Založ si blog

Dvojaká morálka RTVS

Ľubu Hargašovú poznám 45 rokov a celé tie roky to bola oddaná „rozhlasáčka“. Dnes už takmer vyhynutý druh profesionálky, ktorá so Slovenským rozhlasom žila 24 hodín 7 dní v týždni. A odvádzala skvelú prácu. Zrazu je na titulku bulváru ako „plagiátorka“??? To myslia vážne?

Takmer nikto si nevšimol, že si v relácii „Štúdio svet“ vypomohla ani nie minútovým zostrihom z voľne prístupnej reportáže istého českého „yutubera“. Nemalo sa to stať? Nemalo. Bola to chyba? Bola. Bolo to neetické? Bolo.

Logický záver by mal byť, že by sa zaslúžilá „rozhlasáčka“ dotyčnému Jirko-Honzovi ospravedlnila (pokojne aj v zmienenej relácii), dostala by napomenutie a žiadny honorár. Takto by to bolo, keby v RTVS platila morálka a nie jednostranná hystéria.

Ľubu Hargašovú v okamihu vyvrcholenia jej záslužnej dlhoročnej kariéry istý pán Lovász s vedomím GR Rezníka vykopli doslova na minútu. Za minútu na minútu sa síce rýmuje, ale falošne.

1. Ľuba Hargašová za desaťročia svojej nie vždy docenenej práce odvysielala profesionálne na špičkovej úrovni desaťtisíce minút. Desaťtisíce! A kvôli jednej má mať až do konca života „biľag“ plagiátorky? Kde je tu elementárna úcta k tým desaťročiam jej práce, kde je tu seriózne zváženie zásluh a jednej chyby? Toto má byť vďačnosť inštitúcie, ktorá aj vďaka Ľube Hargašovej mala doteraz také verné poslucháčske zázemie?

2. Ten „yutuber“ sa nesťažoval žiadnou úradnou cestou. „Hodil“ len na Twitter vecnú poznámku: „…nejmenuju se Jirka a nikdy jsem se s váma nepotkal“. Takže ani nežiadal nejaké zásahy Hargašovej nadriadených. Ale pán Lovász reagoval priam hystericky a brutálne. Slovami žltej tlače – proaktívne! A to už prečo, pán Lovász? Veď ešte spomenieme omnoho závažnejší prípad a tam sa tak proaktívne nekonalo! Takže?

3. Plagiátorka? Na minútu vyhodená z práce? No tak dobre, čo potom robia všetci tí vládni plagiátori od Matoviča, cez Kollára, Grohlinga, Krištúfkovú a ďalších z tej politickej zberby ešte vo svojich funkciách?! Ako to, že ich nikto odtiaľ ešte nevyhodil? Na osamotenú redaktorku si pán Lovász trúfne, ale (ako údajný prezidentský poradca) slečne prezidentke neporadí, že by sa mala od plagiátorov vo vláde a parlamente dištancovať? Čo je toto za morálku?

4. Ľuba Hargašová mala za svoju záslužnú prácu dostať cenu Krištáľové krídlo. A to najmä za vysoko záslužnú prácu na relácii „Naši a svetoví“, kde mapovala úspechy našich krajanov v zahraničí. A nielenže tú cenu nedostala, ešte jej aj pán Lovász fakticky zakázal pokračovať v tejto vysoko cenenej relácii čo i len ako externistke?! Dokonca podľa Plus 7 dní vyhlásil: „Tak sa to nebude vysielať“??? To kto hovorí? Lovász, čo pôsobil aj ako vedúci rozhlasovej stanice MR6 maďarského verejnoprávneho rozhlasu a aj ako poradca generálnej riaditeľky pre národnostné vysielanie v Slovenskom rozhlase? Tak o slávnych Slovákoch môže dlhoročná relácia skončiť, len čo si pán Lovász zamanie, ale trúfol by si niekto takýmto brutálnym spôsobom „zarezať“ rovnakú reláciu v slovenskom rozhlase o maďarských osobnostiach? No, ja tvrdím, že ani omylom. Tak čo je toto za morálku?

