Založ si blog

Adelka a Grétka – eko-pionierky zachraňujú svet?

Za komunistickej vlády sa tomu hovorilo „angažovanosť“ a už vtedy sa našli najmä oduševnené komsomolky, čo propagovali každú komunistickú obludnú sprostosť. Pre ne bolo podstatné ukázať sa na čele „pokroku“, z čoho následne vyplývali všetky privilégiá, ktoré len komunistický režim mohol poskytnúť. Ak sa Adélka vydala touto stopou, možno je po tatkovi. Možno, keď bola malá, rozprával jej, že ako pionier zbieral zákernú americkú Mandelinku zemiakovú obomi rukami a ostatné deti vďaka jeho príkladu zdupali to pole tak, že tam už nikdy nič nevyrástlo, čo by sa mandelinke samotnej nikdy nepodarilo. Dnes sa tomu hovorí „aktivizmus“.

Podstatou komunistickej „angažovanosti“, aj „aktivizmu“ nových boľševikov, je byť za každú cenu videní! Je možné že Adélku zlákala aj najnovšia obludnosť byť „influencerkou“? Tak sa pozrime v čom nám chcú byť Adélka s Vinckom príkladom.

Nadpis nedávneho rozhovoru s Adélkou totiž znie: „Na balkóne zbierame dažďovú vodu a v kuchyni kompostujeme.“ Obludnosť týchto prázdnych gest samozvaných záchrancov sveta vynikne, keď ich zoberieme vážne.

Eko-nadpis, foto G. Murín

Eko-nadpis, foto G. Murín

 

Ako Adélke „kape na karbid“

   V mladosti sme výrazom „kape mu/jej na karbid“ označovali osoby, ktoré to v hlave evidentne nemali v poriadku. Tak sa pozrime na Adélkinu balkónovú dažďovú vodu.

Záhradkári zbierajú dažďovú vodu VONKU už desaťročia a nepotrebujú kvôli tomu príklad vzorovej komsomolky Adély. Zbierať dažďovú vodu na BALKÓNE?!! To je choré! Len si to predstavte: balkóny sú stavané tak, aby do nich dážď NEPADAL. Takže behom jednej búrky odtečie strechou a odkvapmi toho baráku tisíce litrov vody (odborníci to budú vedieť presne) a koľko zatiaľ NACHYTAJÚ Adélka s Vinckom? Dva-tri deci? A to ešte za cenu toho, že Adélka s Vinckom počas celej búrky držia von z balkóna posteľnú plachtu a po búrke ju celí šťastní žmýkajú? Takže po čase od samej frustrácie si navŕtajú v kuchyni diery šikmo dnu, aby tá vytúžená dažďová voda tiekla fasádou domu rovno do ich hrncov?! Toto sa volá greténizmus a Adélka je jeho odhodlanou propagátorkou. Pretože v tejto veci Adélka nemyslí, ona sa „aktivizuje“ pre záchranu sveta?!!

Mimochodom, ak všetci takíto prostoduchí eko-úderníci zadržia VŠETKU vodu u nás, z čoho budú žiť všetky tie národy pod nami až k moru?! Je to rovnaká obludná hlúposť ako „uhlíková neutralita“, pretože ak nebude uhlík na nočnú fotosyntézu rastlín, nebudú tie rastliny a až nebudú tie rastliny, nebudeme ani my. Vďaka komsomolským aktivistkám Grétkam a Adélkam…

A ozaj, čo budú s tou biedne nazbieranou vodou Adélka s Vinckom robiť? Záhradu nemajú, kvetináče na balkóne majú vlhkosti dosť. Ach, aká záchrana sveta – že by tou dažďovou vodou zalievali toaletu? Svet je na kolenách, ó Adélka, ty si toaletový Mesiáš! Nevadí, že následný efekt sa v pomere k splachovaniu v celom ich dome rovná nula celá nulovému „zlepšeniu“? V Japonsku som videl omnoho chytrejší skutočný zlepšovák – po spláchnutí tiekla voda do nádržky v podobe umývadla, takže ste si takto umyli ruky a až tak už použitá voda išla do nádržky na spláchnutie. Ibaže na to by sa musela Adélka zamyslieť. Lenže nemá čím, hlavu má plnú kuchynského kompostu!

