Založ si blog

Hyenizmus dánskych karikatúr

Takmer sme si nevšimli, ako aj ľudské nešťastie môže poslúžiť nenávistnej propagande proti vopred určeným cieľom. Čína je dnes už opäť na zozname „zlo-synov“ nie preto, že by porušovala ľudské práva (veď čo iné robia USA na miestach, kde zabíjajú ich žoldnieri, či Izrael, keď bez váhania zabíjajú aj zahraničných aktivistov, či Saudská Arábia každodenne a nezabúdajme na Bielorusko, kde odrazu už Lukašenko nie je posledným diktátorom Európy?), ale pretože sa jej mimoriadne ekonomicky darí. Tým pádom so svojimi mierovými iniciatívami (ako je 16+1, či Hodvábna cesta) ohrozuje hegemóniu Globalizačnej kliky z Washingtonu. A tak je treba Číňanom nasadiť psiu hlavu, hoci aj cynickou a nezmyselnou „karikatúrou“, kde ich vlajku dánsky srandista vyzdobil symbolmi koronavírusu. A Číňania márne protestovali.

 

Žiadna náhoda

   Už sme asi aj zabudli, že keď sa Izrael s USA dostali do totálnej izolácie (v OSN boli pri hlasovaní osamelí) a západné krajiny EÚ mali práve vtedy veľmi dobré vzťahy s arabskými krajinami (Francúzsko sa odmietlo podieľať na prepadnutí Iraku) za záhadných okolností v istých dánskych novinách vyhlásili súťaž na „karikatúru proroka Mohameda“. Zadanie z princípu nezmyselné, keďže je známe, že jeho podoba sa nezachovala a islam spodobovanie tvári odmieta. Čiže tie „karikatúry“ nemali čo karikovať. Napriek tomu túto provokáciu spustili a výsledkom boli masové protesty nielen na Blízkom Východe a vypálené kultúrne centrá Dánska a ďalších západných krajín. Zaujímavé je, že k protestom došlo až s asi ročným oneskorením, lebo na Blízkom Východe nevedia nič o dánskej tlači. Takže to museli dodatočne vyhecovať agenti istých dvoch krajín, ktoré z toho mali najväčší osoh. A aj dánski „srandisti“, pohotovo svoju provokáciu zopakovali, čím dokonalo zruinovali dobré vzťahy európskych krajín s moslimskými. Roky budované priateľské kultúrne vzťahy a obetavosť nadšencov vzájomného porozumenia na šup zlikvidovala jedna stupídna provokácia. Ak si dobre pamätám, tak dánski „srandisti“ tu provokáciu pre istotu zdupľovali, aby po dobrých vzťahov a porozumení ponad hranice neostal už naozaj kameň na kameni. No a západní politici sa tak opäť zaradili poslušne do vleku amerických kovbojských „riešení“ ohnísk napätia brutálnym bombardovaním.

 

Cynicky a účelovo

   To, čo postihlo Čínu, je obrovská ľudská tragédia. Hroziaca panikou, z ktorej už zasa môžu cynicky profitovať západné farmaceutické firmy, ako tomu bolo v prípade prasačnej, či vtáčej chrípky (mimochodom, istý náš denník takto cituje uznávaného slovenského odborníka v rubrike „showbiznis“, asi že ide o biznis??). Číňania sa k problému postavili naozaj príkladne. A robia opatrenia, na ktoré by sa asi nezmohol žiadny iný štát na svete. Dať do karantény celé mesto s jedenásť miliónmi obyvateľov je naozaj výnimočný čin. A postaviť za osem dní kliniku pre tisíc pacientov je niečo nevídané (a my si s Rázsochami nevieme rady desaťročia?). Tá krajina trpí nielen ľudsky, ale fakticky to zamrazilo aj ich ekonomiku, ktorú tak úspešne za posledné polstoročie vybudovali a ktorá zaskočila na „vavrincoch“ spiacich Američanov.

Napriek tomu znášajú také obrovské obete, aby ochránili nielen seba, ale aj nás! Takže aj Dánsko, ktoré by na príklade čínskeho mesta Wuhan muselo ísť do karantény celé dva krát! Táto krajinka, ktorá si nevie rady ani len s migrantmi a vyhradzuje pre nich getá, ako kedysi Nemci Židov, sa zviditeľňuje karikatúrou obrovskej krajiny, ktorá rieši nielen svoje problémy príkladne? Lebo tá karikatúra nie je nejaký výstrelok, ale princíp, za ktorý sa postavila verejne aj dánska premiérka! Zaujímavé, keď vírus zika ohrozoval Olympijské hry v Brazílii, mali dánski srandisti asi dovolenku. A keď ebola zabíjala v Afrike, tiež ich akosi nekopala múza. Ale dánski karikaturisti sú tu znova, tentoraz na úrovni neo-liberálnej žumpy zvanej „Zomri“ a jej fabrikantov „srandy“, z ktorej si asi zobrali príklad. Heslo nových boľševikov totiž znie „Pre ´dobrú vec´ je vhodné aj to najväčšie svinstvo“…

Exoti piatej kolóny

26.02.2020

Byť príslušníkom Piatej kolóny, to už teda chce extra-charakter. A tak si Globalizačná klika nemôže veľmi vyberať (viď Kiska, ktorý ako prezident konečne priznal: „Ľudské práva nesmú viac »

Voľby a piata kolóna

24.02.2020

Počas španielskej občianskej vojny sa vojská generála Franka za podpory fašistického Talianska a nacistického Nemecka blížili k Madridu v pochodových kolónach zo štyroch strán. Velil im generál viac »

Umelci v stáde?

17.02.2020

Motto: „Je hrozné, keď jednotlivec drtí stádo, ale je ešte hroznejšie, keď stádo drtí jednotlivca“. Antoine de Saint-Exupéry Každý umelec sa pýši tým, aký je osobitý. O to viac prekvapuje, viac »

stíhačka /

Španielska stíhačka sa zrútila do mora, pilot zahynul

27.02.2020 21:14

Nehoda sa stala neďaleko letoviska La Manga. Pilotovi sa nepodarilo katapultovať.

panelak torzo vybuch Presov 01

O pätici obvinených v súvislosti s výbuchom bytovky v Prešove budú súdy rozhodovať v utorok

27.02.2020 20:24

Termín neverejného informatívneho výsluchu všetkých troch obvinených stanovil sudca pre prípravné konanie na deň 3. marec.

počasie, 28. 2. 2020

Tlaková níž prináša veľkú zmenu v počasí

27.02.2020 19:30

Mysleli ste si, že sa snehu vo februári už nedočkáte? Môže nasnežiť aj tam, kde by ste to neočakávali.

František Duchoň, robot

Slováci sú medzi 12 tímami sveta, robotický projekt zdržalo poistenie

27.02.2020 18:53

Slovenský vedecký tím zložený z lekára a zo štyroch robotikov sa dostal do užšieho výberu medzinárodnej robotickej súťaže.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 506
Celková čítanosť: 2983091x
Priemerná čítanosť článkov: 5895x

Autor blogu

Odkazy