Založ si blog

Chceli svetovládu, teraz strašia už aj Čínou!

Na americký „Deep state“ alias „Globalizačnú kliku“ sa výborne hodí slovenské porekadlo „Zlodej kričí, chyťte zlodeja!“.

Od II. svetovej vojny si zvykli, že fabrikovali vojny a vojničky, aby zarábali na vraždení kdekoľvek na svete a nikto im v tom nedokázal zabrániť. Zastrašovali tým, že svoje agresie vyvážali, kým oni sa za oceánom cítili nedotknuteľní. A predsa sa americkí občania vzchopili a odsúdili ich krvilačné dobrodružstvo vo Vietname, ktoré stálo napadnutú krajinu takmer milión obetí. A vietnamské deti si dodnes nesú následky zakázaných chemických látok používaných americkou armádou. Za ten čas aj z NATO proti jeho zakladajúcej Charte (ktorá hovorí o obrannom spoločenstve) urobili aj podľa západných komentátorov zločineckú organizáciu vraždiacu civilistov od Kosova po Afganistan.

Veľmi im vyhovoval ožran Jeľcin v Rusku, ktoré rozkrádali oligarchovia ako Chodorkovskij a jemu podobní. A aj preľudnená Čína zápasiaca s chudobou sa im hodila. Ale hop, zaspali na „vavrincoch“! Rusko za Putina sa vracia k roli super-veľmoci a hospodárske úspechy Číny sú priam ohromujúce. V ich „Deep state“ arogancii na to zareagovali alergicky a pridali k svojim umelo vyfabrikovaným nepriateľom okrem Iránu, naraz aj Rusko (proti tomu nahuckali aj tých chudákov Ukrajincov, ktorým dnes za 5 miliárd amerických dolárov šéfujú oligarchovia a fašisti) a navrch aj Čínu. A urobili chybu, narazili.

 

Mierová iniciatíva neplatí?

   Tak ako boli Rusi prekvapení, keď sa stali odrazu nepriateľmi „ľudstva“, rovnako prekvapene reagujú aj čínski predstavitelia. Môžem totiž potvrdiť z osobnej skúsenosti, že čínski oficiálni predstavitelia na Slovensku, aj u nich doma, neopomenú vždy znovu zdôrazniť ich záujem o mier a mierovú spoluprácu všetkých národov. To dnes v slovníku amerických politikov nenájdete. Rovnako ako z neho vymizlo slovo „humanizmus“ (a zároveň aj z našich poplatných extrémne propagandistických žlťáckych plátkov ako SME-ti, týždeň, Trend a projekt N-ádor), veď na humanizme sa nezarába!

Čína za posledných tridsať rokov dosiahla ohromujúce úspechy v ekonomike i prosperite bežných občanov. Bol som toho opakovane svedkom a to ohromenie je na mieste. A tak ako Nóri, ktorí zažili náhlu prosperitu vďaka ťažbe ropy, aj Číňania sa rozhodli svoje bohatstvo investovať do už spomínanej mierovej spolupráce všetkých národov.

Za komunistickej vlády som napísal slogan „Plánovanej iniciatíve sa medze nekladú, neplánovanej sa nehovorí iniciatíva“. Čínske mierové iniciatívy americký „Deep state“ nielen neplánoval, ale ani nečakal. Sú ohromení, urazení, cítia sa ohrození. Veď čo ak by svet prešiel aj vďaka Číne od americkej konfrontácie (aj obchodnými vojnami s EÚ, Kanadou, Čínou, sankciami proti Rusku, rušeniu nadnárodnej dohody s Iránom apod.) k všeľudskej kooperácii? Nemožné, neprípustné, neslýchané. A viete odkiaľ som sa dozvedel, že už aj Čína je na ich muške? Pred dvomi dňami od rozhlasového redaktora RTVS v Hlavných rozhlasových správach?! Mediálni komsomolci nanovo vyfabrikovanej Studenej vojny už dostali pokyny…

 

Nielen 16 + 1

   Tento nami platený redaktor sa vzorovo podľa nôt „Deep state“ rozčuľoval nad tým, že Čína vyšla spoza ich Veľkého múru s iniciatívami, ktoré boli v Európe vzápätí vítané a akceptované.

Nie je to tak dávno, čo čínska iniciatíva pod názvom Hodvábna cesta bola aj v spravodajstve RTVS vítaná a najväčšia starosť nami platených novinárov bola, či sa na tomto perspektívnom mierovom pláne zúčastní aj Slovensko. Odrazu je všetko inak, pán redaktor sa podľa inštrukcií, ktoré iste nedostal od vedenia RTVS, odrazu znepokojuje, či nás otváranie nových obchodných možností na ďaleký východ „neohrozuje“??? No, nás nie, ale svetovládne plány „Deep state“ určite. Oni totiž na nás kašlú, považujú nás (aj vďaka v USA vyškolenému biznismenovi Kiskovi) za svoje vazalské územie. Ale keď ktosi iný o nás prejaví záujem, to už je hneď oheň na streche. A pán redaktor zhrozene jačí do mikrofónu – pozóóór, táto iniciatíva nebola naplánovaná vo Washingtone!

