Založ si blog

Ľudské práva kaprov?

Najbrutálnejšími novodobými aktivistami, samozvanými „záchrancami Sveta“, sú ochrancovia zvierat. V prvopočiatku tohto hnutia (ktoré čím je menšie, tým sa prejavuje agresívnejšie) boli jeho členovia schopní aj teroristických činov a dokonca úmyselného zabitia bombovým útokom. Preto niektorí skončili aj vo väzení. Podrobne o tom píšem vo svojej štúdii „ĽUDSKÉ PRÁVA ZVIERATÁM?“. Toto hnutie dosiahlo spočiatku aj niekoľko záslužných zmien – napríklad pri diaľkovom transporte zvierat, alebo nových pravidlách v prevádzkach na bitúnkoch. Ale podobne ako feminizmus, časom skĺzlo do bizarných, na efekt nastavených zásahov do nášho bežného života.

Príkladom je absurdný zákaz produkcií cvičených zvierat v cirkusoch, ale aj produkcií delfínov, či iných morských zvierat v akváriách, či zoologických záhradách. Títo ochrancovia zvierat sa chovajú ako novodobí boľševici – kategoricky si vynucujú čokoľvek si zmyslia bez logiky a skutočného poznania etológie zvierat a to bez šance, aby sa ostatní ľudia mohli k tomu vyjadriť a už vôbec nie slobodne rozhodnúť, ako budú so zvieratami komunikovať, či s nimi nakladať. Podrobnosti sa dozviete v mojom tu už publikovanom článku „Faloš ochrancov zvierat“.

Tak ako bolo zvykom u starých boľševikov, čím menej sa v problematike vyznajú, tým sú radikálnejší. Aj u nás napríklad jeden takýto nevzdelanec dokázal svojou agresivitou fanatického „vtáčkára“ napáchať nezmyselné škody. O tomto príklade som tiež písal.

Tentoraz ide o „kapriu revolúciu“ kedy si zatiaľ u dvoch obchodných reťazcov vynútili zákaz predaja živých kaprov. Pritom, pokiaľ si dobre pamätám, tie sa kupovali hlavne kvôli deťom. Asi si niekto ešte spomenie, ako doma vo vani plával kapor a deti sa na neho chodili pozerať. Pravda, pred rokmi sa písalo o akejsi babičke, ktorá bola zhrozená, keď na bratislavských vianočných trhoch videl jej vnúčik zabíjanie živého kapra. Tak sa naozaj prestali živé kapry pre zákazníkov zabíjať a ostalo to na domácu svojpomoc. Babička bola zhrozená pohľadom na krv, ale až si jej vnúčik rozbije koleno, to bude tiež skákať od „hrôzy“ dva metre vysoko?

Títo aktivisti pri tejto vianočnej príležitosti používajú zavádzajúce výrazy ako „obrovské víťazstvo pre kapry“ a priam neuveriteľne znie vyhlásenie „všetky kapry sa konečne dočkajú spravodlivého zaobchádzania“, hoci nie je známe, že by kapry samotné o niečo také stáli. Sami títo aktivisti sa nazývajú „Humánny pokrok“, hoci o ľudí im nejde ani omylom. Podobne ako iní ochrancovia zvierat, aj títo zvieratá svojvoľne považujú za ľudí, v extréme ich dokonca ľuďom nadradzujú. Bizarné pri tom je, že takto trpia „samomluvou“, pretože zvieratá ich ničím takým nepoverili.

No, nič, zdá sa, že jeden prvok vianočnej atmosféry je odsúdený na zánik. Slabou útechou je, že oproti iným zvrhlostiam „progresívcov-komsomolcov“ je to naozaj len relatívne okrajový jav…

 

P.S. Aby ste mali predstavu, ako ďaleko ide fanatizmus týchto samozvaných Spasiteľov sveta, tak vedzte, že dosiahli „zákaz lovu rýb na živú návnadu“ vrátane červíkov (nehovoriac o živom hmyze!)! Pretože, aj červík trpí a tak si vyžaduje „humánne zaobchádzanie“ ako človek?!!

Antifa – útok na kultúru!

23.01.2023

Dlhodobo sa najmä v Bratislave prezentuje fašistickými metódami skupina extrémistov, ktorí si hovoria Antifa. Nad ich statusmi sa slušnému človeku zdvíha žalúdok. Je to na úrovni extrémistov so „Zomri“, ktorí sú pod policajnou ochranou, čo kryje všetky ich svinstvá. Polícia si ani Antifu akosi nevšíma. Pritom exponenti Antifa sú vraj verejne známi. Spatlali dokonca aj [...]

Mišíkovej obľúbenec Černák? Cynická mýtotvorba a fakty. . .

12.12.2022

Bývalá prokurátorka Eva Mišíková so špecializáciou na mafiánskych bossov a následne obhajkyňa tých istých (viď Trajer, ktorý napriek svedectvám sýkoriek unikol trestu za objednávku vraždy Romana Deáka procedurálnym trikom aj vďaka nej) sa v týchto dňoch nápadne rozhovorila. Blíži sa totiž termín možného prepustenia mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka [...]

„Veľký reset“ z Davosu? Len prekabátená boľševická globálna revolúcia!

21.11.2022

Schwabom proklamovaný „Veľký reset“ je len intelektuálna napodobenina komunistickej svetovej revolúcie, ktorej sa sami komunisti vzdali, keď si uvedomili nemožnosť jej realizácie z jedného centra pri enormnej rôznorodosti sveta. Schwab je post-marxistický epigón, ktorý omieľa tie isté boľševické fantazmagórie o „raji na zemi“. Marxizmus aj po páde svojej [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 706
Celková čítanosť: 5815494x
Priemerná čítanosť článkov: 8237x

Autor blogu

Archív

Odkazy