Klamstvo o klamlivých správach

Včera boli hlavnou diskusnou témou v Slovenskom rozhlase po poludňajších správach – klamlivé správy. Potešil som sa, veď sa konečne celé Slovensko dozvie, ako to bolo, keď vláda Busha Jr. klamala o údajných zbraniach hromadného ničenia v Iraku (v tomto smere je pozoruhodne úprimný americký film „Pod paľbou“). Bush Jr., ktorý zrejme naozaj nie je mentálne kompletný (niekto by povedal, že je dementný a tým pádom dobrá bábka v rukách vojnových zločincov ako sú Rumsfeld, či Cheney) klamal nielen vlastný národ, ale celý svet. Výsledkom je dnešná tragédia Iraku, ktorý sa americkou agresiou premenil na ruiny, Bush Jr. je zodpovedný za zmárnené životy desaťtisícov nevinných Iračanov, za ich mučenie americkými vojakmi a vojačkami vo väznici Abú Graib, za rozkrádanie historických cenností tejto krajiny a hlavne jej ekonomiky (veď aj Bushovci a Cheney a jeho firma Halliburton tu mali kšefty). Až som sa bál, či to všetko stihne moderátor Slovenského rozhlasu s hosťami za pol hodinu prebrať. Ale nie, omyl! O tomto klamstve, ktoré prinieslo také evidentné strašné následky, že tomu nemôže žiadna iná klamlivá správa v súčasnosti konkurovať (a to som ešte nespomenul vznik Islamského štátu a následnú vlnu teroru v Európe) nezaznelo v tejto „zasvätenej“ diskusii ani slovo. Zato plno dohadov o tajomnom pôsobení Rusov (len ich a nikoho iného?, čo západné tajné služby spia?) a strašnej hrozbe ich tzv. kompromatov (na tie tu máme experta z pôvodne dediny Rača menom Milan Žitný, ktorý zbiera rozumy zrejme hlavne pri rečiach po krčmách). Nerozumiem tejto hluchote nášho rozhlasového zamestnanca (veď si ho všetci platíme z povinných koncesionárskych poplatkov), keď počuje len na jedno ucho a to má natrčené smerom odkiaľ to vanie klamlivými správami západných tajných služieb. Tak aká debata? Nech nám to z verejnoprávneho rozhlasu rovno nadiktujú, ako za čias komunizmu. Prečo predstierať diskusiu, keď sa v nej zatajujú zásadné východzie fakty?

Ďalšou témou dneška v oficiálnych médiách sú nenávistné statusy na sociálnych médiách. Náš prezident-filozof dojímavým hlasom brojí proti nim a pritom cituje jeden či dva do omrzenia. Obávam sa, že ich viac jeho poradcovia asi nezoženú. Som už roky na sociálnych sieťach a osobne som na žiadny taký status nenarazil. Na diskusných fórach médií sú vylúčené, lebo tie sú dobre strážené adminmi. Na Facebooku nie je nič ľahšie, než takéto nenávistné prejavy blokovať. Takže sa pán prezident musel prehrabať naozaj až na samý spodok internetu, aby niečo také našiel. A potom sa čudoval. Čomu vlastne? Že tu rastie xenofóbia? Tá predsa nie je ani väčšia, ani menšia než inde v civilizovanej Európe! Xenofóbia je „strach z cudzieho“. A prečo by sa nemali naši občania báť „cudzieho“, keď sa ich súčasný splátkový prezident hrá na Ghándího a víta cudzích utečencov, o ktorých nič nevie. A prečo by nemali mať strach, keď k nám pozýva pán Kiska nové okupačné vojská a za nás si trúfa predkladať im u nás základne, ktoré sú primalé, aby kohokoľvek ubránili a dostatočne viditeľné, aby vyprovokovali ruské logické protiopatrenia. To náš mierotvorca Kiska nevidí? Kde má oči? Ozaj, čo je to za „filozofia“, keď sa hovorí len o následkoch, ale nie o príčinách? Nie je to náhodou farizejstvo? A nezabúdajme, že aj Merkelová išla vítať migrantov a nechala si urobiť selfie s jedným z neskorších teroristov. Nikdy by tu teda nebol žiadny „strach z cudzieho“, keby sa na nás nevalila cudzia invázia, organizovaná pašeráckymi gangmi, ktoré vďaka Merkelovej (a márne snaživom pánovi Kiskovi) zarábajú na cudzom nešťastí miliardy. Ale ani keby sa Merkelová s Kiskom potrhali od snaženia, tí ľudia by neutekali, keby ich krajinu (ako v Iraku) nenapadli americké vojská. A to na základe klamlivých správ.

