Založ si blog

Britská premiérka nesvojprávna?

Májová Terezka urobila nedávno veľmi nezvyklé, až hysterické prehlásenie. Obvinila povestne všetkéhoschopných (aspoň podľa západných tajných služieb) ruských hackerov, že spôsobili brexit??? Môže byť väčší nezmysel?

 

Nová tvár nepriateľa

Hony na čarodejnice sú opäť v móde. A sú rovnako absurdné, ako tie za stredoveku. Len sa zmenila terminológia, už nelietajú na metle, ale po internete a nie sú to hriešne ženy, ale mužskí zakuklenci. Dôvody ostali rovnaké – potlačiť inakosť, zdisciplinovať masy a dať im príučku, že mienkotvoriť (s predstavou, že masy sú hlúpe) ich názory môžu len oficiálne platení propagandisti. A tí práve zlyhali.

Veď si len uvážme ako skvelo to mali neoliberáli rozohrané. Mimochodom, nemýľme sa – tí tu nevládnu a ani nič neovládajú. Ale plnia tú úlohu, ktorú tak prezieravo prisúdil už pred desaťročiami filozof Joyce katedrám filozofie na univerzitách. Tie, pochopiteľne, nikoho nezaujímajú, ale práve ony (a dnes sú to už zmienení neoliberáli) tvoria tú ľahkostráviteľnú duševnú potravu pre strednú triedu. Tí nad nimi i pod nimi sú bohapustí cynici – tí hore pre nadbytok peňazí, tí dole pre ich akútny nedostatok. Ale spoločnosť postupuje stredom a tam patriaci ľudia potrebujú žiť a pracovať pre čosi vyššie, nadčasové zvané tiež „vyšší princíp“.

A čo im ponúkli za posledné desaťročia neoliberálni „inžineri ľudských duší“? Len si spomeňme:

 

  • že zvieratá majú mať ľudské práva a v konečnom dôsledku sú viac ako človek
  • že zločinec má väčšie práva než obeť
  • menšiny ovládajú väčšinu
  • novú cenzúru pod názvom „politická korektnosť“
  • multi-kulti experimenty a potláčanie národnej identity s výnimkou tej americkej (s vlajočkami asi aj v riti slona vo washingtonskej ZOO)
  • pokračovanie komunistickej idei o likvidácii klasickej rodiny feminizmom

 

Toto všetko nám nevtĺkali do hláv, dávkovali nám to cez médiá ako jed. A ľudia si povedali dosť! Hlasujú nepredvídateľne a aj v USA zvolili Trumpa hlavne preto, že kopol „politickú korektnosť“ kam patrila – do koša absurdít.

Neoliberálni „inžinieri ľudských duší“ (po vzore tých komunistických, aká to náhoda!) predpokladajú, že bežní ľudia sú blbci a tak im treba preslabikovať, čo si majú myslieť. Majú si napríklad myslieť, že zlí islamisti sem spadli z Marsu a nie že je to revolta ľudskej sebaúcty voči svinstvám, ktoré v Iraku (pod zámienkou obludného klamstva o údajných zbraniach hromadného ničenia vlastnených Saddámom) napáchala americká armáda (viď Abú Graib a i.). Majú si tiež myslieť, že dar komunistického diktátora Chruščova ohľadne Krymu pre Ukrajinu je podstatnejší, než nárok na sebaurčenie vyjadrený 90% obyvateľov Krymu. A iné schválnosti. Ale majú smolu. Ľudia sa masovo vzdelali a využívajú posledné útočisko demokracie chudobných – internet a sociálne siete. A tak dobre zmanipulované klasické médiá sú odrazu bezmocné. Ich mienkotvornosť (u nás reprezentovaná bývalou Sme-čkou a dnes denníkom N na jedno použitie) nefunguje.

A vy si myslíte, že mocní tohto sveta s ich neoliberálnymi „ideológmi“ si uznajú, že sa mýlili? Že nás zavádzali a dokonca nám klamali? Veď je aj iná cesta, ako ospravedlniť vlastné ideologické zvrhlosti – čarodejnice! Pardon, tajuplní ruskí hackeri. A máme tu festival absurdít. V USA, ktoré od Druhej svetovej vojny nehanebne ovplyvňovali voľby v iných krajinách (v Taliansku s následkom teroristických skupín financovaných CIA – viď. U. Eco a „Nulté vydanie“, v Guatemale, v Hondurase odstavenie príliš pokrokového prezidenta – a po rokoch opakovane aj za Hillary Clintonovej – a v Čile ho rovno zavraždili) teraz vykrikujú do omrzenia (po vzore nacistického Goebelsa o tisíckrát opakovanej lži, ktorá sa tak stane „pravdou“), že akýsi všemocní Rasputinovi pravnuci im vrátili to, čo oni desaťročia rozdávali celému svetu. Podľa seba súdim teba? No, áno, akurát, že o amerických manipuláciách cudzích volieb sú stovky dôkazov, ale v prípade všemocných ruských hackerov sa im nepodarilo získať nič okrem veľmi úbohých domienok (aj tých podplatených).

