Založ si blog

Takto začína totalita

Tak sme sa v týchto dňoch dozvedeli, že nejakému Hambálkovi tento štát vedený plagiátormi a kamošom mafiánov zobral úplne všetko, zablokoval mu aj jeho peniaze, nenechal mu nič na prežitie a to na púhy pokyn z Bruselu, že sa vraj kamaráti s Putinom a nejakými motorkárskymi „vlkmi“?!

Niekto si v týchto letných horúčavách povie, čo ma je do nejakého extrémistu Hambálka. Tak mu treba, nemal vystrkovať nos príliš vysoko!

Ja o nejakom Hambálkovi viem len čo-to z médií. A nijako túto osobu nepodporujem, ani neobhajujem jeho činy. Mňa nezaujíma nejaký Hambálek, mňa zaujíma, čo sa za jeho kauzou chystá proti nám všetkým!

Neutešujme sa, že ide o jeden (a v celej EÚ vraj jediný osobný) extrémny a povedzme, že aj odsúdeniahodný príklad, ktorý sa nás netýka. To si len papaláši v Bruseli (na diaľkové ovládanie spoza oceánu) skúšajú páky na úplnú kontrolu a finančnú likvidáciu nepohodlných občanov za asistencie takých kolaborantov zla u nás, ako sú Korčok + Klus + Kolíková. Takto aj vás môžu pripraviť napríklad o dôchodok a ani sa nedozviete kto a prečo a dokonca sa tak môže stať aj nedopatrením, či omylom, veď ich nikto verejne nekontroluje?! Až/ak to anonymní úradníčkovia EK dotiahnu ad absurdum (teda potlačenie nielen ľudských práv, ale aj sociálnych istôt), bude ohrozený každý nepohodlný občan EÚ. Nad týmto extrémnym prípadom ešte kde-kto mávne rukou „Veď si to zaslúžil, tak mu treba“, ale práve takto to začalo aj v hitlerovskom Nemecku. Najskôr brali do koncentrákov tých, nad ktorými slušní občania mávli rukou, a potom brali aj tých, čo tou rukou mávali, lebo keď sa raz spustí mechanizmus represálií MIMO súdnych rozhodnutí, nezastaví sa len tak. Anonymní úradníčkovia a politickí oportunisti na úrovni čivavy s reťazou z Bruselu radi vykonávajú nadprácu, veď sú za to hodnotení, tentoraz EÚ verchuškou. Ich idolom je Orwellov „Veľký Brat“ s ministerstvami LÁSKY a PRAVDY.

Zobrať občanovi EÚ administratívnym rozhodnutím anonymov z Bruselu (na podnet miestnych kolaborantov?) všetky prostriedky elementárneho prežitia – veď na to sa nezmohli ani starí boľševici?! Títo noví sa od nich veľa naučili a ešte ich aj predčia.

Ako napísal JUDr. Pat­rik Šte­vík, sud­ca Ok­res­né­ho sú­du Bra­tis­la­va II v článku s názvom „Nás­tup to­ta­li­ta­riz­mu v Slo­ven­skej re­pub­li­ke“: „Ak sme pred ro­kom 2020 moh­li skon­šta­tovať, že Slo­ven­sko je práv­ny štát a de­mok­ra­cia s väč­ší­mi či men­ší­mi ne­dos­tat­ka­mi, dnes už mô­že­me Slo­ven­skú re­pub­li­ku ozna­čiť za štát, kto­rý opúš­ťa plat­for­mu práv­ne­ho štá­tu a de­mok­ra­cie. Vlád­nu­ci po­li­ti­ci už prek­ro­či­li po­my­sel­ný Ru­bi­kon a že­nú na­šu kra­ji­nu do osí­diel to­ta­li­ta­riz­mu. Po fa­šiz­me, na­ciz­me a ko­mu­niz­me tu má­me ďal­šiu for­mu to­ta­li­ty v pok­ro­či­lom štá­diu – pseu­do­li­be­ral­izmus.“

