Lex Lipšic – záchrana selfie-vlády plagiátorov? !

Internet a sociálne siete sú posledným útočiskom demokracie. Veď vďaka sociálnym sieťam prepukla napríklad aféra „Gorila“, ktorú Nicholson tri roky tajil pod zámienkou, že ju on sám „vyšetrí“. Vďaka sociálnym sieťam bolo odhalené prepojenie Kisku na popradské podsvetie. Ale tiež vďaka demagogickým vystúpeniam na sociálnych sieťach sa do parlamentu dostal najskôr Sulík a SaS a po ňom aj mafiánsky multitrtko Borisko. Našťastie najmä diskusné fóra na Facebook-u dávajú šancu na kritické zhodnotenie toho, čo za informácie sa tu aktuálne ponúkajú. Samozrejme, že sa najnovšie vyrojilo aj veľa komentárov hodnotiacich prevalenie nezákonných praktík Matovičom preferovaných vyšetrovateľov (a aj niektorých prokurátorov). A tak koluje aj jedno vážne varovanie pred tým, čo „koalícia zmeny k zlu“ chystá.

 

Ticho pred búrkou

   Zatknutie OĽajNO vyšetrovateľov pochopiteľne nemohli nechať bez okázalého kriku tí, čo ich na to nezákonné konanie nahuckali – v prvom rade Matovič, ale aj Heger, Naď a Mikulec. Pritom, zákonite, prekročili vlastné predvolebné sľuby, že politici nesmú zasahovať do konania Orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) a tak bolo na mieste podať na týchto štyroch Trestné oznámenie. Na rade sú ďalšie činy „koalície zmeny k zlu“.

A tu sa zdalo, že koaličná zloba už nemá na účinnú akciu síl. Napohľad im ostáva len bezzubé vajatanie: veď na parlamentný Výbor v parlamente najnovšie neprišiel Žilinka, ani Mikulec. Len Lipšic sa potreboval verejne ukázať, keďže reálne očakáva aj vlastné zatknutie.

A jediné na čom sa najskôr dohodli, bolo založenie Komisie, ktorú už o pár dní nahradili inou a tá sa sabotážou straničky „Sme rodina“ vzápätí ukázala ako nefunkčná. Ale je tu vraj iná hrozba, chystaná potichu v pozadí…

 

Demontáž právneho štátu

  Vraj si „Koalícia zla“ chystá vlastnú justíciu na odrovnanie opozície a vlastne akéhokoľvek odporu občanov. V ďalších voľbách by jasne prepadli, takže útočia proti základom právneho štátu? Uvážte sami, čo sa šíri internetom:

„Za mesiac budú oddelené Generálna a špeciálna prokuratúra a upravené ich právomoci tak, že Generálna prokuratúra už nebude mať právomoc vyšetrovať, dozorovať a zastavovať trestné činy korupcie, zneužívania právomoci verejných činiteľov, policajtov, politikov, prokurátorov a sudcov. Všetky tieto bude mať len špeciálna prokuratúra.

…bude zrušená inšpekcia MV a jej právomoci dostane nový útvar… a jeho činnosť, vrátane trestnej bude spadať výlučne do kompetencie špeciálnej prokuratúry a súdu. Novozriadená Špeciálna vyšetrovacia agentúra bude môcť výlučne stíhať policajtov, politikov, prokurátorov a sudcov.

…bude zriadený Najvyšší špeciálny súd, teda rozhodnutia špeciálneho súdu bude v odvolaní riešiť už len tento súd. Ten bude aj rozhodovať o možnosti predĺženia väzby z navrhovaných 3 mesiacov…

…takže Čurilla a spol. budú o 3 mesiace prepustení na slobodu a ich trestné činy bude v odvolaní po novom riešiť už len Najvyšší špeciálny súd.

Kompetencie Generálnej prokuratúry a všeobecných súdov budú v tomto smere úplne zrušené.

Po novom už nič nebude brániť Matovičovi & comp. trestne stíhať a odsúdiť kohokoľvek bude chcieť.

Tiež budú zmenené právomoci SIS.

