Založ si blog

Fach-idioti nastupujú

Nedávno som bol pozvaný na oceňovanie nádejných pracovníkov v marketingovej komunikácii. Teda tých, čo majú za úlohu presviedčať nás, aby sme kupovali aj to, čo nepotrebujeme. V poriadku, aj to je profesia, ale zaskočila ma ich povrchnosť a neznalosť elementárnych faktov.

 

Prieskum medzi „konšpirátormi“?!

   Mladý analytik jednej renomovanej prieskumnej agentúry chcel zaujať „zábavným prieskumom“ a tak sa vytasil s prieskumom medzi osobami, ktoré nazýval „konšpirátori“. Dávno vieme, že toto akože hanlivé označenie má novodobým komsomolcom umelo vyvolanej Studenej vojny pomôcť vopred onálepkovať smradľavým prívlastkom kohokoľvek, komu nedokážu oponovať argumentmi. Starý trik manipulátorov. Tu sa však mládežník fatálne sekol. Nálepka „konšpirátor“ je principiálne nezmysel, lebo by sa mala týkať akýchsi hypotetických utajených spiklencov, ale žltá tlač sa tak pokúša umlčiavať verejných hľadačov pravdy. Ich poslanie je práve vo zverejňovaní nepríjemných faktov o zlyhaní hlavne západných vlád i politikov. Tí tieto zlyhania zakrývajú vykonštruovanými konšpiračnými inštruktážami cez rôzne „think-tanky“ a tajné služby v službách Deep State.

Mládežník sa však nemýlil len v tom. On si plietol „konšpirátorov“ ako autorov s recipientami tzv. „konšpiračných médií“ (ďalší zavádzajúci pojem). Teda už v základnom parametri svojho prieskumu bol úplne mimo.

 

Deti ako „konšpirátori“?!

   Mládežník-analytik chcel spoločnosť pobaviť charakteristikou „konšpirátorov“ a tak spomenul „chemtrails“. Ja si takisto myslím, že je to kolosálna hlúposť, ale rešpektujem, že ten fenomén niekto chce skúmať. Veď je sloboda prejavu, či nie? Posmelený mládežník-analytik vzápätí šliapol do …no veď vieme… keď pridal ako zločin „konšpirácie“ odpor proti očkovaniu, akože ha-ha-ha, akí sú ľudia blbci?! Neuveriteľné. Práve v ten deň totiž tento štát oznámil, že pripravuje fond na odškodnenie obetí očkovania!!! Takže oficiálne už aj tento štát priznal to, čo každý primerane vzdelaný človek vie. Ja som napríklad za očkovanie, ale viem, že v malom promile spôsobuje vedľajšie následky. Veď je to logické, očkovacie látky vychádzajú z oslabeného patogénu a niektoré deti (ale aj dospelí) sú aj na takú malú dávku citliví, nehovoriac o stabilizačných látkach, ktoré môžu zvlášť citlivým deťom ublížiť. To nie je jeden prípad, ale stovky po celom svete. Takže mládežník-analytik sa v rámci ha-ha-ha definovania objektu svojho prieskumu dostal na úroveň neseriózneho šaša. Tým to neskončilo.

 

Vie, čo trepe?

   Mládežník-analytik v snahe zadefinovať aspoň médiá označované mylne za „konšpiračné“ uviedol aj Hlavné správy. Pokiaľ viem, tak pred viac ako rokom sa redakcia Hlavných správ ohradila voči takémuto nálepkovaniu a tak aj novodobí boľševickí inkvizítori cúvli. Podľa Reuters Institute for the Study of Journalism boli v minulom roku dokonca najdôveryhodnejším spravodajským internetovým médiom na Slovensku! A isteže, v denníku N-ádor boli z toho na prášky.

Ďalší lapsus „odborníka“. Tým to neskončilo.

 

Kúzla ha-ha-ha analýzy

   Je priam neuveriteľné, že nepochybne dobre platený mladý analytik nepochopil nielen chyby v zadaní a parametroch, ale aj v hodnotení.

Vyšlo mu totiž, že jeho respondenti sú zväčša dobre situované osoby, ktoré majú rodinu alebo ju už vychovali, a majú vyššie vzdelanie. Teda celkom slušná charakteristika solídnych občanov. A hlavne sledujúcich klasické médiá, ako sú televízia a rozhlas RTVS, TV Markíza alebo Nový čas. Tomu „analytikovi“ vôbec nedoplo, že ním sledovaní recipienti sú vlastne normálni, solídni občania, ktorí sledujú solídne médiá a svoj prehľad o situácii si dopĺňajú o alternatívne médiá (teda nie konšpiračné), ako sú Zem a vek, či InfoVojna alebo Slobodný vysielač. A to všetko v rámci základného ľudského práva na slobodu prejavu.

Takže jediné, čo tomuto dopletenému autorovi ha-ha-ha-prieskumu vyšlo, ako „nové“, bolo, že „konšpirátori“ nekupujú autá značky Škoda??? „Ohromujúce“ poznanie od predstaviteľa novej generácie „marketérov“.

Tak už viete, kto je podľa dávno vynájdeného nemeckého označenia „fach-idiot“?

 

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

Benny Ganc

Izraelský premiér Netanjahu rozpúšťa vojnový kabinet

17.06.2024 10:58, aktualizované: 11:13

O rozpustení vojnového kabinetu informujú tiež izraelské médiá.

Emmanuel Macron,

Vo Francúzsku sa začala kampaň pred predčasnými parlamentnými voľbami

17.06.2024 10:48

Prvé kolo volieb sa bude konať 30. júna. Rozhodujúce druhé kolo je naplánované na 7. júla.

Tusk

Plánovanie atentátov a sabotáži v Poľsku: obžalovaní ruskí špióni zmizli

17.06.2024 10:30

Poľský súd vlani v decembri odsúdil 14 zo 16 cudzincov obžalovaných z účasti na príprave sabotážnych akcií na poľskom území.

Tropické teploty v Bratislave

Prichádzajú trópy. Vyberajte sandále a opaľovacie krémy. Úľava? V nedohľadne

17.06.2024 10:18

Hydrometeorologický ústav avizuje v tomto týždni na Slovensku výrazné oteplenie.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6343474x
Priemerná čítanosť článkov: 8666x

Autor blogu

Archív

Odkazy