Založ si blog

100 dní Matovičovej plačko-vlády

Súčasná vládna koalícia sa na vládu chystala už pred štyrmi rokmi. Mali teda dosť času sa na jej reálny výkon pripraviť. Tvrdili, že oni budú „iní“ a prinesú radikálne „zmeny k lepšiemu“. Tak si porovnajme tie ich predvolebné sľuby s realitou:

 

Boj proti mafii: Matovič mal desať rokov v parlamente  slovo „mafia“ snáď v každej tretej vete sprevádzané penou u úst, ako ju vraj nenávidí. Výsledok je, že predsedom parlamentu je usvedčený mafiánsky kumpán, ktorý sa v podsvetí pohyboval celé roky a prestal s tým, až keď bol v roku 2011 zatknutý Piťo Ondrejčák, s ktorým sa delili o Krištúfkovú, čo riešili spoločným „chlapským výletom“ na Kubu. Tento pán menom Boris Kollár priviedol do parlamentu svoju frajerku, ktorá je svetovou rekordérkou v zahrievaní mafiánskych postelí (vždy, keď jedného zastrelili, čírou náhodu vhupla do postele inému atď. atď. atď. a asi by pokračovala, ale sa jej minuli, viď Piťo). To Matovič akosi prehliadol a s Boriskom je veľký kamarát, tak si rozumejú.

 

Morálka: Matovič vykrikoval (opäť príležitostne s penou u úst), ako prinesie do politiky novú morálku. A máme tu škandál s plagiátorstvom Kollára aj jeho maf-frajerky Krištúfkovej (jej frajer Piťo „vyštudoval“ podobnú vidiecku vysokú školu). Obaja (a celá „Sme rodina“, v skutočnosti „Môj hárem“) predtým jačali na Danka, že má pre ďaleko menší, až fiktívny prehrešok odstúpiť z postu predsedu parlamentu, ale teraz Matovič vyhlásil, že podstatnejšia, než morálka je ich udržanie pri moci! Pritom je nad slnko jasné, že Kmotrík založil vidiecku „vysokú školu“ ako tlačiarničku na diplomy pre každého, kto si zaplatí, a predstava, že Kollár s Krištúfkovou (a aj Pčolinský) chodili v Skalici štyri roky pravidelne a denne na prednášky a cvičenia, je bizarná. Sám Kmotrík vo vlastnej fabrike na diplomy prišiel k titul docent?!! Tak aká morálka?

 

Odbornosť: Matovič sľuboval, že v jeho vláde budú samí odborníci. Tak sa na to pozrime.

Ministrom školstva sa stal kaderník Grohling. Ten asi bude vybraným zaslúžilým učiteľkám robiť trvalú?

Ministrom zdravotníctva sa stal náboženský fanatik, ktorý má plné ústa Satana a tvrdil, že do štátnych funkcií majú ísť prednostne kresťania, lebo tí sú už vybraní samotnými Bohom. Za prvých sto dní jeho úradovania opustilo vysoké funkcie dvanásť skutočných odborníkov a nahradil ich napríklad lesníkom?!! A vedúci operačného strediska záchraniek musel skončiť bez udania dôvodu, aby ho mohol bez výberového konania (ktorého kritéria nespĺňa) nahradiť asi len Bohom vyvolený „dohodár“.

Minister pôdohospodárstva bol nepochybne statočným zamestnancom v Štátnych lesoch, ale svoj rezort riadi ako diletant po telefóne, ktorého jedinou výhodou je, že sa tak jeho voluntaristické nápady nedostanú na papier.

Perlou je podpredseda vlády na všetko, Štefan Holý, ktorý ako Boriskov kamarát dostal moc dohliadať na transparentnosťou právnych služieb štátu. Cap sa stal záhradníkom, lebo podľa Plus 7 dní Holého firma vyúčtovala ŽSR až 299 tisíc eur za analýzu, ktorú objednávate odmietol zverejniť! Transparentnosť vesmírnych rozmerov…

Remišová má vo vláde na starosti investície a informatizáciu. Svoju kvalifikáciu bábko-herečky potvrdila dramatickou tlačovkou, kde vyhlásila, že počítačová sieť štátnej správy bola odpočúvaná. Jej nadriadený, premiér Matovič, to hneď vyhlásil za škandál storočia. Už o tom ale nehovoria, lebo Remišová zjavne predviedla svoju nekompetentnosť a neznalosť veci. A je ticho…

