Založ si blog

Bilancia selfie-vlády plagiátorov

Na prelome rokov sa zvykne bilancovať. Už dva roky morí Slovensko najväčšia politická zberba v našich dejinách. Teda dosť času vystaviť účet pre „najlepšiu slovenskú vládu v histórii“. Ich sociopatický vodca nám všetkým sľúbil zmeny, na aké nezabudneme. Tak si ich pripomeňme:

– Išli sa zbesnieť pri vykonštruovanom podozrení o údajnom plagiátorstve Danka. Len čo sa dostali k moci, zistilo sa, že oni sú skutoční, masoví plagiátori. Aj potom, čo boli z plagiátorstva usvedčení, odmietli vrátiť podvodne získané tituly a tvária sa, že je to v poriadku. Ako by sme od týchto vidlákov (vzor Psychopatovič) mhli chcieť elementárnu politickú kultúru napríklad podľa Rakúska a ich ministerky.

– Vyhlásili, že keď sa dostanú k moci, skoncujú s praktikou „našich ľudí“. A teraz nič iné nerobia, než dosadzujú „ich ľudí“ až tak, že menia zákony, aby vyhodili z práce tých, čo nie sú „ich ľudia“ a to dokonca bez akéhokoľvek overiteľného dôvodu.

– Tvrdili, že presadia spravodlivé zákony. Namiesto toho rozložili právny štát na nepoznanie.

– Išli z kože vyskočiť, keď vykrikovali, že sú proti politickému zasahovaniu do kriminálneho vyšetrovania a konania OČTK. Teraz nerobia nič iné, len takto zasahujú do najrôznejších obvinení. Kvôli tomu sú ochotní škandalizovať aj tých, čo právo a zákon stále ešte bránia – generálneho prokurátora i Inšpekciu PZ SR.

– Sľubovali, že vo vláde budú len odborníci a vzápätí bábkoherečke s IQ húpacieho koníka vytvorili ministerstvo na želanie, z ktorého jej ušli obaja štátni tajomníci. Jedinou kvalifikáciou ministerky kultúry sú jej skúsenosti s koňmi!!! Psychopatovič tvrdil, že sa nevyzná vo financiách, ktoré mu musí spravovať jeho Pavlínka. Ale bez hanby sa nechal menovať ministrom financií s ambíciou „finančnej revolúcie“ na úrovni karafy vody s limetkou ku každému obedu?!

– V opozícii vystupovali ostro proti rodinkárstvu, pri moci ju masovo zavádzajú. Napríklad naše školstvo je deformované vyučeným obuvníkom a vysokoškolským plagiátorom, ktorého jedinou kvalifikáciou na post ministra školstva bolo to, že je frajerkou Sulíkovho syna. Sulík samotný prepašoval svoju dcéru do vládnej delegácie na Expo do Dubaja v novembri 2021, vybavil jej zmluvu na preplatenie výletu štátom a to aj jej zamestnávateľovi – podľa Sulíka je to „prkotina“.

– V opozícii tvrdili, že politici nemajú zasahovať do výkonu štátnej správy. Teraz prišli so zákonom, ktorou si celú štátnu správu (vrátane Polície!) politicky sprivatizujú!

– Ich mantrou v opozícii bola „transparentnosť“. Len čo sa dostali k moci, pripravujú zákony utajene bez toho, aby boli k príprave pozvaní tí, čo sa ich to týka (prvou obeťou bol Úrad pre verejné obstarávanie, celá kultúrna obec atď. atď. atď.).

– Sulík tvrdil, že keď Bugára na exotickej dovolenke pri raňajkách náhodou oslovil vtedy ešte vážený podnikateľ Kočner, musí Bugár skončiť v politike?! To tvrdil ten istý Sulík, čo bol nielen Kočnerov kamoš, ale aj poskok, ktorý mu robil ako predseda parlamentu spravodajcu o všetkom, čo Kočner pre svoje intrigy a kšefty potreboval. Sulík však sám kvôli brataniu s Kočnerom v politike neskončil a drzo sa nanominoval za ministra.

– V opozícii jačali, že si minister vnútra nesmie vyberať prezidenta PZ SR, tak bola promptne schválená zmena na transparentnú voľbu cez parlament. Teraz otáčajú všetko späť, pravý opak toho, čo tvrdili, aby sa k moci dostali!!! Transparentný výber prezidenta PZ SR zrušili a vrátili sa k čisto politickej voľbe. A to ešte Psychopatovičova podržtaška, Heger, cynicky vyhlási, že je to na návrh „Komisie pre obnovu dôvery v právny štát“?!!

