Založ si blog

Dvojaká morálka RTVS

Ľubu Hargašovú poznám 45 rokov a celé tie roky to bola oddaná „rozhlasáčka“. Dnes už takmer vyhynutý druh profesionálky, ktorá so Slovenským rozhlasom žila 24 hodín 7 dní v týždni. A odvádzala skvelú prácu. Zrazu je na titulku bulváru ako „plagiátorka“??? To myslia vážne?

Takmer nikto si nevšimol, že si v relácii „Štúdio svet“ vypomohla ani nie minútovým zostrihom z voľne prístupnej reportáže istého českého „yutubera“. Nemalo sa to stať? Nemalo. Bola to chyba? Bola. Bolo to neetické? Bolo.

Logický záver by mal byť, že by sa zaslúžilá „rozhlasáčka“ dotyčnému Jirko-Honzovi ospravedlnila (pokojne aj v zmienenej relácii), dostala by napomenutie a žiadny honorár. Takto by to bolo, keby v RTVS platila morálka a nie jednostranná hystéria.

Ľubu Hargašovú v okamihu vyvrcholenia jej záslužnej dlhoročnej kariéry istý pán Lovász s vedomím GR Rezníka vykopli doslova na minútu. Za minútu na minútu sa síce rýmuje, ale falošne.

1. Ľuba Hargašová za desaťročia svojej nie vždy docenenej práce odvysielala profesionálne na špičkovej úrovni desaťtisíce minút. Desaťtisíce! A kvôli jednej má mať až do konca života „biľag“ plagiátorky? Kde je tu elementárna úcta k tým desaťročiam jej práce, kde je tu seriózne zváženie zásluh a jednej chyby? Toto má byť vďačnosť inštitúcie, ktorá aj vďaka Ľube Hargašovej mala doteraz také verné poslucháčske zázemie?

2. Ten „yutuber“ sa nesťažoval žiadnou úradnou cestou. „Hodil“ len na Twitter vecnú poznámku: „…nejmenuju se Jirka a nikdy jsem se s váma nepotkal“. Takže ani nežiadal nejaké zásahy Hargašovej nadriadených. Ale pán Lovász reagoval priam hystericky a brutálne. Slovami žltej tlače – proaktívne! A to už prečo, pán Lovász? Veď ešte spomenieme omnoho závažnejší prípad a tam sa tak proaktívne nekonalo! Takže?

3. Plagiátorka? Na minútu vyhodená z práce? No tak dobre, čo potom robia všetci tí vládni plagiátori od Matoviča, cez Kollára, Grohlinga, Krištúfkovú a ďalších z tej politickej zberby ešte vo svojich funkciách?! Ako to, že ich nikto odtiaľ ešte nevyhodil? Na osamotenú redaktorku si pán Lovász trúfne, ale (ako údajný prezidentský poradca) slečne prezidentke neporadí, že by sa mala od plagiátorov vo vláde a parlamente dištancovať? Čo je toto za morálku?

4. Ľuba Hargašová mala za svoju záslužnú prácu dostať cenu Krištáľové krídlo. A to najmä za vysoko záslužnú prácu na relácii „Naši a svetoví“, kde mapovala úspechy našich krajanov v zahraničí. A nielenže tú cenu nedostala, ešte jej aj pán Lovász fakticky zakázal pokračovať v tejto vysoko cenenej relácii čo i len ako externistke?! Dokonca podľa Plus 7 dní vyhlásil: „Tak sa to nebude vysielať“??? To kto hovorí? Lovász, čo pôsobil aj ako vedúci rozhlasovej stanice MR6 maďarského verejnoprávneho rozhlasu a aj ako poradca generálnej riaditeľky pre národnostné vysielanie v Slovenskom rozhlase? Tak o slávnych Slovákoch môže dlhoročná relácia skončiť, len čo si pán Lovász zamanie, ale trúfol by si niekto takýmto brutálnym spôsobom „zarezať“ rovnakú reláciu v slovenskom rozhlase o maďarských osobnostiach? No, ja tvrdím, že ani omylom. Tak čo je toto za morálku?

Takže tu sa nám pán Lovász s tichým súhlasom GR Rezníka hrá na principiálneho. No dobre, a kde skončil tento ich princíp, keď sa v televíznej relácii „Pumpa“ dvaja vtipálkovia spolu s „Krvavou Mary“ Kolíkovou nechutným spôsobom odbavovali na ledva pochovanom generálovi Lučanskom? Na osobnosti, ktorá nasadzovala život, aby nás spolu s hŕstkou statočných vyšetrovateľov zbavili najskôr masového vraha Černáka a potom ostatných mafiánov? Túto bezcharakternú špinavosť na obrazovkách od verejnoprávnej televízie videli státisíce občanov, a aj sa masovo ozvali. Tiež som sa pridal, lebo toto bolo naozaj za všetkými červenými čiarami! A tých vtipálkov pán GR Rezník nevyhodil? Ešte aj honorár za to dostali! Síce vraj len tretinový, ale aj to bolo moc! Tak, ako to, že jedna minúta v rozhlase, fakticky prepočutá, a navyše bez oficiálnej sťažnosti vedie k brutálnemu prepusteniu zaslúžilej rozhlasovej redaktorky, ale tá urážka nebohého generála Lučanského prešla aktérom bez zjavnej ujmy? Ako to, že tá „Žumpa“ okamžite neskončila? No asi preto, že to bola relácia kúpená zo zahraničia ako „formát“ v ktorom sa mali producírovať pre väčšiu popularitu hlavní protagonisti „koalície zloby“. Pričom je takéto producírovanie vo verejnoprávnom médiu neprípustné, ako podprahová politická reklama! Ale GR Rezník prehliadol aj to, odignoroval masové protesty a podržal nechutných srandistov. Prečo? No, pretože sa v tej „Žumpe“ ešte nepopretŕčali všetci „koaličníci zloby“ vrátane Matoviča.

Tak, toto je tá morálka súčasného vedenia RTVS. Na jednej strane hodia obratom cez palubu skutočnú profesionálku, čo raz zakopla, ale celý život venovala Slovenskému rozhlasu, a na druhej strane kryjú očividné politické svinstvo. A my všetci sa im na to ako „koncesionári“ ešte aj skladáme…

Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča

29.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Spravodlivosť podľa Matoviča kontra právny štát

27.03.2023

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v mene politickej pomsty vyšinul Slovensko [...]

Slovensko – raj kajúcnikov

22.03.2023

Žijeme šialenú dobu. Šialenec ovládol túto krajinu. Mal šialený plán. A prvou obeťou tohto plánu sa stal nevinný generál Milan Lučanský. Nemohlo by sa to stať, keby šialenec nemal bezcharakterných pomocníkov – v prvom rade brutálneho vyšetrovateľa Čurillu a jeho Apačov, sudkyňu Záleskú, doposiaľ neznámych vykonávateľov vo väzobnej väznici v Prešove vedených [...]

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.

tornádo

Počet obetí tornád v USA naďalej stúpa, bez prúdu bolo pol milióna domácností

02.04.2023 08:55

Tornáda hlási až osem štátov, najhoršie zasiahnuté je Ohio.

Bratislavský maratón

Nedeľná Bratislava patrí maratónu, obmedzí to niektoré linky MHD

02.04.2023 07:49

Nedeľňajší bratislavský maratón dočasne obmedzí viacero liniek mestskej hromadnej dopravy i prímestských autobusov, respektíve zmení ich trasy.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 721
Celková čítanosť: 5937358x
Priemerná čítanosť článkov: 8235x

Autor blogu

Archív

Odkazy