Založ si blog

Kauza B. Kollára – teraz mlčíte, akademici? !

JUDr. Andrej Danko riadne vyštudoval riadnu vysokú školu. Po desaťročiach ktosi vytiahol pochybnosti o jeho rigoróznej práci a spustil sa priam hysterický nárek a jačanie. Už som o tom písal, takže len dodám, že Danko svojou úspešnou advokátskou praxou dokázal, že si svoj akademický titul zaslúži.

Na druhej strane tu máme „rodinku“ na čele s mafiánskym kumpánom, arogantným zbohatlíkom z podozrivých zdrojov a najmä zvrátenou predstavou o rodine, ktorý si kupuje ženské vagíny a deti sú pre neho zbohatlíckou zábavkou. Táto morálna kreatúra (a jeho ale i sériová mafiánska milenka Krištúfková a jeho pobratim v ich biznis-straničke Pčolinský) si vybrali „tlačiareň na diplomy“ súkromného podnikateľa Kmotríka, aby sa ľahko dostali k akademickému titulu. Pritom ani náhodou nemôžeme uveriť, že by toto trio chodilo roky kamsi do Skalice na denné prednášky a cvičenia a plnilo si základné povinnosti študenta. Načo, veď si vybrali „školu“, kde sú hlavnými zamestnancami „rektor“ a vrátnik, aby mal kto tie podvodné diplomy vydávať?

A teraz to podstatné: v prípade Danka sa strhlo priam nevítané morálne rozhorčenie celého zástupu akademikov. Okázalo dávali najavo, ako neznesú takéto poníženie akademického štúdia. Na Filozofickej fakulte UK (aj s Katedrou žurnalistiky, kde si zvlášť agilné študentky pletú Informačný zákon a nerozumejú Zákonu o ochrane osobných údajov; čo vtedajšieho pána dekana nechalo napriek upozorneniam chladným s odôvodnením, že veď „kto už tu dodržuje zákony“???) to bola priam sopka protestov a petícií. Na našej Prírodovedeckej fakulte UK vtedajší prodekan a jeden zvlášť agilný profesor opakovane zneužili hromadný adresár zamestnancov, aby sa predviedli ako príkladní moralizátori. Burcovali akademickú obec, aby tá tlačila na rektora UK, aby… čo vlastne? Veď rigorózka pána Danka sa UK netýkala! Ale to im nevadilo, jačali o dušu a zvolávali protestné štrajky na ukážku, akí sú oni principiálni. A odrazu je ticho – Kollár, Krištúfková a Pčolinský – to vás neuráža, akademickí moralizátori?!!

 

Onemeli?

   Takže máme riadne vyštudovaného Danka s neporiadnou rigoróznou prácou. A na druhej strane celé trio jednej straníckej „rodinky“, ktoré evidentne podvádzalo v na podvody vhodne zriadenej „vidieckej vysokej škole“. A je ticho. Nejačí dekan Filozofickej fakulty UK, na Prírodovedeckej fakulty UK sa nezvolávajú protestné mítingy, mlčia, mlčia a zase mlčia tí pred časom takí prinicipální, takí morálni, takí údernícki akademici. Kde ste, revoluční dekani, ešte revolučnejší prodekani a najrevolučnejší solitéri, čo ste boli tak rozhorčení „až k zalknutí“ umelo nafúknutou aférou okolo Danka?

Kde je teraz vaša morálka, kde sú vaše princípy, kde je vaša vtedajšia samozvaná „angažovanosť“? Čo sa to stalo s vami, vzorrrami akademických cností, že ste nám tak náhle onemeli?

Politika na akademickú pôdu nikdy nepatrila. Angažovaní akademici ju tam svojvoľne zaviedli, ale akosi jednostranne – no predsa stranícky! Tak ako za komunistickej vlády, sami sa vzdali akademickej slobody a stali sa posluhovačmi tej biedy, čo nám dnes aj vďaka nim vládne.

 

Starý bláznov trik

   Keď mlčia akademici, navrch majú bizarné politické postavičky. A tak nám „blázen z Trnavy“ a frajerka Sulíkovho syna v úlohe ministra školstva sľúbili preveriť záverečné práce všetkých a odoberať tituly. To druhé je protiústavné (ale veď oni si aj Ústavu prerobia podľa potreby) a hlavne spätne neprevediteľné. Ale preverovať všetkých??? Prečo odrazu všetkých, keď tu majú tri jasné prípady a jednoduchú úlohu zrušiť tú „tlačiareň na diplomy“?  Ako to, že mlčí šéf Akreditačnej komisie, pán Robert Redhammer, ako to, že v Skalici nie je už kontrola všetkých záverečných prác tejto tiež-školy?