Tieto nové zákony budú ústavné, teda ich platnosť nebudú môcť zmeniť budúce vlády, ktoré nebudú mať ústavnú väčšinu.“

Táto správa predpokladá, že žiadna nasledujúca vláda nebude mať ústavnú väčšinu, kým bude mať žltá tlač (SME-čka, týždeň, denník N-ádoraktuality.sk) u nás moc manipulovať s verejnou mienkou. Spontánne demonštrácie budú vraj tvrdo potlačené pod zámienkou covid-pandémie…

 

Je to reálna hrozba pre Slovensko?

   V prvom rade treba povedať, že je to plán dobre premyslený, racionálny a nastavený tak, že je aj prevediteľný. „Koalícia zla“ by tak ľahko odstavila rebelujúceho Žilinku, Úrad inšpekcie MV, aj príslušné súdy bez toho, aby sa s nimi dostala do priamej konfrontácie. A túto „koalíciu zla“ stále ešte z pozadia ovláda psychopat s typicky psychopatickou pomstivosťou. K ruke má „Krvavú Mary“, ktorá má na svedomí nielen generála Lučanského. Títo dvaja by do toho šli a s nimi aj časť poslaneckých hlasovacích robotov. Ale je tu základná otázka – bude ich dosť?

Ak by bola „Koalícia zla“ súdržná, tak by tesnou ústavnou väčšinu 92 hlasov tento diabolský plán prešiel. Ibaže ona súdržná nie je. Viacerým poslancom dochádza, že raz predsa len príde čas zúčtovania a nechcú sa nechať stiahnuť na hnojisko dejín najväčšími exponentmi tej súčasnej politickej zloby.

Tiež je tu ešte priestor na ďalšie zatýkania Matovičových katanov. Na rade je Kovařík, ktorý by svojou výpoveďou mohol usvedčiť minimálne Hegera s Mikulcom z politického zasahovania do zákonného konania Úradu inšpekcie MV. Nezabudnime, že koaliční šéfovia obetovali Kovaříka, ktorý kryl ich špinavé praktiky, a ani posledný koaličný pes po ňom neštekol. Použili ho a zahodili, žiadna vďaka. Keď toto dôjde niektorým statočnejším príslušníkom NAKA, môžu začať hovoriť a celý ten obrovský podvod s chystanými politickými procesmi sa rozpadne ako domček z falošných kariet. V tej chvíli začnú krysy opúšťať koaličnú loď – tak ako to predviedli nedávno kolíkovci. A Remišová len „zírá“…

A potom je tu ešte tá bizarnosť našej politickej scény – mafiánsky multitrtko Borisko. Tiež zrejme už nechce skončiť s Matovičom na hnojisku dejín. Najmä, keď mu Lipšic odkazuje cez médiá vyhrážky, ktoré by si ako špeciálny prokurátor vôbec nemal dovoliť. Mimochodom, takto sa rozdrapuje práve ten, čo sa ako advokát zaplietol s Pentou?!! A Borisko by sa ešte rád nejaký čas predvádzal na verejnosti a neschovával sa, tak ako Psychopatovič, čo aj do kostola v Trnave chodí prikrčene s ochrankou. Borisko preto nateraz odkazuje, že na celú koaličnú Komisiu kašle a prirodzene nebude jeho politická „rodinka“ za jej návrhy ani hlasovať. A Psychopatovič tomu ešte verejne podkuruje, keď sa vyhráža, že by sa zaobišli aj bez Boriska a že mu zoberú SIS, ktorá koaličnú zberbu včas varovala pred praktikami „premotivovaných“ čurillovcov. Tým si Psychopatovič sám koleduje o totálnu stratu ústavnej väčšiny. Ešteže je bez liekov taký „úprimný“…

 

