Založ si blog

Smrť generála Lučanského – prečo mlčia mimovládky?

Boli to mimovládne organizácie, čo pred voľbami najviac jačali, ako tu treba odpolitizovať políciu i súdnictvo a brániť právny štát. Keď sa teraz deje pravý opak, nepochopiteľne mlčia, ako keby neexistovali. Neprebudila ich ani šokujúca smrť generála Lučanského?

 

Prečo sa nepýtajú?

   Kde sú „zaslušňáci“ Šeligu, podľa mafiánskeho bieleho koňa a multitrtka toho „najväčšieho farizeja v parlamente“? Prečo mlčia „lepšoľudia“ z všemožných aj nemožných mimovládnych organizácií? Kde sa schovala Amnesty International? A kde ombudsmanka, ktorú si práve pre tieto prípady všetci platíme? Profesorku Máriu Patakyovú tak veľmi trápili stiesnené Cely predbežného zadržania, to s ňou nepohlo, čo sa stalo v prešovskej väzobnej väznici?! Tak načo tu potom tá pani je?! Verejná ochrankyňa práv sa len prizerá ako tu politická čvarga na čele s bláznom bez citu demontuje naše práva? Nedotkla sa jej surová smrť generála Lučanského ani trochu, že je tak vzorne ticho?

A kde sú europoslanci (s výnimkou pána Radačovského, ktorý jediný sa prihlásil) a ich poslanecký prieskum? Veď najnovšie sú euro-dotácie podmienené zachovaním zásad právneho štátu. Tak prečo tu ešte nie sú zástupcovia Európskeho parlamentu, ale aj Európskej komisie, aby sa rozkladu právneho štátu u nás prizreli bližšie práve na príklade priam mučedníckej smrti bývalého policajného prezidenta a následného festivalu lží takých politických pajácov ako je Mikulec, Kolíková, Naď, či Matovič? Prečo sa ešte doteraz neozval Výbor Rady Európy na zabránenie mučenia a neľudského či ponižujúceho zaobchádzania alebo trestania?

Obalka knihy General Milan Lučanský

 

Otázok je dosť

   Je pozoruhodné, ako zaťato títo všetci mlčali, kým nás táto politická zberba kŕmila najskôr každý deň a potom takmer každú hodinu (pridal sa Žilinka) inou rozprávkou – spomínate si na žilku v oku fabulátora Mikulca, vyhlásenia sedláčky z Blavy ako generálovi Lučanskému bachári vlastne pomáhali a najväčší komický výstup mal Žilinka, keď vyhlásil, pár hodín pred oficiálne priznanou mozgovou smrťou generála, že mu nič nie je? Prečo to prechádzajú mlčaním všetci tí samozvaní záchrancovia demokracie a ľudských práv, čo toľko jačali, kým sa aj vďaka nim dostala k moci zločinná politická skupina psychopata, mafiánskeho bieleho koňa, Kočnerovho kamoša a bábkoherečky, čo kryje daňového aj pozemkového podvodníka?

Uprostred tohto hanebného ticha zaznel osamotene hlas župana Juraja Drobu z koaličnej strany SAS. A pýta sa naozaj k veci:

  1. Prečo nie sú zverejnené kamerové záznamy z chodby väznice pred a po bezpečnostnom incidente, ktorý sa odohral v prvej polovici decembra?
  2. Aké boli dôvody väzby generála Lučanského, ak bol obvinený zo skutkov, ktoré sa odohrali pred viacerými rokmi?
  3. Prečo nebol za takmer mesiac väzobného stíhania ani raz vypočutý?
  4. Prečo mu nebolo umožnené počas väzby ani raz sa stretnúť s najbližšou rodinou?
  5. Prečo doteraz pod prísahou a pred nezávislou komisiou nevypovedal lekár, ktorý generála vyšetroval a operoval po bezpečnostnom incidente z prvej polovice decembra?
  6. Je uniknutá lekárska správa z bezpečnostného incidentu z prvej polovice decembra autentická? Prečo sa k nej doteraz nevyjadril jej autor?
  7. Ktorí ľudia mali ku generálovi Lučanskému prístup v cele? Kedy prichádzali a kedy odchádzali?
  8. Je pravdou, že pán Lučanský nemal za celý mesiac prístup k advokátovi? Prečo bol väzobne stíhaný v Prešove, a nie v Bratislave, Ilave alebo Leopoldove?
  9. Prečo doteraz nevypovedal pod prísahou pred nezávislou komisiou patológ, ktorý konštatoval smrť pána generála a neinformoval o jeho predchádzajúcich zraneniach a príčine smrti?
  10. Prečo riešime zdroj úniku lekárskej správy a nie jej obsah?

 

Toľko otázok a vy z mimovládok a občianskych združení sa nedomáhate odpovedí? Vás ani len nezaráža, že minister obrany a arogancie Naď zatajuje lekársku správu z operácie generála Lučanského aj pred jeho vlastnou rodinou a vyhráža sa div, že nie ďalším mučením tým, čo by ju chceli zverejniť, ale keď tú istú správu vykráda denník N-ádor, tak sklapne Naď opätky, aj hubu? Tak načo tu ste vy všetci samozvaní záchrancovia demokracie, právneho štátu a ľudských práv, keď sa len prizeráte a mlčíte?

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

Kolaps mostu v Číne, zábery čínskej štátnej televízie

V Číne sa počas lejaku zrútil most, je veľa mŕtvych aj nezvestných

20.07.2024 07:45

Jedenásť ľudí prišlo o život a najmenej 30 ďalších zostáva nezvestných po tom, čo sa v Číne počas prudkého lejaku zrútil diaľničný most.

Boris Pistorius, ponorka

Nemecko prevádzkuje 6 ponoriek, pre obavy z Ruska chce štyri ďalšie

20.07.2024 07:25

Nemecký minister obrany Boris Pistorius zdôraznil dôležitosť investícií do námorníctva vzhľadom na hrozbu, ktorú predstavuje Rusko.

duhovy pride autor: Robert Huttner

Lex atentát prejde testom: Zasiahol aj Dúhový Pride, trasu museli odkloniť od Pellegriniho paláca

20.07.2024 07:00

V hlavnom meste treba rátať počas dňa s dopravnými obmedzeniami.

Belarus Election

Lukašenko je presne už tridsať rokov pri moci. Ministri sú jeho sluhovia, upozorňuje analytik Demeš

20.07.2024 06:00

V zahraničnej politike už Alexandr Lukašenko nemá nijakú samostatnosť, zdôrazňuje Pavol Demeš, ktorý dlhodobo sleduje dianie v Bielorusku.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6371695x
Priemerná čítanosť článkov: 8705x

Autor blogu

Archív

Odkazy