Založ si blog

Smrť generála Lučanského – prečo mlčia mimovládky?

Boli to mimovládne organizácie, čo pred voľbami najviac jačali, ako tu treba odpolitizovať políciu i súdnictvo a brániť právny štát. Keď sa teraz deje pravý opak, nepochopiteľne mlčia, ako keby neexistovali. Neprebudila ich ani šokujúca smrť generála Lučanského?

 

Prečo sa nepýtajú?

   Kde sú „zaslušňáci“ Šeligu, podľa mafiánskeho bieleho koňa a multitrtka toho „najväčšieho farizeja v parlamente“? Prečo mlčia „lepšoľudia“ z všemožných aj nemožných mimovládnych organizácií? Kde sa schovala Amnesty International? A kde ombudsmanka, ktorú si práve pre tieto prípady všetci platíme? Profesorku Máriu Patakyovú tak veľmi trápili stiesnené Cely predbežného zadržania, to s ňou nepohlo, čo sa stalo v prešovskej väzobnej väznici?! Tak načo tu potom tá pani je?! Verejná ochrankyňa práv sa len prizerá ako tu politická čvarga na čele s bláznom bez citu demontuje naše práva? Nedotkla sa jej surová smrť generála Lučanského ani trochu, že je tak vzorne ticho?

A kde sú europoslanci (s výnimkou pána Radačovského, ktorý jediný sa prihlásil) a ich poslanecký prieskum? Veď najnovšie sú euro-dotácie podmienené zachovaním zásad právneho štátu. Tak prečo tu ešte nie sú zástupcovia Európskeho parlamentu, ale aj Európskej komisie, aby sa rozkladu právneho štátu u nás prizreli bližšie práve na príklade priam mučedníckej smrti bývalého policajného prezidenta a následného festivalu lží takých politických pajácov ako je Mikulec, Kolíková, Naď, či Matovič? Prečo sa ešte doteraz neozval Výbor Rady Európy na zabránenie mučenia a neľudského či ponižujúceho zaobchádzania alebo trestania?

 

Otázok je dosť

   Je pozoruhodné, ako zaťato títo všetci mlčali, kým nás táto politická zberba kŕmila najskôr každý deň a potom takmer každú hodinu (pridal sa Žilinka) inou rozprávkou – spomínate si na žilku v oku fabulátora Mikulca, vyhlásenia sedláčky z Blavy ako generálovi Lučanskému bachári vlastne pomáhali a najväčší komický výstup mal Žilinka, keď vyhlásil, pár hodín pred oficiálne priznanou mozgovou smrťou generála, že mu nič nie je? Prečo to prechádzajú mlčaním všetci tí samozvaní záchrancovia demokracie a ľudských práv, čo toľko jačali, kým sa aj vďaka nim dostala k moci zločinná politická skupina psychopata, mafiánskeho bieleho koňa, Kočnerovho kamoša a bábkoherečky, čo kryje daňového aj pozemkového podvodníka?

Uprostred tohto hanebného ticha zaznel osamotene hlas župana Juraja Drobu z koaličnej strany SAS. A pýta sa naozaj k veci:

  1. Prečo nie sú zverejnené kamerové záznamy z chodby väznice pred a po bezpečnostnom incidente, ktorý sa odohral v prvej polovici decembra?
  2. Aké boli dôvody väzby generála Lučanského, ak bol obvinený zo skutkov, ktoré sa odohrali pred viacerými rokmi?
  3. Prečo nebol za takmer mesiac väzobného stíhania ani raz vypočutý?
  4. Prečo mu nebolo umožnené počas väzby ani raz sa stretnúť s najbližšou rodinou?
  5. Prečo doteraz pod prísahou a pred nezávislou komisiou nevypovedal lekár, ktorý generála vyšetroval a operoval po bezpečnostnom incidente z prvej polovice decembra?
  6. Je uniknutá lekárska správa z bezpečnostného incidentu z prvej polovice decembra autentická? Prečo sa k nej doteraz nevyjadril jej autor?
  7. Ktorí ľudia mali ku generálovi Lučanskému prístup v cele? Kedy prichádzali a kedy odchádzali?
  8. Je pravdou, že pán Lučanský nemal za celý mesiac prístup k advokátovi? Prečo bol väzobne stíhaný v Prešove, a nie v Bratislave, Ilave alebo Leopoldove?
  9. Prečo doteraz nevypovedal pod prísahou pred nezávislou komisiou patológ, ktorý konštatoval smrť pána generála a neinformoval o jeho predchádzajúcich zraneniach a príčine smrti?
  10. Prečo riešime zdroj úniku lekárskej správy a nie jej obsah?

