Založ si blog

Matovičov mafiánsky štát

Mafiáni predbiehajú zákony. Tie existujúce a tak štát urýchlene prijíma nové, aby sa bránil. Preto sa rozhľadenejší mafiánski bossovia vždy pokúšali zaviazať si politikov, aby tie zákony mohli ovplyvňovať. Matovičova zločinná klika to prekonala – oni si tie zákony prispôsobujú tak, aby ich zlé činy boli perfektne kryté. Veď zákonodarnému zboru šéfuje Matovičov verný líbling s mafiánskymi návykmi z mladosti.

Matovičova kamarila naplnila mafiánsky sen. Vyhlasovali, že treba odpolitizovať Políciu, prokuratúru a súdy. Urobili pravý opak. A rozklad právneho štátu v ich réžii pokračuje.

Skončil minulý rok, kedy sa chopili za výdatnej pomoci žltej tlače, „revolučných“ hercov a mimovládok moci. Tak im vystavme účet.

 

Začalo to plagiátorstvom

   Matovičova kamarila sa dostala k moci aj vďaka takmer polročnej umelo vyvolanej a živenej kampani o rigoróznej práci Danka. Dnes už je jasné, že skutočnými plagiátormi sú Matovič, Kollár, Gröhling, Pčolinský, Krištúfková a ďalší exponenti tohto zločinného režimu. A výsledok? Prijali zákony, ktoré ani omylom neohrozili napríklad „vidiecku fabriku na tituly“, kde sa k takému dostal Kollár, ani Krčméryho „fabriku na profesorské tituly“, kde sa takto „vzdelal“ napríklad našepkávač pandemických absurdít Jarčuška. V prípade Danka sa búrila akademická obec, organizovala petície a protestné pochody. Na našej Prírodovedeckej fakulte UK patril k najagilnejším aktivistom istý profesor Nosek, Keď v týchto dňoch Matovič arogantne odbil Študentskú radu, ktorá mu pripomenula, že sa mienil svojho podvodného titulu vzdať, slušne som sa opýtal pána Noseka, aké protesty mieni iniciovať on sám, či s inými plagiátorstvom pobúrenými akademikmi. Ani mi neodpovedal…

 

Kultúra na odstrel

  Umelci boli vždy prví na tribúnach v roku 1989, za Mečiarovského režimu a aj v Kuciakovských demonštráciách. Na demonštráciách proti zvrhlostiam Matovičovej zločinnej vlády ich nevidieť. No dobre, povedzme, že sa ich to netýka. Ale v týchto dňoch už konečne vyšlo najavo, že zakladateľka konského divadla a Matovičova exponentka v kresle ministerky kultúry totálne zlyhala. Organizovala akýsi absurdný elektronický súpis umelcov, hoci na radu jej predchodkyne, Ľubice Laššákovej, stačilo osloviť umelecké organizácie a fondy a mala by zoznam aktívnych umelcov do dvoch dní. Milanová namiesto toho rozdala almužny a sľuby. Teraz už ale vieme aj to, že na kultúru nebol pri protipandemických kompenzáciách vyčlenený ani cent! Z jej iniciatívy bol jediný efektívny neštátny zdroj podpory kultúry – umelecké fondy – zbavený financovania garantovaného zákonom. A vrchol cynizmu je, že táto fungujúca záchranná sieť, ktorá ešte v prvej polovici minulého roka významne pomohla umelcom, prekladateľom, aj vedcom bola v týchto dňoch obvinená, že si neplní svoje povinnosti a preto je nutná ich reforma – rozumej, likvidácia. Kultúra zahynie postojačky. To je výsledok Matovičovej selfie-vlády. A ja sa pýtam, kde sú dnes tí odvážne a tak nahlas protestujúci herci – Richard Stanke, Kemka a celá tá ich kamarila? Prečo nie sú na tribúnach, prečo držia hubu?

 

Samosprávy – slúžky Matovičovho režimu?

   Na chaotické a absurdné Matovičove nápady, najmä jeho bizarnú testomániu, doplatili hlavne samosprávy. Matovič jedného dňa vytresne, že každý zdravotník dostane horibilné sumy, keď sa zúčastní testovacích manévrov, ale zabudol už povedať odkiaľ tie peniaze vlastne chce vziať a ako ich chce doručiť tým pravým. Veľmi sa prsil, ako vyplatí „hrdinov prvej línie“. Dodnes sa niektorí tých peňazí nedočkali.