 

Kompost v Adélkinej hlave

   Kompost je opäť záhradkárom desaťročia známy a užívajú ho bez toho, aby im radili Adélka s Grétkou. Ibaže veci neznalí si neuvedomujú, že kompostovanie je sama o sebe veda, ktorá vyžaduje znalosť, ale aj povinnosť sa o kompost starať. Kompost v kuchyni je nezmysel!!!

Smrad toho kompostu priláka myši a hmyz, to sa susedia komsomolky Adélky potešia! Pretože Adélka spojila svoju nie pasívnu, ale aktívnu sebaprezentáciu v prospech tejto seflie-vlády plagiátorov! A až tam jeden z tých duševných maloroľníkov príde na myšlienku, že pred covid-om nás zachránia len zemiakové vrecia na hlave s otvormi na oči, KONEČNE to bude mať aj pre Adélku osoh – mnoho maskérov si oddýchne od nadpráce, ktorú denne vynakladajú…

 

Limity komsomolky Adélky

   Už je nám teda jasné, že Adélka chce byť „in“ za  každú cenu. Momentálne frčia greténizmy a Adélka túži byť prvá, čo sa k tej debilite prihlási.

V debate na FCB k tejto téme sa objavil podstatný fenomén: OKAMŽITE priskočili ochotníci a kričali: „Dajte pokoj, Adelke!“, „Nechajte našu Adelku na pokoji“ atď. Pritom paradoxom je, že Adélka NEDÁ POKOJ NÁM. Ona chce aby celý svet (a hlavne jej potenciálni patróni?) vedel, aká je ona „angažovaná“, aká je „in“, aj keď je to hovadina obludných rozmerov. A o to ide. Globalizačná klika v zastúpení miestnych trpaslíkov POTREBUJE takéto známe tváre, ktoré sa stanú výstavnou skriňou ich ideologických zvrhlostí a to preto, aby sa bežný občan nad nastupujúcim eko-fašizmom (výraz zo západnej tlače) ani len nezamýšľal. Adélka je predsa zárukou, že je to určite „dobre myslené“, aj keď čudné (viď kravské prdy, jedna z mála vecí, do ktorej sa Adelka ešte manifestačne nezastarala).

Takže pozor – tí, čo pribehli do debaty zachraňovať Adélku, nepriniesli žiadny argument, že by jej konanie nebolo absurdné. Ich jediným argumentom bolo „v čom sa angažuje Adélka, nemôže byť chyba“. Žiadne argumenty, ani fakty ich nezaujímali.

Všetky totalitné režimy sa potrebujú skryť za populárne tváre, lebo tie nasledujú masy. Kedy mala Adélka ekologické myslenie, tak by si v tichosti preštudovala, čo má zmysel a čo nie a na nikoho a pred nikým by sa nevyťahovala svojou zúfalou nevzdelanosťou.

Žiaľ, ako hovoria Česi: „Komu není shůry dáno, v apatice nekoupí“.

Problém „aktivistov“, ako je momentálne Adélka, je, že faktami nepodložené kampane bývajú krátkodyché. Realita ich totiž dobehne – a tak to bude aj s dažďovou vodou na balkóne a kompostovaním v kuchyni bežného bytu. Pamätáte si ešte na „hrozivú“ ozónovú dieru?! Ako si v tichosti vyšumela, čo? Čím to je, že nás svetové médiá už neotravujú s „ozónovou dierou“?! Celkom logicky, lebo jej zmeny sú cyklické BEZ OHĽADU na činnosť človeka. Detto topenie ľadovcov prebieha cyklicky (raz ubúdajú, inokedy pribúdajú) a je nehanebnými globálnym hoaxom tvrdenie, že akurát ten výsek, čo pozorujeme, je nezvratný. Je prirodzene cyklický! Rovnako je to s celým globálnym oteplením. Názorným príkladom seba-ničiteľských nápadov týchto „greténov“ je najnovší televízny eko-dokument, kde sa takýto „gretén“ dotrepe tisíce kilometrov doprostred Aljašky, postaví sa k nablýskanej rúre ropovodu a vyhlási, že žiadna ďalšia už touto pustatinou nesmie prejsť, lebo vedie „špinavú naftu“. Jednak v tej rúre žiadna špina nie je. Druhak nafta je prírodná látka a patrí do Prírody. A do tretice by ten „gretén“ neprežil ani hodinu v tej zime, keby si nekúril naftou a keby sa tam a bezpečne späť nedostal vďaka spaľovacím motorom na naftu, či z nej rafinovaného benzínu. Elektro-mobil by tu totiž zamrzol.

