá sa oháňa heslom, že túto platovú „nespravodlivosť“ napraví, len ukazuje tú najhoršiu stránku populizmu. Všetko všetkým nasľubovať (to si zobrali za vzor asi Krajcera) a pritom si robiť vlastné kšefty. Oni sa o svoje platy, ak by boli omylom zvolení do parlamentu a prešiel im ten podvod s podpismi, určite dobre postarajú…
Celá debata | RSS tejto debaty