Založ si blog

Takto začína totalita

Tak sme sa v týchto dňoch dozvedeli, že nejakému Hambálkovi tento štát vedený plagiátormi a kamošom mafiánov zobral úplne všetko, zablokoval mu aj jeho peniaze, nenechal mu nič na prežitie a to na púhy pokyn z Bruselu, že sa vraj kamaráti s Putinom a nejakými motorkárskymi „vlkmi“?!

Niekto si v týchto letných horúčavách povie, čo ma je do nejakého extrémistu Hambálka. Tak mu treba, nemal vystrkovať nos príliš vysoko!

Ja o nejakom Hambálkovi viem len čo-to z médií. A nijako túto osobu nepodporujem, ani neobhajujem jeho činy. Mňa nezaujíma nejaký Hambálek, mňa zaujíma, čo sa za jeho kauzou chystá proti nám všetkým!

Neutešujme sa, že ide o jeden (a v celej EÚ vraj jediný osobný) extrémny a povedzme, že aj odsúdeniahodný príklad, ktorý sa nás netýka. To si len papaláši v Bruseli (na diaľkové ovládanie spoza oceánu) skúšajú páky na úplnú kontrolu a finančnú likvidáciu nepohodlných občanov za asistencie takých kolaborantov zla u nás, ako sú Korčok + Klus + Kolíková. Takto aj vás môžu pripraviť napríklad o dôchodok a ani sa nedozviete kto a prečo a dokonca sa tak môže stať aj nedopatrením, či omylom, veď ich nikto verejne nekontroluje?! Až/ak to anonymní úradníčkovia EK dotiahnu ad absurdum (teda potlačenie nielen ľudských práv, ale aj sociálnych istôt), bude ohrozený každý nepohodlný občan EÚ. Nad týmto extrémnym prípadom ešte kde-kto mávne rukou „Veď si to zaslúžil, tak mu treba“, ale práve takto to začalo aj v hitlerovskom Nemecku. Najskôr brali do koncentrákov tých, nad ktorými slušní občania mávli rukou, a potom brali aj tých, čo tou rukou mávali, lebo keď sa raz spustí mechanizmus represálií MIMO súdnych rozhodnutí, nezastaví sa len tak. Anonymní úradníčkovia a politickí oportunisti na úrovni čivavy s reťazou z Bruselu radi vykonávajú nadprácu, veď sú za to hodnotení, tentoraz EÚ verchuškou. Ich idolom je Orwellov „Veľký Brat“ s ministerstvami LÁSKY a PRAVDY.

Zobrať občanovi EÚ administratívnym rozhodnutím anonymov z Bruselu (na podnet miestnych kolaborantov?) všetky prostriedky elementárneho prežitia – veď na to sa nezmohli ani starí boľševici?! Títo noví sa od nich veľa naučili a ešte ich aj predčia.

Ako napísal JUDr. Pat­rik Šte­vík, sud­ca Ok­res­né­ho sú­du Bra­tis­la­va II v článku s názvom „Nás­tup to­ta­li­ta­riz­mu v Slo­ven­skej re­pub­li­ke“: „Ak sme pred ro­kom 2020 moh­li skon­šta­tovať, že Slo­ven­sko je práv­ny štát a de­mok­ra­cia s väč­ší­mi či men­ší­mi ne­dos­tat­ka­mi, dnes už mô­že­me Slo­ven­skú re­pub­li­ku ozna­čiť za štát, kto­rý opúš­ťa plat­for­mu práv­ne­ho štá­tu a de­mok­ra­cie. Vlád­nu­ci po­li­ti­ci už prek­ro­či­li po­my­sel­ný Ru­bi­kon a že­nú na­šu kra­ji­nu do osí­diel to­ta­li­ta­riz­mu. Po fa­šiz­me, na­ciz­me a ko­mu­niz­me tu má­me ďal­šiu for­mu to­ta­li­ty v pok­ro­či­lom štá­diu – pseu­do­li­be­ral­izmus.“

