Požiar v Rači – ako vzniká mediálna bublina

Požiar vo vinohrade

Požiar vo vinohrade

 

 

Dnes poobede sa valili na náš dom kúdoly dymu. Horelo totiž rovno oproti nám. Sám som volal 112.

A keď som teraz, po cca dvoch hodinách, počul v Slovenskom rozhlase, čo sa vraj stalo, nevychádzam z údivu!

Vraj zasahovalo 40 hasičov a TRINÁSŤ policajných áut???

Boli evakuované obyvatelia blízkych domov?

Kruci, kde sme boli my, keď my sme najbližší obytný dom?

Mám jediné vysvetlenie – je uhorková sezóna, z rozhlasu poslali brigádnika a ten má veľké dioptrie. Alebo bujarú fantáziu.

Skutočnosť bola iná, skromnejšia a dokonca pre zasahujúcih hasičov skôr zahanbujúca.

Keď som vyšiel na balkón, pri len začínajúcom požiari stálo jedno policajné auto a jedno hasičské. A tí hasiči, to boli asi špecialisti na pozorovanie.

Pretože sa na ten malý požiar len pozerali. Ten už prešiel celou vinicou k nám a jeho plamene boli len v šírke cca 30 metrov.

To sa dalo zahasiť aj kýbľom z blízkeho potoka. Lenže požiarnici (to je lepší výraz!) sa vôbec nepustili najkratšou poľnou cestou k vrcholu ohňa ale odtrúbili sa do Rače, okľukou niekoľkých kilometrov.

Náš najbližší dom, samozrejme, evakuovaný nebol. Do pol hodiny bolo po „katastrofe“, jedine, že by požiarnici z rozkoše udržiavali ohník na opekanie.

Verím, že niekto kto dnes počúval správy Slovenského rozhlasu to ešte do tejto chvíle nevydýchal. Mám pre vás dobrú správu – bola to mediálna bublina.

Len nerozumiem, na čo bola dobrá, keď sa práve v týchto dňoch RTVS chváli, aké je ich spravodajstvo podľa akejsi ankety dôveryhodné.

 

P.S. Tu je to zdokumentované: vždy osamelé požiarne auto a prizerajúci sa hasiči-požiarnici, až kým už plamene naozaj nešľahajú vysoko.

 

Požiar na dohľad

Požiar na dohľad

 

Žltá tlač v mene demokracie potláča základné demokratické právo na slobodu slova a notorickí trollovia tomu na blogosférach oduševnene pomáhajú

25.03.2026

Čelíme nehoráznemu nátlaku lží neoliberálnej žltej tlače. A keďže celý neoliberalizmus je konštrukciou výhradne abstraktných slov a žiadnych faktov, tak posledným útočiskom tejto podvodnej ideológie je popretie ich fatálnych zlyhaní nimi ovládanou žltou tlačou. Tá útočí na najnižšie pudy obyvateľstva, nahradzujúc emóciami obraz reality, v ktorej tak hanebne [...]

Stále ešte najmocnejší muž sveta je šialenec – veď len šialenec mohol uveriť, že za pár dní pokorí Irán

20.03.2026

Je na čase po vzore Andersenovej rozprávky zvolať: „Trump je nahý!“ V lekárskej reči konkrétne: „Psychopat je jedinec s trvalou poruchou osobnosti, prejavujúcou sa extrémnymi odchýlkami v správaní, cítení a myslení. Typickými črtami sú absencia svedomia, neschopnosť empatie, citová prázdnota, manipulátorstvo a povrchný šarm.“ Pred tým varovala už Trumpova [...]

Utajený čurillovec prezradený – volá sa Žilinka!

18.03.2026

Prekvapujúce (a pre slušných ľudí priam šokujúce) prepojenie zvrhlých praktík zneužívania právomoci čurillovcami a ich svojvoľná obhajoba pánom Žilinkom už zachádza do absurdít. Najnovšie bola zmarená práca Úradu inšpekčnej služby a poctivých policajtov nie preto, že by nepripravili dosť dôkazov na väzobné stíhanie Čurillu a Ďurku, ale preto, že to všetko [...]

dron

ONLINE: Rusko a Ukrajina sa v noci napadli dronmi, sú mŕtvi a ranení

28.03.2026 08:04

Vojna na Ukrajine trvá už 1 493 dní.

objekt, Borová hora, Zvolen

Opustený priestor sanatória straší miestnych celé dekády. Radnica avizuje obnovu za státisíce eur

28.03.2026 08:00

Miesto dýchajúce bohatou históriou, ktorému dominuje mierne rádioaktívne jazierko, je dlhodobo v zlom stave. Už čoskoro by sa to však malo zmeniť.

irán, teherán,

ONLINE: Rozšíri sa konflikt na Blízkom východe? Povstalci varujú, že ak útoky na Irán neprestanú, zapoja sa do bojov

28.03.2026 07:30, aktualizované: 08:26

Konflikt na Blízkom východe trvá 28. deň.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 772
Celková čítanosť: 6989638x
Priemerná čítanosť článkov: 9054x

Autor blogu

Archív

Odkazy