Založ si blog

Odhaľme spolu dezinformátorov – vládu Mgr. plg. Matoviča

Vláda Igora Matoviča (s titulom Mgr.plg. = magor plagiátor) si dala do vyhlásenia vlády aj „boj s dezinformáciami“. To pridupľovali pri povestnom skorom rannom zasadaní, kedy pri schvaľovaní pseduo-podpory kultúre prifarili aj túto tému). A práve Matovičova „vláda, čo vstúpi do dejín“ je najväčším producentom dezinformácií v dejinách Slovenska. Pomôžte spísať aspoň tie najznámejšie, aby som ich mohol v Novom roku odovzdať ako podnet pre Generálnu prokuratúru. Tu sú príklady:

 

Brutálne mučenie Lučanského

   Tu ide o nekončiaci festival dezinformácií produkovaných Matovičovými ministrami.

Zúfalec Mikulec vyhlásil, že generálovi praskla žilka v oku. To bol taký nezmysel, že tohto neschopasa v klamaní verejnosti nahradila ministerka na jedno použitie Kolíková.

Pokusne vypustili aj dezinformáciu, že sa pokúsil o samovraždu, ale to opäť vyvrátili logické námietky v médiách.

Tak nastúpila Kolíková (z fakticky už mimoparlamentnej straničky na záchranu svojho zakladateľa-podvodníka, takže Kolíková je schopná čohokoľvek, aby sa čo i len deň dlhšie udržala vo svojom vratkom kresle) s najbizarnejšou dezinformáciou, ako Lučanský padol na hranu postele, potom ešte kľukoval a až starostlivý bachár ho odviedol na ošetrenie, ktoré skončilo cestou dlhou 154 kilometrov na akútnu dlhotrvajúcu operáciu v ružomberskej nemocnici.

Takto drzo šíriť dezinformácie si títo politickí komplici LenOn-a trúfajú, lebo vedia, že žltá tlač bude držať hubu a žiadny mediálny tlak sa nebude konať. Vyfabrikovali „komisiu“ štyroch anonymov z Ministerstva vnútra (?!), ktorá samozrejme zavinenie nikoho nenašla. Dosiahli tiež bizarné vyjadrenie Lučanského advokáta, ktoré urobil zjavne bez Lučanského vedomia. Žiadne nezávislé vyšetrovanie sa nekoná, žiadne fotografie, či televízne vystúpenie Lučanského sú zrejme nemožné a informácie o jeho stave ani po viac ako týždni nemá údajne dokonca ani jeho žena. Viac o prípade nájdete TU.

 

Perly hlavného dezinformátora

   Matovič sa vyhrážal, že odíde z vlády, keď nebude dosť testovaných – neodišiel.

Matovič sa vyhrážal, že odíde z koalície, ak bude generálny prokurátor zvolený aj opozíciou – neodišiel.

Matovič sa vyhrážal, že kto sa nedá testovať, nebude mu poskytnutá zdravotná starostlivosť (čo je protizákonné, ale podľa jeho dezinformácie konalo niekoľko nemocníc a zdravotníckych zariadení s nevyčísliteľnými škodami na zdraví občanov).

Matovič sa vyhrážal, že kto sa nedá testovať, nedostane penziu (čo je protizákonné, ale podľa jeho dezinformácie konalo niekoľko zamestnancov pôšt !!!).

Matovič najskôr tvrdil, že o opatreniach rozhoduje hlavný hygienik, ale potom zase vyhlásil, že to „zoberie do vlastných rúk“. A aj zobral, hlavný hygienik je len smiešny štatista…

Matovič vyhlásil, že Úrad na ochranu oznamovateľov korupcie (ktorý už dva roky nemá šéfa) nie je potrebný, lebo za jeho vlády korupcia nebude. Ale poslanec OĽaNO, Milan Kaplan, vystúpil zo strany na protest proti korupcii, ktorá bujnie aj za vlády Matoviča.