Je tu šanca

   Rozhodujúce je načasovanie. V politike ešte viac, než v živote. Keby s týmto diabolským plánom prišiel Psychopatovič v prvom polroku ich selfie-vlády plagiátorov, iste by to prešlo. Zdôvodnili by to práve údajnými korupčnými kauzami. Ibaže ich čas sa kráti. Verili, že keď všetky potrebné posty obsadia „ich ľudia“ (veď preto pôvodného šéfa Úradu inšpekcie MV zatkli a dosadili tam svojho náhradníka, ale toho zasa zatkli jeho vlastní!), tak zopakovanie komunistických inscenovaných procesov prejde hladko a oni tu budú večne. Ibaže sa potkli na Žilinkovi a jeho viere v spravodlivosť pre všetkých, ktorú podporujú sudcovia, prokurátori, aj advokáti. A je tu odrazu aj nevídaná podpora občanov, čo sú ochotní generálneho prokurátoray brániť doslova vlastnými telami. Aj na to všetko reaguje populista Borisko, ktorý dobre vie, čo je to mafia, a nikdy nebol politik, takže keď nechce, aj pravdu vytresne…

Čas v politike beží neúprosne. Predvčerom isté, sa už včera zmenilo na pravdepodobné, dnes nemožné a zajtra odsúdeniahodné. Aj Mečiar mal v rukách celú moc a predsa sa podriadil neochotne ostatných s ním ďalej vládnuť. Tým sa vyhol zákonitej odvete a stíhaniu. A najnovšie zatýkania sú varovaním aj pre ďalších, čo sa do tej špinavej Čurillovskej hry namočili. O všetkom čoskoro rozhodne, či si tí, čo nie sú priamo v područí Psychopatoviča s Hegerom, budú chcieť pošpiniť budúcnosť ich poslednými výčinmi. Veď zdochýnajúca kobyla…

Liečia nás ešte lekári, alebo už len lekárnici?

05.06.2026

Už v roku 1990 publikoval futurológ Alvin Toffler prelomovú knihu „Powershift“ (Posun moci), kde ten radikálny posun moci spôsobuje moc informácií. Ako príklad uvádza scénu, kedy pacient príde k lekárovi a tomu „nadiktuje“ svoju diagnózu, pretože má ako pacient viac času naštudovať si z dostupných informácií tie, ktoré považuje vzhľadom k svojim zdravotným [...]

Cynická hra médií

01.06.2026

Počas mojich štyroch spisovateľských pobytov v USA som si opakovane všimol ten paradox. My ich aj pod vplyvom selektívne tvoreného obrazu v našich médiách, vnímame ako Mamonárov, čo sa ženú len za bohatstvom. Ibaže tí naozaj bohatí tam myslia aj na ďalšie generácie. Názorným príkladom sú tí úspešní univerzitní profesori, pre ktorých je samozrejmosťou, že [...]

Nové obludné sebaklamy „progresívnej“ bratislavskej kaviarne

18.05.2026

Čelíme neslýchanému prekrúcaniu faktov, kedy podporovatelia ukrajinských náckov označujú ruských osloboditeľov Krymu, Donbasu a Luhanska „fašistami“ (?!) a „progresívne“ vzývajúc „Mier Ukrajine“ v skutočnosti podporujú nekonečnú vojnu na prospech západných vojnoštváčov financovaných nenažranými nemeckými, britskými a francúzskymi zbrojármi. Ako [...]

EÚ

Ukrajina a Moldavsko sú o krok bližšie k EÚ. Veľvyslanci dali zelenú prvej fáze rokovaní

12.06.2026 20:00, aktualizované: 21:18

Veľvyslanci všetkých 27 členských štátov Európskej únie sa v piatok zhodli na začatí prvého bloku prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom.

Lozorno, zrážka vlaku s autom, havária, nehoda

Dráma na priecestí v Lozorne: nákladný vlak sa zrazil s autom

12.06.2026 19:49

V Lozorne došlo na železničnom priecestí k zrážke vlaku s autom.

Trump

Pentagon otvoril ďalšie tajné spisy o UFO. Svedkovia opisujú červené gule s „bielym slnkom“ uprostred

12.06.2026 19:43

Jeden zo svedkov opísal červené svetlo ako „žiariace a krásne“.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 787
Celková čítanosť: 7105940x
Priemerná čítanosť článkov: 9029x

Autor blogu

Archív

Odkazy