Odpoveď je prostá. Matovič predsa dal jasne najavo, že ak sa on má udržať pri moci, ide každá morálka bokom. A tieto „opatrenia“ sú len na odpútanie pozornosti, aby ochránil svojho politického kamoša Kollára.

No a aby vykázali akúsi činnosť na upokojenie občanov a zakrytie tej amorálnosti, urobia sľúbené obecné tančeky, ktoré sa Kollára a jeho maf-frajerky a kumpána Pčolinského nedotknú. Zato spochybnia plošne všetky akademické tituly dosiahnuté na Slovensku (veď o Skalici zaryto mlčia oni, aj naši akademici), takže výsledok bude kontraproduktívny. Slováci, čo dosiahnu vysokoškolské vzdelanie s akýmkoľvek titulom budú v zahraničí automaticky podozrievaní a nostrifikácia ich titulov pre prácu mimo Slovenska spochybňovaná. Ale hlavne, že sa udrží pri moci koalícia zložená z mafiána, blázna, Kočnerovho kamoša a bábko-herečky.

A čo vy, okázalo angažovaní akademici, prečo mlčíte?

 

Ťuk-ťuk, pán Trump!

03.08.2020

Amerike ušiel vlak. Korupciou, ku ktorej sami pomáhali, pôvodne rozložené Rusko sa pod Putinom spamätalo a už je opäť zbrojnou veľmocou. Čína už nie je len zdrojom lacnej pracovnej sily, ale v technológii (ako je 5G) predbieha USA. Uvedomuje si to Deep State a uvedomuje si to aj Trump. A tak títo pôvodní antagonisti robia ruka v ruke psie kusy. Najnovšie sa Trump rozhodol [...]

Žalobaba L. Nicholsonová

20.07.2020

Táto fraška má tri postavy: Nicholsonová je „hasič“ SaS. Obetavo zachraňuje, čo jej šéf s taktom slona v porceláne pohnojí. Sama nedoštudovaná jačala ako zmyslov zbavená pri umelo vyvolanej hystérii okolo Dankovej rigorózky. Teraz je nápadne ticho pri podvodníkoch: Krištúfkovej, Pčolinskom, Kollárovi, Matovičovi… A jej strana „stiahla chvost“ pri [...]

Kto platí A. Poláčkovú?

14.07.2020

Nikdy v živote som nepočul o nejakej Poláčkovej, kým som sa z každodenného počúvania Rádia Slovensko nedozvedel, že dostala reláciu (neviem prečo to nazvali „talk-show“???) v prestížnom popoludňajšom čase. Šéfdramaturg Rádia Slovensko Milan Urbaník sľuboval: „Každý hosť vždy na úvod ponúkne niekoľko inšpiratívnych myšlienok a nepoznaných odpovedí na [...]

Panelák

V českom Bohumíne horel panelák, hlásia 11 mŕtvych vrátane 3 detí

08.08.2020 19:48, aktualizované: 22:03

Minister vnútra ČR Jan Hamáček pre Českú televíziu uviedol, že za tragickým požiarom mohli byť susedské spory. V súvislosti s požiarom bola zadržaná jedna podozrivá osoba.

Nicolás Maduro

Dvoch žoldnierov z USA odsúdili za neúspešný pokus o Madurov únos na 20 rokov

08.08.2020 19:12

Odsúdení Luke Denman a Airan Berry sa pred súdom priznali k sprisahaniu, nelegálneho ozbrojovaniu, obchodovaniu s ľuďmi a terorizmu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Autora detektívok Dominika Dána prepustili z ministerstva vnútra

08.08.2020 17:56

Podľa bývalého šéfa rezortu Roberta Kaliňáka je prepustenie Dána hanbou súčasného ministra Romana Mikulca.

Donald Trump

Trump: Moje znovuzvolenie si neželá Rusko, Čína ani India

08.08.2020 15:00

Americký prezident to uviedol v komentári k vyhláseniu šéfa americkej spravodajskej služby o pokusoch cudzích štátov ovplyvniť výsledky prezidentských volieb v USA.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 3641244x
Priemerná čítanosť článkov: 6681x

Autor blogu

Odkazy