Založ si blog

Fach-idioti nastupujú

Nedávno som bol pozvaný na oceňovanie nádejných pracovníkov v marketingovej komunikácii. Teda tých, čo majú za úlohu presviedčať nás, aby sme kupovali aj to, čo nepotrebujeme. V poriadku, aj to je profesia, ale zaskočila ma ich povrchnosť a neznalosť elementárnych faktov.

 

Prieskum medzi „konšpirátormi“?!

   Mladý analytik jednej renomovanej prieskumnej agentúry chcel zaujať „zábavným prieskumom“ a tak sa vytasil s prieskumom medzi osobami, ktoré nazýval „konšpirátori“. Dávno vieme, že toto akože hanlivé označenie má novodobým komsomolcom umelo vyvolanej Studenej vojny pomôcť vopred onálepkovať smradľavým prívlastkom kohokoľvek, komu nedokážu oponovať argumentmi. Starý trik manipulátorov. Tu sa však mládežník fatálne sekol. Nálepka „konšpirátor“ je principiálne nezmysel, lebo by sa mala týkať akýchsi hypotetických utajených spiklencov, ale žltá tlač sa tak pokúša umlčiavať verejných hľadačov pravdy. Ich poslanie je práve vo zverejňovaní nepríjemných faktov o zlyhaní hlavne západných vlád i politikov. Tí tieto zlyhania zakrývajú vykonštruovanými konšpiračnými inštruktážami cez rôzne „think-tanky“ a tajné služby v službách Deep State.

Mládežník sa však nemýlil len v tom. On si plietol „konšpirátorov“ ako autorov s recipientami tzv. „konšpiračných médií“ (ďalší zavádzajúci pojem). Teda už v základnom parametri svojho prieskumu bol úplne mimo.

 

Deti ako „konšpirátori“?!

   Mládežník-analytik chcel spoločnosť pobaviť charakteristikou „konšpirátorov“ a tak spomenul „chemtrails“. Ja si takisto myslím, že je to kolosálna hlúposť, ale rešpektujem, že ten fenomén niekto chce skúmať. Veď je sloboda prejavu, či nie? Posmelený mládežník-analytik vzápätí šliapol do …no veď vieme… keď pridal ako zločin „konšpirácie“ odpor proti očkovaniu, akože ha-ha-ha, akí sú ľudia blbci?! Neuveriteľné. Práve v ten deň totiž tento štát oznámil, že pripravuje fond na odškodnenie obetí očkovania!!! Takže oficiálne už aj tento štát priznal to, čo každý primerane vzdelaný človek vie. Ja som napríklad za očkovanie, ale viem, že v malom promile spôsobuje vedľajšie následky. Veď je to logické, očkovacie látky vychádzajú z oslabeného patogénu a niektoré deti (ale aj dospelí) sú aj na takú malú dávku citliví, nehovoriac o stabilizačných látkach, ktoré môžu zvlášť citlivým deťom ublížiť. To nie je jeden prípad, ale stovky po celom svete. Takže mládežník-analytik sa v rámci ha-ha-ha definovania objektu svojho prieskumu dostal na úroveň neseriózneho šaša. Tým to neskončilo.

 

Vie, čo trepe?

   Mládežník-analytik v snahe zadefinovať aspoň médiá označované mylne za „konšpiračné“ uviedol aj Hlavné správy. Pokiaľ viem, tak pred viac ako rokom sa redakcia Hlavných správ ohradila voči takémuto nálepkovaniu a tak aj novodobí boľševickí inkvizítori cúvli. Podľa Reuters Institute for the Study of Journalism boli v minulom roku dokonca najdôveryhodnejším spravodajským internetovým médiom na Slovensku! A isteže, v denníku N-ádor boli z toho na prášky.

Ďalší lapsus „odborníka“. Tým to neskončilo.

 

Kúzla ha-ha-ha analýzy

   Je priam neuveriteľné, že nepochybne dobre platený mladý analytik nepochopil nielen chyby v zadaní a parametroch, ale aj v hodnotení.

Vyšlo mu totiž, že jeho respondenti sú zväčša dobre situované osoby, ktoré majú rodinu alebo ju už vychovali, a majú vyššie vzdelanie. Teda celkom slušná charakteristika solídnych občanov. A hlavne sledujúcich klasické médiá, ako sú televízia a rozhlas RTVS, TV Markíza alebo Nový čas. Tomu „analytikovi“ vôbec nedoplo, že ním sledovaní recipienti sú vlastne normálni, solídni občania, ktorí sledujú solídne médiá a svoj prehľad o situácii si dopĺňajú o alternatívne médiá (teda nie konšpiračné), ako sú Zem a vek, či InfoVojna alebo Slobodný vysielač. A to všetko v rámci základného ľudského práva na slobodu prejavu.

Takže jediné, čo tomuto dopletenému autorovi ha-ha-ha-prieskumu vyšlo, ako „nové“, bolo, že „konšpirátori“ nekupujú autá značky Škoda??? „Ohromujúce“ poznanie od predstaviteľa novej generácie „marketérov“.

Tak už viete, kto je podľa dávno vynájdeného nemeckého označenia „fach-idiot“?

 

Faloš západných politikov

09.12.2019

Ak si teraz pripomíname 30 rokov od novembrovej Nežnej, oslavujeme tým aj našu dospelosť v demokratickom systéme, ktorý sme si tak po štyridsiatich rokoch komunistického experimentu prinavrátili. viac »

Kšefty so zdravím

04.12.2019

Všetci asi vieme, ako podozrivo nás štátni úradníci predali akejsi súkromnej „záchrannej službe“, pričom odborníci spochybňovali schopnosť týchto biznismanov s našim zdravím naozaj viac »

November 1989 naschvál zakonšpirovaný?

29.11.2019

Našinec by si naivne myslel, že tridsať rokov po revolučných udalostiach by sme si snáď už mohli povedať pravdu. Najmä keď už sú k dispozícii výpovede svedkov, dokumenty ŠtB a nie je tu viac »

Hronec, dom

Pri dome hrôzy v Hronci mali nájsť policajti pozostatky dieťaťa

12.12.2019 16:01

Matka týraného chlapčeka Martinka čakala piate dieťa, ktoré však nikto nikdy nevidel.

kurilovska

Kurilovská podala trestné oznámenie za komentár popierajúci holokaust

12.12.2019 15:50

Rektorka Akadémie policajného zboru Lucia Kurilovská (Dobrá voľba) sa dištancovala aj od výrokov poslanca Ľuboša Blahu na sociálnej sieti.

videopredpoveď

Na Luciu mystické počasie a bohatá snehová nádielka!

12.12.2019 15:42

Kde to bude skôr o "člapkanici" a v ktorých regiónoch možno zase pripravovať sánky?

Donald Trump

Trump kritizoval Time za to, že za osobnosť roka vyhlásil Thunbergovú

12.12.2019 15:21

Greta musí pracovať na svojom probléme zvládať hnev, a potom nech si zájde s kamarátkou na nejakú dobrú filmovú klasiku, napísal na Twitteri.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 496
Celková čítanosť: 2852557x
Priemerná čítanosť článkov: 5751x

Autor blogu

Odkazy