Založ si blog

Kiska popiera ľudské práva!

Máme my to smolu na prezidentov. V duchu vlády oligarchov (Trump v USA, Porošenko na Ukrajine, Babiš v Česku, Klaus Iohannis v Rumunsku atď.) nad svetovou aj národnou politikou sa nám zo splátkového prezidenta ako motýľ z kukly vyliahol priam slovenský Gándhí, čo deklamuje naučeným hlbokým hlasom o láske, mieri a živote v pravde. A do toho, nenápadne, on, ktorý má plné ústa ľudských práv, bum – privíta novodobú cenzúru! On ju priam zbožne vzýva. Neuveriteľné v priamom prenose – tentoraz pri príležitosti návštevy nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera.

 

Kiska „s pohľadom do budúcna“ oslavuje cenzúru!

   Pri tejto príležitosti pán Kiska vyhlásil, že nám má byť vzorom rozhodnutie nemeckého parlamentu, ktorý hrozí sociálnym sieťam obrovskými pokutami 500 000 eur na prvý raz a 50 000 000 eur pri opakovaní toho, že neodstránia hneď tzv. nenávistné prejavy???

Náš prezident sa evidentne nezamyslel (ak vôbec kedy myslel slobodne mimo slniečkárskeho šlabikára) nad tým, prečo vôbec taký bizarný zákon vznikol práve v Nemecku?

Odpoveď je prostá – nikým dodnes solídne nevysvetlené lákanie migrantov kancelárkou Merkelovou do Nemecka a ich invázna vlna v počte jedného milióna, šokovalo celú krajinu. Nasledovala vlna kriminality a hromadné sexuálne útoky v najbližšiu silvestrovskú noc. To všetko vyprovokovalo aj tých, čo sa o politiku normálne nezaujímajú, k ostrej kritike kancelárky. Vtedy po prvý krát sa z jej kohorty ozvali hlasy na obmedzenie slobody prejavu na internete – tohto posledného útočiska demokracie pre chudobných. A to pod zámienkou „nenávistných prejavov“ na adresu migrantov. Vtedy táto myšlienka neprešla. Lenže Merkelová sa otriasla, otočila, teraz už zasa hlása ochranu hraníc EÚ (ktorú tak škandalózne pôvodne fakticky zrušila) a udržala sa v kresle. Logicky teda prišla odveta – budete držať hubu!

 

Koniec slobody prejavu?!

   Pán Kiska v duchu spomínaného šlabikára sa už „nenávistnými prejavmi“ zaoberal. Pri tej príležitosti jeho kancelária horko-ťažko nejaké našla. „Boj proti extrémizmu“ je u nás fraška, pretože Slováci tradične nie sú extrémisti. Veď sme boli stáročia útočiskom pre ohrozené menšiny, ktoré sa sem utiekali, keďže sme boli v závetrí svetovej politiky aj konfliktov. Veď aj celá slávna najnovšia policajná jednotka proti extrémizmu nemá čo robiť a keď zasiahne, tak je to komédia – napríklad na popud bývalej smečky z denníka N vyšetrovali 92-ročného profesora Ďuricu kvôli kalendáru, kde sa objavil portrét Tisa, vydaný Ústavom dejín kresťanstva, ktorý profesor síce založil, ale ako nevládny už roky s ním nič nemá. Čo to znamená?

 

  1. Nenávistné prejavy sú u nás vzácne a drvivú väčšinu obyvateľstva nemá ako ohroziť, pretože ich ignorujú. A každý súdny človek sa od nich dištancuje.
  2. Definícia, čo je a čo nie „nenávistný prejav“ je tak voľná, že dáva priestor na zneužitie v záujme mocenských štruktúr, ktoré sa potrebujú zbaviť kritiky.
  3. „Nenávistné prejavy“ sa objavili až ako dôsledok katastrofálnej migračnej politiky kancelárky Merkelovej. Keby nekonala v rozpore so záujmami väčšiny obyvateľov EÚ, nikdy by sme o nich ani nepočuli.
  4. Kiskom zbožňovaný zákon logicky implikuje v praxi funkciu cenzorov. Lenže to je nielen v rozpore so základnými princípmi demokracie a ľudských práv, ale pri masovom využívaní sociálnych sietí aj prakticky seriózne nezvládnuteľná úloha.
  5. Logicky teda majitelia sociálnych sietí nasadia buď akýchsi lacných pracovníkov z ulice (ako v prípade FCBooku kontrolórky urážlivých fotografií – pričom netušíte aké kritériá majú) alebo automaty.
  6. Opäť logicky, aby neboli sankcionovaní, bude snaha mazať na sociálnych sieťach preventívne čokoľvek, čo sa nebude pozdávať cenzorským rýchlokvaškám, či automatom.
  7. Ako už z praxe vieme, takéto zásahy sú nečakané, bez varovania, bez šance nápravy a bez možnosti odvolať sa, či sa vôbec dozvedieť kto a prečo takto rozhodol. Tým začína festival bizarností, lebo ako vieme prvému zablokovali FCB stránku slniečkárovi Michalovi Havranovi, ktorý nás chcel všetkých strašiť „akože“ príbehom o vyčíňaní extrémistov na strednom Slovensku, ktorý si celý vycucal zo svojho angažovaného prsta. Toľko „bojoval“ proti údajnému extrémizmu, až bol sám odsúdený ako extrémista. A bude horšie…