Matovič vyhlásil, že v zásadných otázkach bude vždy rozhodovať referendum (mal aj minivariant len 5 000 vybraných občanov). Nikdy sa žiadne nekonalo…

Matovič sám sebou dojatý pred voľbami vyhlásil, že programové vyhlásenie vlády zostavia občania sami. Táto dezinformácia ho do tej vlády dostala, aby na ňu vzápätí zabudol.

Matovič vyhlásil, že pri opatreniach rozhodujú odborníci v troch komisiách, ale svedkovia týchto zasadnutí, ako šéf Lekárskej komory Kollár i minister Sulík potvrdili, že odborníkov ignoruje a aj tak si robí, čo si zmyslí.

Týždenník Plus 7 dní č. 17/2020 citoval Matovičov status na Facebook-u „Pomôž oslovi, zachrániš životy“, ktorý ilustroval známym hoaxom o tom ako vojak za vojny v Alžírsku prenáša osla cez domnelé mínové pole.

Matovič vyhlásil, že pri opatreniach rozhodujú odborníci v Ústrednom krízovom štábe, kde dva krát odmietli plán otvorenie II. stupňa škôl ministra školstva, ale Matovič ich aj tak otvoril na vlastnú päsť, lebo jeho dcéry si to priali?!

Matovič vyhlásil 10.12., že opatrenia začnú 21.12., vzápätí na to člen jeho vlády, náboženský fanatik Krajčí, zvolal Pandemickú komisiu, ktorá vyhlásila, že musia byť čím skôr, v pondelok 14.12. Matovič vyhlásil, že názory Pandemickej komisie neakceptuje, ale 16.12. odrazu ten istý Matovič (resp. on sa schoval a nechal to na iných) vyhlasuje sprísnené opatrenia od 19.12…

Matovič vyhlásil, že infikovaní v prvej vlne korona-paniky boli preto, lebo na opatrenia vlády „srali“. Keď on sám po styku s pozitívne testovaným mal ostať v karanténe, odrazu sa zistilo, že na to stačí pár dní a negatívny PCR test, takže už zasa strašil na svojich povestných plačovkách.

Matovič vyhlásil, že na Slovensku je 200 tisíc infikovaných, čo vzápätí vyvrátil Dr. Richard Kollár z Katedry aplikovanej matematiky UK, ale aj iní skutoční odborníci. Podľa matematika vláda šíri konšpirácie

V okamihu, keď sa Matovič v priamom prenose rozhovoru v istom rádiu rozplakal a Sulíka nazval idiotom, ktorý má do konca roka opustiť vládu, odrazu on a celý zástup ministrov boli pozitívne testovaní, čo bolo zrejme jediné východisko z vládnej krízy, ktorú sám vyvolal.

V decembri, keď bol Matovič pozitívne testovaný, vyhlásil „Už som jedným z vás“, čo bola sama o sebe lož, lebo väčšina občanov nie je pozitívne testovaných, ale vrcholom arogancie bolo, že si vzápätí pre seba i celú vládu vypýtal od hlavného hygienika mimoriadnu výnimku zo všetkých opatrení.

 

 

Poskokovia hlavného dezinformátora

   Minister obrany a arogancie Naď sa vyhrážal nasadením vojenskej polície proti demonštrantom, čo je protizákonné. Bola to vedomá dezinformácia na zastrašenie občanov.

Ministra Jaroslava Naďa otestovali ráno antigénovým testom, ktorý bol negatívny. Potom ho v ten istý deň pretestovali PCR testom, ten mal pozitívny a odišiel do karantény. Matematik Richard Kollár to komentoval slovami: „Lepší príklad, prečo plošné testovanie antigénovými testami nedokáže zastaviť šírenie vírusu a potrebujeme momentálne skutočne tvrdý lockdown (osobný alebo vynútený opatreniami), inak teda bude zle, sa asi vymyslieť ani nedá…“

Multitrtko Kollár v súvislosti s otvorením lyžiarskych stredísk mal vyhlásiť, že ho názory nejakých odborníkov nezaujímajú?!