Málokto vie, že Čína tak rozzúrila „globálnu kliku“ aj preto, že sa ich nepýtala na dovolenie, či môže spolupracovať priamo s krajinami strednej a východnej Európy. O to viac tú „kliku“ zaskočilo, aký perspektívny je to projekt. Vysvetlím – na rôznych úrovniach kultúrnej spolupráce (kultúrne dedičstvo, literatúra apod.) organizuje Čína spoločné podujatia so 16-timi krajinami strednej a východnej Európy. Ja osobne som bol účastníkom II. Literárneho fóra 16 + 1. Popri oficiálnom programe, o ktorom som už písal, bola delegátom z Európy predstavená Čína od historických pamiatok až po výdobytky moderného poľnohospodárstva (tu nám však chýbal priamy kontakt so „vzornými družstevníkmi“, takže u niekoho to mohlo vyvolať dojem Potemkinovskej dediny). Žiadne vymývanie mozgov, ani natláčanie akejkoľvek ideológie, ako zaznamenali moji kolegovia v rámci International Writing Program v Iowe kedy za Busha Jr. povinne absolvovali po troch mesiacoch spisovateľského pobytu poldňové školenie vo Washingtone, aby ich hostitelia poučili, čo si majú pamätať a na čo zabudnúť. V Číne naopak, delegátov zo strednej a východnej Európy priviedli dokonca aj do Čankajškovho rodného domu – ako samozrejmosť, hoci bojoval proti čínskym komunistom a jeho posledné útočisko na Tajwane mu oficiálne nevedia zabudnúť.

Mapa Čankajškovej rezidencie

Mapa Čankajškovej rezidencie

Čankajškova rezidencia

Čankajškova rezidencia

A áno, rozhlasový redaktor dobre spomenul maďarskú vládu v súvislosti s týmto projektom. Bola to vláda Viktora Orbána, ktorá predminulý rok zorganizovala prvý ročník tohto pozoruhodného multinárodného literárneho projektu, ktorý nemá iný cieľ, než cez čínsku iniciatívu zblížiť naše vlastné, susedské národy v prostej téme medzinárodnej kultúrnej spolupráce.

 

Kto nás ohrozuje?

   Čína na vlne nebývalej prosperity a ekonomického i technického pokroku otvára pre naše krajiny svoj obrovský trh.

USA sa pred nami naopak uzatvárajú umelo navýšenými clami.

Čína ponúka okamžité masívne investície. Navyše v mene, ktorú chystá kryť zlatom.

USA zavádzajú protekcionárstvo a u nás preukazne investujú len do letísk, ktoré chcú využiť na provokovanie Rusov. A ako som sa nedávno presvedčil, o ich doláre už nestojí ani taká krajinka ako je Maroko. Od turistov berú ako samozrejmosť eurá. A nie sú sami – Kosovo i Čierna Hora fungujú na euro-mene aj keď nie sú v euro-zóne. Doláre ich nelákajú.

Nikto pri tom nepochybuje, že v Číne je (podobne ako v Rusku) zavedený autoritatívny režim. V USA sa zasa práve vďaka „Deep state“ vytvoril tzv. imperiálny prezidentský systém, ktorý dovoľuje prezidentovi vyhlasovať vojny a vojničky kdekoľvek a kedykoľvek sa mu zachce. A „Deep state“ predsa autoritatívne režimy podporuje (napríklad v Chile ten Pinochetov, vo Vietname juhovietnamských diktátorov, či doteraz Saudskú Arábiu) až tak, že sa tam pokojne môžu mučiť nepohodlní kritici, či len slobodne zmýšľajúci občania, dokonca vraždiť (viď prípad saudsko-arabského novinára v Turecku) a žiadne americké sankcie, či nebodaj „humanitárne bombardovanie“ (vynález produktu CIA, Havla) nehrozia.

A po tomto jasnom porovnaní predsa robí za naše peniaze pán rozhlasový redaktor RTVS nadprácu a ešte pred žlťáckou tlačou v predstihu natiera Čínu na smradľavo. Môžeme sa čudovať, keď tam nie tak dávno v Hlavných správach citovali najodpornejší odpad internetu, „Zomri.sk“, ako hodnoverný zdroj?

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6374950x
Priemerná čítanosť článkov: 8709x

Autor blogu

Archív

Odkazy