– Sudcovia Správneho súdu museli prejsť výberovým konaním napriek mnohoročnej praxi. Ale riaditeľku Slovenského pozemkového fondu odvolali náhle bez udania dôvodu, hoci vyhrala výberové konanie a dosadili tam náboženského fanatika podľa svojho vzoru, ktorý žiadnym výberovým konaním neprešiel. Bola to arogantná politická nominácia.

– Psychopatovičovi veľmi vadila údajná Počiatkova vila vo Francúzsku. Jeho poskokovia dodnes na túto tému jačia. Ale keď sa prišlo na to, že Sulík vlastní v Austrálii farmu, Sulíkova reakcia bola: „Zabite ma!“ To myslí vážne?

– Zrušili bankový odvod, ktorý stabilizoval bankový sektor s ohľadom na občanov. Dôvod? LeboFico! Zato sľúbili, že banky znížia poplatky. V skutočnosti ich zvýšili! Ale tým sa už táto politická zberba nepochvália.

– Ich biedne kariéry začali masívnym nadužívaním Sociálnych sietí (najskôr Sulík, potom Kollár), kde nešetrili často aj umelo vykonštruovanou kritikou. Teraz ich chcú obmedziť, až cenzurovať, keď sa tam objavuje oprávnená kritika ich chaotického, amatérskeho a arogantného vládnutia.

– Ich prekrúcanie faktov nemá hranc, k čomu vydatne napomáha okrem žltej tlače aj kolaborantské spravodsjtvo RTVS. Tak napríklad 5,6 % valorizácie dôchodkov podľa miery inflácie na konci roka 2021, odignorovali a namiesto toho halasne oslavujú „pridanie“ o 1,3% (!!!) , lebo vraj vychádzali z údajov prvého polroka 2021… Tak približne 1 milión 400 tisíc dôchodcov, teda tých najslabších, oblažujú tvrdením, že dôchodky v roku 2022 „idú hore (!!!)“..

– Predvádzali svoju moc nad obyvateľstvom často zmätenými, či dokonca kontraproduktívnymi a stále sa meniacimi pandemickými opatreniami, ktoré sami arogantne porušovali (viď Kollár, Holý apod.). Pre porušenie týchto opatrení použili najbrutálnejšie vyhrážky, ktoré na nich ale neplatili.

– Pod vedením psychicky narušeného podvodníka s DPH, plagiátora a zbohatlíka vystavili tento národ obludným experimentom, ako bol „black-out“ (to je po trnavsky „lock-down“) a hlavne povinne „dobrovoľné“ celonárodné testovanie, ktorým sme sa vzápätí stali rekordérmi na svete v počte infikovaných a aj obetí.

– V opozícii boli za akúkoľvek demonštráciu, Matovič osobne organizoval protesty. Ale keď teraz občania demonštrujú voči ich fatálnym zlyhaniam, sú to „opice, bitkári, extrémisti a psychopati“ (viď minister arogancie Naď).

– V opozícii sa im páčili blokády ciest spôsobené protestmi autodopravcov. Keď autodopravci štrajkovali proti jeho vláde, Psychopatovič vykrikoval, že je to neslýchané bránenie verenej doprave a poslal na nich policajtov.

– K moci sa dostali tým, že podozrivo financovaná žltá tlač zrejme s pomocou vtedy advokáta Lipšica, masívne vykrádala vyšetrovacie spisy a selektívne v nich vyberala, čo sa Psychopatovičovi hodilo a naopak zatajovala, čo sa nehodilo (napríklad intímnosti Lipšica a Zsuzovej, sexuálne úchylky Kollára, bratstvo Sulíka s Kočnerom apod.). Proti všetkým pravidlám i zdravej logike zmenou zákona dosadili Lipšica za špeciálneho prokurátora. Odvtedy sa masívne vykrádanie vyšetrovacích spisov stalo priam štátnou službou. V tom vyniká momentálne nedotknuteľná Tódová.

– Psychopatovič sľuboval, že nezrušia školské obedy zadarmo. Zrušili ich.

– Psychopatovič sľuboval, že nezrušia študentské cesty vlakom zadarmo. Zrušili ich.