Najnovším dôkazom podvodných eko-kampaní je príklad ľadových medveďov, ktorí mali byť symbolom utrpenia na roztápajúcich sa kryhách. Ibaže ľadové medvede netrpia podľa želania eko-fašistov (to je výraz západnej tlače) naopak, žijú si stále lepšie. TU je opis ako falošne to rieši neoliberálna tlač, ktorá namiesto toho, aby priznala omyl, vymýšľa inú srdcervúcu kampaň.

Tak, do takejto spoločnosti sa verejne prihlásila úderníčka Adélka. Ona sa rozhodla, že nám všetkým bude vzorom! A tak je vzorom nekonečnej a nebezpečnej hlúposti „aktivizmu“ greténov. A neverete, že sa VÁS to osobne netýka – cieľom týchto absurdných kampaní, ktoré Adélka dobrovoľne stelesňuje, je, aby nám tieto greténizmy nariadili, ako POVINNÉ!!! Dajme si pozor, takto začala aj totalita starých boľševikov. Tá nová má úsmev Adélky…

Potemkiniáda ministerky Milanovej

04.07.2022

Osoba menom Milanová je klasickou ukážkou „odborníkov“, ktorý k moci priviedol sociopat Matovič. On sám je im vzorrrom, keď verejne vyhlásil, že sa vo financiách nevyzná (na všetko vraj má Pavlínku), ale drzo zastáva funkciu ministra financií s perspektívou, že našu krajinu privedie k bankrotu. Kultúrny bankrot zabezpečuje Milanová. Ako to u plagiátorov, ako je [...]

Smart ako smrť?

13.06.2022

Možno aj vy ste už mali skúsenosť, že čím je niečo viac „smart“ tým idiotskejšie si pri tom pripadá človek, ktorému by to „smart“ malo slúžiť. Na návšteve u priateľa som zistil, že nedokážem ovládať smart-televízor. A to mám dva doktoráty. Lenže toto bola evidentne iná vysoká. Tiež som si kúpil smart-tlačiareň, ktorá už nemá návod tlačený a [...]

Ropné kravské prdy

06.06.2022

Keď súdny človek sleduje najnovšie kampane Európskej komisie, nadobúda dojem, že sú tam všetci na čele s Lajnovou buď adepti na psychiatriu, ako náš Psychopatovič, alebo sú všetci „high“ pod vplyvom návykových látok, ako ten zúfalec, čo hrá Zelenského. Veď celá tá umelá konštrukcia o tom, že ľudská činnosť mení klímu je číry nezmysel: Zmena klímy je [...]

Sergej Lavrov

Lavrov vyzval svet, aby chránil medzinárodné právo

06.07.2022 08:17

Ruský minister zahraničia nabádal k ochrane medzinárodného práva v čase, keď z porušovania tohto práva Západ viní Rusko, ktoré napadlo Ukrajinu.

Hacker

Hackerský útok viedol k úniku dát viac než miliardy čínskych občanov

06.07.2022 07:50

Podľa odborníkov na kybernetickú bezpečnosť by mohlo ísť o najväčší únik údajov v dejinách Číny.

arktída, oteplovanie, ľod, prieplav

Volodin chce, aby Duma preskúmala dohodu o arktickej hranici s Nórskom

06.07.2022 07:13

Podľa predsedu ruskej Štátnej dumy by poslanci parlamentu mali zvážiť vypovedanie prelomovej zmluvy o arktickej hranici s Nórskom, keďže medzi oboma krajinami vládne napätie.

Mydliarovci, medveď

Budajove ministerstvo odmieta odškodniť rodinu obete medveďa

06.07.2022 06:50

Minulé leto zahynul po útoku medveďa Dušan Mydliar. Súd nedávno rozhodol o nemajetkovej ujme, ktorú má vyplatiť ministerstvo. To sa odvolalo.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 685
Celková čítanosť: 5544947x
Priemerná čítanosť článkov: 8095x

Autor blogu

Archív

Odkazy