Založ si blog

Fach-idioti nastupujú

Nedávno som bol pozvaný na oceňovanie nádejných pracovníkov v marketingovej komunikácii. Teda tých, čo majú za úlohu presviedčať nás, aby sme kupovali aj to, čo nepotrebujeme. V poriadku, aj to je profesia, ale zaskočila ma ich povrchnosť a neznalosť elementárnych faktov.

 

Prieskum medzi „konšpirátormi“?!

   Mladý analytik jednej renomovanej prieskumnej agentúry chcel zaujať „zábavným prieskumom“ a tak sa vytasil s prieskumom medzi osobami, ktoré nazýval „konšpirátori“. Dávno vieme, že toto akože hanlivé označenie má novodobým komsomolcom umelo vyvolanej Studenej vojny pomôcť vopred onálepkovať smradľavým prívlastkom kohokoľvek, komu nedokážu oponovať argumentmi. Starý trik manipulátorov. Tu sa však mládežník fatálne sekol. Nálepka „konšpirátor“ je principiálne nezmysel, lebo by sa mala týkať akýchsi hypotetických utajených spiklencov, ale žltá tlač sa tak pokúša umlčiavať verejných hľadačov pravdy. Ich poslanie je práve vo zverejňovaní nepríjemných faktov o zlyhaní hlavne západných vlád i politikov. Tí tieto zlyhania zakrývajú vykonštruovanými konšpiračnými inštruktážami cez rôzne „think-tanky“ a tajné služby v službách Deep State.

Mládežník sa však nemýlil len v tom. On si plietol „konšpirátorov“ ako autorov s recipientami tzv. „konšpiračných médií“ (ďalší zavádzajúci pojem). Teda už v základnom parametri svojho prieskumu bol úplne mimo.

 

Deti ako „konšpirátori“?!

   Mládežník-analytik chcel spoločnosť pobaviť charakteristikou „konšpirátorov“ a tak spomenul „chemtrails“. Ja si takisto myslím, že je to kolosálna hlúposť, ale rešpektujem, že ten fenomén niekto chce skúmať. Veď je sloboda prejavu, či nie? Posmelený mládežník-analytik vzápätí šliapol do …no veď vieme… keď pridal ako zločin „konšpirácie“ odpor proti očkovaniu, akože ha-ha-ha, akí sú ľudia blbci?! Neuveriteľné. Práve v ten deň totiž tento štát oznámil, že pripravuje fond na odškodnenie obetí očkovania!!! Takže oficiálne už aj tento štát priznal to, čo každý primerane vzdelaný človek vie. Ja som napríklad za očkovanie, ale viem, že v malom promile spôsobuje vedľajšie následky. Veď je to logické, očkovacie látky vychádzajú z oslabeného patogénu a niektoré deti (ale aj dospelí) sú aj na takú malú dávku citliví, nehovoriac o stabilizačných látkach, ktoré môžu zvlášť citlivým deťom ublížiť. To nie je jeden prípad, ale stovky po celom svete. Takže mládežník-analytik sa v rámci ha-ha-ha definovania objektu svojho prieskumu dostal na úroveň neseriózneho šaša. Tým to neskončilo.

 

Vie, čo trepe?

   Mládežník-analytik v snahe zadefinovať aspoň médiá označované mylne za „konšpiračné“ uviedol aj Hlavné správy. Pokiaľ viem, tak pred viac ako rokom sa redakcia Hlavných správ ohradila voči takémuto nálepkovaniu a tak aj novodobí boľševickí inkvizítori cúvli. Podľa Reuters Institute for the Study of Journalism boli v minulom roku dokonca najdôveryhodnejším spravodajským internetovým médiom na Slovensku! A isteže, v denníku N-ádor boli z toho na prášky.

Ďalší lapsus „odborníka“. Tým to neskončilo.

 

Kúzla ha-ha-ha analýzy

   Je priam neuveriteľné, že nepochybne dobre platený mladý analytik nepochopil nielen chyby v zadaní a parametroch, ale aj v hodnotení.

Vyšlo mu totiž, že jeho respondenti sú zväčša dobre situované osoby, ktoré majú rodinu alebo ju už vychovali, a majú vyššie vzdelanie. Teda celkom slušná charakteristika solídnych občanov. A hlavne sledujúcich klasické médiá, ako sú televízia a rozhlas RTVS, TV Markíza alebo Nový čas. Tomu „analytikovi“ vôbec nedoplo, že ním sledovaní recipienti sú vlastne normálni, solídni občania, ktorí sledujú solídne médiá a svoj prehľad o situácii si dopĺňajú o alternatívne médiá (teda nie konšpiračné), ako sú Zem a vek, či InfoVojna alebo Slobodný vysielač. A to všetko v rámci základného ľudského práva na slobodu prejavu.

Takže jediné, čo tomuto dopletenému autorovi ha-ha-ha-prieskumu vyšlo, ako „nové“, bolo, že „konšpirátori“ nekupujú autá značky Škoda??? „Ohromujúce“ poznanie od predstaviteľa novej generácie „marketérov“.

Tak už viete, kto je podľa dávno vynájdeného nemeckého označenia „fach-idiot“?

 

Opäť hon na čarodejnice

27.01.2020

Včera som si pozrel film o Daltonovi Trumbovi, jednom za najtalentovanejších hollywoodských scenáristov (napísal okrem iného „Prázdniny v Ríme“ s Audrey Hepburnovou, či film „Spartakus“ viac »

Víťazom volieb Kotleba? !

20.01.2020

Začnime túto úvahu osvedčeným strašivtákom slovenskej politológie Grigorijom Mesežnikovom, mudrcom z východu, ktorý vyhlásil, že do Európskeho parlamentu sa dostali za Slovensko „najhorší viac »

Trump – na prahu vojny

07.01.2020

História sa opakuje. Nie som odborník na Blízky Východ, ale aspoň si pamätám, že to, čo dnes predvádza Trump s Iránom tu už bolo. Len si spomeňme. Demokratický prezident Bill Clinton čelil viac »

volby 2016, zalkadna skola skarniclova 1

V simulovaných voľbách môže hlasovať vyše 59 000 stredoškolákov

27.01.2020 09:19

Projekt simulovaných parlamentných volieb nadväzuje na predchádzajúce skúsenosti z parlamentných volieb 2016.

hasiči, los angeles, lesný, požiar, oheň, plameň

Desiatky hasičov bojujú s požiarom výrobnej haly v Šuranoch

27.01.2020 08:40

Na miesto udalosti smeruje aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov.

diviak, poľovník, poľovačka

Európa v napätí pre mor. Diviak na tanieri dostáva košom

27.01.2020 08:17

Ceny mäsa z diviaka klesli na historické minimum, ale spotrebitelia oň neprejavujú veľký záujem. Odbyt diviny viazne v Európe viazne.

Taliansko / Salvini /

Opozičný líder Salvini v talianskych regionálnych voľbách neuspel

27.01.2020 08:14

Exit polly štátnej televízie predpovedali v regióne Emilia-Romagna, ktorému od konca druhej svetovej vojny vládla ľavica, jasné víťazstvo Demokratov

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 501
Celková čítanosť: 2930070x
Priemerná čítanosť článkov: 5848x

Autor blogu

Odkazy