Založ si blog

Kšefty so zdravím

Všetci asi vieme, ako podozrivo nás štátni úradníci predali akejsi súkromnej „záchrannej službe“, pričom odborníci spochybňovali schopnosť týchto biznismanov s našim zdravím naozaj tie služby aj naplniť. Veď aj kvôli tomu skončil šéf Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Tomáš Haško. Priznávam úprimne, že ako občan sa neviem dopátrať ani, či v mieste nášho bydliska „záchranku“ dnes zabezpečujú títo v tendre podozriví, alebo akási štátna služba. Ale asi každý z nás tuší, že by sa o tú kosť neruvali, keby to nebol veľký kšeft.

Neveril som, kým som to nezažil na vlastnej koži. Náhle a bez akýchkoľvek príznakov skolaboval niekto v našej rodine. Volali sme tzv. Záchranku. Samozrejme, v strese.

A kto prišiel? Štatistik!!! Chlapík v akejsi fešáckej kombinéze, ktorý – keď to zhrnieme – si prišiel vyplniť dotazník, aby si mohli vyúčtovať jazdu!!!

Tento pán nie je doktor a nijako vám nepomôže, čo hlási celkom hrdo. Čiže nie je schopný stanoviť diagnózu, nepodáva lieky, nie je vám doslova na nič! Ale vykazuje činnosť?!

Inými slovami:

+ nevyšetrí

+ nepodá lieky

+ neporadí

A keď sa ho opýtate, či aspoň teda odvezú od bolesti skrútenú osobu tam, kde sa jej konečne dostane potrebnej zdravotnej pomoci, vyhlási, že oni „nie sú taxislužba“???

Každý občan, čo si platí zdravotnú poisťovňu, nevolá „rýchlu záchrannú službu“ každý deň. Ani každý druhý, roky sme túto službu nevolali. A keď ju zavoláte, tak si z vás urobia akurát svoju štatistiku!?? Lebo to je fakticky výsledok ich návštevy?!!

A na záver vám odporučia, aby ste šli sami s tým ubiedeným deckom kam len chcete?! To je tá správa od poisťovne, za ktorú si platíme roky, aby túto službu zabezpečila?

Dovolil som sa teda ohradiť, že si predsa na to, aby POMOHLI, platíme zdravotnú poisťovňu. Na to dostal dotyčný doslova záchvat a u nás doma, úplne ignorujúc postihnutú osobu, vrieskal tak, že som ho musel upozorniť, že si tento jeho nehanebný výstup nahrám na mobil. Tak odrazu sklapol. To ale nezniesla jeho kolegyňa, ktorá sa nám rozhodla pomstiť a zavolala na nás policajnú hliadku klamstvom, že vraj im „bránime vo výkone“. Pričom opak bol pravdou. Tá hliadka pochopiteľne prišla zbytočne a tak aj odišla.

Pre istotu zopakujem – z vašej celoživotnej zdravotnej poistky sa pri volaní „záchranky“ dočkáte štatistika, ktorý nie je kompetentný vám pomôcť, on si len vyplní výkaz, aby mohol kasírovať za ten výjazd! Ani sa vás nedotkne! Ani vám nepomôže. Ani sa na vás nepozrie. Pretože vám je tak zle, že nie ste schopný hovoriť, tak si od rodinného príslušníka nechá všetko prerozprávať a potom vám povie to sladké tajomstvo – choďte si pomôcť inde! A keď si dovolíte zaprotestovať, tak na vás pošle policajnú hliadku, ktorá nemá, čo riešiť, len kryje ich rýchly ústup späť do „štatistického úradu“ tzv. záchranky.

V tomto prípade, keď pochopili, že nás ani policajnou hliadkou nezastrašili, odviezli konečne postihnutú, ktorá mala akútne zvracanie ešte aj v sanitke! Tak ako by sme s ňou mi mohli ísť napríklad hromadnou dopravou v prípade, že nie je k dispozícii auto a už vôbec nie taxík?!

