Založ si blog

Ukrajina – niečo tu nesedí

Rád by som využil množstvo poznámok a odkazov, čo mám na danú tému. Ale jednak to už predo mnou stihli, zo svojho pohľadu, opísať iní, ale „druhak“ je tu naliehavejšia správa.

Vopred zdôrazňujem, že som nikdy nebol ani omylom prívržencom Putina, naopak. Písal som o ňom kriticky vždy, keď to bolo potrebné. Takisto nie som nijaký extra rusofil. V Rusku nikoho nepoznám, naopak mám desiatky priateľov v USA a stovky po celom svete. Ale každé ráno si dávam čaj zo šálky, kde je napísané „Summit Putin – Bush Jr., Bratislava, 2005“. A som si istý, že sa Putin od tej doby nezmenil, ale zmenila sa zásadne taktika tých, čo ovládajú z úzadia Biely dom a rozhodli sa, pre zvýšenie svojich ziskov zo zbrojenia, obnoviť Studenú vojnu. Na to je Rusko ideálny „fackovací panák“, lebo sa ľahko dajú zneužiť ešte konotácie z pôvodnej Studenej vojny.

Útoky ruskej armády na veľké ukrajinské mestá mimo zóny Minských dohôd sú vojensky a hlavne politicky neospravedlniteľné. O ruskom zmysle pre zbytočné obete netreba mať žiadne ilúzie, nikdy nešetrili ani vlastných. Celá „Špeciálna operácia“ je tým pádom jedno veľké fiasko, ktoré zmazáva všetky deklarované ciele oprávnenej obrany Luhanska a Donetska! Dôkazom je, že Putin odrazu vytiahol hrozbu použitia jadrových zbraní, čo je neprípustná hrozba celému ľudstvu, ale hlavne ukážka, že sa dostal sám do úzkych a nevie už cúvnuť. Jeho armáda stratila moment prekvapenia, operačnú iniciatívu, má veľké straty a míňajú sa jej najsofistikovanejšie zbrane. Naopak, ukrajinská armáda každým dňom posilňuje, čo z bleskovej akcie robí chronický krvavý konflikt, kde v dohľadnej dobe nepreváži žiadna strana. Samozrejme, som za čím skoršie ukončenie konfliktu, ktorý začal už v roku 2014 z vôle a za peniaze (priznaných 5 miliárd dolárov!) washingtonskej kliky streľbou najatých odstreľovačov do demonštrantov i policajtov súčasne. Aj dnes hovoria prezieravejší Ukrajinci (podľa svedectva TA3!), že sú len figúrkami novej Studenej vojny medzi Ruskom a americkými vojnovými štváčmi.

Som proti všetkým vojnám, čo je pre dlhoročného člena PEN International samozrejmosť a je tiež z toho titulu moja povinnosť sa proti vojnovým hrôzam ozvať. Za posledných desať rokov mi na to dali dosť príležitostí hlavne americkí vojnoví štváči a aj zločinci financovaní vojensko-priemyselným komplexom USA, pred ktorého mocou rozoštvávať svet a mať z toho biznis, varoval už americký prezident Eisenhower.

Môj postoj je teda jasný, a už dávnejšie som napísal, že nemám najmenšie sympatie k Putinovskému režimu, ale provokovať ho spoza oceánu bude mať za následok, že na to doplatíme my tu všetci okolo. Budeme Globalizačnou klikou zneužití pre ich zbrojárske a mocenské hry i svetovládne ambície, ako bezduché figúrky na svetovej šachovnici. A popri tom si ich lokálni satrapovia, u nás v koalícii „zmeny k zlu“, vybavia svoje vlastné politické kšefty. A už je to tu.

 

Orgie Matovičovej samovlády

   Všimli ste si to? Ako potichu a bez fanfár táto naša politická klika „vypla“ pandémiu? Odrazu sa vytratili Jóbove správy, že sme ohrození, že sa máme očkovať, že nás čakajú ďalšie vlny… Krčméry, Jarčuška, Sabaka sú už pre túto moc nezaujímaví. Platí pre nich pravidlo, po použití… veď vieme, čo. Naši politickí skrachovanci pri moci našli na dnešnej Ukrajine priam živú vodu pre ich upadajúce kariéry! A hlavne lepšiu páku, ako nás zbaviť ľudských a občianskych práv, dostať pod neobmedzenú kontrolu a umlčať každú kritiku. Veď je vojna?! Nevadí, že tisíc kilometrov ďaleko a ani omylom sa k nám neblíži a ani nám priamo neblíži.

Podstatné je toto strašidlo, ktorým teraz už pomaly politicky pochovaná koalícia „zmeny k zlu“, na čele so selfie-vládou plagiátorov, zakryje všetky svoje hriechy a umlčí kritiku nových.

Všetky ich doterajšie politické aj pandemické zverstvá budú odteraz „zabudnuté“.

