Založ si blog

Kažimíra dobehla minulosť, ale nie pre Imreczeho bludy

Rozhľadenejším je dávno jasné, že sa tu k moci dostala politická zberba na čele s Psychopatovičom, ktorá nemá zábrany porušovať nielen všetko čo nasľubovali, ale prekračovať aj elementárne hranice politickej etiky a zásad demokracie.

Takže tu máme už nimi osvedčené divadielko, kedy potrebujú dostať „svojho človeka“ na vyhliadnuté miesto a tak to miesto „vyčistia“. Technológia sa opakuje. Na smradľavé nálepky pseudo-obvinení tu majú Makóa, Imreczeho, či trio takáčovcov, ktorých pasú Čurilla a spol., ako cvičené opičky. A tak stačí Psychopatovičovi naznačiť, čurilláci vytiahnu z klobúka zajaca-kajúcnika a ten dostane povel: „Žalobaba, žaluj“! Sú to zúfalé výmysly, kde sú fatálne nezrovnalosti už vo vopred nacvičených udaniach (presne ako za starých boľševikov v 50-tych rokoch minulého storočia), nehovoriac o absolútnej absencii dôkazov. Vybraná obeť je tak označkovaná, žltá tlač spustí mediálny lynč a keď sa veľmi vzpiera, tak ju predvedú pokiaľ možno potupným spôsobom (vyrážanie dverí nad ránom pred kamerami vopred nachystaných novinárskych hyen, vlečenie v putách atď. atď. atď., čo nerobilo ani Gestapo) pre najbiednejšiu sudkyňu Špecializovaného súdu a Tódovej kamošku Záleskú a tá to seká, ako za tých boľševikov rovnako.

Najnovšie je táto fraška namierená na guvernéra Národnej banky Slovenska. Zrejme sa v koaličnej zberbe niekto rozhodol takto vynútiť teplé miestečko pre najväčšieho rozpredávača národného majetku Slovenska (v spolupráci s výpravcom a bicyklistom Dzurindom), Mikloša.

Že je to hanebné a nespravodlivé voči Kažimírovi? Ale to snáď nie, naopak – tak mu treba!

 

„Biznis-banda“ zasahuje

   Za Ficových vlád fungovala v strane Smer „biznis-banda“ z východu Slovenska, ktorá si tam založila zlatú baňu. Občas to prehnali, takže vyrobili škandál, ale obecne sa cítili všemocní. Kriticky sa k nim Robert Fico vyjadril, a tým ich odhalil, až keď od neho ušli k Pellegrinimu. Išli za lepším, aspoň tak sa im to zdalo, keď sa Pelle zdal jedinou alternatívou, kde by vo svojich kšeftoch mohli ešte pokračovať.

Jednou z ukážok ich nenažraných metód bola obskúrna „životná poisťovňa Rapid life“ v Košiciach. Národná banka Slovenska (NBS) má zo zákona povinnosť dohliadať na korektnosť činnosti takýchto finančných inštitúcií u nás. A tak sa pri rutinnej kontrole zistilo, že tu ide o masívne finančné tunelovanie. NBS musela zasiahnuť a vyhlásila presne v  duchu týchto poivnností na východniarsky Smer-ácky kšeft nútenú správu. Východniarska partička Smer-ákov však bola ešte tak silná, že úspešne sabotovala najskôr hlbšiu kontrolu, potom aj zaistenie dôkazov a nakoniec uspeli až tak, že zodpovedného pracovníka NBS nechali vyvliecť z práce v putách. Samozrejme, pod vyfabrikovaným obvinením.

Zdalo sa, že NBS je proti takýmto východniarskym dravcom bezmocná. Hrozilo, že dokážu nielen na výstrahu škandalizovať poctivého pracovníka NBS, ale aj zlikvidovať stopy svojich podvodných machinácií. Vtedajší guvernér NBS, doc. Jozef Makúch, na to upozorňoval premiéra Roberta Fica. Bez odozvy. Upozorňoval generálneho prokurátora. Bez odozvy. Jediný, kto pomohol naplniť zákonnú povinnosť NBS bol vtedajší prezident PZ SR, generál Tibor Gašpar.

„Biznis-banda“ zúrila, rozhodli sa guvernérovi NBS pomstiť. Urobili to až detinsky, ale to bolo len varovanie. Docent Makúch učil aj na Ekonomickej univerzite. Mal tam pracovňu, ako každý iný prednášajúci. A na dverách tej pracovne vymenili vizitku a dodali tam novú, kde mu prepísali titul na „profesora“. A potom ho udali, že si tak vraj privlastňuje, na čo nemá. Detinské, ale vlastne podobné dnešným metódam Pschopato-Hegerovskej koalície zla. Nešlo predsa o to, aby sa tá absurdita naozaj vyšetrila. Išlo o to nabiť nenávistnej propagandistickej žltej tlači smradľavú nálož na diskreditáciu počestného bankového odborníka, na ktorého nič iné nenašli. Ibaže im to nevyšlo, mediálny lynč sa nekonal a prípad vyšumel do stratena…

Vtedy sa však zjavil Kažimír, ktorý si spočítal, že vláda Roberta Fica dlho nevydrží a zišlo by sa teplé miestečko v profesii. A tak, zjavne s pomocou „biznis-bandy“ v strane Smer (dnes Hlas-SD) začal stupňovaný skrytý teror voči vtedajšiemu guvernérovi NBS. „Biznis-banda“ tak mala zabiť dve muchy jednou ranou. Pomstiť sa Makúchovi a dostať „svojho človeka“, kam si zaželal. Tak vyštvali uznávaného odborníka z pozície, kde mal byť ešte niekoľko rokov. Opustený Robertom Ficom i ďalšími funkcionármi zodpovednými za ochranu zákonných činností NBS, to jednoducho vzdal. Tak sa dostal Kažimír nasilu, kam sa mu zachcelo.

 

Čo s tým?

   Hneď niekoľko slovenských prísloví sa na tento prípad hodí: „Kto druhému jamu kope…“, či „Ako sa do hory volá…“. Ani v najmenšom neľutujem pána Kažimíra, že si teraz užije podvodnú metódu nátlaku, ktorú sám zneužil. Ale úprimne ma mrzí, že sa obeťou takýchto metód jedných i druhých stáva naša hlavná finančná inštitúcia, ako kosť o ktorú sa ruvajú tie najväčšie politické hyeny, aké sme tu doteraz mali. Následky si ponesieme všetci…

Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča

29.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Spravodlivosť podľa Matoviča kontra právny štát

27.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Slovensko – raj kajúcnikov

22.03.2023

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených [...]

Petr Kellner

Pád prežil, čakanie na záchranu nie. Kellnerová žiada nové vyšetrovanie smrti manžela

02.04.2023 10:43

Český miliardár zomrel na Aljaške v roku 2021.

SR Petržalka električková trať výstavba situácia BAX

Najväčšie sídlisko v strednej Európe. Petržalka má 50

02.04.2023 10:17

Pôvodných zhruba 1 800 rodinných domov v Petržalke padlo výstavbe za obeť. Bývalo v nich 15-tisíc ľudí.

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 721
Celková čítanosť: 5937481x
Priemerná čítanosť článkov: 8235x

Autor blogu

Archív

Odkazy