Pýtam sa: prečo sa to volá Rýchla zdravotná POMOC, keď je to Rýchla zdravotná štatistika? A v konečnom dôsledku je to „taxislužba“, lebo s za výjazd, ktorý má byť plne hradený poisťovňou, účtujú „jazdné“?!! Okorenené agresívnou posádkou, ktorej členovia sú rozhorčení, že sa s tou štatistikou neviete akosi zmieriť. Hlavne, že táto firma má odborníka na GDPR!

Ja som to pochopil – žiadať urgentnú pomoc je dnes trestný čin!!! Kazí to kšefty…

 

P.S. Samozrejme, že som podal sťažnosť a Vladimíra Döményová, asistent rady riaditeľov, mi v mene Ing. Ľubomíra Slováka, generálneho riaditeľa Záchrannej zdravotnej služby Bratislava, Antolská 11, 850 07 Bratislava 57, sľúbila, že „celou vecou sa budeme zaoberať a priebeh zásahu riadne prešetríme“. A iste neuveríte, že sa im to ani v priebehu troch pracovných dní NEPODARILO. Je možné ale, že za ten čas pán generálny riaditeľ Slovák stihol Vladimíru Döményovú prekvalifikovať z „hovorkyne“ na „výhovorkyňu“. Ale ani na tú výhovorku sa nezmohla!

Tódová: nekonečný príbeh so zlým koncom?

22.09.2021

Loď, ktorej kapitán vypne všetky kontrolky, nutne raz stroskotá. Nezodpovedný neoliberálny experiment urobil z novinárov „strážnych psov demokracie“. Ale pretože najnovšie vďaka eko-fašistom (tento termín po drastických skúsenostiach s agresivitou „ochrancov zvierat“ vznikol na Západe) psy nesmú byť na reťazi, aj tí mediálni sa z tej reťaze utrhli a nie je [...]

Lex Lipšic – záchrana selfie-vlády plagiátorov? !

20.09.2021

Internet a sociálne siete sú posledným útočiskom demokracie. Veď vďaka sociálnym sieťam prepukla napríklad aféra „Gorila“, ktorú Nicholson tri roky tajil pod zámienkou, že ju on sám „vyšetrí“. Vďaka sociálnym sieťam bolo odhalené prepojenie Kisku na popradské podsvetie. Ale tiež vďaka demagogickým vystúpeniam na sociálnych sieťach sa do parlamentu [...]

Trestné oznámenie na Matoviča, Hegera, Mikulca a Naďa

17.09.2021

Priatelia, sme svedkami takého rozkladu právneho štátu, aký sme ešte nezažili. A neverte, že sa vás to osobne netýka, lebo infekcia svojvoľných obvinení na základe manipulovaných „svedectiev“ tu už bola za vlády komunistov a doplatili na to státisíce nevinných. Nezabúdajme, že ako v prípade komunistov, aj táto „koalícia zmeny k zlu“ môže prežiť len [...]

San Jose, streľba

Streľba v supermarkete v Tennessee si vyžiadala obeť a 13 zranených

23.09.2021 23:15

Strelca našla polícia mŕtveho s poranením, ktoré si zjavne spôsobil sám.

Francúzsko Šakal terorista súd verdikt

Parížsky súd potvrdil doživotný trest pre teroristu Šakala

23.09.2021 22:49

Ilich Ramírez Sánchez zabil aj dvoch policajtov a informátora.

srbsko, kosovo

Na srbsko-kosovskej hranici vrie napätie. Pre poznávacie značky

23.09.2021 21:39

Srbský prezident Vučič sa obrátil na EÚ a NATO s otázkou, "prečo to dovolia".

moderna

Šéf Moderny: Pandémia sa skončí o rok, covid bude ako chrípka

23.09.2021 20:56

Očkovanie by sa mohlo rozšíriť aj na deti od šiestich mesiacov, uviedol Bancel.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 628
Celková čítanosť: 4863393x
Priemerná čítanosť článkov: 7744x

Autor blogu

Archív

Odkazy