– Psychopatovič sľuboval, že nesiahnu na dôchodky. Zmrazili ich a znížili ten trinásty.

– Psychopatovič sľuboval, že nezrušia minimálnu mzdu. Pripravili jej zmrazenie.

– Psychopatovič sľuboval, že onkologickí pacienti budú mať zaručenú operáciu do dvoch týždňov. Ako minister financií odmietol vyčleniť prostriedky na liečbu onko-chodôb.

– Sľúbili hmotnú zodpovednosť politikov. Nesplnili to.

– Ústredný motív ich túžby po moci bol „boj s mafiou“. Keď sa k tej moci dostali, urobili z bývalého mafiánskeho poskoka predsedu parlamentu!

– Títo plagiátorskí nímandi po nástupe k moci odstavili všetky veľké osobnosti kultúry, ale aj vedy (najnovšou obeťou je Stanislav Mičev, ktorý z Múzea SNP urobil špičkovú národnú inštitúciu s medzinárodnými kontaktmi a projektmi). Minister obrany a arogancie sa najskôr tváril, že sa Múzea SNP zmocnil, aby opravili historickú vojenskú techniku. Keď napriek protestom odborníkov doma Múzeum nasilu ovládol, prezradil, že je to preto, aby „zabránil ruskej propagande“. Nahrádzajú ju historické lži, ktoré v rozhlasovom rozhovore s ním pätolízačsky tvrdil aj „umelec každého režimu“ Boris Filan.

– Len sa prizerali a neozvali, keď škandalistka Hanzelová špinila meno profesora Traubnera na základe vykonštruovaného obvinenia.

– Škandalizovaný Danko spolu so SNS zabránili životne nebezpečným vojenským základniam „najväčšieho dodávateľa násilia v dnešnom svete“ (ako to v roku 1967 nazval Martin Luther King). Táto politická zberba nás potichu v réžii ministra arogancie predala najväčším hrdlorezom, ktorí budú pekne v závetrí 9 000 kilometrov doma za oceánom, až sa my tu, ako ich trenažér vojenských provokácií, ocitneme vystavení ruskej odvete až po raketové útoky.

– Zneužívaním moci a huckaním silových zložiek priviedli k predčasnej smrti generála Lučanského, pričom o príčinách klamali postupne Mikulec, Naď a hlavne Kolíková. Nech sa deje akákoľvek zvrhlosť v ich rukách, zbavujú sa zodpovednosti účelovými lžami a držia sa pri moci zuby-nechty amorálne, bezohľadne, cynicky.

Psychopatovič už ako minister financií (?!!) vyhlásil, že za ich vlády neprepukol žiadny korupčný škandál. Vzápätí sa ukázalo, že Krajniakovi podriadení v pezinskej úradovni rozdali bez vyššej kontroly schránkovým firmám 24 miliónov eur, kým poctiví podnikatelia najmä v gastro-priemysle krachovali. Myslíte si, že „posledný križiak“ vyvodil akúsi politickú zodpovednosť?! Áno, vtedy keď sa zľakol, že bude po Pčolinskom zatvorený, ušiel z ministerského kresla do parlamentu. Ale rýchlo mu otrnulo. A zjavne nadobro, je teflónový…

V rozpore s Psychopatovičovým vyhlásením o korupcii za ich vlády vyšlo najavo, že rodinná firma tajomníka Kyseľa dostala na 6 ošípaných podporu 27-tisíc! Ani s príslušným ministrom, Matovičovým protežantom Vlčanom, to nepohlo.

Toto vyhlásil Psychopatovič ako opozičný poslanec 15.4.2015 v parlamentnej rozprave: „Pán predseda, kolegovia, kolegyne, mám relatívne málo rokov, ale z toho, čo som čítal, presne takto si predstavujem politické procesy v 50. rokoch. Jednoducho vládna moc, boľševici, ktorí si zmyslia, že zrazu oni majú pravdu a majú patent na rozum, si povedia, že tí, ktorí chceli pre štát dobre, sú zločinci, ukážu na nich prstom a verejne ich pred celou spoločnosťou popravia. Rituálne politicky zavraždia…“ Nie je vám to povedomé?

