Založ si blog

Ľudské práva kaprov?

Najbrutálnejšími novodobými aktivistami, samozvanými „záchrancami Sveta“, sú ochrancovia zvierat. V prvopočiatku tohto hnutia (ktoré čím je menšie, tým sa prejavuje agresívnejšie) boli jeho členovia schopní aj teroristických činov a dokonca úmyselného zabitia bombovým útokom. Preto niektorí skončili aj vo väzení. Podrobne o tom píšem vo svojej štúdii „ĽUDSKÉ PRÁVA ZVIERATÁM?“. Toto hnutie dosiahlo spočiatku aj niekoľko záslužných zmien – napríklad pri diaľkovom transporte zvierat, alebo nových pravidlách v prevádzkach na bitúnkoch. Ale podobne ako feminizmus, časom skĺzlo do bizarných, na efekt nastavených zásahov do nášho bežného života.

Príkladom je absurdný zákaz produkcií cvičených zvierat v cirkusoch, ale aj produkcií delfínov, či iných morských zvierat v akváriách, či zoologických záhradách. Títo ochrancovia zvierat sa chovajú ako novodobí boľševici – kategoricky si vynucujú čokoľvek si zmyslia bez logiky a skutočného poznania etológie zvierat a to bez šance, aby sa ostatní ľudia mohli k tomu vyjadriť a už vôbec nie slobodne rozhodnúť, ako budú so zvieratami komunikovať, či s nimi nakladať. Podrobnosti sa dozviete v mojom tu už publikovanom článku „Faloš ochrancov zvierat“.

Tak ako bolo zvykom u starých boľševikov, čím menej sa v problematike vyznajú, tým sú radikálnejší. Aj u nás napríklad jeden takýto nevzdelanec dokázal svojou agresivitou fanatického „vtáčkára“ napáchať nezmyselné škody. O tomto príklade som tiež písal.

Tentoraz ide o „kapriu revolúciu“ kedy si zatiaľ u dvoch obchodných reťazcov vynútili zákaz predaja živých kaprov. Pritom, pokiaľ si dobre pamätám, tie sa kupovali hlavne kvôli deťom. Asi si niekto ešte spomenie, ako doma vo vani plával kapor a deti sa na neho chodili pozerať. Pravda, pred rokmi sa písalo o akejsi babičke, ktorá bola zhrozená, keď na bratislavských vianočných trhoch videl jej vnúčik zabíjanie živého kapra. Tak sa naozaj prestali živé kapry pre zákazníkov zabíjať a ostalo to na domácu svojpomoc. Babička bola zhrozená pohľadom na krv, ale až si jej vnúčik rozbije koleno, to bude tiež skákať od „hrôzy“ dva metre vysoko?

Títo aktivisti pri tejto vianočnej príležitosti používajú zavádzajúce výrazy ako „obrovské víťazstvo pre kapry“ a priam neuveriteľne znie vyhlásenie „všetky kapry sa konečne dočkajú spravodlivého zaobchádzania“, hoci nie je známe, že by kapry samotné o niečo také stáli. Sami títo aktivisti sa nazývajú „Humánny pokrok“, hoci o ľudí im nejde ani omylom. Podobne ako iní ochrancovia zvierat, aj títo zvieratá svojvoľne považujú za ľudí, v extréme ich dokonca ľuďom nadradzujú. Bizarné pri tom je, že takto trpia „samomluvou“, pretože zvieratá ich ničím takým nepoverili.

No, nič, zdá sa, že jeden prvok vianočnej atmosféry je odsúdený na zánik. Slabou útechou je, že oproti iným zvrhlostiam „progresívcov-komsomolcov“ je to naozaj len relatívne okrajový jav…

 

P.S. Aby ste mali predstavu, ako ďaleko ide fanatizmus týchto samozvaných Spasiteľov sveta, tak vedzte, že dosiahli „zákaz lovu rýb na živú návnadu“ vrátane červíkov (nehovoriac o živom hmyze!)! Pretože, aj červík trpí a tak si vyžaduje „humánne zaobchádzanie“ ako človek?!!

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

Medveď hnedý

Ďalší útok medveďa: Zranenia utrpeli dvaja turisti na Poľane, zásahový tím lokalitu monitoruje

14.04.2024 15:19, aktualizované: 17:55

Na mieste zasahovali leteckí záchranári.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6290241x
Priemerná čítanosť článkov: 8593x

Autor blogu

Archív

Odkazy