Založ si blog

Hyenizmus dánskych karikatúr

Takmer sme si nevšimli, ako aj ľudské nešťastie môže poslúžiť nenávistnej propagande proti vopred určeným cieľom. Čína je dnes už opäť na zozname „zlo-synov“ nie preto, že by porušovala ľudské práva (veď čo iné robia USA na miestach, kde zabíjajú ich žoldnieri, či Izrael, keď bez váhania zabíjajú aj zahraničných aktivistov, či Saudská Arábia každodenne a nezabúdajme na Bielorusko, kde odrazu už Lukašenko nie je posledným diktátorom Európy?), ale pretože sa jej mimoriadne ekonomicky darí. Tým pádom so svojimi mierovými iniciatívami (ako je 16+1, či Hodvábna cesta) ohrozuje hegemóniu Globalizačnej kliky z Washingtonu. A tak je treba Číňanom nasadiť psiu hlavu, hoci aj cynickou a nezmyselnou „karikatúrou“, kde ich vlajku dánsky srandista vyzdobil symbolmi koronavírusu. A Číňania márne protestovali.

 

Žiadna náhoda

   Už sme asi aj zabudli, že keď sa Izrael s USA dostali do totálnej izolácie (v OSN boli pri hlasovaní osamelí) a západné krajiny EÚ mali práve vtedy veľmi dobré vzťahy s arabskými krajinami (Francúzsko sa odmietlo podieľať na prepadnutí Iraku) za záhadných okolností v istých dánskych novinách vyhlásili súťaž na „karikatúru proroka Mohameda“. Zadanie z princípu nezmyselné, keďže je známe, že jeho podoba sa nezachovala a islam spodobovanie tvári odmieta. Čiže tie „karikatúry“ nemali čo karikovať. Napriek tomu túto provokáciu spustili a výsledkom boli masové protesty nielen na Blízkom Východe a vypálené kultúrne centrá Dánska a ďalších západných krajín. Zaujímavé je, že k protestom došlo až s asi ročným oneskorením, lebo na Blízkom Východe nevedia nič o dánskej tlači. Takže to museli dodatočne vyhecovať agenti istých dvoch krajín, ktoré z toho mali najväčší osoh. A aj dánski „srandisti“, pohotovo svoju provokáciu zopakovali, čím dokonalo zruinovali dobré vzťahy európskych krajín s moslimskými. Roky budované priateľské kultúrne vzťahy a obetavosť nadšencov vzájomného porozumenia na šup zlikvidovala jedna stupídna provokácia. Ak si dobre pamätám, tak dánski „srandisti“ tu provokáciu pre istotu zdupľovali, aby po dobrých vzťahov a porozumení ponad hranice neostal už naozaj kameň na kameni. No a západní politici sa tak opäť zaradili poslušne do vleku amerických kovbojských „riešení“ ohnísk napätia brutálnym bombardovaním.

 

Cynicky a účelovo

   To, čo postihlo Čínu, je obrovská ľudská tragédia. Hroziaca panikou, z ktorej už zasa môžu cynicky profitovať západné farmaceutické firmy, ako tomu bolo v prípade prasačnej, či vtáčej chrípky (mimochodom, istý náš denník takto cituje uznávaného slovenského odborníka v rubrike „showbiznis“, asi že ide o biznis??). Číňania sa k problému postavili naozaj príkladne. A robia opatrenia, na ktoré by sa asi nezmohol žiadny iný štát na svete. Dať do karantény celé mesto s jedenásť miliónmi obyvateľov je naozaj výnimočný čin. A postaviť za osem dní kliniku pre tisíc pacientov je niečo nevídané (a my si s Rázsochami nevieme rady desaťročia?). Tá krajina trpí nielen ľudsky, ale fakticky to zamrazilo aj ich ekonomiku, ktorú tak úspešne za posledné polstoročie vybudovali a ktorá zaskočila na „vavrincoch“ spiacich Američanov.

