Založ si blog

Kauza B. Kollára – teraz mlčíte, akademici? !

JUDr. Andrej Danko riadne vyštudoval riadnu vysokú školu. Po desaťročiach ktosi vytiahol pochybnosti o jeho rigoróznej práci a spustil sa priam hysterický nárek a jačanie. Už som o tom písal, takže len dodám, že Danko svojou úspešnou advokátskou praxou dokázal, že si svoj akademický titul zaslúži.

Na druhej strane tu máme „rodinku“ na čele s mafiánskym kumpánom, arogantným zbohatlíkom z podozrivých zdrojov a najmä zvrátenou predstavou o rodine, ktorý si kupuje ženské vagíny a deti sú pre neho zbohatlíckou zábavkou. Táto morálna kreatúra (a jeho ale i sériová mafiánska milenka Krištúfková a jeho pobratim v ich biznis-straničke Pčolinský) si vybrali „tlačiareň na diplomy“ súkromného podnikateľa Kmotríka, aby sa ľahko dostali k akademickému titulu. Pritom ani náhodou nemôžeme uveriť, že by toto trio chodilo roky kamsi do Skalice na denné prednášky a cvičenia a plnilo si základné povinnosti študenta. Načo, veď si vybrali „školu“, kde sú hlavnými zamestnancami „rektor“ a vrátnik, aby mal kto tie podvodné diplomy vydávať?

A teraz to podstatné: v prípade Danka sa strhlo priam nevítané morálne rozhorčenie celého zástupu akademikov. Okázalo dávali najavo, ako neznesú takéto poníženie akademického štúdia. Na Filozofickej fakulte UK (aj s Katedrou žurnalistiky, kde si zvlášť agilné študentky pletú Informačný zákon a nerozumejú Zákonu o ochrane osobných údajov; čo vtedajšieho pána dekana nechalo napriek upozorneniam chladným s odôvodnením, že veď „kto už tu dodržuje zákony“???) to bola priam sopka protestov a petícií. Na našej Prírodovedeckej fakulte UK vtedajší prodekan a jeden zvlášť agilný profesor opakovane zneužili hromadný adresár zamestnancov, aby sa predviedli ako príkladní moralizátori. Spolu s dekanom PrF UK burcovali akademickú obec, aby tá tlačila na rektora UK, aby… čo vlastne? Veď rigorózka pána Danka sa UK netýkala! Ale to im nevadilo, jačali o dušu a zvolávali protestné štrajky na ukážku, akí sú oni principiálni. A odrazu je ticho – Kollár, Krištúfková a Pčolinský – to vás neuráža, akademickí moralizátori?!!

 

Onemeli?

   Takže máme riadne vyštudovaného Danka s neporiadnou rigoróznou prácou. A na druhej strane celé trio jednej straníckej „rodinky“, ktoré evidentne podvádzalo v na podvody vhodne zriadenej „vidieckej vysokej škole“. A je ticho. Nejačí dekan Filozofickej fakulty UK, na Prírodovedeckej fakulty UK sa nezvolávajú protestné mítingy, mlčia, mlčia a zase mlčia tí pred časom takí prinicipální, takí morálni, takí údernícki akademici. Kde ste, revoluční dekani, ešte revolučnejší prodekani a najrevolučnejší solitéri, čo ste boli tak rozhorčení „až k zalknutí“ umelo nafúknutou aférou okolo Danka?

Kde je teraz vaša morálka, kde sú vaše princípy, kde je vaša vtedajšia samozvaná „angažovanosť“? Čo sa to stalo s vami, vzorrrami akademických cností, že ste nám tak náhle onemeli?

Politika na akademickú pôdu nikdy nepatrila. Angažovaní akademici ju tam svojvoľne zaviedli, ale akosi jednostranne – no predsa stranícky! Tak ako za komunistickej vlády, sami sa vzdali akademickej slobody a stali sa posluhovačmi tej biedy, čo nám dnes aj vďaka nim vládne.

 

Starý bláznov trik

   Keď mlčia akademici, navrch majú bizarné politické postavičky. A tak nám „blázen z Trnavy“ a frajerka Sulíkovho syna v úlohe ministra školstva sľúbili preveriť záverečné práce všetkých a odoberať tituly. To druhé je protiústavné (ale veď oni si aj Ústavu prerobia podľa potreby) a hlavne spätne neprevediteľné. Ale preverovať všetkých??? Prečo odrazu všetkých, keď tu majú tri jasné prípady a jednoduchú úlohu zrušiť tú „tlačiareň na diplomy“?  Ako to, že mlčí šéf Akreditačnej komisie, pán Robert Redhammer, ako to, že v Skalici nie je už kontrola všetkých záverečných prác tejto tiež-školy?

Odpoveď je prostá. Matovič predsa dal jasne najavo, že ak sa on má udržať pri moci, ide každá morálka bokom. A tieto „opatrenia“ sú len na odpútanie pozornosti, aby ochránil svojho politického kamoša Kollára.

No a aby vykázali akúsi činnosť na upokojenie občanov a zakrytie tej amorálnosti, urobia sľúbené obecné tančeky, ktoré sa Kollára a jeho maf-frajerky a kumpána Pčolinského nedotknú. Zato spochybnia plošne všetky akademické tituly dosiahnuté na Slovensku (veď o Skalici zaryto mlčia oni, aj naši akademici), takže výsledok bude kontraproduktívny. Slováci, čo dosiahnu vysokoškolské vzdelanie s akýmkoľvek titulom budú v zahraničí automaticky podozrievaní a nostrifikácia ich titulov pre prácu mimo Slovenska spochybňovaná. Ale hlavne, že sa udrží pri moci koalícia zložená z mafiána, blázna, Kočnerovho kamoša a bábko-herečky.

A čo vy, okázalo angažovaní akademici, prečo mlčíte?

 

Ľudské práva kaprov?

05.12.2022

Najbrutálnejšími novodobými aktivistami, samozvanými „záchrancami Sveta“, sú ochrancovia zvierat. V prvopočiatku tohto hnutia (ktoré čím je menšie, tým sa prejavuje agresívnejšie) boli jeho členovia schopní aj teroristických činov a dokonca úmyselného zabitia bombovým útokom. Preto niektorí skončili aj vo väzení. Podrobne o tom píšem vo svojej štúdii [...]

„Veľký reset“ z Davosu? Len prekabátená boľševická globálna revolúcia!

21.11.2022

Schwabom proklamovaný „Veľký reset“ je len intelektuálna napodobenina komunistickej svetovej revolúcie, ktorej sa sami komunisti vzdali, keď si uvedomili nemožnosť jej realizácie z jedného centra pri enormnej rôznorodosti sveta. Schwab je post-marxistický epigón, ktorý omieľa tie isté boľševické fantazmagórie o „raji na zemi“. Marxizmus aj po páde svojej [...]

Neo-liberálne rodové fantazmagórie už majú svoju obeť

14.11.2022

Už pred pár rokmi prišli feministky s kampaňou pod sloganom „Ženou sa nerodíme, ženou sa stávame“. Táto mozgotrasná myšlienka už stála ľudský život. Hrozné je, že feministické a LGBTI centrály ani ľudská obeť nezastavila v šírení bludov, ktoré ohrozujú celú mladú generáciu západného sveta… Keď prišiel nacizmus s „tisícročnou ríšou“, či [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 09:45

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 704
Celková čítanosť: 5770241x
Priemerná čítanosť článkov: 8196x

Autor blogu

Archív

Odkazy