Valentín je oďub

  Neverím na tú masívnu kampaň o Dni zaľúbených. Valentín nie je o romantike a citoch. Valentín je biznis. A ešte aký bizarný!

  Vážne si myslíte, že každá žena padá do kolien, keď ju zavalíte kvetmi? Veď si to zoberte prakticky – prídete na rande a v ruke náruč kvetín. Čo ona s tým? Po celý čas randenia sa musí o ne starať, držať v ruke alebo sa vo vinárni domáhať vázy a potom ich tam nezabudnúť! Ale logiku to má. Je to skúška mužskej nepozornosti spôsobenej ich zaujatím sveta-spasiteľnými cieľmi (príkladom sú tie zúfalé „vízie“ súčasných prezidentských kandidátov) podľa nasledovných kontrolných bodov, či:

         1. nezabudne, že  má kúpiť kvety

         2.  nájde si čas a nájde kvetinárstvo

        3.  vyberie tie pravé kvety

        4.  má dosť na to, aby ich zaplatil

        5.  a hlavne ich nezabudne doniesť!

  Každý racionálny muž by namietal, že na jedných kvetoch predsa nemôže stáť šťastiedvoch ľudí. No to iste nie, ale práve tá prakticky nezmyselná úloha dáva žene šancu, aby v neustálom zvažovaní, kto je ten pravý ploditeľ ďalšieho ľudského pokolenia, mala aspoň ďalšiu pomôcku.

  Ale zaujalo ma jedno invenčné riešenie. Môj priateľ dostal nápad. Vždy odovzdá žene celý plat, ale tentoraz dostal aj odmeny. A aby to malo efekt, kúpil fialky. A tie dal do stredu kytice, ktorú zručne uvil zo zelených stoeuroviek. Prišiel domov a slávnostne kytičku odovzdal žene. Tá ani neprivoňala k fialkám, ale najskôr prerátala bankovky. A odvtedy hovorí stoeurovkám „fialky“ a rada by aby rástli po celý rok.

  Nepodceňujme ženy, nie sú to romantičky, ale veľmi pragmaticky uvažujúce bytosti. To len muži veria v romantiku a že o tom je Valentín. Nie, Valentín je aj virtuálny tĺčik na mäso, ktorým sa dá účinne mávať práve v tento deň! Poznáme tie výčitky – zabudol si na výročie našej svadby?! Bože, kto si to má pamätať. Keby vtedy vyletel človek na Mesiac, alebo aspoň naši vyhrali finále nejakého šampionátu, ale výročie svadby? Neoslávili sme to dosť už vtedy? Alebo ďalšia výčitka – zabudol si, že mám meniny. Bože, iste, uznávam, ale zabudol som aj tie svoje, no a? A teraz to príde – Ty na mňa už nemyslíš!!! Hrozná výčitka a ešte hroznejšia je odpoveď (ale neodporúčam vyslovovať nahlas) – áno, milovaná, trúfam si na teba nemyslieť cestou do práce, v práci a aj cestou z práce. No a keď prídem domov, už mám problém, lebo nemám kvetinku k výročiu, ani k meninám a na Valentína som celkom zabudol. Navyše „fialky“ nekvitnú v peňaženke každý deň.

  Ale ja viem, kto vymyslel Valentína

 

 

 

Cynická hra médií

01.06.2026

Počas mojich štyroch spisovateľských pobytov v USA som si opakovane všimol ten paradox. My ich aj pod vplyvom selektívne tvoreného obrazu v našich médiách, vnímame ako Mamonárov, čo sa ženú len za bohatstvom. Ibaže tí naozaj bohatí tam myslia aj na ďalšie generácie. Názorným príkladom sú tí úspešní univerzitní profesori, pre ktorých je samozrejmosťou, že [...]

Nové obludné sebaklamy „progresívnej“ bratislavskej kaviarne

18.05.2026

Čelíme neslýchanému prekrúcaniu faktov, kedy podporovatelia ukrajinských náckov označujú ruských osloboditeľov Krymu, Donbasu a Luhanska „fašistami“ (?!) a „progresívne“ vzývajúc „Mier Ukrajine“ v skutočnosti podporujú nekonečnú vojnu na prospech západných vojnoštváčov financovaných nenažranými nemeckými, britskými a francúzskymi zbrojármi. Ako [...]

Magyar? Spoľahlivý hrobár Maďarska!

15.05.2026

História sa opakuje. Keď sa známa česká investigatívna novinárka Slonková pozastavovala nad tým, že sa na Slovensku Kuciakiádou opakuje afro-ázijský scenár „Farebnej revolúcie“, ešte netušila, že v strednej Európe sa čoskoro zahniezdi recyklácia ďalšieho scenára. Najskôr si to svetovládci vyskúšali na Iráne (zatiaľ neúspešne), Venezuele a Kube. A je to [...]

Európska komisia, Brusel

Brusel vyhlásil vojnu závislosti od USA a Číny: Chce vlastné čipy aj umelú inteligenciu

03.06.2026 17:20

Európska komisia v stredu predstavila zásadný balík opatrení pre technologickú suverenitu.

SR Lisková vláda výjazdové rokovanie ZAX

SaS žiada hlavu ministra Takáča: Rezort pôdohospodárstva sa topí v škandáloch, v hre sú miliardy z eurofondov

03.06.2026 16:59

Problémy na ministerstve sa už podľa poslanca za SaS Alojza Hlinu nedajú vysvetľovať jednotlivými zlyhaniami.

česko, policie

Zadržali ho v Prahe s bielym práškom, bol to kokaín. Ruský duchovný spomína ukrajinských agentov

03.06.2026 16:53

Ruského metropolitu Ilariona polícia zadržala na základe anonymného podnetu.

rusky perm, ukrajinský dron, prečerpávacia stanica, ruská ropa

Ukrajinské „sankcie“ zaberajú: Putinova ropná veľmoc má problém, na pumpách je už benzín na prídel

03.06.2026 16:45

Kremeľ minulý mesiac uznal, že produkcia benzínu sa „v niektorých oblastiach“ Ruska znížila.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 786
Celková čítanosť: 7096300x
Priemerná čítanosť článkov: 9028x

Autor blogu

Archív

Odkazy