 

Toľko otázok a vy z mimovládok a občianskych združení sa nedomáhate odpovedí? Vás ani len nezaráža, že minister obrany a arogancie Naď zatajuje lekársku správu z operácie generála Lučanského aj pred jeho vlastnou rodinou a vyhráža sa div, že nie ďalším mučením tým, čo by ju chceli zverejniť, ale keď tú istú správu vykráda denník N-ádor, tak sklapne Naď opätky, aj hubu? Tak načo tu ste vy všetci samozvaní záchrancovia demokracie, právneho štátu a ľudských práv, keď sa len prizeráte a mlčíte?

Smrť generála Lučanského a „Žumpa“ na RTVS

18.01.2021

Už vieme, že ministerka na jedno použitie (krytie kriminálnych káuz jej tútora Kisku) sa rozhodla robiť politickú plienku, čo vlastným telom zakryje všetok ten puch a smrad, ktorý sa vyvalil po tragickej smrti generála Lučanského a odhalil zločinné metódy Matovičovho režimu. Už sa dokonca stalo neblahým pravidlom, že Kolíková ignoruje výzvy na odstúpenie, čo by bola [...]

Smrť generála Lučanského – obeť zbabelého mafiána?

13.01.2021

Nikdy som z vlastnej iniciatívy nepátral po žiadnych utajených skutočnostiach, či tajomstvách zločinu. Od prvopočiatku môjho písania o organizovanom zločine som čerpal výhradne z verejne dostupných zdrojov. A odrazu som na rozpakoch – veď aj tá záľaha informácií o smrti generála Lučanského na internete je predsa verejne dostupný zdroj! A napriek všetkým za to [...]

In memoriam – rozhovor s Milanom Lučanským a Výzva

08.01.2021

Generála Milana Lučanského som poznal v auguste 2010 pri práci na knihe rozhovorov o mafiánskom bossovi Černákovi. Stretli sme sa za neobvyklých okolností, kedy ako elitný policajný vyšetrovateľ bol spolu s inými, po nástupe Daniela Lipšica do kresla ministra vnútra a Jaroslava Spišiaka na post prezidenta Policajného zboru SR, doslova vyštvaný do civilu. Našiel som ho [...]

Milan Mazurek

Mazurek končí v predsedníctve ĽSNS, Uhrík odmietol kandidatúru za podpredsedu

19.01.2021 21:52

Dôvodom má byť u oboch zmena stanov, o ktorej sa údajne dozvedeli náhodne.

výbuch, homs

Ropnú rafinériu v sýrskom Homse zachvátil mohutný požiar

19.01.2021 21:22

Požiaru predchádzal výbuch.

Ivan Bošňák

Analytik Bošňák: Ľudia majú sedieť doma, nie chodiť na testovanie

19.01.2021 20:42

Výrazné zlepšenie situácie môžeme očakávať najskôr v marci, napriek celoplošnému testovaniu, hovorí Ivan Bošňák z projektu Dáta bez pátosu.

japonsko, nehoda

Nehoda 130 áut v Japonsku si vyžiadala jednu obeť

19.01.2021 18:10

Záchranári na mieste pomáhali osem hodín. Zranilo sa 17 ľudí.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 579
Celková čítanosť: 4291088x
Priemerná čítanosť článkov: 7411x

Autor blogu

Odkazy