Založ si blog

Fach-idioti nastupujú

Nedávno som bol pozvaný na oceňovanie nádejných pracovníkov v marketingovej komunikácii. Teda tých, čo majú za úlohu presviedčať nás, aby sme kupovali aj to, čo nepotrebujeme. V poriadku, aj to je profesia, ale zaskočila ma ich povrchnosť a neznalosť elementárnych faktov.

 

Prieskum medzi „konšpirátormi“?!

   Mladý analytik jednej renomovanej prieskumnej agentúry chcel zaujať „zábavným prieskumom“ a tak sa vytasil s prieskumom medzi osobami, ktoré nazýval „konšpirátori“. Dávno vieme, že toto akože hanlivé označenie má novodobým komsomolcom umelo vyvolanej Studenej vojny pomôcť vopred onálepkovať smradľavým prívlastkom kohokoľvek, komu nedokážu oponovať argumentmi. Starý trik manipulátorov. Tu sa však mládežník fatálne sekol. Nálepka „konšpirátor“ je principiálne nezmysel, lebo by sa mala týkať akýchsi hypotetických utajených spiklencov, ale žltá tlač sa tak pokúša umlčiavať verejných hľadačov pravdy. Ich poslanie je práve vo zverejňovaní nepríjemných faktov o zlyhaní hlavne západných vlád i politikov. Tí tieto zlyhania zakrývajú vykonštruovanými konšpiračnými inštruktážami cez rôzne „think-tanky“ a tajné služby v službách Deep State.

Mládežník sa však nemýlil len v tom. On si plietol „konšpirátorov“ ako autorov s recipientami tzv. „konšpiračných médií“ (ďalší zavádzajúci pojem). Teda už v základnom parametri svojho prieskumu bol úplne mimo.

 

Deti ako „konšpirátori“?!

   Mládežník-analytik chcel spoločnosť pobaviť charakteristikou „konšpirátorov“ a tak spomenul „chemtrails“. Ja si takisto myslím, že je to kolosálna hlúposť, ale rešpektujem, že ten fenomén niekto chce skúmať. Veď je sloboda prejavu, či nie? Posmelený mládežník-analytik vzápätí šliapol do …no veď vieme… keď pridal ako zločin „konšpirácie“ odpor proti očkovaniu, akože ha-ha-ha, akí sú ľudia blbci?! Neuveriteľné. Práve v ten deň totiž tento štát oznámil, že pripravuje fond na odškodnenie obetí očkovania!!! Takže oficiálne už aj tento štát priznal to, čo každý primerane vzdelaný človek vie. Ja som napríklad za očkovanie, ale viem, že v malom promile spôsobuje vedľajšie následky. Veď je to logické, očkovacie látky vychádzajú z oslabeného patogénu a niektoré deti (ale aj dospelí) sú aj na takú malú dávku citliví, nehovoriac o stabilizačných látkach, ktoré môžu zvlášť citlivým deťom ublížiť. To nie je jeden prípad, ale stovky po celom svete. Takže mládežník-analytik sa v rámci ha-ha-ha definovania objektu svojho prieskumu dostal na úroveň neseriózneho šaša. Tým to neskončilo.

 

Vie, čo trepe?

   Mládežník-analytik v snahe zadefinovať aspoň médiá označované mylne za „konšpiračné“ uviedol aj Hlavné správy. Pokiaľ viem, tak pred viac ako rokom sa redakcia Hlavných správ ohradila voči takémuto nálepkovaniu a tak aj novodobí boľševickí inkvizítori cúvli. Podľa Reuters Institute for the Study of Journalism boli v minulom roku dokonca najdôveryhodnejším spravodajským internetovým médiom na Slovensku! A isteže, v denníku N-ádor boli z toho na prášky.

Ďalší lapsus „odborníka“. Tým to neskončilo.

 

Kúzla ha-ha-ha analýzy

   Je priam neuveriteľné, že nepochybne dobre platený mladý analytik nepochopil nielen chyby v zadaní a parametroch, ale aj v hodnotení.

Vyšlo mu totiž, že jeho respondenti sú zväčša dobre situované osoby, ktoré majú rodinu alebo ju už vychovali, a majú vyššie vzdelanie. Teda celkom slušná charakteristika solídnych občanov. A hlavne sledujúcich klasické médiá, ako sú televízia a rozhlas RTVS, TV Markíza alebo Nový čas. Tomu „analytikovi“ vôbec nedoplo, že ním sledovaní recipienti sú vlastne normálni, solídni občania, ktorí sledujú solídne médiá a svoj prehľad o situácii si dopĺňajú o alternatívne médiá (teda nie konšpiračné), ako sú Zem a vek, či InfoVojna alebo Slobodný vysielač. A to všetko v rámci základného ľudského práva na slobodu prejavu.

Takže jediné, čo tomuto dopletenému autorovi ha-ha-ha-prieskumu vyšlo, ako „nové“, bolo, že „konšpirátori“ nekupujú autá značky Škoda??? „Ohromujúce“ poznanie od predstaviteľa novej generácie „marketérov“.

Tak už viete, kto je podľa dávno vynájdeného nemeckého označenia „fach-idiot“?

 

Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča

29.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Spravodlivosť podľa Matoviča kontra právny štát

27.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Slovensko – raj kajúcnikov

22.03.2023

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených [...]

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.

tornádo

Počet obetí tornád v USA naďalej stúpa, bez prúdu bolo pol milióna domácností

02.04.2023 08:55

Tornáda hlási až osem štátov, najhoršie zasiahnuté je Ohio.

Bratislavský maratón

Nedeľná Bratislava patrí maratónu, obmedzí to niektoré linky MHD

02.04.2023 07:49

Nedeľňajší bratislavský maratón dočasne obmedzí viacero liniek mestskej hromadnej dopravy i prímestských autobusov, respektíve zmení ich trasy.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 721
Celková čítanosť: 5937383x
Priemerná čítanosť článkov: 8235x

Autor blogu

Archív

Odkazy