Založ si blog

WHO ako obetný baránok?

Trumpovu zvrátenú kovbojskú „logiku“ najlepšie charakterizuje jeho najnovší útok na Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), a len pripomeňme, že z UNESCO odišiel už dávnejšie, lebo na kultúru a jej svetové dedičstvo zvysoka kašle. Dôvod by nevymyslel snáď ani Goebels, taký je absurdný. Vlastne, má to svoje jadro, ale skryté. Trump obvinil Čínu, že nezodpovedne informovala o začiatku pandémie koronavírusu a je vlastne zodpovedná za jej rozšírenie vo svete. Toto je zbierka takých nezmyslov v jedinom tvrdení, že stojí za rozvahu:

Trump by teda rád pokračoval vo svojom konfrontačnom úsilí zvrátiť ekonomickú prevahu Číny. Najnovšie sa mu na to hodí aj koronavírus, za ktorého pandémiu by rád Čínu „pokutoval“. Pritom Čína naopak urobila najdrastickejšie opatrenia na úkor vlastných občanov, čím sa práve snažila ochrániť svetové spoločenstvo. Táto obeť by mala byť vyzdvihovaná, nie svojvoľne prehliadaná niekým ako Trump, čo sa napcháva preventívne antimalarikom hydroxychlorochínom, ktorého účinnosť proti koronavírusu je pochybná.

Obálka knihy

Obálka knihy

Obvykle zdvorilí a vo svojich vyjadreniach skôr umiernení čínski predstavitelia, ako prví upozornili na to, že vírus do Wu-hanu zrejme zavliekli americkí vojaci pri celosvetových športových hrách! Následne vyšetrovanie amerického Kongresu potvrdilo jeho výskyt v USA skôr, než sa zjavil tak fatálne vo Wu-hane. A vrcholom je prezradenie tajných amerických vojenských výskumov, kde sa, aj podľa svedectva dr. Mikovitzovej, robili pokusy s kombináciou vírusu chrípkového typu, aby prenášal inak na človeka neprenosné ochorenie SARS! Takéto experimenty demokratický prezident Obama zakázal, tak to vojenská kamarila Pentagonu v prepojení na Deep State obišla „vývozom“ týchto experimentov do viacerých laboratórií najmä post-sovietskych krajín, ale aj do čínskeho Wu-hanu! A nositeľ Nobelovej ceny a objaviteľ HIV-vírusu profesor Montaigner potvrdil, že súčasný Covid-19 je zrejme umelý konštrukt, čo sa akosi dostal z tajných laboratórií. Takže „vynález skazy“ za doláre a pre záujmy globalizačnej kliky z USA!

Toto všetko Trump poľahky ignoruje a keďže Čína postupovala v boji proti korona-pandémii v súlade s pokynmi WHO, obvinil túto uznávanú svetovú zdravotnícku organizáciu z toho, že konala „proti americkým záujmom“!!! Takže, len pre tých, čo si myslia, že zle čítajú: akákoľvek svetová organizácia buď bude skákať, ako pán Trump píska, alebo čelí jeho nevôli. Tá sa prejavila v tom, že od polovice apríla zastavil príspevky USA tejto organizácii a hrozí vystúpením z WHO, pokiaľ podľa jeho pokynov nebudú nespravodlivo osočovať Čínu?!!

