Založ si blog

Eko-komsomolka ohuruje svet

Je príznačné, že keď Globalizačná klika z Washingtonu resuscitovala Studenú vojnu (na tej najlepšie zarábal ich zbrojársky priemysel a zase by chceli), okamžite sa objavili jej už dávno zabudnuté rekvizity. Medzi ne patrí úderníctvo, dnes nazývané aktivizmom a toho je dnes najznámejším príkladom mladučká švédska eko-komsomolka.

 

Návrat boľševického myslenia

   Boľševizmus sa vyznačoval simplifikáciou problémov (za všetko môžu kulaci) a presvedčením, že svet sa stane lepším prakticky okamžite odhlasovaním na schôdzi alebo úderníckej manifestácii. A ani neliberálni boľševici sa nedajú odradiť od presvedčenia, že zlepšenie životného prostredia a zastavenie globálneho oteplenia sa dá jednoducho odhlasovať na námestiach?! Do toho tu máme fatálne nevzdelaných európskych politikov, ktorí skočia na každú úbohú atrakciu napríklad v podobe zázračného dievčatka zo Švédska, čo zachráni svet. Veď je to nový Pavka Korčagin (pre neznalých histórie komunistický hrdina-úderník v jej veku, ako vzor „sovietskeho človeka“)! A najnovšie svetové kongresy ekologicky nevzdelanej mládeže pripomínajú zjazdy komsomolcov. Veď sfanatizovať mládež dokázal už Mao-Ce Tung v Kultúrnej revolúcii!

Ale to, že každá generácia z pretlaku energie vyprodukuje niekoľko jedincov, čo by radi „zachránili svet“, nie je nič nové. Nová je totálna tuposť západných politikov (a dokonca aj Pápeža???), ktorí v boľševickej jednote tlieskajú takýmto komsomolským úderníckym „riešeniam“. A v tom ohlušujúcom potlesku hlúposti zanikajú ojedinelé skeptické hlasy. Zúfalá nevzdelanosť západných politikov vytáča túto globalizačnú frašku do neuveriteľných vývrtiek. Ich nevzdelanosť je v tom, že ani netušia, že do Prírody nejde zasahovať jednostranne bez toho, aby sa to neprejavilo inde v čírej katastrofe.

 

Premnožili sa nám ochranári

   Čo všetko dokážu spotvoriť takíto „záchrancovia sveta“ predsa už poznáme z vlastnej neblahej skúsenosti. Toľko ochraňovali medvede, až sa ľudia boja vychádzať z vlastných domov! Nehovoriac o medveďmi napadnutých a zmrzačených občanoch.

Čerstvý príklad v malom máme už aj v epidémii ošípaných na Slovensku a premnožených diviakoch. Najskôr boli diviaky chránené ad absurdum a varovné hlasy umlčiavané, dnes by ich najradšej strieľali guľometmi! Typické pre boľševické myslenie je totiž myslenie od mantinelu k mantinelu.

A aj „hnutie žltých viest“ bolo predsa primárne vyvolané protestmi proti ekologickej dani z palív!!!! Čiže masy Francúzov a Francúzok vyšli do ulíc proti tejto snahe o obmedzenie automobilovej dopravy.

Už roky je v západných médiách známy pojem „eko-nazi“ a pod titulom odporu proti „eko-fašistom“ skrývajúcim sa za agendu „záchrany Zeme“ protestovali nedávno aj dánski farmári.

Ale opäť máme vlastný príklad z Devínskej Kobyly. Keď botanici prišli na to, že je tam unikátne spoločenstvo stepných rastlín, hneď prišli „záchrancovia“ a zakázali v celej obci chov kôz a oviec. Dobre, tak sa teda občania vzdali niečoho, čo im prinášalo úžitok po stáročia, aby sa mohli pozerať na unikátne kvetinky (ktoré beztak nerozpoznali). A výsledok? O desaťročia neskôr botanici s hrôzou zistili, že celé spoločenstvo vzácnej flóry zaniká pod náletmi bežnej buriny, ktorú pred tým tie vzácne ekologicky cítiace kozy spásavali! A núťte dnes Devínčanov, aby tentoraz nasilu chovali kozy!

