Založ si blog

Tajomstvá Vojenského spravodajstva

Naša armáda je na dve veci – na srandu a na kšefty.

V prípade Vojenského spravodajstva to platí dvojnásobne. Len sa to tají.

Neviem toho viac, než sa píše dnes v novinách, ale zato mám dobrú pamäť…

 

Aféra s Galkom

   Naši vojenskí spravodajci nemajú toho veľa na práci. Našinec by si povedal, že vôbec nič. Ale zato sú školení, majú extra prostriedky a hlavne kopu nekontrolovaných peňazí. Tak prečo by sa nezavďačili takému ministrovi obrany, ako bol Galko? Bez hanby a škrupulí, donedávna miláčik Sulíka, dnes politický bezdomovec. Áno, pani Radičová mu potom, čo sa aféra s odpočúvaním novinárov prevalila, nakopla pozadie a odvtedy túži po návrate. Ale nie po zodpovednosti! Pamätám sa dobre ako snáď pred rokom ktosi z vládnej koalície inicioval vyšetrovanie tejto jeho nechutnej kauzy. Ale v parlamente diskusia o nej nebola, lebo má pán Galko vraj rakovinu??! A je pozoruhodné, ako sa z nej tento pán zázračne vyliečil. Hanba však ostala na ňom a hlavne na tých, čo od nedostatku zmysluplnej práce takto zneužívajú svoju prácu a prostriedky vo Vojenskom spravodajstve.

 

Nedotknuteľní

   Títo evidentní darmožráči napĺňajú dôsledne len jednu črtu svojej profesie – nedotknuteľnosť ich kšeftov. Čo iné by s toľkými peniazmi robili, než kšefty?

A keď na to niekto príde, tak ho dokážu zdiskreditovať podstrčením SD karty s akýmisi vraj utajovanými skutočnosťami do auta, ako keby ich nemohol poslať na jeseň papierovým šarkanom eskimákom? Lebo asi na takej úrovni sú „tajomstvá“ našich ozbrojených síl. Dobré tak eskimákom na zasmiatie. Ale zato pomsta je aj tu sladká. A tak sa komusi podaril ten trik, aby päť rokov šikanoval vyfabrikovaným súdnym sporom toho hlupáka, čo si ako šéf VOS trúfol „našpiniť do vlastného hniezda“ a teraz (Pravda): „Za svojím trestným stíhaním vidí snahu o diskreditáciu, ako pomstu za odhalenie tunelovania majetku Vojenskej spravodajskej služby v rokoch 2006 až 2010. Podľa správy, ktorú nechal Mikulec za svojho šéfovania vypracovať, mali dvaja bývalí riaditelia tajnej služby nakladať so štátnym majetkom zhruba v hodnote päť miliónov eur tak, aby z toho mali osobný prospech.“ No, tak je nám to už jasné. Pri všetkom jačaní o tom, ako sú chránení priam Úradom vlády tí, čo upozornia na korupciu, vyšetrovaní nie sú tí dvaja chytráci, ale ten, čo na ich podvody z titulu svojej funkcie upozornil! Samozrejme, nič na neho chytráci nemali, takže pán Mikulec bol oslobodený spod obžaloby. Ale na päť rokov mu zhnusili život a od seba odpútali pozornosť.

A ako by nás mohlo prekvapiť, že vtedajší minister obrany Glváč to všetko považoval za „za mediálnu kačicu a fiktívnu konštrukciu, ktorá ohrozila záujmy štátu.“ Veď má aj nasledovníka…

 

Do tretice fraška

   OĽANO s ich psychopatom Matovičom sa mi priam hnusí, ale to ešte neznamená, že sa máme bez slova dívať na to, ako sa tu opakuje predošlý prípad. Ktosi upozorní na podozrivé zbohatnutie šéfa Vojenského spravodajstva a nie je vyšetrovaný ten podozrivý, ale ten kto na to upozornil? A to na základe trestných oznámení toho podozrivého? A to skôr, než by sa ten podozrivý dôveryhodne očistil? Čoho sa to teda dopustil (oficiálne vraj chránený) „whistblower“? Vraj ohrozil našu bezpečnosť tým, že sa pýtal na kauzu bývalého ruského špióna Skripaľa!!! To už väčšiu sprostosť nedokázal ten pán šéf VS vymyslieť? Od začiatku podozrivá aféra Skripaľa je v prvom rade vecou Veľkej Británie a Ruska a Slovensko je v tom nie piate ale päťdesiatepiate koleso u voza. Tak si my platíme akéhosi Balciara, aby fabrikoval takéto nezmysly? A hneď sa k tomu zvoláva Bezpečnostná rada štátu? S tým, že vraj oznamovateľ korupcie Naď toho má vraj viac na rováši, ale je to tajné??? Pretože ak by sa to „odtajnilo“, tak by sa zistilo aké sú to ďalšie účelové nezmysly? To nás už majú naozaj za blbcov?

No, neviem ako táto kauza dopadne. A asi to ani nie je podstatné. Podstatné je, že keď sa založí tajný úrad s nekontrolovanými štátnymi zdrojmi a nedáte mu zmysluplné úlohy, tak sa môžete dočkať len toho, čo som tu už vymenoval. Riešenie? Zrušiť vojenských tajných, ktorých hlavnou úlohou je zatajiť ako zneužívajú naše spoločné prostriedky na sledovanie novinárov a vlastné obohacovanie…

Faloš západných politikov

09.12.2019

Ak si teraz pripomíname 30 rokov od novembrovej Nežnej, oslavujeme tým aj našu dospelosť v demokratickom systéme, ktorý sme si tak po štyridsiatich rokoch komunistického experimentu prinavrátili. viac »

Kšefty so zdravím

04.12.2019

Všetci asi vieme, ako podozrivo nás štátni úradníci predali akejsi súkromnej „záchrannej službe“, pričom odborníci spochybňovali schopnosť týchto biznismanov s našim zdravím naozaj viac »

November 1989 naschvál zakonšpirovaný?

29.11.2019

Našinec by si naivne myslel, že tridsať rokov po revolučných udalostiach by sme si snáď už mohli povedať pravdu. Najmä keď už sú k dispozícii výpovede svedkov, dokumenty ŠtB a nie je tu viac »

R7

Časť rýchlocesty R7 otvoria už o pár mesiacov

12.12.2019 16:47

Prvé dva úseky rýchlostnej cesty R7 – úseky 4 a 5, majú byť podľa spoločnosti D4R7 pre vodičov sprístupnené už v úvodných mesiacoch budúceho roka.

Hronec, dom

Pri dome hrôzy v Hronci mali nájsť policajti pozostatky dieťaťa

12.12.2019 16:01

Matka týraného chlapčeka Martinka čakala piate dieťa, ktoré však nikto nikdy nevidel.

kurilovska

Kurilovská podala trestné oznámenie za komentár popierajúci holokaust

12.12.2019 15:50

Rektorka Akadémie policajného zboru Lucia Kurilovská (Dobrá voľba) sa dištancovala aj od výrokov poslanca Ľuboša Blahu na sociálnej sieti.

videopredpoveď

Na Luciu mystické počasie a bohatá snehová nádielka!

12.12.2019 15:42

Kde to bude skôr o "člapkanici" a v ktorých regiónoch možno zase pripravovať sánky?

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 496
Celková čítanosť: 2852600x
Priemerná čítanosť článkov: 5751x

Autor blogu

Odkazy