Ak by si niekto myslel, že Trump je šialenec (ako to začala fabulovať západná tlač o Hitlerovi, keď sa ukázalo, že kalkulácie Západu s ním, ako likvidátorom Sovietskeho zväzu, nevyšli), mýli sa. Všetky tieto absurdity majú veľmi racionálne jadro. Washingtonu akosi ušlo, že Čína si za posledné roky vybudovala také silné ekonomické aktíva priamo v americkom bankovom a burzovom systéme, že keby čínske vedenie chcelo, položí americkú ekonomiku do mesiaca na lopatky. Preto sa už dávnejšie ozývali hlasy, ako Čínu pripraviť o tieto aktíva legálne, či nie! A pre aspoň akési zdanie tej legálnosti teraz prišli Trumpovi našepkávači s „geniálnou“ myšlienkou penalizovať Čínu za to, že USA majú najväčšie obete prírodnej katastrofy v podobe korona-pandémie (veď aj Príroda má zmysel pre iróniu a vírus sa vrátil tam, odkiaľ prišiel?). A „penalizovalo“ by sa ľahko, lebo by si Washington jednoducho privlastnil finančné aktíva Číny v amerických bankách. Bola by to lúpež tisícročia, ale v amerických očiach „oprávnená“! To by boli hneď tri muchy jednou ranou: USA by sa zbavili dominancie čínskych aktív vo vlastnom finančnom systéme, odškodnili by na cudzí úkor vlastných občanov (veď z cudzieho krv netečie) a zasadili by silný úder samotnej čínskej ekonomike. Na toto je každá, sebeabsurdnejšia, zámienka dobrá. Zatiaľ je len skúšajú, kam až nová americká arogancia môže zájsť. Pretože takýto útok na Čínu by mohol spustiť už naozajstnú vojnu z nepredvídateľnými následkami…

 

(Výňatok z článku publikovaného v „Zem a vek“, 7.6.2020)

Ukážka z knihy Koronavírus ako terorizmus, vydanej v limitovanom náklade v spolupráci s internetovým rádiom InfoVojna.sk.

Medvedica s mláďaťom – odstrel zdravého rozumu

05.05.2021

Mantinelizmus našich štátnych ochrancov prírody ma opakovane privádza do úžasu. Na jednej strane významne prispeli k premnoženiu medveďov u nás (ale toto slovo zakazujú?!!) a na druhej ich strieľajú tak bezhlavo, až nad tým ostáva rozum stáť. Exemplárnym príkladom je, že sa týmto ochranárom u nás podarilo obštrukciami proti samospráve, štátnej správe i obyvateľom [...]

Festival pandemických absurdít

03.05.2021

Priatelia, už druhý rok sme obeťami experimentov „inžinierov ľudských duší“, ako je Pfizer-profesor Krčméry, či jeho klon z Krčméryho fabriky na profesúry, Jarčuška, alebo ďalší zberač z Krčméryho fabriky na tituly, Mikas. Uznajme to konečne – pre nich je celý covid španielska dedina a vo svojej bezradnosti sa z vlastného alibizmu a zúfalej snahy aspoň [...]

Kto udal generála Lučanského? Nezabúdame!

28.04.2021

Matovičovej vláde, ale hlavne ministerke Kolíkovej, trvalo viac ako tri mesiace, aby vyfabrikovovali 23 stranový elaborát, ktorým sa pokúšajú vyviniť z násilnej smrti generála Lučanského. Pritom jej členovia nemali prístup k lekárskym správam a nemohli ani hovoriť s ošetrujúcim personálom. Preto Správa vyvoláva viac otázok, než odpovedí. Tá fraška Komisie na zakrytie [...]

Eduard Heger

Heger: Buďme optimisti, čakajú nás dobré roky. Máme peniaze aj plán

08.05.2021 08:00

Túžim po tom, aby Slovensko bola úspešná krajina. Aj v minulosti sme videli, že to dokážeme, verí premiér Eduard Heger v úspešný príbeh Slovenska.

koronavírus, Vietnam

ONLINE: WHO varuje lídrov, aby sa nespoliehali len na očkovanie

08.05.2021 07:45, aktualizované: 08:38

Len očkovanie podľa WHO nestačí na zastavenie pandémie. Stále je potrebné obmedziť kontakty medzi ľuďmi.

Kremeľ, Moskva

Ako storočný zomrel Jegor Ligačov. Stál pri Gorbačovovi aj proti nemu

08.05.2021 06:17

V 100 rokoch zomrel v Jegor Ligačov, bývalý tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu pre ideológiu.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovičove eskapády potápajú Hegera. Stiahnu ku dnu aj koalíciu?

08.05.2021 06:00

Opozičné strany Smer a Hlas získali 600 tisíc ľudí na podporu referenda o predčasných voľbách. Ak chceli zmobilizovať voličov, tak sa im to podarilo. Chcú aj referendum?

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 603
Celková čítanosť: 4597982x
Priemerná čítanosť článkov: 7625x

Autor blogu

Odkazy