Založ si blog

Žiadosť o vyšetrenie smrti generála Lučanského

Od dňa 13.12., kedy som po prvý krát písal o čudných vzájomne si odporujúcich oficiálnych vyjadreniach k zraneniam generála Lučanského, a najmä v týchto dňoch jeho vopred predpovedanej smrti, som zo strany známych aj neznámych opakovane oslovovaný, aby som aktívnejšie prispel k objasneniu nejasných okolností šokujúcej smrti generála Milana Lučanského. Váhal som, ako by to bolo možné, ale protichodné vyhlásenia predstaviteľov súčasnej vlády a hlavne prehlásenie ministerky Kolíkovej o zriadení Nezávislej vyšetrovacej komisie ma priviedli k tomuto možnému riešeniu. Posúďte, prosím, sami:

 

ad.

Mgr. Má​ria Kolíková

Ministerstvo spravodlivosti SR
Račianska ul. 71
813 11 Bratislava
Podateľňa: podatelnamssr@justice.sk

V Bratislave, 31. 12. 2020

Pani ministerka Kolíková,

po sérii protichodných oficiálnych vyjadrení, opakovane spochybňovaných samotným vývojom prípadu generála Lučanského, ste navrhla, že zriadite Nezávislú vyšetrovaciu komisiu za účasti predstaviteľov opozície i zahraničných expertov. Hlásim sa do tejto komisie ako zástupca verejnosti s nasledujúcou kvalifikáciou:

Som veteránom jedinej celosvetovej spisovateľskej organizácie PEN International, v ktorej som úspešne pôsobil viac ako štvrťstoročie a pre tento prípad je zásadné najmä moje aktívne dlhoročné pôsobenie ako vedúceho Writer´s in Prison Committee (Komisie pre väznených spisovateľov) na Slovensku. Z titulu tejto funkcie som absolvoval každoročné porady WiPC s kolegami a kolegyňami z celého sveta na našich pravidelných svetových kongresoch, ako aj mimoriadne zasadnutia WiPC v Nepále a Dánsku. Problematiku väznených známych osobností teda veľmi dobre ovládam a viem sa oprieť aj o pomoc a expertízu mojich kolegov na celom svete (viac o mojej misii v rámci PEN International nájdete na mojom blogu gustavmurin.blog.sme.sk v príspevku „Za slobodu slova“).

Generála Milana Lučanského som poznal pri práci na sérii televíznych dokumentov „Mafiáni“ vysielanom RTVS na jar roku 2016, kde aj vystupoval. A poznal som ho tak dobre, že môžem posúdiť, aké vlastnosti sa mu dajú, a aké nedajú, pripisovať.

Z verejne dostupných zdrojov som už 13.12.2020 odhadol možný tragický koniec generála Lučanského. Tento odhad sa, žiaľ, potvrdil. Táto moja správa na gumurin.blog.pravda.sk má k dnešnému dňu viac ako 220 tisíc čítaní. Som teda schopný odčítať z verejne dostupných zdrojov reálny stav vecí a hodnotiť skutočné fakty v tejto kauze od ich zakrývania, nech už je na to akýkoľvek dôvod.

Som dlhodobým otvoreným kritikom vlády I. Matoviča a ak naozaj nemáte čo skrývať, som ten pravý zástupca verejnosti, ktorého o tom môžete presvedčiť. Koniec-koncov ako riadny člen Nezávislej vyšetrovacej komisie budem vychádzať len z toho, čo jej ako dôkazy predložíte. Naopak, ak máte čo skrývať, tak to dokážete tým, že sa mojej účasti na práci komisie budete všemožne brániť.

Čakám Vaše pozvanie za člena Nezávislej vyšetrovacej komisie a som pripravený v nej slúžiť pravde a tomuto národu kedykoľvek od tejto chvíle.

Dr. G. Murín, PhD.

P.S. Pre naliehavosť veci a protipandemické opatrenia posielam túto Žiadosť elektronicky.

 

Priatelia, ak ste dočítali až sem, považujete ma za hodného vašej dôvery a chcete sa dozvedieť pravdu o podozrivej smrti generála Lučanského, podporte túto moju žiadosť na adrese ministerky Kolíkovej jednotlivo, alebo v petíciách podľa vášho uváženia. Verte mi, verím, že spolu dokážeme aj v takejto hroznej chvíli tejto ťažko skúšanej krajiny nájsť pravdu, ako jedinú nádej, ako pokročiť ďalej…

 

Aktuálne: Túto žiadosť už podporili niektoré spoločenské a občianske organizácie. Každá podpora vítaná. Spoločne nás nebudú môcť ignorovať…

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6374921x
Priemerná čítanosť článkov: 8709x

Autor blogu

Archív

Odkazy