A čo plasty? Vážne veríte tomu, že problém je len v nedbalosti ľudí? Áno v Tunise nájdete celé polia pokryté odhodenými plastovými sáčkami, ale v Maroku majú špeciálne upratovacie čaty, čo takýto nežiaduci odpad popri cestách zbierajú! Tu teda základný problém nie je. Ten je v tom, že odpady sa stali dnes biznisom mafie, ktorá sa ich zbavuje na náš úkor, ako dokladuje vo svojej knihe „Odíďme spolu“ taliansky novinár Roberto Saviano. A počuli ste o tom, že by eko-aktivisti demonštrovali proti eko-mafii? No, asi nie, veď sa lepšie huláka na tých osprostených západných politikov…

Ale veď zarábať na eko-téme nemusia len zločinci. My tu predsa máme pána Kravčíka, ktorý nás oblažuje svojimi „jednoduchými riešeniami“ za veľké peniaze. A keď sa ho začnete pýtať na sporné otázky takýchto „riešení“, prestane sa s vami urazene baviť (zažil som osobne). Viac sa o „spasiteľstve“ pána Kravčíka dozviete TU vďaka jednému z blogerov. A keď iný žiadal Transparency International, aby sa pozrela bližšie na zárobky pána Kravčíka, odkázali mu, že na toto nemajú kapacitu…

Nezabúdajme tiež na našu eko-prezidentku a jej „víťazstvo“ v prípade Pezinskej skládky systémom „zlepšenie k horšiemu“ (viac TU).

V duchu tejto eko-módy vraj náš eko-primátor vymyslel, že na Vianočných trhoch budú používané len umývateľné poháre (v rámci boja proti plastom), ktoré sa budú každý deň voziť kamiónom na umývačku do Brna 130 kilometrov tam a 130 kilometrov späť??? To je teda eko-myslenie!

A čo príklad z výstavby diaľničného obchvatu Bratislavy: aktívnym eko-žalobabám  sa nepodarilo zvrátiť, či významnejšie pozdržať stavbu obchvatu Bratislavy, tak sa rozhodli aspoň škodiť udávaním (udavačstvo je samozrejmou rekvizitou Studenej vojny). Pôda pod stavbou je vraj kontaminovaná. Nevyšlo im to celkom, lebo až posledné tri vzorky ukázali prítomnosť azbestu s tým, že ten je v stavbe neškodný a dobre je tam pochovaný. A reakcia ministra-vystrašenca? Od strachu pred „angažistami“ a im naklonenou štvavou žlťáckou tlačou nariadil odstránenie tejto zeminy z už hotového úseku?!! Čo je proti zdravotným predpisom, lebo pri azbeste je nebezpečná len manipulácia s ním. A vystrašený minister nariadil presne to, čo sa s takou pôdou robiť nemá! Teda manipulovať s ňou pri jej zbytočnom odstraňovaní. Hlúposť neoboľševikov a nimi zastrašených ministerských úradníkov nemá hraníc…

Myslíte, že väčšiu hlúposť už nejde vymyslieť? To teda podceňujeme našich západných vzorrrov. Celosvetová spisovateľská organizácia PEN International je tu už sto rokov, aby obraňovala slobodu slova (a že je to pod tlakom Globalizačnej kliky a lepšoľudí stále dôležitejšie). A zažili sme na jednom svetovom kongrese aj vystúpenie holandských delegátov, ktorí prišli na takéto vážené zhromaždenie po prvýkrát. A hneď s „revolučným“ návrhom, aby sa tieto kongresy konali nie každý rok, ale každý druhý, lebo tým „zachránime planétu“??? Vyhlasovali, že tých 300-400 delegátov zaťažuje našu Matičku Zem tým, že na miesto konania kongresu letia lietadlom a takto ju budú šetriť. Úplne im uniklo, že ide o bežné letecké linky, ktoré poletia s delegátmi, či bez nich.

Chcete väčšiu vývrtku hlúposti? Citujem (Plus 7 dní č.32/2019): „Britský princ Harry a jeho manželka Meghan oznámili, že nebudú mať viac než dve deti. Je to z dôvodu obáv o životné prostredie…“ ????!

A v takejto atmosfére vyrastala naša mladá eko-komsomolka. V časopise Reflex zaznamenali, že jej výzvy na bojkot vyučovania (ktorý žiak by sa rád neulial?) odmietla jedna jej švédska rovesníčka. Vyhlásila, že takéto demonštrácie nič neriešia. Okamžite sa stala čiernou ovcou bojkotovanou ostatnými spolužiakmi a odsúdenou aj triednou učiteľkou! No, ako za boľševizmu, veď si to ešte pamätáme (a preto nás žltá tlač a lepšoľudia tak nemajú rad)! Mimochodom, táto aktivistka Gréta už má manažérku, vďaka ktorej už neposkytuje rozhovory bez predom poslaných otázok. Chúďa, decko…

Takže tu máme opäť boľševické heslo „Poručíme větru, dešti!“, len zaobalené do ušľachtilého neo-liberalizmu. Dopadne to rovnako ako s tými komunistickými ušľachtilými experimentmi. Akurát, že to už zase bude bolieť obyčajného občana. Ovládnuť masy (a to Globalizačná klika alias Deep State potrebuje) je najľahšie, ak im dáte ušľachtilú, ale nedostižnú úlohu. Celá tá hystéria okolo Globálneho oteplenia je predsa jeden veľký humbuk (viac sa dozviete napríklad v televíznom dokumente „The Great Global Warming Swindle“). Stručne sa dá konštatovať, že globálne oteplenie nastáva logicky, cyklicky a bez zásahu človeka už milióny rokov. Ale je to dobrá zámienka, aby okrajová vedná disciplína „klimatológia“ bola odrazu nebeskou mannou pre jej predstaviteľov, lebo kým budú bohato financovaní oni a im podobní, aby dokazovali vplyv ľudskej činnosti na klímu (pričom účelovo zamieňajú nepochybný následok za pochybnú príčinu) dočkáme sa aj takých absurdít, akože za všetko môžu kravské prdy?!!!