 

V skutočnosti teda nie sme „nenávistnými prejavmi“  ohrození. Ale mocní tohto sveta sa cítia ohrození tým, že Internet nekontrolujú! Spomínate si na hnutie Anonymous? Neznámym aktivistom sa vtedy podarilo vyvolať masové protesty proti snahe cenzurovať Internet. Vtedy museli mocní tohto sveta ustúpiť. Ale teraz sa im podaril vpravde džudistický chvat – vlastné zlyhanie s migračnou vlnou a tým vyvolaný masový odpor i kritiku na sociálnych sieťach využili na drakonický zákon, ktorý skoncoval s jedným zo základných ľudských práv – právom slobody prejavu.

 

Ten náš prezident

   A teraz si pozrime – kto to hovorí? Kiska je typický politický „výsadkár“. Nevieme o ňom takmer vôbec nič. Pred prezidentskou kampaňou neprešiel žiadnou volenou funkciou, kde by sme si mohli overiť, ako on a či vôbec chápe demokratický politický systém. Do prezidentského kresla sa prešmykol ako had bez toho, aby bol preverený politickou praxou. A len čo sa stal prezidentom, aká to premena! Ten človek sa dôsledne odčlovečil a hovorí ako zombie, bábka naprogramovaná na frázy. A to výlučne frázy hodiace sa ako dymová clona pre politickú manipuláciu davov, kým záujmové skupiny (v USA je to vojensko-priemyselný komplex, pred ktorým varoval už prezident Eisenhower) prevádzajú svoje experimenty – velebenie invázie utečencov, démonizácia Ruska, schválnosti feminizmu apod.

Pán Kiska sa stavia za akúsi morálnu autoritu, ale v skutočnosti vodu káže a víno pije. Má plné ústa rečí o korupcii a daňových podvodoch, ale keď príde na neho, tak jačí, že daňová kontrola sa rovná „mafiánskym praktikám“.

Veď podľa Kiskovej logiky aj táto moja úvaha by mohla byť cenzurovaná, lebo veď môže smelo tvrdiť, že ho údajne „nenávidím“. A ako vyhovoriť taký nezmysel niekomu kto obhajuje cenzúru?

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

sánchez

Sánchez: Španielsko uzná palestínsky štát vrátane Pásma Gazy a Západného brehu

28.05.2024 10:04

Palestínsky štát už uznali desiatky krajín.

Russia Ukraine War

Ukrajina sa pripravuje na dlhé mesiace s chýbajúcou energiou. Aké škody na jej elektrárňach napáchali ruské útoky?

28.05.2024 10:00

Rusi doteraz poškodili takmer štyri pätiny tepelných elektrární a viac ako polovicu vodných elektrární na Ukrajine.

opatrovateľka, seniori

Kto sa postará o dôchodcov? Akútny nedostatok opatrovateliek je celoslovenským problémom. Banská Bystrica prišla s riešením

28.05.2024 08:00

Frustrácia, nedocenenosť, fyzická aj psychická vyčerpanosť - to sú dôvody, prečo o opatrovateľstvo ako profesiu veľký záujem nie je. Zmení sa to niekedy?

Volodymyr Zelenskyj, Španielsko

ONLINE: Kyjev chce vojenských inštruktorov aj z iných krajín. Poliaci kupujú z USA strely dlhého doletu

28.05.2024 06:00, aktualizované: 10:22

Francúzsko nemusí byť jedinou krajinou, ktorá deklarovala vyslanie vojenských inštruktorov na Ukrajinu. Kyjev rokuje aj s ďalšími štátmi.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6331464x
Priemerná čítanosť článkov: 8650x

Autor blogu

Archív

Odkazy