Utorok na cestách:
Kríza-nekríza, čoho je moc toho je príliš.
Niekto chce v nebi prekročiť plán sneženia.
A do toho „služby“, aké som zažil v nedeľu na diaľnici z Piešťan do Bratislavy. Zhŕňače a posýpače sa síce zjavili a v celkom pôsobivom množstve, ale len na to aby zdržiavali dopravu. Nič nezhŕňali a nič neposýpali. Len naháňali kilometre, čo nám potom ako platcom daní naúčtujú. A ešte zvyšovali možnosť havárie, to ako bonus.
V takejto situácii je dobré sa ísť zohriať niekam, kde o snehu ani len nepočuli. A napodiv to už nie je až taká exotika ani pre Slovákov, ako ešte v 90.rokoch. A nechodia tam len „drobní slovenskí milionári“.
BOHOVIA SÍDLIA NA BALI
Bali je len jeden z desaťtisícov indonézskych ostrovov a ostrovčekov, zato turisticky iste najzaujímavejší. Európania ho objavili najskôr ako obchodníci, pretože miestny prístav Kuta (ktorý je dnes centrom hlavnej turistickej oblasti a morskou bránou ostrova) bol vychýreným trhom otrokov, ale tiež rajom kriminálnikov z celej oblasti. Ak tu dnes cudzincov vítajú, je to veľká zmena proti invázii holandských kolonizátorov, sprevádzanej v roku 1906 hromadnou samovraždnou miestnej kráľovskej rodiny. Pre turizmus ostrov objavili až v šesťdesiatich rokoch minulého storočia hippies a surferi. Skutočný turistický rozvoj začal živelne až v sedemdesiatych rokoch a dnes, keď na miestnom medzinárodnom letisku pristávajú v sezóne lietadlá s turistami každých päť minút, túto exotickú destináciu začínajú objavovať aj Slováci. Presvedčte sa tu.
Presvedčila som sa. Iste by tobola ...
Celá debata | RSS tejto debaty