Remišová si zrejme vzala príklad od svojho nadriadeného Matoviča, ktorý sa prvé týždne jeho ne-vlády nevedel nabažiť nekonečných tlačoviek, až vznikol dojem, že bude krajinu viesť po stojačky od plačovky k plačovke. Tento pán dodnes nemá hovorkyňu, lebo by asi nezniesol, aby mu kradla čas, kedy sa môže producírovať pred novinármi.

Matovič si pletie black-out s lock-out-om, ale bez ohľadu na správny termín priviedol Slovensko do „out-u“, čím na pokraji kolapsu získalo ním inšpirované označenie „Námatkovo“.

Matovič mal ambíciu dostať Slovensko na špicu krajín v boji s korona-panikou spočiatku na vlastnú päsť, ale postupne zisťoval, že by potreboval na niekoho aj zvaliť vlastné lapsusy, tak z Krízového štábu urobil nebadane KVÍZový štáb, o ktorého zasadnutiach a konečných rozhodnutiach za celé tri mesiace neexistuje žiadny záznam, lebo zabudli menovať tajomníka?!!

Matovič svojimi nekompetentnými, zato dramatickými vyhláseniami ku korona-panike naplnil skutkovú podstatu šírenia poplašnej správy a to tak úspešne, že akási jeho poslankyňa už po odvolaní núdzového stavu v televíznych novinách 19.6.2020 vyhlásila, že máme počítať aj s tým, že budeme povinne „nosiť rúška  doživotne“???

Matovič horoval za bankové odvody, teraz na čele vlády vyhlasuje , že „prehliadol“ a to isté označuje za Potemkinovu dedinu atď. atď. atď.. Znalci iste doplnia desiatky ďalších jeho protichodných vyhlásení nedôstojných predsedu vlády Slovenska…

Takto by sme mohli pokračovať ministerstvo po ministerstve naprieč „vládou zmeny“ v duchu článku, ktorý sa nad týmito „odborníkmi“ zamýšľal otázkou „Je to vláda amatérov alebo diletantov“?

 

Boj proti rodinkárstvu: Tu máme vzorné príklady.

„Frajerka“ Sulíkovho syna sa stal ministrom školstva???

Kollár priviedol do parlamentu takmer celý svoj hárem a z maf-frajerky Krištúfkovej sa pokúsil urobiť splnomocnenkyňu vlády (asi poverenou pre rodinkárstvo?) .

Minister vnútra Roman Mikulec je podľa Hospodárskych novín podozrivý z rodinkárstva. Firme svojho otca mal dopomôcť k štvorročnému kontraktu za 2,5 milióna eur. Zákazku na stráženie objektov vojenskej rozviedky získala Súkromná bezpečnostná služba Mipol patriaca otcovi bývalého šéfa vojenských tajných a súčasného ministra vnútra za OĽANO.

Partnerka ministra obrany Naďa sa okamžite stala hovorkyňou jeho kamaráta, ministra vnútra. Naď to ospravedlňuje jej odbornosťou. Ale veď to isté hovoril tí pred ním! Takže „zmena-nezmena“ a nič nové pod slnkom…

A rodinka politicky multi-talentovaných Pčolinských je kapitola sama pre seba.

Nie sú sami: Peter Pollák – poslanec NR SR v rokoch 2012-2016 za OĽANO, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity a poslanec EP od roku 2019, je otcom Petra Polláka ml., poslanca NR SR od roku 2020 za OĽANO. Podarená rodinka…

 

Skoncujú so straníckymi nomináciami:

To dosiahnu vraj tak, že prednostov 72 okresných úradov si vyberie Matovičova biznis-stranička.

Rozhorčenie médií nad týmto nápadom odbil Matovičov kamarát Borisko vyhlásením, že on si takto poobsadzuje všetky okresné stavebné úrady v krajine nominantmi svojej vlastnej biznis-straničky.

