Založ si blog

Ako poznáte trolla?

Poznáte ich ľahko, ešte než stihnem dopísať tento článok, už tu tá smečka bude 🙂 Tento blog je totiž dokonalá blbo-lapka na tento druh diskusného po-tvora…

Ako už je pravidlom pri tejto lži-vláde, „koalícia zloby“ najviac vykrikuje o nebezpečenstve trolích fariem pre našu demokraciu (ktorú sami už dva roky vytrvalo demontujú) a pritom na tomto diskusnom fóre nájdete fakticky len „ich“ trollov. Ako ich poznáte?

Je to jednoduché:

 

  1. Troll sa zásadne nezaujíma o obsah článku na blogu, sústreďuje sa výhradne na autora, či autorku, ktorých sa pokúša očierniť, zastrašiť a tým umlčať.

 

  1. Vždy to začína paušálnym „znechuteným mávnutím rukou“ nad obsahom článku, nech by bol o čomkoľvek vrátane jarnej elégie, ale úzkostlivo sa vyhýbajú zdôvodneniu, či akýmkoľvek argumentom, aj keď sú na to ostatnými diskutujúcimi vyzývaní. Len vtedy sklapnú.

 

  1. Takýto troll sa kryje s pojmom hejter, pretože jeho jedinou úlohou je doslova zasviniť každé diskusné fórum (tí istí sa objavovali i na portáloch Hlavné správy, či Hlavný denník, ale aj inde). Vyznačujú sa nebývalou agresívnou vulgaritou, čím napodobňujú najväčších hejterov našej politickej scény Psychopatoviča, Naďa, Kusého, Osuského a Dostála. Tým likvidujú akúkoľvek vecnú diskusiu a odrádzajú z takéhoto diskusného fóra citlivejších účastníkov.

 

  1. Troll útočí nielen na autora/autorku, ale aj na ostatných diskutujúcich, ktorí by radi vecne argumentovali na danú tému. Troll má jedinú úlohu – ovládnuť diskusné fórum svojou primitívnou, brutálnou vulgaritou, na ktorej sa niektorí z nich asi aj tajne za počítačom odbavujú.

 

  1. Troll má neskutočnú „výkonnosť“. Jeden z nich tu má len za pár posledných rokov až neuveriteľných 29 TISÍC hejterských „príspevkov“. Je teda očividné, že ide evidentne o psychicky narušenú osobu, čo sú ideálni voliči Psychopatoviča a celej tej politickej zberby, čo tu vládne.

 

  1. Troll svojimi atakmi porušuje pravidlá tohto diskusného fóra, preto sa sám spomedzi slušných diskutujúcich diskvalifikuje. Nič ho však neodradí a tak má obvykle 10-15 nickov, pod ktorými vytrvalo hejtuje. Ak je mu podľa pravidiel niektorý zrušený, okamžite prechádza na iný. Vrcholom potom je, ak si navzájom pod rôznymi nickami v tej istej debate nahráva a sám seba chváli a povzbudzuje k ešte väčšiemu hejtovaniu!

 

  1. Troll tají svoju identitu (hoci istého Ščibrányho tu rozpoznali viacerí diskutujúci) a aby zmiatol stopu, prihlasuje sa z viacerých zdrojov. Na to ale potrebuje určitú technickú zručnosť a tak môžeme viacerých označiť ako „troll z povolania“.

 

Takáto doslova zberba troll-hejterov sa na diskusných fórach prebudila až s nástupom selfie-vlády plagiátorov, ktorých snaživo napodobňujú vo vulgarite a sprostote najhrubšieho zrna. Akosi im však ušlo, že aj na takéto zjavy myslí najnovší zákon o kyber-šikane a tak budú v sieti paragrafov títo provládni trollovia čoskoro pochytaní a braní na zodpovednosť. Už sa teším…

 

P.S. Toto je teória. Prakticky sa jednotlivé typy trollov čoskoro ukážu a sami usvedčia v diskusii na tento článok.

A prax v následnej diskusii priniesla úžasné úlovky, lebo sa zmobilizovala celá trollia farma. Takže mi tie príspevky pripomenuli ďalšei charakteristiky trolla-hejtera (dvaj v jednom):

 

8. Troll vyťahuje s článkom nesúvisiace jeho vlastné absurdity, hlavne nálepky na autora/autorku, a tie melie dokola. Vďaka za pripomenutie!

 

9. Bez ohľadu na tému článku, oni si vedú svoj hejterský monológ. Súčasťou sú čisté fantazmagórie, na ktorých sa troll asi odbavuje 🙁

 

10. Troll zásadne používa orwelovský „double-speak“, alebo podľa slovenského príslovia „Podľa seba súdim teba“. Čiže ak niekto ukáže napríklad na neo-nacistov, začnú ho častovať nálepkou „neo-nacista“, ak ukáže na novodobých boľševikov, začnú ho častovať nálepkou „boľševik“. Orwell by mal z takýchto exemplárov radosť, potvrdzujú jeho predpoveď, že svet ovládne politická zberba, ktorá práve takýchto trollov potrebuje.

 

11. Vzácne nájdeme trolla trpiaceho samomluvou, ktorou zároveň útočí na ostatných diskutujúcich! Tí totiž nereagujú a on „musí vypustiť ventil“. Rozdáva smradľavé nálepky a sám sa schováva za anonymitu.

 

12. Fungujú v smečkách, alebo sa jeden sám hecuje rôznymi nickami? Vyznačujú sa tiež tým, že majú toľko času, čo bežne pracujúci autor nikdy nemá, a niektorí si veľmi zakladajú na tom, aby mali vždy posledné slovo. Kvôli tomu číhajú na danom diskusnom fóre celé hodiny…

 

13. Opakujú stále rovnaké lži, napríklad, že autor maže diskusné príspevky, čo je nezmysel, lebo na to nemá žiadny autor dosah. Oni realitu ignorujú, sú presne ako Psychopatovič, akurát že neliečení…

 

Ľudské práva kaprov?

05.12.2022

Najbrutálnejšími novodobými aktivistami, samozvanými „záchrancami Sveta“, sú ochrancovia zvierat. V prvopočiatku tohto hnutia (ktoré čím je menšie, tým sa prejavuje agresívnejšie) boli jeho členovia schopní aj teroristických činov a dokonca úmyselného zabitia bombovým útokom. Preto niektorí skončili aj vo väzení. Podrobne o tom píšem vo svojej štúdii [...]

„Veľký reset“ z Davosu? Len prekabátená boľševická globálna revolúcia!

21.11.2022

Schwabom proklamovaný „Veľký reset“ je len intelektuálna napodobenina komunistickej svetovej revolúcie, ktorej sa sami komunisti vzdali, keď si uvedomili nemožnosť jej realizácie z jedného centra pri enormnej rôznorodosti sveta. Schwab je post-marxistický epigón, ktorý omieľa tie isté boľševické fantazmagórie o „raji na zemi“. Marxizmus aj po páde svojej [...]

Neo-liberálne rodové fantazmagórie už majú svoju obeť

14.11.2022

Už pred pár rokmi prišli feministky s kampaňou pod sloganom „Ženou sa nerodíme, ženou sa stávame“. Táto mozgotrasná myšlienka už stála ľudský život. Hrozné je, že feministické a LGBTI centrály ani ľudská obeť nezastavila v šírení bludov, ktoré ohrozujú celú mladú generáciu západného sveta… Keď prišiel nacizmus s „tisícročnou ríšou“, či [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 704
Celková čítanosť: 5770267x
Priemerná čítanosť článkov: 8196x

Autor blogu

Archív

Odkazy