Založ si blog

Kauza B. Kollára – teraz mlčíte, akademici? !

JUDr. Andrej Danko riadne vyštudoval riadnu vysokú školu. Po desaťročiach ktosi vytiahol pochybnosti o jeho rigoróznej práci a spustil sa priam hysterický nárek a jačanie. Už som o tom písal, takže len dodám, že Danko svojou úspešnou advokátskou praxou dokázal, že si svoj akademický titul zaslúži.

Na druhej strane tu máme „rodinku“ na čele s mafiánskym kumpánom, arogantným zbohatlíkom z podozrivých zdrojov a najmä zvrátenou predstavou o rodine, ktorý si kupuje ženské vagíny a deti sú pre neho zbohatlíckou zábavkou. Táto morálna kreatúra (a jeho ale i sériová mafiánska milenka Krištúfková a jeho pobratim v ich biznis-straničke Pčolinský) si vybrali „tlačiareň na diplomy“ súkromného podnikateľa Kmotríka, aby sa ľahko dostali k akademickému titulu. Pritom ani náhodou nemôžeme uveriť, že by toto trio chodilo roky kamsi do Skalice na denné prednášky a cvičenia a plnilo si základné povinnosti študenta. Načo, veď si vybrali „školu“, kde sú hlavnými zamestnancami „rektor“ a vrátnik, aby mal kto tie podvodné diplomy vydávať?

A teraz to podstatné: v prípade Danka sa strhlo priam nevítané morálne rozhorčenie celého zástupu akademikov. Okázalo dávali najavo, ako neznesú takéto poníženie akademického štúdia. Na Filozofickej fakulte UK (aj s Katedrou žurnalistiky, kde si zvlášť agilné študentky pletú Informačný zákon a nerozumejú Zákonu o ochrane osobných údajov; čo vtedajšieho pána dekana nechalo napriek upozorneniam chladným s odôvodnením, že veď „kto už tu dodržuje zákony“???) to bola priam sopka protestov a petícií. Na našej Prírodovedeckej fakulte UK vtedajší prodekan a jeden zvlášť agilný profesor opakovane zneužili hromadný adresár zamestnancov, aby sa predviedli ako príkladní moralizátori. Spolu s dekanom PrF UK burcovali akademickú obec, aby tá tlačila na rektora UK, aby… čo vlastne? Veď rigorózka pána Danka sa UK netýkala! Ale to im nevadilo, jačali o dušu a zvolávali protestné štrajky na ukážku, akí sú oni principiálni. A odrazu je ticho – Kollár, Krištúfková a Pčolinský – to vás neuráža, akademickí moralizátori?!!

 

Onemeli?

   Takže máme riadne vyštudovaného Danka s neporiadnou rigoróznou prácou. A na druhej strane celé trio jednej straníckej „rodinky“, ktoré evidentne podvádzalo v na podvody vhodne zriadenej „vidieckej vysokej škole“. A je ticho. Nejačí dekan Filozofickej fakulty UK, na Prírodovedeckej fakulty UK sa nezvolávajú protestné mítingy, mlčia, mlčia a zase mlčia tí pred časom takí prinicipální, takí morálni, takí údernícki akademici. Kde ste, revoluční dekani, ešte revolučnejší prodekani a najrevolučnejší solitéri, čo ste boli tak rozhorčení „až k zalknutí“ umelo nafúknutou aférou okolo Danka?

Kde je teraz vaša morálka, kde sú vaše princípy, kde je vaša vtedajšia samozvaná „angažovanosť“? Čo sa to stalo s vami, vzorrrami akademických cností, že ste nám tak náhle onemeli?

Politika na akademickú pôdu nikdy nepatrila. Angažovaní akademici ju tam svojvoľne zaviedli, ale akosi jednostranne – no predsa stranícky! Tak ako za komunistickej vlády, sami sa vzdali akademickej slobody a stali sa posluhovačmi tej biedy, čo nám dnes aj vďaka nim vládne.

 

Starý bláznov trik

   Keď mlčia akademici, navrch majú bizarné politické postavičky. A tak nám „blázen z Trnavy“ a frajerka Sulíkovho syna v úlohe ministra školstva sľúbili preveriť záverečné práce všetkých a odoberať tituly. To druhé je protiústavné (ale veď oni si aj Ústavu prerobia podľa potreby) a hlavne spätne neprevediteľné. Ale preverovať všetkých??? Prečo odrazu všetkých, keď tu majú tri jasné prípady a jednoduchú úlohu zrušiť tú „tlačiareň na diplomy“?  Ako to, že mlčí šéf Akreditačnej komisie, pán Robert Redhammer, ako to, že v Skalici nie je už kontrola všetkých záverečných prác tejto tiež-školy?

Odpoveď je prostá. Matovič predsa dal jasne najavo, že ak sa on má udržať pri moci, ide každá morálka bokom. A tieto „opatrenia“ sú len na odpútanie pozornosti, aby ochránil svojho politického kamoša Kollára.

No a aby vykázali akúsi činnosť na upokojenie občanov a zakrytie tej amorálnosti, urobia sľúbené obecné tančeky, ktoré sa Kollára a jeho maf-frajerky a kumpána Pčolinského nedotknú. Zato spochybnia plošne všetky akademické tituly dosiahnuté na Slovensku (veď o Skalici zaryto mlčia oni, aj naši akademici), takže výsledok bude kontraproduktívny. Slováci, čo dosiahnu vysokoškolské vzdelanie s akýmkoľvek titulom budú v zahraničí automaticky podozrievaní a nostrifikácia ich titulov pre prácu mimo Slovenska spochybňovaná. Ale hlavne, že sa udrží pri moci koalícia zložená z mafiána, blázna, Kočnerovho kamoša a bábko-herečky.

A čo vy, okázalo angažovaní akademici, prečo mlčíte?

 

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

george Santos

Peniaze darcov míňal na luxus a porno. Kongres USA vylúčil republikána Santosa

01.12.2023 23:44

35-ročný Santos sa do Kongresu dostal vo vlaňajších voľbách. Následne sa však ukázalo, že celý jeho životopis bol podvodom.

česko, sneh, zima

Českú republiku zasypal sneh, problémy má aj pražské letisko

01.12.2023 23:15

Hasiči večer informovali o stovkách zásahov na rôznych miestach republiky.

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6195001x
Priemerná čítanosť článkov: 8463x

Autor blogu

Archív

Odkazy