Založ si blog

Zákonom proti kyber-šikane

Od začiatku 90-tych rokov riešia administrátori blogosfér a aj diskusných fór bežných internetových verzií novín problém obsedantných agresívnych hejterov. Zdá sa, že je to určitá úchylka, ktorú priviedli na svet práve technológie instantnej komunikácie. Ako veterán PEN klubu, ktorý sa výsostne zaoberá slobodou prejavu, môžem potvrdiť, že táto jediná svetová spisovateľská organizácia problém hejterstva pozná, vo svojich dokumentoch ho odsúdila a vylúčila ako zneužitie slobody prejavu, s ktorým toto základné ľudské právo nemá nič spoločné. Hejter nevyjadruje názor, ale sa vyžíva v urážkach a ponižovaní ostatných účastníkov blogosféry. Hejterstvo si zaslúži len odsúdenie, ako výsostne zlovoľná činnosť, ktorou si hejteri kompenzujú svoje komplexy menejcennosti a iné osobné problémy za cenu nevyberaných slovných útokov na kohokoľvek, ale najmä tam, kde môžu ublížiť najviac.

Na českej internetovej scéne to dosiahlo takých rozmerov v celých smečkách hejterov, že niektoré médiá diskusné fórum jednoducho zrušili. Udržanie miery slušnosti by totiž zamestnalo priveľa adminov.

 

Kto je „kacktusssik“ alias „Pupuššško“ alias…

  Diskusné fórum na Pravda.blog však má to šťastie, že tu ide zrejme o jediného hejtera, ktorý však zamoruje toto fórum už roky! Napadá nielen ním vybrané obete z radov autorov blogov (a to bez ohľadu na tému ich príspevkov), ale okrikuje aj slušne diskutujúcich a pokúša sa tak svojou obsedanciou ovládnuť celé diskusné fórum. Podobne ako jeho líbling Psychopatovič je totiž neúnavný (čo navodzuje urgentnú otázku, či by sa nemal liečiť). Pod nickom „kacktusssik“ má totiž zaevidovaných viac ako 29 000 (slovom dvadsaťdeväť tisíc !!!) diskusných príspevkov. To nie je v silách žiadnych adminov ustrážiť.

Napriek tejto herkulovskej úlohe, dokážu z času na čas prichytiť tohto hejtera (alebo je to platený troll?) pri porušovaní pravidiel a jeho nick zrušiť. Vzápätí si vytvorí nový a pre istotu hneď viacero. Na tie sa prihlasuje z rôznych zdrojov. Jeho hejterskej činnosti sa najviac približujú niektoré nicky (niektoré už zrušené) ako:

Kaktusssík

Kaktusssick

Pupuššško,

Pia-anima,

Pichám

Kacktusssik

kurtizana

Aj pod inými pseudonymami nickov to páchne jeho vulgárnym rukopisom. Svoju stopu zametá aj tým, že sa prihlasuje z rôznych počítačov a mobilov.

On sám o sebe pod nickom kacktusssik prezradil:

Vek: 58 rokov

Pohlavie: muž

Stav: komplikovaný

Mesto: v našej Rači sa mi páči…

Vzhľadom k jeho obsedantnosti a neúčinnosti zásahov administrátorov sa zdá, že je to neriešiteľný problém a tento maniacký hejter bude aj naďalej zamorovať toto diskusné fórum. Nielen administrátori, ale aj slušní diskutéri sú totiž z neho už unavení. Viacerí s ním zviedli súboj, kedy ho upozorňovali, že sa správa nenormálne. Ale nikto so zdravým rozumom a zmysluplnou prácou nedokáže odpovedať na psychopaticky neúnavného hejtera, ktorý musí mať vždy posledné slovo, až ich je viac ako 29 000 (slovom dvadsaťdeväť tisíc).

 

Riešenie

   Hejter počíta s tým, že sa skryje za svoju stále menenú anonymitu. To mu dodáva drzosť k šikanovaniu celého diskusného fóra. Neuvedomuje si, že tú mu zruší predbežné opatrenie súdu, alebo rozhodnutie vyšetrovateľa PZ SR.