A keď už táto kampaň fabulácií v Amerika začína strácať na dychu, priskočí na všetko odhodlaná Terezka Májová! Veď už v 60-tych rokoch sa hovorilo, že keď má Washington nádchu, Londýn si berie vreckovky a kvapky do nosa. Ibaže tentoraz tú ochotu pani Theresa May prehnala – a vyšla na smiech.

 

Všetko je inak

   Tá bodrá osoba celkom vážne vyhlásila, že odchod Británie z EÚ spôsobili tí tajomní rasputinovci novej doby. ČO??!! Počujem dobre? Pani Májová sa sťažuje, že jej vysnívaný brexit, za ktorý tak bojovala, nie je dielo jej a jej podobných. Že na Veľkú Britániu asi padla veľká hmla a v tej hmle nešťastní Briti zablúdili cestou k volebným urnám a volili, tak ako si priala pani Májová a jej podobní – a ona tvrdí, že jej želania vypĺňajú tajomní ruskí Super-mani? Bože, môže byť väčší logický kotrmelec?

Veď ako by to bola pravda, potom je pani May vlastne nesvojprávna! Ona pomáhala o dušu spasenú odchodu Británie z EÚ asi v stave bezvedomia? Alebo ako zombie, ktorú na diaľku ovláda ruský Super-mužik joystickom? A len v tieto dni sa prebudila???

Táto pani bola vzápätí konfrontovaná s faktami a musela uznať, že na jej tvrdenia nie sú žiadne dôkazy. A tak obrátila. Ale to predsa naozaj nesvedčí o jej súdnosti. Osoba v takej pozícii by predsa nemala prskať obvinenia, ako sa jej zapáči a keď sa zistí, že klamala, hneď zľahka odvolať.

Je škoda, že Briti odchádzajú z EÚ. Kritické vystúpenia ich poslancov v Európskom parlamente boli osviežením v tom rutinnom mrmote na oblbnutie más. Godfrey Bloom a jeho excelentné postrehy o bizarnosti euro-byrokracie budú chýbať.

Boli to hlavne oni kto upozorňoval, že v Bruseli my všetci živíme 40 tisíc úradníkov, z ktorých 10 % zarába viac ako nemecká kancelárka (nad 16 300 eur!), mnohí majú dôchodok 4000 – 9000 eur, pričom do dôchodku idú vo veku 55 rokov. Nehovoriac o tom, že neplatia dane, nakupujú za špeciálne zľavy a majú extra škôlky pre svoje detičky.

Osobne môžem potvrdiť, že už v roku 2004 som na jednom medzinárodnom literárnom festivale v Kanade stretol anglického novinára, ktorý vyhlásil, že EÚ nie je demokratická inštitúcia, pretože na euro-byrokratov nemajú obyvatelia EÚ žiadny dosah. A mal pravdu. Príklad máme aj v týchto dňoch – až 1,3 milióna občanov EÚ podpísalo petíciu proti povoleniu predaja a užívania herbicídu RoundUp od nechvalne známej firmy Monsanto. A výsledok? Euro-komisári na občanov kašlú, herbicíd má na ďalší desať rokov v celej EÚ zelenú…

Toto všetko (a viac šokujúcich faktov) o EK a EÚ nie sú výmysly akýchsi vybájených internetových mužikov, ale fakty, ktoré si môže overiť každý občan EÚ – ak by si našiel čas a sám si ich vyhľadal, pretože hlavné médiá v EÚ o tom mlčia. Kvôli tomuto všetkému odišli Briti z EÚ – a nič sa nezmenilo. V Bruseli sedia tí istí byrokrati a sú rovnako arogantní.

A vy si myslíte, po tomto všetkom, že je britská premiérka svojprávna, keď hovorí, to čo už vieme?

Smer stráca smer

18.11.2019

Je to tristný pohľad. Strana Smer pripomína boxera, ktorého na nohách držia už len povrazy ringu. Dostáva ranu za ranou ako fackovací panák a bráni sa len chabo, aby sa nepovedalo. Možno výstižnejšie viac »

Havel povzbudil zrod mafie – November 1989 inak IX.

15.11.2019

Nežná revolúcia zvíťazila a jej vedúca osobnosť, Václav Havel, sa stal prezidentom. A keďže bol pôvodne absurdným dramatikom, čoskoro sa stal absurdným prezidentom. Už jeho prvý prezidentský viac »

Revolúcia ako piknik guláš-partie – November 1989 inak VIII.

14.11.2019

Hektické revolučné dni prešli a KC VPN sa ocitlo v politickom vákuu. Držali sa v pozornosti spoločnosti už len ako „tiene z obrazovky“ a na žiadnu vlastnú iniciatívu sa nezmohli. Ako som viac »

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 491
Celková čítanosť: 2800418x
Priemerná čítanosť článkov: 5703x

Autor blogu

Odkazy