A nezabúdajme – taký neoliberálny progresívec nikdy nespí! Príkladom je miestny poslanec bratislavského Nového Mesta, Pavol Troiak. Ten je schopný takýchto logických kotrmelcov, keď napísal: „Váš verejný prejav vrátane zdieľaných zdrojov, naratívu, ktorý ste si zvolil a rovnako aj samotné vlastné názory, nepopierateľne ukazujú Vašu orientáciu – čo považujem za prirodzené… Neočakávam, že naše názory budú jednotné, to ani nemusia.“ Ale na úradné miesta už píše inak: „A ak môj podnet vnímate ako politickú kampaň, tak vás musím opraviť, že mojím cieľom z pozície poslanca MČ Nové Mesto, teda osoby konajúcej vo verejnom záujme, bolo upozorniť na to, že v našej MČ Nové Mesto, v ktorej pôsobím bude vystupovať osoba, ktorá podľa môjho názoru prechováva protichodné názory na dôležité témy v porovnaní s tými mojimi.“ Takže podľa tohto pána je progresívne, že síce je prirodzené mať odlišné názory, ako Troiak, ale v dosahu miestneho poslanca Troiaka nesmú ich nositelia verejne vystupovať (hoci aj na tému zdravia a dlhovekosti), lebo sú „protichodné“ od tých jeho?!! To zaujalo aj istého občana menom Matúš: „Pan Pavol Troiak skuste sa radsej venovat dolezitejsim temam, napriklad vandalizmus a obtazovanie ludi v okoli trznice a trnavskeho myta. Katastrofalny stav chodnikov v novom meste. Popripade odflaknute rezidencne parkovanie, nevyznacene ciary, neosadene znacky… a fakt ze biedna kontrola napriklad vnutroblokov (a tu sa prosim nevyhovarajte na magistrat, mali ste predsa pilot kde ste si to nacvicili a urcite dokladne vyhodnotili). Co sa spominanych mien tyka, urcite z vasej strany zasluzila cinnost, ale… pride mi to ako velmi trapny sposob nahanania “popularity“ .“

Obzrite sa aj vo vašej štvrti, dedine, či meste – neaktivujú sa tam takíto Troiakovia? Pretože to oni sú vítanou komsomolskou úderkou bruselských papalášov na miestnej úrovni. Práve takíto môžu aj vás nahlásiť na zoznam (podľa nich) nežiadúcich “elementov”, čo si trúfajú myslieť inak ako oni. Už sme to zažili za komunistickej vlády a je to tu opäť!

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

orbán

Bábka, prisluhovač, guľôčkové pero Orbána. Maďarská opozícia reaguje na nominanta Fideszu na prezidenta

22.02.2024 23:26

Strana Momentum sa nemieni zúčastniť na "parlamentnom cirkuse Fideszu, v ktorom zvolia nasledujúce guľôčkové pero Orbána Viktora.

protest farmárov

Menej kontrol, miernejšie „úhorovanie“. Brusel v reakcii na protesty zjednoduší farmárom život

22.02.2024 22:58

Európska komisia predstavila návrhy na zjednodušenie administratívnej záťaže pre poľnohospodárov.

navaľnyj

Radnica v Moskve nepovolila pochod na pamiatku Nemcova a Navaľného, argumentuje covidom

22.02.2024 21:59

Na zhromaždenia chodili tisíce ľudí. Ruské úrady však čoraz častejšie a pod rôznymi zámienkami zakazujú ľuďom zhromažďovať sa.

Mark Rutte

Vyzerá to ako hotová vec. Stoltenberga na čele NATO zrejme nahradí holandský premiér

22.02.2024 21:07

Bruselský server Politico napísal, že Rutte si už zaistil podporu dvoch tretín členských štátov Aliancie.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6253037x
Priemerná čítanosť článkov: 8542x

Autor blogu

Archív

Odkazy