Ale doba pokročila, takže riešenie už tu je. Nová legislatíva konečne už obsahuje aj § 360a Trestného zákona o kyberšikanovaní (elektronické šikanovanie, cyberbullying, cybermobbing), čo opisuje ako: formu šikanovania, pri ktorej sa používajú nové technológie, ako je počítač, internet, mobilný telefón. Prebieha vo virtuálnom priestore s využitím rôznych služieb a nástrojov, ako sú email, IM (instant messeneger – napr. Skype, ICQ), čet, diskusné fóra… Pre istotu zopakujem, zákon a jeho sankcie sa vzťahujú už aj na diskusné fóra

Usvedčenému hejterovi hrozí následne aj niekoľko rokov väzenia. U notorikov, ako je tento hejter, to vyzerá na hornú trestnú sadzbu. Navyše je tu aj možnosť občianskeho súdu, kde ide o odškodné až do výšky desiatok tisícov eur.

Slovenské príslovie hovorí: „Príde na psa mráz“. Slovenská legislatíva odpovedá: „Hejter sa musí zodpovedať“…

 

Demontáž demokracie pokračuje – sloboda slova ohrozená!

17.01.2022

Selfie-vláda plagiátorov má minimálnu šancu politického prežitia pri najbližších voľbách. Preto už vymysleli odobratie ústavného práva voliť pre neočkovaných s vedomím, že práve tí ich s istotou voliť nebudú. Robia aj tie najzúfalejšie kroky, aby sa udržali pri moci a vyhli sa tak tiež zodpovednosti za ich doterajšie zločinné konania – ku ktorému žiaľ patrí [...]

Austrália – extrémy globálneho experimentu

10.01.2022

Akoby svet zošalel. Pritom ide „len“ o podozrivú súhru niektorých (a takmer všetkých západných) vlád na obludnom covidovom experimente na vlastných občanoch. V tradične progresívnom Švédsku a Škandinávii vôbec neregistrujeme nátlakové extrémy v pandemických opatreniach – preto si z nich ani naša vláda neberie príklad. Proste ich ignorujú. Najobludnejšie [...]

Bilancia selfie-vlády plagiátorov

03.01.2022

Na prelome rokov sa zvykne bilancovať. Už dva roky morí Slovensko najväčšia politická zberba v našich dejinách. Teda dosť času vystaviť účet pre „najlepšiu slovenskú vládu v histórii“. Ich sociopatický vodca nám všetkým sľúbil zmeny, na aké nezabudneme. Tak si ich pripomeňme: – Išli sa zbesnieť pri vykonštruovanom podozrení o údajnom plagiátorstve Danka. [...]

eduard heger

Heger sa púšťa do riešenia rómskych problémov

21.01.2022 20:41

Prvý tohtoročný výjazd premiéra Eduarda Hegera smeroval na východ.

letecká základňa Sliač

Plánovaný príchod Američanov ľudí na Sliači desí

21.01.2022 20:19

Pripravovaná dohoda o obrannej spolupráci s USA vyvoláva medzi obyvateľmi Sliača obavy. Potenciálny príchod cudzích vojakov vnímajú mnohí negatívne.

odhrnac, posypac

Bratislava pripravuje niekoľko zásahov pre očakávané nočné sneženie

21.01.2022 20:10

Sypače by mali do terénu vyraziť okolo polnoci z piatka na sobotu, aby stihli bratislavské mestské komunikácie ošetriť skôr, ako začne snežiť.

polícia, policajné auto, policajti

Pri hraniciach zadržali Ukrajinca, ktorému zakázali vstup do SR

21.01.2022 17:39

Ukrajinca bez cestovných dokladov kontrolovali hraničiari v pondelok v katastrálnom území obce Ubľa.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 657
Celková čítanosť: 5189729x
Priemerná čítanosť článkov: 7899x

Autor blogu

Archív

Odkazy