Založ si blog

Xenofóbia slniečkárov? Nič nové, veď je na povel. . .

Mnohé je jasnejšie, ak máme dobrú pamäť. Alebo aspoň spoľahlivý archív. Toto som našiel v tom svojom:

Bush a Putin, kamaráti

Bush a Putin, kamaráti

 

Všimnite si z výstrižku na obrázku – v novembri 2006 sa Bush Jr. ako prezident na ceste na Ázijský summit zastavil v Moskve a s Putinom si dali „kaviár a jablkovú žemľovku“, aby sa potom „lúčili tak vášnivo, ako keby išlo o blízkych príbuzných“. Nepripomína vám to niečo?

Pred likvidáciou Kaddáfího sa u neho západní politici striedali ako na orloji (Clintonová sa stretla s jeho synom a bola „veľmi potešená“, aby potom vyhlásila, že jeho otec „musí pykať„?!). Sarkózy si od neho vraj požičal na volebnú kampaň a potom ho pokojne nechal bombardovať.

Miloševič bol ich kamarát a „mierotvorca z Balkánu“, než ho začali bombardovať.

Saddám Husajn bol ich kamarát proti Iránu (dodávali mu aj zbrane – napr. stíhačky Mirage) a keď avizoval útok na Kuvajt, tvárili sa vo Washingtone, že sa ich to netýka.

Churchill obdivoval Mussoliniho (napísal mu oslavný list) a Stalinovi venoval symbolický meč za Stalingrad.

Lukašenko (pôvodne posledný diktátor v Európe) je najnovšie ich kamarát.

S krvavým diktátorom Kimom sa americký prezident Trump priam objíma.

Leninovi, ktorý povedal, že roľníci najlepšie pochopia revolúciu, keď budú hladovať, posielali z USA potravinovú pomoc…

Stále sa to opakuje: keď sa im to hodí, spoja sa aj s čertom (Bush Jr. potreboval ruskú pomoc pre logistické cesty proti Al-Káide v Afganistane) a keď už vyššie menovaní nemôžu poslúžiť, tak ich zlikvidujú. Len s tou xenofóbiou proti Rusom im to akosi nevychádza, hoci v americkej žlťáckej tlači je slovo Rus nadávka. Takto onálepkovali už aj kandidáta na prezidenta Henry A. Vallaceho, ktorý bol vo vojnových rokoch viceprezidentom a po smrti prezidenta Roosevelta sa uchádzal o jeho kreslo.

Globalizačná klika vo Washingtone si predchádzala Rusov na čele s Putinom, lebo ich potrebovali kvôli „vojne s terorizmom“. Po čase ale zistili, že tá „vojna“ zas až toľko nevynáša, veď sa kvôli nej nedajú stavať atómové ponorky a super-bombardéry, na ktorých sa najlepšie ryžuje. Tak si spomenuli na starú dobrú Studenú vojnu a rusofóbiu. A tak vyfabrikovali celú sériu provokácií proti Rusku – napríklad s tou trápnou skupinou exhibicionistov z Pussy Riot a keď sa Rusi nenechali vyprovokovať (a stále sú zdržanliví), vyfabrikovali za 5 miliárd dolárov konflikt na Ukrajine. A teraz si sami porovnajte, čo písalo SME pred dvanástimi rokmi a čo dnes píšu SME-ti. História je poučná…

Revolúcia ako piknik guláš-partie – November 1989 inak VIII.

14.11.2019

Hektické revolučné dni prešli a KC VPN sa ocitlo v politickom vákuu. Držali sa v pozornosti spoločnosti už len ako „tiene z obrazovky“ a na žiadnu vlastnú iniciatívu sa nezmohli. Ako som viac »

Bieda slovenskej Neholúcie – November 1989 inak VII.

13.11.2019

Hektická revolučná doba prinášala hektické rozhodnutia. Niekedy (pri všetkej dobrej vôli) s bizarným pozadím, ako som sa mohol presvedčiť na vlastnej oči. Hľadá sa minister Jasnozrivá viac »

Idioti slovenskej Neholúcie – November 1989 inak VI.

12.11.2019

Fedor Gál tvrdil v rozhovore pre Plus 7 dní č.45/2009, že „nebolo väčších idiotov, ako boli Verejnosť proti násiliu a Občianske fórum.“ Som rád, že na to konečne prišiel, ale dávať viac »

Moldavsko / Igor Dodon / Maia Sanduová /

Moldavský krok od Európy

14.11.2019 19:15

Päťmesačný experiment, počas ktorého sa zdalo, že najrozkradnutejšia krajina Európy namiesto geopolitického smerovania začne riešiť svoj najvážnejší problém - korupciu, sa skončil.

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA

Indonéziu zasiahlo silné zemetrasenie, vydali výstrahu pred cunami

14.11.2019 18:12

Podľa údajov indonézskeho geofyzikálneho ústavu dosiahli otrasy magnitúdu 7,4, zatiaľ čo americká geologická služba USGS, ktorá monitoruje seizmickú aktivitu vo svete, ju vyčíslila na 7,1.

Partizánske, erb

V Partizánskom majú nového investora, na Slovensku už je

14.11.2019 18:02

Do Partizánskeho mieri investor. Americká spoločnosť Medline, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou zdravotníckych pomôcok, tam plánuje zamestnať 300 ľudí.

Havária autobusu

Autobus s deťmi v Česku sa zrazil s nákladným autom, zahynula učiteľka

14.11.2019 17:53

Ťažko zranený je vodič autobusu, zatiaľ čo druhá učiteľka a deväť detí utrpeli ľahké zranenia.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 489
Celková čítanosť: 2781344x
Priemerná čítanosť článkov: 5688x

Autor blogu

Odkazy