Vláda tejto politickej zberby prekračuje všetky normy, pravidlá a zákony. Odpočúvanie vodcov opozície by za vlády Róberta Fica mobilizovalo US-ambasádu a jej nohsledov na nepríčetné jačanie o porušení pravidiel politickej súťaže. V opačnom prípade je každá špinavosť povolená a západní diplomati, politici, aj predstavitelia EK zaťato mlčia nielen k tomu, ale aj k masívnemu rozkladu právneho štátu a porušovaniu ľudských práv. Ten kto tento nelegálny odposluch realizoval a využil v politickom boji, ho ako opozičný politik kritizoval – Daniel Lišpic tu o tom hovorí vlastnými slovami! Neuveriteľné zlo sa stalo skutočnosťou!

A perla na záver – v opozícii na vyhliadnuté obete vo vysokých funkciách jačali, že „rozdeľujú spoločnosť“, pretože im nič iné nevedeli našiť. Odkedy prišli k moci Psychopatovič tak rozdelil túto spoločnosť, ako sa to ešte žiadnemu politikovi pred ním nepodarilo. A nielen on, ale všetci protežanti tejto politickej čvargy sa vo vládnych funkciách držia zuby-nechty pri akejkoľvek hanbe, čo spôsobia.

Neviem si spomenúť v čom by nezlyhali, čo by nezmrvili a nesprznili svojim donebavolajúcim amaterizmom, ktorým prekonali aj starých boľševikov. Vláda zmeny sa stala vládou hanby. Ak by táto politická zberba odišla od moci čiastočne do väzení, čiastočne do blázincov a zvyšok do zabudnutia, už zajtra by to bolo dva roky neskoro…

Ak som na niečo zabudol, či to prehliadol, prosím, smelo doplňte túto tristnú bilanciu…

Demontáž demokracie pokračuje – sloboda slova ohrozená!

17.01.2022

Selfie-vláda plagiátorov má minimálnu šancu politického prežitia pri najbližších voľbách. Preto už vymysleli odobratie ústavného práva voliť pre neočkovaných s vedomím, že práve tí ich s istotou voliť nebudú. Robia aj tie najzúfalejšie kroky, aby sa udržali pri moci a vyhli sa tak tiež zodpovednosti za ich doterajšie zločinné konania – ku ktorému žiaľ patrí [...]

Austrália – extrémy globálneho experimentu

10.01.2022

Akoby svet zošalel. Pritom ide „len“ o podozrivú súhru niektorých (a takmer všetkých západných) vlád na obludnom covidovom experimente na vlastných občanoch. V tradične progresívnom Švédsku a Škandinávii vôbec neregistrujeme nátlakové extrémy v pandemických opatreniach – preto si z nich ani naša vláda neberie príklad. Proste ich ignorujú. Najobludnejšie [...]

Zákonom proti kyber-šikane

05.01.2022

Od začiatku 90-tych rokov riešia administrátori blogosfér a aj diskusných fór bežných internetových verzií novín problém obsedantných agresívnych hejterov. Zdá sa, že je to určitá úchylka, ktorú priviedli na svet práve technológie instantnej komunikácie. Ako veterán PEN klubu, ktorý sa výsostne zaoberá slobodou prejavu, môžem potvrdiť, že táto jediná svetová [...]

eduard heger

Heger sa púšťa do riešenia rómskych problémov

21.01.2022 20:41

Prvý tohtoročný výjazd premiéra Eduarda Hegera smeroval na východ.

letecká základňa Sliač

Plánovaný príchod Američanov ľudí na Sliači desí

21.01.2022 20:19

Pripravovaná dohoda o obrannej spolupráci s USA vyvoláva medzi obyvateľmi Sliača obavy. Potenciálny príchod cudzích vojakov vnímajú mnohí negatívne.

odhrnac, posypac

Bratislava pripravuje niekoľko zásahov pre očakávané nočné sneženie

21.01.2022 20:10

Sypače by mali do terénu vyraziť okolo polnoci z piatka na sobotu, aby stihli bratislavské mestské komunikácie ošetriť skôr, ako začne snežiť.

polícia, policajné auto, policajti

Pri hraniciach zadržali Ukrajinca, ktorému zakázali vstup do SR

21.01.2022 17:39

Ukrajinca bez cestovných dokladov kontrolovali hraničiari v pondelok v katastrálnom území obce Ubľa.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 657
Celková čítanosť: 5189789x
Priemerná čítanosť článkov: 7899x

Autor blogu

Archív

Odkazy