 

Úžasná misia profesora Lapina

   U nás bojuje chrabro proti kravským prdom istý profesor Lapin. Keď som ho pred rokmi spovedal pred rozhlasovým mikrofónom a upozornil na absurdity tejto tézy, ešte sa dokázal začervenať. Dnes už iste nie, veď je s ním Grétka! Takže, aby sme boli dôslední – vyzabíjanie miliónových stád bizónov bol vlastne záslužný čin!!! Konzekvetne by tak profesor Lapin mal pre záchranu nás všetkých podniknúť záchranné safari do Afriky s poriadnou guľovnicou (radšej guľometom), kde sa v okolí národného prírodného parku Masaj Mara drzo promenáduje približne milión kusov pakoní (môžem potvrdiť, videl som na vlastné oči). To je predsa trestuhodné! Ale to ešte nie je nič proti údaju, že v Botswane sa okolo rieky Chobe nezodpovedne zhromažďuje až 130 tisíc slonov. A viete si predstaviť, keď si všetci prdnú naraz???? Pán profesor, zachráňte nás a choďte do Afriky! No, ale neviem, či túto výzvu nemám radšej stiahnuť. Teraz som si uvedomil, že pán profesor by si po ceste mohol nedopatrením dať dobrú dávku fazuľovice a… Hrôza pomyslieť!

Vítam plošné testovanie ako referendum o dôvere selfie-vláde

21.10.2020

Čelíme novej totalite. Nie je ideologická. Najlepšie ju charakterizuje české príslovie: „Iniciativní blbec, hotové neštěstí.“ A ľudia s Matovičovou diagnózou sú neúnavní. Môžeme sa o tom presvedčiť v týchto dňoch. Nestíhame sa spamätať z jedného bláznivého nápadu tohto sociopata, už prichádza ešte absurdnejší. Najhoršie ale nie je to, že sa niekto ako [...]

Čo po korona-panike?

19.10.2020

V záplave nedomyslených likvidačných „opatrení“ a na hrane občianskeho vzdoru sme už pomaly zabudli, že sme tu mali len nedávno iný idiotský nápad Globalizačnej kliky. Symbolicky bola ich vývesným štítom duševne nekompletná Grétka a šíriacemu sa greténizmu sme unikli len vďaka korone! Grétka upadá do zabudnutia, ale ešte nedávno klima-aktivisti demonštrovali [...]

Po Matovičovi potopa – ako to dopadne?

16.10.2020

V prípade korona-paniky je mimoriadne dôležitý čas. Čím dlhšie ju bude udržiavať náš samozvaný Spasiteľ Matovič, tým ťažšie sa z toho budeme spamätávať. K moci sa dostali „zmenári“ (posadnutí zmenami pre zmeny), ktorí dokázali v mimoriadne krátkej dobe narobiť hanbu nielen sebe, ale aj celej krajine. Ich pandemické plagiátorstvo poznajú už aj za hranicami [...]

Pápež František

Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov

21.10.2020 20:20

V prospech registrovaných partnerstiev sa pritom vyslovil ako vôbec prvý pápež.

Juraj Blanár

Poslanci zvolili Blanára za podpredsedu parlamentu

21.10.2020 19:53

Blanára na tento post navrhol Smer, pozíciu si nárokoval na základe výsledkov parlamentných volieb po Pellegriniho odchode zo strany.

Jaroslav Naď

NATO zverejnilo výdavky spojencov na obranu v roku 2020, Slovensko minie 1,753 mld. dolárov

21.10.2020 18:44

Z pohľadu vojenských výdavkov na obyvateľa zaplatí každý občan Slovenska v roku 2020 na obranu 16 500 dolárov.

Hatice Cengizová

Snúbenica zavraždeného novinára Chášukdžího zažalovala korunného princa Saudskej Arábie

21.10.2020 18:13

Okrem korunného princa Muhammada bin Salmána sa trestné oznámenie vzťahuje aj na ďalších viac ako 20 osôb.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 560
Celková čítanosť: 3787730x
Priemerná čítanosť článkov: 6764x

Autor blogu

Odkazy