A tak testomániu zatiahli samosprávy z ich biednych rozpočtov znížených o pandemické výpadky príjmov. Tak sa niektorí starostovia vzbúrili (pamätám si na starostku Karlovej Vsi, ale bolo ich viac nielen v Bratislave), ale fakticky nič neurobili, nič nedosiahli a dnes držia svorne a vzorne hubu. Keď jeden z najagilnejším komplicov Matovičovej zločinnej vlády, minister obrany a arogancie Naď, vyhlásil, že samosprávy ovládne armáda – už ani nepípli. Možno mali pred očami starostu bratislavského Nového Mesta, Kusého, ktorý si myslel, že môže odporovať novým oligarchom a developerským magnátom. Tak ho nechali zavrieť NAKA do Cely predbežného zadržania za ochotnej asistencie žltej a bulvárnej tlače (vždy náhodou po ruke). Vyvliekli ho podriadení Kovaříka ako zločinca v putách! Už len povestná helikoptéra chýbala. Kusý môže hovoriť o šťastí, že v jeho prípade sa ešte nejaký sudca vzoprel a nedal ho do väzby. Ale zážitok z CPZ s nespláchnuteľným hovnom v záchodovej mise ho poučil. V bratislavskom Novom Meste novým oligarchom a developerským magnátom už nikto nestojí v ceste (on sám sa ešte z cely svojho práva starostu vzdal). A súčasné absurdné štafetové testovacie manévre organizujú už všetky samosprávy vzorne na čele s Hattasom, ktorému sa zdarne podarilo vyhlásiť pre Nitru a okolie stav apokalypsy. Takže tromfol aj Katastrofiča a ten sa podľa tejto inšpirácie pustil do celoslovenskej apokalypsy.

Toto je len malá ukážka toho, ako dokázala Matovičova kamarila demontovať na Slovensku právny štát a aj najmenší odpor oprávnenej kritiky, ba čo i len námietok. Kto nesúhlasí (vrátane odborníkov a vedcov) je podľa Palgiátoroviča „hlupák“. Ak nie rovno „vlastizradca“. Jeho vlastný minister je podľa Igora Hrozného Potemkina vraj zodpovedný za 4 300 obetí pandémie, ale ministruje pokojne ďalej?!

Matovičova ministerka spravodlivosti kryje justičnú vraždu a ešte sa jej vysmieva v sranda-relácii RTVS a ministruje ďalej?! Hoci mala odstúpiť už po tej vražde (aj keby bola údajne „samo“).

A bude horšie. Matovičov mafiánsky štát sa ešte len buduje. A budujú si ho nadlho…

Slovensko – raj kajúcnikov

22.03.2023

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených [...]

Záhady a nové dôkazy k vraždám Kuciaka so snúbenicou i generála Lučanského! ?

20.03.2023

Vo 4. časti mojej internetovej TV relácie „Na moment, blogeri“ sme sa s blogerom Ivanom Štubňom zamýšľali nad tým, že ani s odstupom rokov nie sú jasní objednávatelia smrti dvoch mladých ľudí a ani páchatelia smrti nevinného generála Lučanského pod ochranou zločinnej Matovičovej selfie-vlády plagiátorov. Vychádzali sme z blogerovho článku s nadpisom „Úmrtie [...]

Mazák je vzorný koaličný Mazánek!

13.03.2023

Mazánek je známa postava triedneho šplhúňa v českej študentskej komédii z roku 1939, ale aj obecne v českom jazyku predstavuje šplhúňa, čo sa úlisne vnucuje momentálne mocným. Na to je Prof. JUDr., Ján Mazák, PhD. ako stvorený. Píšem o tom v mojej najnovšej knihe „Slovensko – raj KAJÚCNIkov“ s podtitulom „Spravodlivosť podľa Matoviča“, kde konštatujem: [...]

NAKA

Akcia Chikara 2: NAKA obvinila aj policajného funkcionára

22.03.2023 08:07

Národná kriminálna agentúra zasahuje v súvislosti s drogovým biznisom.

An AH-1Z Viper with Marine Light Attack Helicopter Squadron (HMLA) 267, 3rd Marine Aircraft Wing, fires an AGM-114 Hellfire missile at Range 176, Okinawa, Japan, Feb. 14, 2017. HMLA 267 conducted a

Naď: USA ponúkajú za migy pre Ukrajinu 12 vrtuľníkov Viper

22.03.2023 07:43

O ponuke bude po odovzdaní migov a časti systému protivzdušnej obrany Kub rozhodovať vláda.

požiar, internát, košice

V Košiciach horel internát, evakuovali 200 ľudí

22.03.2023 07:38

K požiaru v internátnej izbe v areáli univerzity došlo popoludní za doposiaľ presne nezistených okolností.

Banská Štiavnica, centrum, po požiari

Požiar v Štiavnici zmobilizoval pomoc z celého sveta. Ako vyzerá zoznam škôd a čo sa podarilo zachrániť?

22.03.2023 06:30

Požiarom zničenému banskému mestu chce ministerstvo pomôcť navýšením personálnych kapacít. Odborníkov spoza hraníc by tam mali poslať aj Česi či UNESCO.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 719
Celková čítanosť: 5908188x
Priemerná čítanosť článkov: 8217x

Autor blogu

Archív

Odkazy