 

Boj proti byrokracii:

Tu sa Matovičova ne-vláda vyznamenala napríklad tým, že Remišovej zriadila jej osobné „ministerstvo  všetkého“. Prijatím nových byrokratov boj s byrokraciou dostane iste nové, nevídané rozmery.

 

Boj proti plytvaniu štátnymi prostriedkami:

Matovič sa predviedol hneď prvé dni jeho „dočasnej vlády“ (ako sa preriekol na tlačovke 22.6.2020) víkendovým nájazdom na Úrad štátnych hmotných rezerv. Vykričal vedeniu, že nemá nič na sklade (lebo to po správnosti rozdistribuovali) a to čo tam našiel, chcel nahádzať do Dunaja. Vzápätí jeho vláda realizovala predražený nákup rúšok , kedy kúpili menej za vyššiu cenu. Úžasný logický kotrmelec, ktorý Matoviča vôbec nezmiatol, lebo vraj v konečnom dôsledku vynaložila jeho vláda menej peňazí???

 

Zneužívanie postavenia ústavného činiteľa:

Kto by veril tomu, že multitrtko sa zmení po tom, čo si dá oblek a sadne si na miesto predsedu parlamentu? Kto vie, ako je to s jeho závislosťou na sexe, vďaka ktorej vraj robí spontánne konkurzy medzi mladými adeptkami vo svojej kancelárii na funkciu kohokoľvek a ako k tomu prispieva jeho závislosť na drogách??? Pani Hanzelová, Tódová, komsomolka Sobotienková – kde ste, prečo mlčíte?

 

Skoncovanie s multifunkčnými poslancami:

Matovič nielen kritizoval, ale priam sa vysmieval z toho, ako niektorí poslanci zvládnu dve aj tri iné funkcie hlavne v komunálnej politike. Len čo ovládla nová koalícia parlament, už sa o kumulácii funkcií jej poslancov nehovorí. Načo…

 

Príkladný zlosyn Ficovho režimu, Kočner: Čo i len zdvorilé prehodenie pár viet s ním pri raňajkách v turistickom rezorte na Maledivách malo podľa Sulíka diskvalifikovať Bugára navždy s politiky. Počujeme dobre, to hovorí Sulík??? Ten Sulík, ktorý sa stretával s Kočnerom na dennej báze, Kočnerovi vynášal správy z parlamentu a informoval ho on-line o hlasovaniach, ktoré mali byť aj Kočnerom za mastné úplaty manipulované? Maf-frajerka Krištúfková bola na Kočnerovej jachte a preto sa vzdala len navrhovanej funkcie splnomocnenkyne vlády. A čo pán Sulík, ako minister hospodárstva, jeho sa to netýka?

Ešte bližšie bol Kočnerovi jeho pobratim z podsvetia Kollár. Dokonca spolu robili kšefty na Donovaloch. Nechce si Borisko zobrať príklad z jeho vlastnej straníckej maf-frajerky?

Matovič sám strávil tri hodiny v dôvernom rozhovore s Kočnerom. Čo riešili tak dlho verejnosť ani netuší, lebo Matovič je zrejme vzácna výnimka osoby, čo sa s Kočnerom bratala s odporom? Kde je naša žltá tlač, aby to s rozhorčením odsúdila?

 

Anti-Penta:

Matovič oblúznil svojich voličov tvrdením, ako s Pentou zatočí. Ale Hačák stále ťahá v pozadí za nitky aj tejto vlády a penťáci sú dosadzovaní do významných vládnych funkcií.

 

Boj proti fašizmu:

Príkladom podľa Matoviča bude OĽaNO s ambíciou dosiahnuť početné členstvo podľa Matovičovho vzoru v NSDAP. Ak by to niekto nevedel, tak ide o nacistickú stranu Adolfa Hitlera…

 

Tristná bilancia

   Bývalá premiérka Radičová v rozhovore pre Slovenské rádio 19.6.2020 vymenovala celý rad činov Matovičovej vlády, ktoré sú v priamom rozpore s ich vlastným vládnym vyhlásením. Ale veď staré slovenské príslovie vraví: Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú…

Matovič vyhlásil, že jeho vláda vstúpi do histórie. To sa podarilo: on sám je vzorom, lebo ľudová tvorivosť mu za necelý mesiac v funkcii pridelila najviac nelichotivých prezývok zo všetkých politikov v doterajšej novodobej histórii slovenskej štátnosti. Vedie tiež vládu, proti ktorej sa konali protestné demonštrácie v rekordne krátkom čase. A treba mu pripísať na účet aj to, že sa do verejného diskurzu vrátil politický humor v kontraste s minulými trápnymi pokusmi Šútovca o karikatúry Fica. Napríklad fotomontáž Matoviča s Mikasom ako Laurelom a Hardym je proste rozkošná.

