Založ si blog

WHO ako obetný baránok?

Trumpovu zvrátenú kovbojskú „logiku“ najlepšie charakterizuje jeho najnovší útok na Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), a len pripomeňme, že z UNESCO odišiel už dávnejšie, lebo na kultúru a jej svetové dedičstvo zvysoka kašle. Dôvod by nevymyslel snáď ani Goebels, taký je absurdný. Vlastne, má to svoje jadro, ale skryté. Trump obvinil Čínu, že nezodpovedne informovala o začiatku pandémie koronavírusu a je vlastne zodpovedná za jej rozšírenie vo svete. Toto je zbierka takých nezmyslov v jedinom tvrdení, že stojí za rozvahu:

Trump by teda rád pokračoval vo svojom konfrontačnom úsilí zvrátiť ekonomickú prevahu Číny. Najnovšie sa mu na to hodí aj koronavírus, za ktorého pandémiu by rád Čínu „pokutoval“. Pritom Čína naopak urobila najdrastickejšie opatrenia na úkor vlastných občanov, čím sa práve snažila ochrániť svetové spoločenstvo. Táto obeť by mala byť vyzdvihovaná, nie svojvoľne prehliadaná niekým ako Trump, čo sa napcháva preventívne antimalarikom hydroxychlorochínom, ktorého účinnosť proti koronavírusu je pochybná.

Obálka knihy

Obálka knihy

Obvykle zdvorilí a vo svojich vyjadreniach skôr umiernení čínski predstavitelia, ako prví upozornili na to, že vírus do Wu-hanu zrejme zavliekli americkí vojaci pri celosvetových športových hrách! Následne vyšetrovanie amerického Kongresu potvrdilo jeho výskyt v USA skôr, než sa zjavil tak fatálne vo Wu-hane. A vrcholom je prezradenie tajných amerických vojenských výskumov, kde sa, aj podľa svedectva dr. Mikovitzovej, robili pokusy s kombináciou vírusu chrípkového typu, aby prenášal inak na človeka neprenosné ochorenie SARS! Takéto experimenty demokratický prezident Obama zakázal, tak to vojenská kamarila Pentagonu v prepojení na Deep State obišla „vývozom“ týchto experimentov do viacerých laboratórií najmä post-sovietskych krajín, ale aj do čínskeho Wu-hanu! A nositeľ Nobelovej ceny a objaviteľ HIV-vírusu profesor Montaigner potvrdil, že súčasný Covid-19 je zrejme umelý konštrukt, čo sa akosi dostal z tajných laboratórií. Takže „vynález skazy“ za doláre a pre záujmy globalizačnej kliky z USA!

Toto všetko Trump poľahky ignoruje a keďže Čína postupovala v boji proti korona-pandémii v súlade s pokynmi WHO, obvinil túto uznávanú svetovú zdravotnícku organizáciu z toho, že konala „proti americkým záujmom“!!! Takže, len pre tých, čo si myslia, že zle čítajú: akákoľvek svetová organizácia buď bude skákať, ako pán Trump píska, alebo čelí jeho nevôli. Tá sa prejavila v tom, že od polovice apríla zastavil príspevky USA tejto organizácii a hrozí vystúpením z WHO, pokiaľ podľa jeho pokynov nebudú nespravodlivo osočovať Čínu?!!

Ak by si niekto myslel, že Trump je šialenec (ako to začala fabulovať západná tlač o Hitlerovi, keď sa ukázalo, že kalkulácie Západu s ním, ako likvidátorom Sovietskeho zväzu, nevyšli), mýli sa. Všetky tieto absurdity majú veľmi racionálne jadro. Washingtonu akosi ušlo, že Čína si za posledné roky vybudovala také silné ekonomické aktíva priamo v americkom bankovom a burzovom systéme, že keby čínske vedenie chcelo, položí americkú ekonomiku do mesiaca na lopatky. Preto sa už dávnejšie ozývali hlasy, ako Čínu pripraviť o tieto aktíva legálne, či nie! A pre aspoň akési zdanie tej legálnosti teraz prišli Trumpovi našepkávači s „geniálnou“ myšlienkou penalizovať Čínu za to, že USA majú najväčšie obete prírodnej katastrofy v podobe korona-pandémie (veď aj Príroda má zmysel pre iróniu a vírus sa vrátil tam, odkiaľ prišiel?). A „penalizovalo“ by sa ľahko, lebo by si Washington jednoducho privlastnil finančné aktíva Číny v amerických bankách. Bola by to lúpež tisícročia, ale v amerických očiach „oprávnená“! To by boli hneď tri muchy jednou ranou: USA by sa zbavili dominancie čínskych aktív vo vlastnom finančnom systéme, odškodnili by na cudzí úkor vlastných občanov (veď z cudzieho krv netečie) a zasadili by silný úder samotnej čínskej ekonomike. Na toto je každá, sebeabsurdnejšia, zámienka dobrá. Zatiaľ je len skúšajú, kam až nová americká arogancia môže zájsť. Pretože takýto útok na Čínu by mohol spustiť už naozajstnú vojnu z nepredvídateľnými následkami…

 

(Výňatok z článku publikovaného v „Zem a vek“, 7.6.2020)

Ukážka z knihy Koronavírus ako terorizmus, vydanej v limitovanom náklade v spolupráci s internetovým rádiom InfoVojna.sk.

Ľudské práva kaprov?

05.12.2022

Najbrutálnejšími novodobými aktivistami, samozvanými „záchrancami Sveta“, sú ochrancovia zvierat. V prvopočiatku tohto hnutia (ktoré čím je menšie, tým sa prejavuje agresívnejšie) boli jeho členovia schopní aj teroristických činov a dokonca úmyselného zabitia bombovým útokom. Preto niektorí skončili aj vo väzení. Podrobne o tom píšem vo svojej štúdii [...]

„Veľký reset“ z Davosu? Len prekabátená boľševická globálna revolúcia!

21.11.2022

Schwabom proklamovaný „Veľký reset“ je len intelektuálna napodobenina komunistickej svetovej revolúcie, ktorej sa sami komunisti vzdali, keď si uvedomili nemožnosť jej realizácie z jedného centra pri enormnej rôznorodosti sveta. Schwab je post-marxistický epigón, ktorý omieľa tie isté boľševické fantazmagórie o „raji na zemi“. Marxizmus aj po páde svojej [...]

Neo-liberálne rodové fantazmagórie už majú svoju obeť

14.11.2022

Už pred pár rokmi prišli feministky s kampaňou pod sloganom „Ženou sa nerodíme, ženou sa stávame“. Táto mozgotrasná myšlienka už stála ľudský život. Hrozné je, že feministické a LGBTI centrály ani ľudská obeť nezastavila v šírení bludov, ktoré ohrozujú celú mladú generáciu západného sveta… Keď prišiel nacizmus s „tisícročnou ríšou“, či [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 704
Celková čítanosť: 5770233x
Priemerná čítanosť článkov: 8196x

Autor blogu

Archív

Odkazy