Založ si blog

Odhaľme spolu dezinformátorov – vládu Mgr. plg. Matoviča

Vláda Igora Matoviča (s titulom Mgr.plg. = magor plagiátor) si dala do vyhlásenia vlády aj „boj s dezinformáciami“. To pridupľovali pri povestnom skorom rannom zasadaní, kedy pri schvaľovaní pseduo-podpory kultúre prifarili aj túto tému). A práve Matovičova „vláda, čo vstúpi do dejín“ je najväčším producentom dezinformácií v dejinách Slovenska. Pomôžte spísať aspoň tie najznámejšie, aby som ich mohol v Novom roku odovzdať ako podnet pre Generálnu prokuratúru. Tu sú príklady:

 

Brutálne mučenie Lučanského

   Tu ide o nekončiaci festival dezinformácií produkovaných Matovičovými ministrami.

Zúfalec Mikulec vyhlásil, že generálovi praskla žilka v oku. To bol taký nezmysel, že tohto neschopasa v klamaní verejnosti nahradila ministerka na jedno použitie Kolíková.

Pokusne vypustili aj dezinformáciu, že sa pokúsil o samovraždu, ale to opäť vyvrátili logické námietky v médiách.

Tak nastúpila Kolíková (z fakticky už mimoparlamentnej straničky na záchranu svojho zakladateľa-podvodníka, takže Kolíková je schopná čohokoľvek, aby sa čo i len deň dlhšie udržala vo svojom vratkom kresle) s najbizarnejšou dezinformáciou, ako Lučanský padol na hranu postele, potom ešte kľukoval a až starostlivý bachár ho odviedol na ošetrenie, ktoré skončilo cestou dlhou 154 kilometrov na akútnu dlhotrvajúcu operáciu v ružomberskej nemocnici.

Takto drzo šíriť dezinformácie si títo politickí komplici LenOn-a trúfajú, lebo vedia, že žltá tlač bude držať hubu a žiadny mediálny tlak sa nebude konať. Vyfabrikovali „komisiu“ štyroch anonymov z Ministerstva vnútra (?!), ktorá samozrejme zavinenie nikoho nenašla. Dosiahli tiež bizarné vyjadrenie Lučanského advokáta, ktoré urobil zjavne bez Lučanského vedomia. Žiadne nezávislé vyšetrovanie sa nekoná, žiadne fotografie, či televízne vystúpenie Lučanského sú zrejme nemožné a informácie o jeho stave ani po viac ako týždni nemá údajne dokonca ani jeho žena. Viac o prípade nájdete TU.

 

Perly hlavného dezinformátora

   Matovič sa vyhrážal, že odíde z vlády, keď nebude dosť testovaných – neodišiel.

Matovič sa vyhrážal, že odíde z koalície, ak bude generálny prokurátor zvolený aj opozíciou – neodišiel.

Matovič sa vyhrážal, že kto sa nedá testovať, nebude mu poskytnutá zdravotná starostlivosť (čo je protizákonné, ale podľa jeho dezinformácie konalo niekoľko nemocníc a zdravotníckych zariadení s nevyčísliteľnými škodami na zdraví občanov).

Matovič sa vyhrážal, že kto sa nedá testovať, nedostane penziu (čo je protizákonné, ale podľa jeho dezinformácie konalo niekoľko zamestnancov pôšt !!!).

Matovič najskôr tvrdil, že o opatreniach rozhoduje hlavný hygienik, ale potom zase vyhlásil, že to „zoberie do vlastných rúk“. A aj zobral, hlavný hygienik je len smiešny štatista…

Matovič vyhlásil, že Úrad na ochranu oznamovateľov korupcie (ktorý už dva roky nemá šéfa) nie je potrebný, lebo za jeho vlády korupcia nebude. Ale poslanec OĽaNO, Milan Kaplan, vystúpil zo strany na protest proti korupcii, ktorá bujnie aj za vlády Matoviča.

Matovič vyhlásil, že v zásadných otázkach bude vždy rozhodovať referendum (mal aj minivariant len 5 000 vybraných občanov). Nikdy sa žiadne nekonalo…

Matovič sám sebou dojatý pred voľbami vyhlásil, že programové vyhlásenie vlády zostavia občania sami. Táto dezinformácia ho do tej vlády dostala, aby na ňu vzápätí zabudol.

Matovič vyhlásil, že pri opatreniach rozhodujú odborníci v troch komisiách, ale svedkovia týchto zasadnutí, ako šéf Lekárskej komory Kollár i minister Sulík potvrdili, že odborníkov ignoruje a aj tak si robí, čo si zmyslí.

Týždenník Plus 7 dní č. 17/2020 citoval Matovičov status na Facebook-u „Pomôž oslovi, zachrániš životy“, ktorý ilustroval známym hoaxom o tom ako vojak za vojny v Alžírsku prenáša osla cez domnelé mínové pole.

Matovič vyhlásil, že pri opatreniach rozhodujú odborníci v Ústrednom krízovom štábe, kde dva krát odmietli plán otvorenie II. stupňa škôl ministra školstva, ale Matovič ich aj tak otvoril na vlastnú päsť, lebo jeho dcéry si to priali?!

Matovič vyhlásil 10.12., že opatrenia začnú 21.12., vzápätí na to člen jeho vlády, náboženský fanatik Krajčí, zvolal Pandemickú komisiu, ktorá vyhlásila, že musia byť čím skôr, v pondelok 14.12. Matovič vyhlásil, že názory Pandemickej komisie neakceptuje, ale 16.12. odrazu ten istý Matovič (resp. on sa schoval a nechal to na iných) vyhlasuje sprísnené opatrenia od 19.12…

Matovič vyhlásil, že infikovaní v prvej vlne korona-paniky boli preto, lebo na opatrenia vlády „srali“. Keď on sám po styku s pozitívne testovaným mal ostať v karanténe, odrazu sa zistilo, že na to stačí pár dní a negatívny PCR test, takže už zasa strašil na svojich povestných plačovkách.

