Voľby – koho zaujímajú dôchodcovia?

V súčasnej predvolebnej kampani sa nám vrece roztrhlo so záchrancami Slovenska. A sú to pričasto priam komické výstupy! Mňa by ale skôr zaujímali praktické kroky – ako chcú riešiť situáciu dôchodcov?

Od roku 1989, napriek rôznym rokom a mesiacom medzinárodne venovaným seniorom, sú u nás dôchodcovia skryto odsúvaní na okraj spoločnosti, sú jej „odpadom“.

Môžeme to vidieť aj na „pozornosti“ Slovenského rozhlasu, kde pre nich a o nich nie je na hlavnom kanáli ani zmienka. Nehodia sa do kšeftov rôznych rozhlasáckych hip-hoperov, ktorí do obrátenej pyramídy dohopkali z komerčných rádií,

kde sú dôchodcovia priam „škodná“.

Za zmienku stoja, len keď sa prevalí, že oni sú najväčšími výkupcami potravín v zľavových akciách, teda fakticky odpadu z trhu po záruke. A to nie je len naša špecialita, to je ich záchrana a vášeň aj v takom Dánsku.

Paradoxne ale štátna ekonomika s nimi počíta, ako s výhodnou pracovnou silou, ktorú treba žmýkať až do konca ich síl. A, samozrejme, najviac sa z toho teší večne pažravá Sociálna poisťovňa.

Odtiaľ tie bizarné nápady, že vek odchodu do dôchodku sa má zvyšovať?

Čo je to za nezmysel – je predsa jasné, že so stúpajúcim vekom ich výkonnosť klesá a zaberajú navyše miesto mladým, ktorí sa trápia po ukončení školy, lebo nemajú kam nastúpiť.

V Poľsku prišli s opačným prístupom, znižujú vek odchodu do dôchodku! Je to odvážne (dokonca proti srsti byrokratom z Bruselu), ale sympatické a vyargumentované.

Neviete sa rozhodnúť, koho voliť? Tak si všimnite, kto sa vo svojom programe zaujíma o dôchodcov. Je to aj vaša budúcnosť!

 

 

 

JOJ, Fico v USA!

19.01.2026

Nech je Trump akýkoľvek, konečne tu niekto priznáva farbu – mocní tohto sveta pokorných mopslíkov z ich gubernií potrebujú, ale si ich nevážia. Robert Fico nikdy taký mopslíkom nebol a preto je jediným skutočným štátnikom v celých moderných dejinách Slovenska, ktorý je rešpektovaný všetkými najvýznamnejšími svetovými politikmi. V prvej polovici svojej štvrtej [...]

Globálni otepľovači kontra zdravý rozum – ako a prečo sa to stalo?

14.01.2026

Je to kuriózny pohľad, keď propagátor globálneho otepľovania tlačí auto zo snehového záveja. A odkedy sa touto otepľovacou propagandou viacerí z nich živia (u nás takto vajatá profesor Lapin, čo nám sľuboval pestovanie mandarínok na Orave už pred desaťročím), nestalo sa im to len raz: https://tulacky.net/najdene-v-archive-globale-leto-alebo-zima/ Už v roku 2015 som [...]

Trump názorne ukazuje, ako ten chlapec z Andersena: „Západ je nahý! “ Vďaka za tú úprimnosť idiota. . .

12.01.2026

Trump je to sociopat. Keď si pozrieme definíciu tejto úchylky, ako keby sme čítali o Trumpovi, že: „… je to človek s poruchou osobnosti, ktorý opakovane ignoruje sociálne normy a práva druhých, prejavuje nedostatok empatie, manipuluje s ľuďmi a má problémy s udržaním stabilných vzťahov, často kvôli impulzívnemu a bezohľadnému správaniu, ktoré môže byť [...]

Minnesota protest streľba

Muž v Minnesote napadol demokratickú kongresmanku, kritizovala postup ICE. Miller priznal, že agenti „možno nedodržiavali“ protokol

28.01.2026 06:23

Sudca zakázal vyhostenie päťročného chlapca a jeho otca pôvodom z Ekvádoru.

vojna na ukrajine, vlak

ONLINE: Šéf poľskej diplomacie nalieha na Muska, aby Rusko odrezal od Starlinku

28.01.2026 06:00, aktualizované: 06:55

Podľa niektorých expertov ruská armáda využíva túto službu na navádzanie dronov útočiacich na ciele hlboko vo vnútrozemí Ukrajiny.

Tibor Gašpar / Martin Dubéci /

Parlament mení pravidlá správania aj mimo pléna: Gašpar hovorí o slušnosti, Dubéci mu pripomenul premiérove výroky

28.01.2026 06:00

O postojoch koalície a opozície k chystaným zmenám v rokovacom poriadku hovorili v ta3 podpredsedovia parlamentu.

kolaz istropolis zdroj Immocap

Dom odborov padol, začal rásť 600 miliónový Istropolis. Trnavské mýto už o pár rokov nespoznáme

28.01.2026 06:00

Začala sa výstavba Istropolisu. Trnavské mýto sa mení, vzniknú nové kancelárie, byty aj kultúrna sála.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 759
Celková čítanosť: 6909977x
Priemerná čítanosť článkov: 9104x

Autor blogu

Archív

Odkazy