Založ si blog

Žiadosť o vyšetrenie smrti generála Lučanského

Od dňa 13.12., kedy som po prvý krát písal o čudných vzájomne si odporujúcich oficiálnych vyjadreniach k zraneniam generála Lučanského, a najmä v týchto dňoch jeho vopred predpovedanej smrti, som zo strany známych aj neznámych opakovane oslovovaný, aby som aktívnejšie prispel k objasneniu nejasných okolností šokujúcej smrti generála Milana Lučanského. Váhal som, ako by to bolo možné, ale protichodné vyhlásenia predstaviteľov súčasnej vlády a hlavne prehlásenie ministerky Kolíkovej o zriadení Nezávislej vyšetrovacej komisie ma priviedli k tomuto možnému riešeniu. Posúďte, prosím, sami:

 

ad.

Mgr. Má​ria Kolíková

Ministerstvo spravodlivosti SR
Račianska ul. 71
813 11 Bratislava
Podateľňa: podatelnamssr@justice.sk

V Bratislave, 31. 12. 2020

Pani ministerka Kolíková,

po sérii protichodných oficiálnych vyjadrení, opakovane spochybňovaných samotným vývojom prípadu generála Lučanského, ste navrhla, že zriadite Nezávislú vyšetrovaciu komisiu za účasti predstaviteľov opozície i zahraničných expertov. Hlásim sa do tejto komisie ako zástupca verejnosti s nasledujúcou kvalifikáciou:

Som veteránom jedinej celosvetovej spisovateľskej organizácie PEN International, v ktorej som úspešne pôsobil viac ako štvrťstoročie a pre tento prípad je zásadné najmä moje aktívne dlhoročné pôsobenie ako vedúceho Writer´s in Prison Committee (Komisie pre väznených spisovateľov) na Slovensku. Z titulu tejto funkcie som absolvoval každoročné porady WiPC s kolegami a kolegyňami z celého sveta na našich pravidelných svetových kongresoch, ako aj mimoriadne zasadnutia WiPC v Nepále a Dánsku. Problematiku väznených známych osobností teda veľmi dobre ovládam a viem sa oprieť aj o pomoc a expertízu mojich kolegov na celom svete (viac o mojej misii v rámci PEN International nájdete na mojom blogu gustavmurin.blog.sme.sk v príspevku „Za slobodu slova“).

Generála Milana Lučanského som poznal pri práci na sérii televíznych dokumentov „Mafiáni“ vysielanom RTVS na jar roku 2016, kde aj vystupoval. A poznal som ho tak dobre, že môžem posúdiť, aké vlastnosti sa mu dajú, a aké nedajú, pripisovať.

Z verejne dostupných zdrojov som už 13.12.2020 odhadol možný tragický koniec generála Lučanského. Tento odhad sa, žiaľ, potvrdil. Táto moja správa na gumurin.blog.pravda.sk má k dnešnému dňu viac ako 220 tisíc čítaní. Som teda schopný odčítať z verejne dostupných zdrojov reálny stav vecí a hodnotiť skutočné fakty v tejto kauze od ich zakrývania, nech už je na to akýkoľvek dôvod.

Som dlhodobým otvoreným kritikom vlády I. Matoviča a ak naozaj nemáte čo skrývať, som ten pravý zástupca verejnosti, ktorého o tom môžete presvedčiť. Koniec-koncov ako riadny člen Nezávislej vyšetrovacej komisie budem vychádzať len z toho, čo jej ako dôkazy predložíte. Naopak, ak máte čo skrývať, tak to dokážete tým, že sa mojej účasti na práci komisie budete všemožne brániť.

Čakám Vaše pozvanie za člena Nezávislej vyšetrovacej komisie a som pripravený v nej slúžiť pravde a tomuto národu kedykoľvek od tejto chvíle.

Dr. G. Murín, PhD.

P.S. Pre naliehavosť veci a protipandemické opatrenia posielam túto Žiadosť elektronicky.

 

Priatelia, ak ste dočítali až sem, považujete ma za hodného vašej dôvery a chcete sa dozvedieť pravdu o podozrivej smrti generála Lučanského, podporte túto moju žiadosť na adrese ministerky Kolíkovej jednotlivo, alebo v petíciách podľa vášho uváženia. Verte mi, verím, že spolu dokážeme aj v takejto hroznej chvíli tejto ťažko skúšanej krajiny nájsť pravdu, ako jedinú nádej, ako pokročiť ďalej…

 

Aktuálne: Túto žiadosť už podporili niektoré spoločenské a občianske organizácie. Každá podpora vítaná. Spoločne nás nebudú môcť ignorovať…

Smrť generála Lučanského a „Žumpa“ na RTVS

18.01.2021

Už vieme, že ministerka na jedno použitie (krytie kriminálnych káuz jej tútora Kisku) sa rozhodla robiť politickú plienku, čo vlastným telom zakryje všetok ten puch a smrad, ktorý sa vyvalil po tragickej smrti generála Lučanského a odhalil zločinné metódy Matovičovho režimu. Už sa dokonca stalo neblahým pravidlom, že Kolíková ignoruje výzvy na odstúpenie, čo by bola [...]

Smrť generála Lučanského – obeť zbabelého mafiána?

13.01.2021

Nikdy som z vlastnej iniciatívy nepátral po žiadnych utajených skutočnostiach, či tajomstvách zločinu. Od prvopočiatku môjho písania o organizovanom zločine som čerpal výhradne z verejne dostupných zdrojov. A odrazu som na rozpakoch – veď aj tá záľaha informácií o smrti generála Lučanského na internete je predsa verejne dostupný zdroj! A napriek všetkým za to [...]

In memoriam – rozhovor s Milanom Lučanským a Výzva

08.01.2021

Generála Milana Lučanského som poznal v auguste 2010 pri práci na knihe rozhovorov o mafiánskom bossovi Černákovi. Stretli sme sa za neobvyklých okolností, kedy ako elitný policajný vyšetrovateľ bol spolu s inými, po nástupe Daniela Lipšica do kresla ministra vnútra a Jaroslava Spišiaka na post prezidenta Policajného zboru SR, doslova vyštvaný do civilu. Našiel som ho [...]

Milan Mazurek

Mazurek končí v predsedníctve ĽSNS, Uhrík odmietol kandidatúru za podpredsedu

19.01.2021 21:52

Dôvodom má byť u oboch zmena stanov, o ktorej sa údajne dozvedeli náhodne.

výbuch, homs

Ropnú rafinériu v sýrskom Homse zachvátil mohutný požiar

19.01.2021 21:22

Požiaru predchádzal výbuch.

Ivan Bošňák

Analytik Bošňák: Ľudia majú sedieť doma, nie chodiť na testovanie

19.01.2021 20:42

Výrazné zlepšenie situácie môžeme očakávať najskôr v marci, napriek celoplošnému testovaniu, hovorí Ivan Bošňák z projektu Dáta bez pátosu.

japonsko, nehoda

Nehoda 130 áut v Japonsku si vyžiadala jednu obeť

19.01.2021 18:10

Záchranári na mieste pomáhali osem hodín. Zranilo sa 17 ľudí.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 579
Celková čítanosť: 4291138x
Priemerná čítanosť článkov: 7411x

Autor blogu

Odkazy