Matovič vyhlásil, že na Slovensku je 200 tisíc infikovaných, čo vzápätí vyvrátil Dr. Richard Kollár z Katedry aplikovanej matematiky UK, ale aj iní skutoční odborníci. Podľa matematika vláda šíri konšpirácie

V okamihu, keď sa Matovič v priamom prenose rozhovoru v istom rádiu rozplakal a Sulíka nazval idiotom, ktorý má do konca roka opustiť vládu, odrazu on a celý zástup ministrov boli pozitívne testovaní, čo bolo zrejme jediné východisko z vládnej krízy, ktorú sám vyvolal.

V decembri, keď bol Matovič pozitívne testovaný, vyhlásil „Už som jedným z vás“, čo bola sama o sebe lož, lebo väčšina občanov nie je pozitívne testovaných, ale vrcholom arogancie bolo, že si vzápätí pre seba i celú vládu vypýtal od hlavného hygienika mimoriadnu výnimku zo všetkých opatrení.

 

 

Poskokovia hlavného dezinformátora

   Minister obrany a arogancie Naď sa vyhrážal nasadením vojenskej polície proti demonštrantom, čo je protizákonné. Bola to vedomá dezinformácia na zastrašenie občanov.

Ministra Jaroslava Naďa otestovali ráno antigénovým testom, ktorý bol negatívny. Potom ho v ten istý deň pretestovali PCR testom, ten mal pozitívny a odišiel do karantény. Matematik Richard Kollár to komentoval slovami: „Lepší príklad, prečo plošné testovanie antigénovými testami nedokáže zastaviť šírenie vírusu a potrebujeme momentálne skutočne tvrdý lockdown (osobný alebo vynútený opatreniami), inak teda bude zle, sa asi vymyslieť ani nedá…“

Multitrtko Kollár v súvislosti s otvorením lyžiarskych stredísk mal vyhlásiť, že ho názory nejakých odborníkov nezaujímajú?!

Ministerka kultúry v septembri tvrdila, že ministerstvo pod jej vedením má perfektne zmapovanú kultúrnu sféru aj s počtami aktívnych umelcov. O dva týždne na to ešte len spustili formulár na prihlasovanie týchto umelcov, ktorý dodnes nemá jasné výsledky.

Dezinformácia bola aj „pomoc z FPU v sume 9 000 000 €“. Halasne oznamovaná, ale dodnes prakticky nefunkčná…

 

Výzva

   Tých dezinformácií tejto „historicky jedinečnej vlády“ bolo a je iste viac. Prosím všetkých, ktorí si na tieto ich výčiny spomenú, aby to uviedli v diskusii, prípadne opravili a doplnili, tie ktoré som uviedol doteraz. Vopred vďaka a prima sviatky bez dezinformácií Matovičovej vlády prajem…

Smrť generála Lučanského a „Žumpa“ na RTVS

18.01.2021

Už vieme, že ministerka na jedno použitie (krytie kriminálnych káuz jej tútora Kisku) sa rozhodla robiť politickú plienku, čo vlastným telom zakryje všetok ten puch a smrad, ktorý sa vyvalil po tragickej smrti generála Lučanského a odhalil zločinné metódy Matovičovho režimu. Už sa dokonca stalo neblahým pravidlom, že Kolíková ignoruje výzvy na odstúpenie, čo by bola [...]

Smrť generála Lučanského – obeť zbabelého mafiána?

13.01.2021

Nikdy som z vlastnej iniciatívy nepátral po žiadnych utajených skutočnostiach, či tajomstvách zločinu. Od prvopočiatku môjho písania o organizovanom zločine som čerpal výhradne z verejne dostupných zdrojov. A odrazu som na rozpakoch – veď aj tá záľaha informácií o smrti generála Lučanského na internete je predsa verejne dostupný zdroj! A napriek všetkým za to [...]

In memoriam – rozhovor s Milanom Lučanským a Výzva

08.01.2021

Generála Milana Lučanského som poznal v auguste 2010 pri práci na knihe rozhovorov o mafiánskom bossovi Černákovi. Stretli sme sa za neobvyklých okolností, kedy ako elitný policajný vyšetrovateľ bol spolu s inými, po nástupe Daniela Lipšica do kresla ministra vnútra a Jaroslava Spišiaka na post prezidenta Policajného zboru SR, doslova vyštvaný do civilu. Našiel som ho [...]

Milan Mazurek

Mazurek končí v predsedníctve ĽSNS, Uhrík odmietol kandidatúru za podpredsedu

19.01.2021 21:52

Dôvodom má byť u oboch zmena stanov, o ktorej sa údajne dozvedeli náhodne.

výbuch, homs

Ropnú rafinériu v sýrskom Homse zachvátil mohutný požiar

19.01.2021 21:22

Požiaru predchádzal výbuch.

Ivan Bošňák

Analytik Bošňák: Ľudia majú sedieť doma, nie chodiť na testovanie

19.01.2021 20:42

Výrazné zlepšenie situácie môžeme očakávať najskôr v marci, napriek celoplošnému testovaniu, hovorí Ivan Bošňák z projektu Dáta bez pátosu.

japonsko, nehoda

Nehoda 130 áut v Japonsku si vyžiadala jednu obeť

19.01.2021 18:10

Záchranári na mieste pomáhali osem hodín. Zranilo sa 17 ľudí.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 579
Celková čítanosť: 4291101x
Priemerná čítanosť článkov: 7411x

Autor blogu

Odkazy