Založ si blog

Kiskova cena útechy a čo to zakrýva?

V posledných dňoch ma zarazila správa, že náš splátkový prezident Kiska dostal v Bruseli akúsi Cenu za akési aktivity v prospech Rómov a Sintov. Ja si totiž nespomínam, že by tento pán urobil čokoľvek naozaj významné voči našim Rómom, o nejakých Sintoch ani nehovoriac. Naopak, bez ocenenia ostávajú tí, ktorí pre vzájomné porozumenie väčšinového obyvateľstva a Rómov naozaj niečo užitočné robia, napríklad aj filmom s prekvapivo úprimným pohľadom na to ako si napríklad zarábajú vo Viedni. Vzhľadom k tomu sa mi skôr zdá, že Cena pre Kisku je nejaké zástupné lízatko, ktorým mu ktosi mal naznačiť, že ak chlapec dobre slúži, pochvala sa vždy nájde. Ale komu slúžil?

 

Kiskoxit a Brexit

   V týchto dňoch je najdiskutovanejšou európskou záležitosťou odchod Veľkej Británie z EÚ. Briti sa trápia s tým, aby odišli korektne, k čomu im zjavne bránia zvyšky ich svetovládnej nostalgie. Tie by údajne utrpeli, keby sa konečne Írsko zjednotilo aspoň colne, čiže hranica EÚ a Veľkej Británie by bola medzi Severným Írskom a Britskými ostrovmi. Preto sa nevedia dohodnúť a preto potrebujú viac času.

Vedenie EK a EP naopak arogantne vyhlasuje, že ich britské váhanie nezaujíma a nech vypadnú čím skôr. Je to absurdne postavené na hlavu. Briti odchádzajú znechutení neschopnosťou a aroganciou alkoholika Junckera a lokajského Tuska, ktoré predviedli v katastrofálne nezvládnutej migrantskej kríze. Takže skutočným riešením by bolo, aby odišli Juncker a Tusk, vymenilo sa vedenie EK a EP, takže Briti by odísť vôbec nemuseli!

A v takejto paradoxnej chvíli nemajú tí dvaja nič iné na práci, než potriasať rukou sebe podobnému Kiskovi, ktorý vo svojej funkcii zlyhal?

 

Kiska a dymová clona

   Súbežne niektorí predstavitelia Európskeho parlamentu arogantne pripomínajú, že vraj majú dôležitejšie úlohy a záležitosť Britov by sa mala vyriešiť čím skôr. No veď áno, chystá sa jedno z najväčších svinstiev z dielne Globalizačnej kliky a jej odnože v Bruseli – už 26. marca bude schvaľovaný návrh smernice Európskeho parlamentu a Európskej rady o autorskom práve na jednotnom digitálnom trhu. Sú v ňom zaradené nášľapné míny v podobe kontroverzných článkov 11 a 13, pri ktorých hrozí, že obmedzia používateľov internetu predbežným filtrovaním obsahu a zvýšia bariéru pre vstup novej konkurencie do sféry vyhľadávania a prezentácie spravodajského obsahu. Ide o jasný pokus nastoliť opäť cenzúru, tentoraz na internete. Neprehliadnite, prosím, a kontaktujte našich euro-poslancov, aby za takýto podraz proti nám všetkým nehlasovali! Znamená to totiž likvidáciu slobody slova, ako základného ľudského práva, aj na tejto blogosfére!!!

A aby sme nezabudli na Kiskoida. Namiesto toho, aby sa náš prezident ako prvý ozval proti cenzúre a obmedzení slobody slova, panáčkuje pri divadielku, ktoré má ukázať, že v EÚ nemáme momentálne iné starosti, len rozdávať takéto zemiakové medaily.

 

P.S. Vy-cenený Kiska

   Keďže si neviem spomenúť, že by Kiska urobil čokoľvek mimoriadne pre Rómov a už vôbec nie pre nejakých Sintov, pripadá mi to, že nám tu ktosi v Bruseli chcel ukázať, že dobrých sluhov vedia oceniť, hoci aj absurdným metálom. Kiskovi by sa však skôr hodila medaila „Za verné služby“. Ale komu ten pán naozaj slúžil, ostáva otázkou. Určite nie Slovensku…

Smer stráca smer

18.11.2019

Je to tristný pohľad. Strana Smer pripomína boxera, ktorého na nohách držia už len povrazy ringu. Dostáva ranu za ranou ako fackovací panák a bráni sa len chabo, aby sa nepovedalo. Možno výstižnejšie viac »

Havel povzbudil zrod mafie – November 1989 inak IX.

15.11.2019

Nežná revolúcia zvíťazila a jej vedúca osobnosť, Václav Havel, sa stal prezidentom. A keďže bol pôvodne absurdným dramatikom, čoskoro sa stal absurdným prezidentom. Už jeho prvý prezidentský viac »

Revolúcia ako piknik guláš-partie – November 1989 inak VIII.

14.11.2019

Hektické revolučné dni prešli a KC VPN sa ocitlo v politickom vákuu. Držali sa v pozornosti spoločnosti už len ako „tiene z obrazovky“ a na žiadnu vlastnú iniciatívu sa nezmohli. Ako som viac »

pyrotechnika, delobuchy

Explózia v sklade s pyrotechnikou si vyžiadala 4 obete a zranených

20.11.2019 23:08

Výbuch nastal v sklade rodinnej firmy Costa vyrábajúcej zábavnú pyrotechniku v sicílskom meste Barcellona Pozzo di Gotto.

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 491
Celková čítanosť: 2800497x
Priemerná čítanosť článkov: 5704x

Autor blogu

Odkazy