Trump vo Venezuele nariadil únos dôveryhodnosti „kolektívneho Západu“

Kto mlčí, ten svedčí. A západní pajáci Macron, Starmer, Merz a celá svorka západných trpajzlíkov brešúcich v koterci menom Európska únia mlčia ku každej zvrhlosti, čo washingtonskí svetovládci vo svete spáchajú.

Trump s venezuelským prezidentom (a jeho manželkou???) uniesol zároveň aj medzinárodné právo, dôveryhodnosť zmluvných záväzkov i elementárne pravidlá diplomacie. A žiadne sankcie „kolektívneho Západu“ voči takémuto únoscovi sa nekonajú?!

 

Nová metla v Bielom dome po starom

   Tak veľmi sa Trump predvádza navonok, ako jedinečný štátnik, a pritom šliape už zase tú istú kapustu washingtonskej zákernosti, podľa ktorej „účel svätí prostriedky“.

V prípade Madura použil rovnaký trik ako v roku 1989 s Noriegom (ktorý bol ich človek podporovaný CIA) pri okupácii Panamy. Rovnako si z pozície sily uzurpujú vo Washingtone samozvané právo súdiť kohokoľvek na Zemeguli, ale žiadny Američan nesmie byť súdený mimo USA. Preto sú aj zverstvá ich vojakov v zahraničí chránené pred akýmkoľvek vyšetrovaním, nie to ešte aj postihom (na Slovensku zmluvou podpísanou „progresívnou“ prezidentkou Čaputovou).

Tak ako v prípade „zázračne“ ľahkej okupácie Afganistanu v roku 2001 a rovnako ľahkej okupácie Iraku v roku 2003, washingtonská klika najskôr podplatila miestnych kolaborantov, ktorí následne k tej „ľahkosti“ dopomohli zradou.

V prípade únosu Madura a jeho manželky (?!) to bol zjavne veliteľ venezuelských leteckých síl. Inak by sa americké komando na vrtuľníkoch nemohlo priblížiť ani len k pobrežiu Venezuely. Také fiasko už zažili v somálskom Mogadišu v roku 1993. Tak sa poučili a preventívne podplácajú lokálnych kolaborantov.

 

Sila morálku nepotrebuje

   Márne americký prezident Eisenhower varoval pred mocou amerického vojensko-priemyselného komplexu nad americkou zahraničnou politikou. Kým bude vraždenie najlukratívnejším americkým exportom, nikto sa tej moci vo Washingtone nepostaví. Ani Donald Trump, hoci sa vyhlasuje za „mierotvorcu“. Podľa knihy Miroslava Belicu „Co nezavály písky Mezopotámie – Lekce z manipulace a servility“ noty k tejto zvrhlej politike sily zosnovala bývalá ministerka zahraničných vecí „Condi“ Riceová pod názvom „Preemptive strikes, promoting democratic regime change“. A pri neprebernom množstve amerických invázií za posledných 200 rokov bol „export demokracie a ľudských práv“ len pozlátkom kryjúcim celkom cynické ekonomické záujmy USA. Rovnako ako Hitler, či jeho japonskí spojenci, potrebovali vojnu, aby získali základné zdroje pre vlastné ekonomické prežitie, aj USA by bez vojen skrachovali. V každej z nich niečo pre seba vytrieskali. Vo Venezuele (tak ako aj v Iraku a Iráne) ide o ropu, ako priznal aj Trump.

A tak tomuto svetu vládne americký štátny teror za pomoci najdlhšie funkčnej a najbrutálnejšej teroristickej organizácie na svete s názvom CIA.

A „kolektívny Západ“ tie zverstvá ticho toleruje a tým podporuje. Len v prípade Ukrajiny sa zasekli, pretože si spomenuli na svoju koloniálnu minulosť a tu zasa prehliadajú banderovsko-náckovskú súčasnosť svojej novej „kolektívnej kolónie“, na ktorej by sa radi napásli (viď TU).

Nové obludné sebaklamy „progresívnej“ bratislavskej kaviarne

18.05.2026

Čelíme neslýchanému prekrúcaniu faktov, kedy podporovatelia ukrajinských náckov označujú ruských osloboditeľov Krymu, Donbasu a Luhanska „fašistami“ (?!) a „progresívne“ vzývajúc „Mier Ukrajine“ v skutočnosti podporujú nekonečnú vojnu na prospech západných vojnoštváčov financovaných nenažranými nemeckými, britskými a francúzskymi zbrojármi. Ako [...]

Magyar? Spoľahlivý hrobár Maďarska!

15.05.2026

História sa opakuje. Keď sa známa česká investigatívna novinárka Slonková pozastavovala nad tým, že sa na Slovensku Kuciakiádou opakuje afro-ázijský scenár „Farebnej revolúcie“, ešte netušila, že v strednej Európe sa čoskoro zahniezdi recyklácia ďalšieho scenára. Najskôr si to svetovládci vyskúšali na Iráne (zatiaľ neúspešne), Venezuele a Kube. A je to [...]

Západní vojnoštváči roztáčajú biznis so smrťou

13.05.2026

V duchu orwellovského „double-speak“ volajú „kolektívni politici“ západnej Európy po mieri (ale pamätáme si, že nie tak dávno bolo slovo „mier“ našimi žltými médiami označované za zradu), ale trvajú na umelom predlžovaní vojny na Ukrajine? Pôvodne predsa tento konflikt vyvolala Bidenovská skorumpovaná administratíva. Veď na Ukrajine mal Bidenov syn ten [...]

USA Biely dom polícia

V mešite v americkom San Diegu tínedžeri postrieľali troch ľudí a siahli si na životy

18.05.2026 23:35

Polícia predpokladá, že šlo o čin z nenávisti.

Turkey School Shooting

Strelec na juhu Turecka zabil šesť ľudí a osem ďalších zranil, je na úteku

18.05.2026 23:29

Podozrivý Metin O. zastrelil svoju ženu priamo na ulici.

Janez Janša

Kompromisy sľubujúce nestabilitu. Janša zložil novú slovinskú vládu

18.05.2026 23:16

Golobovo Hnutie Sloboda (GS) skritizovalo Janšovu koaličnú dohodu.

Radoslaw Sikorski / Elon Musk /

Miliardár Musk prehral súdny spor so spoločnosťou OpenAI

18.05.2026 22:55

Najbohatší muž sveta sa na súde snažil prinútiť spoločnosť vrátiť sa k neziskovej štruktúre.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 785
Celková čítanosť: 7076433x
Priemerná čítanosť článkov: 9015x

Autor blogu

Archív

Odkazy