Opozíciu budú pri každej príležitosti konfrontovať s otázkou, či sú vlastenci, a keďže tí nemôžu povedať „nie“, tak nasleduje automaticky výzva k „jednote národa“, čo znamená nemožnosť kritiky, veď teraz sa budú oni stavať ako „ochrancovia“ národa.

Už nám tu vyskočil istý pán Marek Polonec zo skrachovaného politického zlepenca „Spolu“ s výkrikom: „Je čas na deputinizáciu slovenského politického priestoru. Každý si dnes vie vybrať, na ktorú stranu našich dejín sa postaví.“ A bude to horšie. Každý z iným názorom bude pre nich „kolaborant“. Ich kolaborácia Globalizačnej klike s krvavými rukami nevadí?

Tieto dramatické udalosti mediálne prekryjú výčiny „špeciálneho Lipšica“ a „Matovičovho komanda“ v NAKA, čo dá šancu, aby sa ich potrestanie v tichosti vytratilo do stratena.

Už opäť, a o to hlasnejšie, predstavitelia extrémne propagandistickej žltej tlače, ako dnes Bárdy v kauze Kočner-Zsuzsová, nehanebne arogantne radia sudcom, ako majú rozhodovať!

Toto nasilu „zjednotí“ aj samotnú koalíciu „zmeny k zlu“, ktorá už bola pred rozpadom.

Zmluva dávajúca Slovensko na svojvôľu americkej armáde sa odrazu ukáže, ako prezieravá?!

Ešte aj ten minister arogancie Naď bude za hrdinu, veď drží našu sranda-armádu v najvyššej pohotovosti, hoci sám priznáva, že zbytočne. Určite sa stane čoskoro admirálom všetkých spojených považských pltí…

A už si nikto netrúfne oponovať proti ohlásenej okupácii cudzími vojskami. Veď nás idú chrániť?! V tom počte sú tu síce na nič, ale oštara z toho bude enormná…

Dovezú nám sem starý zbrojný šrot, ako raketový systém Patriot, o ktorom som písal už v roku 2008: „Výborný kšeft urobili aj americké zbrojárske koncerny so samotnou 100-dňovou vojnou a ešte navyše získali na desaťročia zaručené lukratívne zákazky od púštnych štátikov, ktoré by v živote nepotrebovali ultramoderné stíhačky, či torpédoborce, nebyť toho vlastne zlatého Saddáma. Veď len rakety Patriot (ktoré mali zabrániť irackým raketám Scud terorizovať Izrael) sa tak stali zázrakom už takmer strateného biznisu. Ostali totiž ako nepodarok po Reaganovom pláne „Hviezdnych vojen“ a skončením Studenej vojny boli celkom bez úžitku. A odrazu sa premenili na úžasný artikel, zbraň prinášajúcu spásu. A nevadilo ani to (či skôr sa o tom taktne mlčalo), že podľa správy skupiny výskumníkov Massachussetského Technologického Inštitútu, narobili viac škody než úžitku. Tým, že zasahovali inak veľmi nepresné Scud-y priamo nad izraelskými mestami, dopadali hlavice zo zasiahnutých Scud-ov neomylne na tie mestá.“ Ale v duchu súčasnej propagandy, komentátor Slovenského rozhlasu vyhlasuje, že ďaleko novší a efektívnejší ruský protilietadlový systém (ktorí kúpili aj Turci napriek hrozbách urazených amerických zbrojárov), vraj ten šrot-Patriot nahradí lepšie.

 

Koniec ľudským a občianskym právam?

  Takže pán Putin svojim absurdným dobrodružstvom útoku na veľkomesto Kyjev (nepoučený, ako Čečenci vyprášili jeho obrnené jednotky z Grozného, ktoré následne zrovnal so zemou?!) pekne zavaril všetkým ľuďom dobrej vôle bez jednostrannej predpojatosti. Nebude dlho šanca povedať dobré slovo o Rusoch, aj keby to bola stokrát pravda. Veď to nie je novinka, že už aj rozprávka „Máša a medveď“ bola vyhlásená za „prokremeľskú propagandu“. Tak ako sa za „Slušné Slovensko“ hlásili niektorí na sociálnych sieťach tými najvulgárnejšími spôsobmi, opäť dostali šancu kydať na každého s vlastným názorom. Veď oni ho nemajú a zjavne im nechýba, ale cítia šancu do niekoho si kopnúť. Už Exupéry napísal: „Je hrozné, keď jedinec drtí stádo, ale hroznejšie je, keď stádo drtí jedinca“. Mediálne lynče na „rozvracačov jednoty“ (pričom základom demokracie je široká škála rôznych názorov) už zasa prichádzajú do módy…

Začalo to už Čarnogurského vystúpením v RTVS. Tú hystériu, čo spustili naši mopslíci Globalizačnej kliky by si mali dať do sylabov výučby na všetkých katedrách žurnalistiky. Čím menší mopslík, tým viac štekal. A vyštekali z funkcie riaditeľa sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahrama Chuguryana. Pritom len napĺňal štatút vyváženého spravodajstva a publicistiky RTVS, ktorá nie je štátna, ale naša, verejnoprávna. A bývalý premiér Čarnogurský len zhrnul dávno známe historické fakty. Tomu je odteraz koniec.