Predstavitelia vládnej koalície sa už od prvých dní ich vlády správali, ako keď nezdarné decká vtrhnú do cukrárne bez dozoru dospelých a samé nevedia uveriť, že sa teraz môžu napchávať (mocou) bez obmedzení. Ako už vieme, Matovič sa sám preriekol, keď verejne vyhlásil, že on je „dočasný premiér“. Má to historickú súvislosť. Mnohí asi netušia, že termín „sto dní vlády“ vznikol za Napoleona, ktorý sa vrátil k moci naozaj len na sto dní, aby skončil konečnou porážkou pri Waterloo. Matovič má za sebou tých sto dní, ostáva len otázka, kedy ho o tú jeho „dočasnú premiérsku funkciu“ pripraví jeho vlastné Waterloo…

 

 

Medvedica s mláďaťom – odstrel zdravého rozumu

05.05.2021

Mantinelizmus našich štátnych ochrancov prírody ma opakovane privádza do úžasu. Na jednej strane významne prispeli k premnoženiu medveďov u nás (ale toto slovo zakazujú?!!) a na druhej ich strieľajú tak bezhlavo, až nad tým ostáva rozum stáť. Exemplárnym príkladom je, že sa týmto ochranárom u nás podarilo obštrukciami proti samospráve, štátnej správe i obyvateľom [...]

Festival pandemických absurdít

03.05.2021

Priatelia, už druhý rok sme obeťami experimentov „inžinierov ľudských duší“, ako je Pfizer-profesor Krčméry, či jeho klon z Krčméryho fabriky na profesúry, Jarčuška, alebo ďalší zberač z Krčméryho fabriky na tituly, Mikas. Uznajme to konečne – pre nich je celý covid španielska dedina a vo svojej bezradnosti sa z vlastného alibizmu a zúfalej snahy aspoň [...]

Kto udal generála Lučanského? Nezabúdame!

28.04.2021

Matovičovej vláde, ale hlavne ministerke Kolíkovej, trvalo viac ako tri mesiace, aby vyfabrikovovali 23 stranový elaborát, ktorým sa pokúšajú vyviniť z násilnej smrti generála Lučanského. Pritom jej členovia nemali prístup k lekárskym správam a nemohli ani hovoriť s ošetrujúcim personálom. Preto Správa vyvoláva viac otázok, než odpovedí. Tá fraška Komisie na zakrytie [...]

Eduard Heger

Heger: Buďme optimisti, čakajú nás dobré roky. Máme peniaze aj plán

08.05.2021 08:00

Túžim po tom, aby Slovensko bola úspešná krajina. Aj v minulosti sme videli, že to dokážeme, verí premiér Eduard Heger v úspešný príbeh Slovenska.

koronavírus, Vietnam

ONLINE: WHO varuje lídrov, aby sa nespoliehali len na očkovanie

08.05.2021 07:45, aktualizované: 08:38

Len očkovanie podľa WHO nestačí na zastavenie pandémie. Stále je potrebné obmedziť kontakty medzi ľuďmi.

Kremeľ, Moskva

Ako storočný zomrel Jegor Ligačov. Stál pri Gorbačovovi aj proti nemu

08.05.2021 06:17

V 100 rokoch zomrel v Jegor Ligačov, bývalý tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu pre ideológiu.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovičove eskapády potápajú Hegera. Stiahnu ku dnu aj koalíciu?

08.05.2021 06:00

Opozičné strany Smer a Hlas získali 600 tisíc ľudí na podporu referenda o predčasných voľbách. Ak chceli zmobilizovať voličov, tak sa im to podarilo. Chcú aj referendum?

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 603
Celková čítanosť: 4597993x
Priemerná čítanosť článkov: 7625x

Autor blogu

Odkazy