A nezabúdajme – taký neoliberálny progresívec nikdy nespí! Príkladom je miestny poslanec bratislavského Nového Mesta, Pavol Troiak. Ten je schopný takýchto logických kotrmelcov, keď napísal: „Váš verejný prejav vrátane zdieľaných zdrojov, naratívu, ktorý ste si zvolil a rovnako aj samotné vlastné názory, nepopierateľne ukazujú Vašu orientáciu – čo považujem za prirodzené… Neočakávam, že naše názory budú jednotné, to ani nemusia.“ Ale na úradné miesta už píše inak: „A ak môj podnet vnímate ako politickú kampaň, tak vás musím opraviť, že mojím cieľom z pozície poslanca MČ Nové Mesto, teda osoby konajúcej vo verejnom záujme, bolo upozorniť na to, že v našej MČ Nové Mesto, v ktorej pôsobím bude vystupovať osoba, ktorá podľa môjho názoru prechováva protichodné názory na dôležité témy v porovnaní s tými mojimi.“ Takže podľa tohto pána je progresívne, že síce je prirodzené mať odlišné názory, ako Troiak, ale v dosahu miestneho poslanca Troiaka nesmú ich nositelia verejne vystupovať (hoci aj na tému zdravia a dlhovekosti), lebo sú „protichodné“ od tých jeho?!! To zaujalo aj istého občana menom Matúš: „Pan Pavol Troiak skuste sa radsej venovat dolezitejsim temam, napriklad vandalizmus a obtazovanie ludi v okoli trznice a trnavskeho myta. Katastrofalny stav chodnikov v novom meste. Popripade odflaknute rezidencne parkovanie, nevyznacene ciary, neosadene znacky… a fakt ze biedna kontrola napriklad vnutroblokov (a tu sa prosim nevyhovarajte na magistrat, mali ste predsa pilot kde ste si to nacvicili a urcite dokladne vyhodnotili). Co sa spominanych mien tyka, urcite z vasej strany zasluzila cinnost, ale… pride mi to ako velmi trapny sposob nahanania “popularity“ .“

Obzrite sa aj vo vašej štvrti, dedine, či meste – neaktivujú sa tam takíto Troiakovia? Pretože to oni sú vítanou komsomolskou úderkou bruselských papalášov na miestnej úrovni. Práve takíto môžu aj vás nahlásiť na zoznam (podľa nich) nežiadúcich “elementov”, čo si trúfajú myslieť inak ako oni. Už sme to zažili za komunistickej vlády a je to tu opäť!

Matovič – zlo-duch ako mediálny produkt

26.09.2022

Je to bizarné! Naša žltá tlač v cudzích službách (SME-čko, denník N-ádor, týždeň, aktuality.sk a v počiatkoch aj Trend) vypustili džina z fľaše – teda Matoviča z psychiatrie – a teraz by ho radi natlačili späť. Ale nejde to. Vydláždili mu cestu k moci vopred absurdne vykonštruovaným obvinením, že Ficova vláda má niečo s talianskou mafiou. Ukázalo sa to, ako [...]

Britský kult osobnosti

21.09.2022

Po smrti Stalina sme boli poučení, že jeho (a vlastne akýkoľvek) kult osobnosti je škodlivý. Ale táto kontroverzná historická postava na tomto kulte aspoň osobne pracovala denne. Kult osobnosti nedávno zosnulej britskej panovníčky stál na tom, že nerobila nič. Britská kráľovná držala 70 tokov panovania „bobríka mlčania“. Neozvala sa, keď britskí výsadkári [...]

Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla III.

12.09.2022

Najúspešnejšia kniha o mafii na Slovensku opäť v predaji. Čo sa dalo v pôvodnom vydaní len naznačovať, teraz bude dopovedané. Predstavujeme kompletnú mafiánsku scénu 90-tych rokov s jej hlavnými protagonistami – od mafiánskych bossov, cez nájomných zabijakov po zvlášť farbisté figúry. Pridáme aj tých čo „boli pri tom“ – od známych politikov, sudcov, [...]

Igor Matovič

Podmienkou na odvolanie Matoviča sú predčasné voľby. Rozhodnú hlasy nezaradených

26.09.2022 17:30

Opozícia má momentálne bez nezaradených poslancov dokopy 72 hlasov. No pri vyslovení nedôvery vláde a jej členom musí byť súhlas najmenej 76 poslancov.

Robert Fico

Premiér aj šéf daniarov odmietajú Ficove tvrdenia o vypaľovaní podnikateľa Suchobu

26.09.2022 17:05

Prezident finančnej správy Žežulka odmietol, že by kohokoľvek zo spoločnosti Allexis žiadal o úplatok.

Giorgia Meloniová

Expert: Meloniová nie je Mussolini, ale z kultúry fašizmu vychádza

26.09.2022 16:49

Od Benita Mussoliniho nemalo Taliansko takú pravicovú vládu, aká vznikne po voľbách. Ako k tomu došlo?

poisťovňa Dôvera

Dôvera žiada od ÚDZS vyše 32-tisíc eur a ospravedlnenie pre nepravdivé tvrdenia

26.09.2022 16:01

Dôvera tvrdí, že jej úrad spôsobil nemajetkovú ujmu údajným “neoprávneným zásahom do jej dobrej povesti tým, že zverejnil nepravdivé informácie”.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 696
Celková čítanosť: 5662256x
Priemerná čítanosť článkov: 8135x

Autor blogu

Archív

Odkazy