Takže tu sa nám pán Lovász s tichým súhlasom GR Rezníka hrá na principiálneho. No dobre, a kde skončil tento ich princíp, keď sa v televíznej relácii „Pumpa“ dvaja vtipálkovia spolu s „Krvavou Mary“ Kolíkovou nechutným spôsobom odbavovali na ledva pochovanom generálovi Lučanskom? Na osobnosti, ktorá nasadzovala život, aby nás spolu s hŕstkou statočných vyšetrovateľov zbavili najskôr masového vraha Černáka a potom ostatných mafiánov? Túto bezcharakternú špinavosť na obrazovkách od verejnoprávnej televízie videli státisíce občanov, a aj sa masovo ozvali. Tiež som sa pridal, lebo toto bolo naozaj za všetkými červenými čiarami! A tých vtipálkov pán GR Rezník nevyhodil? Ešte aj honorár za to dostali! Síce vraj len tretinový, ale aj to bolo moc! Tak, ako to, že jedna minúta v rozhlase, fakticky prepočutá, a navyše bez oficiálnej sťažnosti vedie k brutálnemu prepusteniu zaslúžilej rozhlasovej redaktorky, ale tá urážka nebohého generála Lučanského prešla aktérom bez zjavnej ujmy? Ako to, že tá „Žumpa“ okamžite neskončila? No asi preto, že to bola relácia kúpená zo zahraničia ako „formát“ v ktorom sa mali producírovať pre väčšiu popularitu hlavní protagonisti „koalície zloby“. Pričom je takéto producírovanie vo verejnoprávnom médiu neprípustné, ako podprahová politická reklama! Ale GR Rezník prehliadol aj to, odignoroval masové protesty a podržal nechutných srandistov. Prečo? No, pretože sa v tej „Žumpe“ ešte nepopretŕčali všetci „koaličníci zloby“ vrátane Matoviča.

Tak, toto je tá morálka súčasného vedenia RTVS. Na jednej strane hodia obratom cez palubu skutočnú profesionálku, čo raz zakopla, ale celý život venovala Slovenskému rozhlasu, a na druhej strane kryjú očividné politické svinstvo. A my všetci sa im na to ako „koncesionári“ ešte aj skladáme…

Bratislava – najväčšia nocľaháreň Slovenska?

18.05.2022

Do roku 1989 bola Bratislava mestom s najväčšou koncentráciou priemyslu a technických služieb na Slovensku. K dnešnému dňu zanikli, alebo sú v ruinách tieto podniky a závody: – Palma (kto namiesto nich spracuje tie lány repky olejnej a iné produkty? – BEZ (Bratislavské elektrotechnické závody s vlastnými pobočkami a učilišťom) – [...]

Vážime si históriu?

04.05.2022

V najnovšom čísle časopisu Gastro som sa z rozhovoru so starostkou bratislavského Starého Mesta dozvedel, že je iniciátorkou myšlienky premeniť historický Ondrejský cintorín v širšom centre Bratislavy na Národný cintorín. Málo sa pritom vie, že Ondrejskému cintorínu hrozil v 80-tych rokoch totálny zánik a to kvôli šialenému nápadu istého námestníka národného [...]

Matovičove krvavé oči: Lučanský a Fico

02.05.2022

Už druhé desaťročie je naša politická scéna poznačená psychopatickou osobou vyznačujúcou sa nenávistnými prejavmi a nebývalou vulgaritou vo verejnom priestore. Snáď si ešte niekto spomenie, že tento sociopat ušiel pred voľbami asi na pol roka z parlamentu s tým, že mu vraj predseda parlamentu, Danko, usiluje o život. To už asi naozaj musela nastúpiť radikálna [...]

Počasie / Búrka / Auto / Paderborn /

Nemecko zasiahli najmenej dve tornáda, zranili sa desiatky ľudí

20.05.2022 20:01, aktualizované: 21:30

Miestne úrady v západonemeckom meste Paderborn hlásia po vyčíňaní tornáda najmenej 40 zranených, z toho desať vážne.

Joe Biden

Opitý člen Bidenovej ochranky napadol v Soule miestneho občana pri spore o taxík

20.05.2022 19:29

Agent sa okamžite vrátil do USA a dostane dočasné voľno. Tento incident podľa hovorcu Americkej tajnej služby neovplyvní nadchádzajúci Bidenov program v Ázii.

Élisabeth Borneová / Emmanuel Macron /

Francúzsky prezident Macron vymenoval novú vládu premiérky Borneovej

20.05.2022 18:20

Vo Francúzsku, ktoré je prezidentskou republikou, sa po prezidentských voľbách mení vláda. Francúzi si vyberali prezidenta v apríli, funkciu obhájil Emmanuel Macron.

Boris Kollár

Kollár: Slovenská armáda potrebuje urgentne prezbrojiť

20.05.2022 17:39

V regióne s vysokou nezamestnanosťou ide podľa predsedu parlamentu aj o príležitosť vzniku nových pracovných miest.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 681
Celková čítanosť: 5470097x
Priemerná čítanosť článkov: 8032x

Autor blogu

Archív

Odkazy