Ministerka kultúry v septembri tvrdila, že ministerstvo pod jej vedením má perfektne zmapovanú kultúrnu sféru aj s počtami aktívnych umelcov. O dva týždne na to ešte len spustili formulár na prihlasovanie týchto umelcov, ktorý dodnes nemá jasné výsledky.

Dezinformácia bola aj „pomoc z FPU v sume 9 000 000 €“. Halasne oznamovaná, ale dodnes prakticky nefunkčná…

 

Výzva

   Tých dezinformácií tejto „historicky jedinečnej vlády“ bolo a je iste viac. Prosím všetkých, ktorí si na tieto ich výčiny spomenú, aby to uviedli v diskusii, prípadne opravili a doplnili, tie ktoré som uviedol doteraz. Vopred vďaka a prima sviatky bez dezinformácií Matovičovej vlády prajem…

Matovič – zlo-duch ako mediálny produkt

26.09.2022

Je to bizarné! Naša žltá tlač v cudzích službách (SME-čko, denník N-ádor, týždeň, aktuality.sk a v počiatkoch aj Trend) vypustili džina z fľaše – teda Matoviča z psychiatrie – a teraz by ho radi natlačili späť. Ale nejde to. Vydláždili mu cestu k moci vopred absurdne vykonštruovaným obvinením, že Ficova vláda má niečo s talianskou mafiou. Ukázalo sa to, ako [...]

Britský kult osobnosti

21.09.2022

Po smrti Stalina sme boli poučení, že jeho (a vlastne akýkoľvek) kult osobnosti je škodlivý. Ale táto kontroverzná historická postava na tomto kulte aspoň osobne pracovala denne. Kult osobnosti nedávno zosnulej britskej panovníčky stál na tom, že nerobila nič. Britská kráľovná držala 70 tokov panovania „bobríka mlčania“. Neozvala sa, keď britskí výsadkári [...]

Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla III.

12.09.2022

Najúspešnejšia kniha o mafii na Slovensku opäť v predaji. Čo sa dalo v pôvodnom vydaní len naznačovať, teraz bude dopovedané. Predstavujeme kompletnú mafiánsku scénu 90-tych rokov s jej hlavnými protagonistami – od mafiánskych bossov, cez nájomných zabijakov po zvlášť farbisté figúry. Pridáme aj tých čo „boli pri tom“ – od známych politikov, sudcov, [...]

Igor Matovič

Podmienkou na odvolanie Matoviča sú predčasné voľby. Rozhodnú hlasy nezaradených

26.09.2022 17:30

Opozícia má momentálne bez nezaradených poslancov dokopy 72 hlasov. No pri vyslovení nedôvery vláde a jej členom musí byť súhlas najmenej 76 poslancov.

Robert Fico

Premiér aj šéf daniarov odmietajú Ficove tvrdenia o vypaľovaní podnikateľa Suchobu

26.09.2022 17:05

Prezident finančnej správy Žežulka odmietol, že by kohokoľvek zo spoločnosti Allexis žiadal o úplatok.

Giorgia Meloniová

Expert: Meloniová nie je Mussolini, ale z kultúry fašizmu vychádza

26.09.2022 16:49

Od Benita Mussoliniho nemalo Taliansko takú pravicovú vládu, aká vznikne po voľbách. Ako k tomu došlo?

poisťovňa Dôvera

Dôvera žiada od ÚDZS vyše 32-tisíc eur a ospravedlnenie pre nepravdivé tvrdenia

26.09.2022 16:01

Dôvera tvrdí, že jej úrad spôsobil nemajetkovú ujmu údajným “neoprávneným zásahom do jej dobrej povesti tým, že zverejnil nepravdivé informácie”.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 696
Celková čítanosť: 5662253x
Priemerná čítanosť článkov: 8135x

Autor blogu

Archív

Odkazy