Tu už teda nejde o umlčiavanie opačného názoru, ale faktov. Špatné svedomie z jednostrannej propagandy zakrývajú niektoré krajiny EÚ umlčiavaním akýchkoľvek informácií z druhej strany. Aj u nás bol od soboty od 13:00 zablokovaný TV kanál Russia Today. Za tých pár posledných dní, čo som ho len letmo zhliadol, môžem potvrdiť, že ich spravodajstvo bolo veľmi miernene, citujúce z oboch strán, vrátane ex-komika Zelenského, ale tiež s limitom možností reportovať priamo z miesta bojov, čo znamená, že sa frontová línia stále mení a výsledok je nejasný. Ach, áno, ukazovali aj dokumentárne filmy o osem rokov trvajúcom brutálnom ostreľovaní civilného obyvateľstva v Luhansku a Donetsku. Rovnako však zaznamenali aktuálne civilné straty na dnešnej Ukrajine. Pritom UPC zablokovalo tento televízny kanál mimo právneho rámca, len s odkazom na „odporúčanie“ Rady pre vysielanie a retransmisiu. Jednostrannej propagande je tak naša televízna scéna plne napospas. Boja sa, že by sme si urobili sami názor? Nenadarmo som písal, že boľševické metódy sa vracajú…

Putin nezmyselným útokom na veľké ukrajinské mestá mimo Minských dohôd nadlho zarezal všetky kontakty ruského hospodárstva, kultúry a športu s Európou. A našim plagiátorom dal zámienku na to najhoršie, o čom sa im už dlho snívalo – likvidáciu alternatívnych médií, čím by získala žltá tlač konečne monopol na lži, dezinformácie, hoaxy a konšpiratívne teórie.

Tak selfie-vláda plagiátorov (po vzoru českých vládnych pobratimov) cez víkend schválila blokádu „nežiaducich“ médií. Ale opäť bez právneho rámca. A opäť (ako v prípade UPC) došlo už v nedeľu k pro-aktívnemu útoku na portály InfoVojna, Hlavné správy, Hlavný denník a aj Zem a vek. Pritom Hlavné správy aj súdne dokázali, že nikto nemá právo ich osočovať, ako „konšpiratívne“ médium. Všetky štyri alternatívne médiá nelegálnemu útoku zatiaľ odolali.

Ale netešme sa. Vďaka fatálne zlému a odsúdeniahodnému rozhodnutiu pána Putina bude mať táto selfie-vláda plagiátorov dobrú zámienku, aby si pokútne v zrýchlenom konaní prijali zákony, ktoré by inak neprešli. Na umlčanie slobody slova tu máme predsa expertku v podobe istej pani Kolíkovej.

Ako spieval Kryl: „Tato noc nebude krátká…“

 

P.S. O mafii asi niečo viem. A teda viem, že každý mafiánsky boss má podporu svojich kumpánov, ak im zabezpečuje beztrestnosť a ľahké zisky. Putin túto oporu svojho autoritárneho režimu stratil. Tým stratí aj podporu svojich najbližších. Ak preto padne, Rusko sa vráti k Washingtonom vytúženému Jeľcinovskému chaosu a pandemickej korupcii. A Globalizačná klika už opäť bude diktovať svetu čo sa jej len zachce. A ona chce tento svet ovládnuť. Aj za cenu umelo vyvolaných konfliktov pod egidou „demokracie“ a „obrany ľudských práv“, ale rozpútaním tých najhorších hystérií a predsudkov. Príklady sa už ukazujú (citujem: „Dobrý moslim je mŕtvy moslim“ a „Mŕtvy moslim nemôže byť terorista“)…

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

Volodymyr Zelenskyj, Singapur

Lídri G7 sa dohodli - Ukrajina dostane 50 miliárd dolárov, pomôžu ruské aktíva

12.06.2024 22:18

"Máme dohodu," uviedol v stredu nemenovaný francúzsky predstaviteľ s tým, že išlo o iniciatívu USA.

fico, handlová, atentát

Polícia hľadá svedkov atentátu na Fica. Žiada o pomoc s identifikáciou

12.06.2024 21:45

Policajti žiadajú o pomoc s identifikáciou osôb.

Jadrová ponorka / Kazaň / Kuba /

Ruská ponorka a bojové lode priplávali na Kubu, vítali ich domáci. Podľa USA nie sú hrozbou

12.06.2024 19:01

Zoskupenie predtým vykonalo cvičenie s použitím rakiet v Atlantickom oceáne.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6340368x
Priemerná čítanosť článkov: 8662x

Autor blogu

Archív

Odkazy