Napriek tomu znášajú také obrovské obete, aby ochránili nielen seba, ale aj nás! Takže aj Dánsko, ktoré by na príklade čínskeho mesta Wuhan muselo ísť do karantény celé dva krát! Táto krajinka, ktorá si nevie rady ani len s migrantmi a vyhradzuje pre nich getá, ako kedysi Nemci Židov, sa zviditeľňuje karikatúrou obrovskej krajiny, ktorá rieši nielen svoje problémy príkladne? Lebo tá karikatúra nie je nejaký výstrelok, ale princíp, za ktorý sa postavila verejne aj dánska premiérka! Zaujímavé, keď vírus zika ohrozoval Olympijské hry v Brazílii, mali dánski srandisti asi dovolenku. A keď ebola zabíjala v Afrike, tiež ich akosi nekopala múza. Ale dánski karikaturisti sú tu znova, tentoraz na úrovni neo-liberálnej žumpy zvanej „Zomri“ a jej fabrikantov „srandy“, z ktorej si asi zobrali príklad. Heslo nových boľševikov totiž znie „Pre ´dobrú vec´ je vhodné aj to najväčšie svinstvo“…

Medvedica s mláďaťom – odstrel zdravého rozumu

05.05.2021

Mantinelizmus našich štátnych ochrancov prírody ma opakovane privádza do úžasu. Na jednej strane významne prispeli k premnoženiu medveďov u nás (ale toto slovo zakazujú?!!) a na druhej ich strieľajú tak bezhlavo, až nad tým ostáva rozum stáť. Exemplárnym príkladom je, že sa týmto ochranárom u nás podarilo obštrukciami proti samospráve, štátnej správe i obyvateľom [...]

Festival pandemických absurdít

03.05.2021

Priatelia, už druhý rok sme obeťami experimentov „inžinierov ľudských duší“, ako je Pfizer-profesor Krčméry, či jeho klon z Krčméryho fabriky na profesúry, Jarčuška, alebo ďalší zberač z Krčméryho fabriky na tituly, Mikas. Uznajme to konečne – pre nich je celý covid španielska dedina a vo svojej bezradnosti sa z vlastného alibizmu a zúfalej snahy aspoň [...]

Kto udal generála Lučanského? Nezabúdame!

28.04.2021

Matovičovej vláde, ale hlavne ministerke Kolíkovej, trvalo viac ako tri mesiace, aby vyfabrikovovali 23 stranový elaborát, ktorým sa pokúšajú vyviniť z násilnej smrti generála Lučanského. Pritom jej členovia nemali prístup k lekárskym správam a nemohli ani hovoriť s ošetrujúcim personálom. Preto Správa vyvoláva viac otázok, než odpovedí. Tá fraška Komisie na zakrytie [...]

Eduard Heger

Heger: Buďme optimisti, čakajú nás dobré roky. Máme peniaze aj plán

08.05.2021 08:00

Túžim po tom, aby Slovensko bola úspešná krajina. Aj v minulosti sme videli, že to dokážeme, verí premiér Eduard Heger v úspešný príbeh Slovenska.

koronavírus, Vietnam

ONLINE: WHO varuje lídrov, aby sa nespoliehali len na očkovanie

08.05.2021 07:45, aktualizované: 08:38

Len očkovanie podľa WHO nestačí na zastavenie pandémie. Stále je potrebné obmedziť kontakty medzi ľuďmi.

Kremeľ, Moskva

Ako storočný zomrel Jegor Ligačov. Stál pri Gorbačovovi aj proti nemu

08.05.2021 06:17

V 100 rokoch zomrel v Jegor Ligačov, bývalý tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu pre ideológiu.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovičove eskapády potápajú Hegera. Stiahnu ku dnu aj koalíciu?

08.05.2021 06:00

Opozičné strany Smer a Hlas získali 600 tisíc ľudí na podporu referenda o predčasných voľbách. Ak chceli zmobilizovať voličov, tak sa im to podarilo. Chcú aj referendum?

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 603
Celková čítanosť: 4598018x
Priemerná čítanosť článkov: 7625x

Autor blogu

Odkazy