A sme pri koreni veci. Žiadne diskusie o klamlivých správach, kompromatoch a xenofóbii by neboli, keby nám neklamali takí „najsilnejší muži sveta“, ako bol Bush Jr. A kým si toto neujasníme, sú rozhlasové diskusie na uvedené módne témy len zahmlievaním reality.

Zvrhlý „progresívny“ experiment s ľudským pohlavím má ďalšie obete – tentoraz v Kanade, čakáme až to príde k nám?

12.02.2026

Tentoraz sa z Kanady dozvedáme: „… 18-ročná transrodová žena pripravila v Kanade o život osem ľudí… podozrivá sa narodila ako biologický muž… približne pred šiestimi rokmi začal prechádzať tranzíciou na ženu a identifikovať sa ako žena, spoločensky aj verejne… Polícia zároveň doplnila, že strelkyňa mala psychické problémy a v jej dome v minulosti [...]

Obľúbenec internetových trollov a fanatických Fico-bijcov, Žilinka, opäť perlil – a oni budú teraz peniť

09.02.2026

Keď si niekto robí v tichosti poctivo svoju prácu – áno, to by si zaslúžilo pozornosť. Ale ak si niekto vynucuje z vlastnej panskej vôle pozornosť a ešte k tomu lezie s toľkou kopou masla na hlave na slnko mediálnej páľavy – to je kto? No predsa náš pán generálny prokurátor Žilinka! A to tak, aby ho bolo až do Bruselu počuť… Nevídaný štatistický [...]

PPP – podvodník Petr Pavel

02.02.2026

Čelíme nevídanej lavíne lží, kedy v duchu Orwellovho románu „1984“ je všetko naopak – lož je pravda, vojna je mier a nenávisť šíri Ministerstvo lásky. Márne si namýšľame, že sme už múdrejší, veď opäť čelíme propagande boľševického typu, kedy „mozgový atlét“ Martin Šimečka bez hanby použije termín „ruský fašizmus“, hoci práve Rusko najviac [...]

Inna Kardas Bielorusko

Lukašenkova medová pasca. Špionáž so sexom v Kyjeve. Bieloruská agentka prenikla až do blízkosti Zelenského

14.02.2026 17:00

Inna Kardašová prišla z Bieloruska na Ukrajinu v roku 2020 ako opozičná žurnalistka. V skutočnosti už vtedy pracovala pre tajnú službu.

Robert Kaliňák

Kaliňák: Európa musí zásadne zvýšiť svoju autoritu. Aj Európa môže mať svoje bezpečnostné záujmy

14.02.2026 15:11

Minister by privítal od lídrov veľkých štátov posun k tvrdším vyhláseniam.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V potoku v Kremnici našli telo muža. Lekár nevylúčil cudzie zavinenie

14.02.2026 14:32

Prípadom sa zaoberá polícia.

Alexej Navaľnyj

Rusko otrávilo Navaľného vo väzení, tvrdí päť európskych štátov

14.02.2026 14:25, aktualizované: 14:55

Mali Navaľného otráviť vzácnym toxínom.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 762
Celková čítanosť: 6932899x
Priemerná čítanosť článkov: 9098x

Autor blogu

Archív

Odkazy