Mafiáni na Slovensku – ukážka prvého dielu novej série TV dokumentov

V novej sérii TV dokumentov „Mafiáni na Slovensku“, ktorej autorom aj spolu-producentom je Gustáv Murín, sa pripravuje deväť dielov a jeden bonusový.

V prvom diely predstavujeme zo všetkých, aj dosiaľ verejnosti neznámych, strán známeho mafiánskeho bossa Petra Čongrádyho, ktorého nekalé záujmy siahali od Bratislavy až po Trenčín. V ukážke prehovoria očití svedkovia jeho mafiánskej kariéry, obete, komplici i novinári, ktorí jeho drasticky ukončenú životnú púť sledovali zblízka. Krátkou charakteristikou ukážku obohacuje aj predstaviteľ NAKA. Postupne obraz na prvý pohľad sympatického, ale v skutočnosti nekompromisne zločinného, mafiána dopĺňajú výpovede novinárov Petra Tótha, Ivana Mega a Moniky Kozelovej, ale aj bývalý vedúci  vyšetrovateľov Vladimír Kajaba, bývalý vyšetrovateľ JUDr. Jozef Vachálek, obeť Čongrádyho vydierania a aj dvaja utajení svedkovia priamo z mafiánskeho podsvetia. TU je ukážka.

Podklady pre scenár tohto dielu vychádzajú z nedávno vydanej knihy Mafiáni I., sýkorovci – sýkorky.

 

Sýkorky

Sýkorky

Celou sériou TV dokumentov „Mafiáni na Slovensku“ sprevádza divákov český herec s moravskými koreňmi Marek Vašut, ktorého slovenský komentár odznie aj v tejto ukážke.

Podklady získané na túto tému sú tak rozsiahle, že len tento úvod k celému dielu trvá viac ako štvrťhodinu. Kompletný diel aj s unikátnymi podkladmi a foto-dokumentáciou bude k dispozícii na DVD vkladaných do kníh autora projektu, ktoré sa objavia na vianočnom trhu ako bonus pre verných čitateľov i zberateľov kníh Gustáva Murína.

Ďalšie ukážky všetkých dielov novej série TV dokumentov „Mafiáni na Slovensku“ predstaví Tablet.TV postupne od septembra 2017.

Nové obludné sebaklamy „progresívnej“ bratislavskej kaviarne

18.05.2026

Čelíme neslýchanému prekrúcaniu faktov, kedy podporovatelia ukrajinských náckov označujú ruských osloboditeľov Krymu, Donbasu a Luhanska „fašistami“ (?!) a „progresívne“ vzývajúc „Mier Ukrajine“ v skutočnosti podporujú nekonečnú vojnu na prospech západných vojnoštváčov financovaných nenažranými nemeckými, britskými a francúzskymi zbrojármi. Ako [...]

Magyar? Spoľahlivý hrobár Maďarska!

15.05.2026

História sa opakuje. Keď sa známa česká investigatívna novinárka Slonková pozastavovala nad tým, že sa na Slovensku Kuciakiádou opakuje afro-ázijský scenár „Farebnej revolúcie“, ešte netušila, že v strednej Európe sa čoskoro zahniezdi recyklácia ďalšieho scenára. Najskôr si to svetovládci vyskúšali na Iráne (zatiaľ neúspešne), Venezuele a Kube. A je to [...]

Západní vojnoštváči roztáčajú biznis so smrťou

13.05.2026

V duchu orwellovského „double-speak“ volajú „kolektívni politici“ západnej Európy po mieri (ale pamätáme si, že nie tak dávno bolo slovo „mier“ našimi žltými médiami označované za zradu), ale trvajú na umelom predlžovaní vojny na Ukrajine? Pôvodne predsa tento konflikt vyvolala Bidenovská skorumpovaná administratíva. Veď na Ukrajine mal Bidenov syn ten [...]

Péter Magyar

Po úteku Ziobra do USA prišla nová verzia. Magyar spochybnil maďarskú trasu

20.05.2026 11:42

Bývalý poľský minister spravodlivosti je obvinený z vedenia organizovanej zločineckej skupiny.

NATO / Stíhačka / Eurofighter Typhoon /

Červený stupeň pohotovosti. Litva vyzvala obyvateľov, aby sa ukryli v krytoch

20.05.2026 11:11

Vilnius zavrel letisko, prezident aj premiérka skončili v kryte.

vláda huliak takáč

Vláda schválila nové pravidlá pri envirozáťažiach. Menia sa aj limity predaja lokálnych potravín

20.05.2026 10:55, aktualizované: 11:51

O prvej časti balíka opatrení na podporu rastu ekonomiky bude vláda rokovať až po zasadnutí tripartity, uviedol minister Tomáš.

ruské jadrové cvičenie, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Rusko cvičí jadrové sily, do terénu vyrazilo 64-tisíc ľudí a 7 500 kusov techniky

20.05.2026 10:50

Ruské jadrové cvičenie je zamerané na "prípravu a použitie jadrových síl v prípade agresie".

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 785
Celková čítanosť: 7078275x
Priemerná čítanosť článkov: 9017x

Autor blogu

Archív

Odkazy