Založ si blog

Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla

Práve vychádza aj elektronická verzia tejto unikátnej encyklopédie zločinu na Slovensku. Elektronická verzia obsahuje prvú polovinu printovej verzie, konkrétne „Obete a udalosti mafiánskeho vyčíňania“ 1990 – 2021, ale zato je oproti printovej verzii aktualizovaná a rozšírená. Napríklad:

 

Obálka E-knihy I

 

Rok 1995

 

V januári 1995 došlo k dramatickej situácii, do ktorej bola nakoniec zapletená celá rodina Róberta Holuba. Dvaja mladí kriminalisti, Ľubomír Palacký († 27) a Ladislav Nistor († 26), sa zúčastnili na preventívno-bezpečnostnej akcii, zameranej na odhaľovanie krádeží áut na Sídlisku dargovských hrdinov. V Košiciach na Adlerovej ulici zastavili Gleba Zlotnikova a Alexandra Ryženkova a požiadali ich, aby sa im legitimovali. Keďže prvý z nich nemal pri sebe doklady, kriminalisti chceli vedieť, u koho cudzinci boli. Vošli do brány číslo 19, a v tom okamihu sa strhla mela, na konci ktorej ostal Ľ. Palacký ležať v chodbe a L. Nistor na trávniku pred vchodom. Obaja mŕtvi, s viacerými guľkami v tele. Vrahovia sa rozbehli do blízkeho lesa, v Beniakovciach si stopli auto, a v Prešove sa ukryli v byte manželky vtedajšieho bossa podsvetia Róberta Holuba. Lenže Rómovia, ktorí tých dvoch viezli, to nahlásili polícii. Keď ich zakrátko obkľúčili kriminalisti, z bytu vyšli s rukami nad hlavou a vzdali sa. Zlotnikov dostal za dvojnásobnú vraždu 24 rokov v 3. NVS (nápravnovýchovnej skupine – teda tej najťažšej) a Ryženkov za neprekazenie trestného činu po odvolaní prokurátora na Najvyššom súde 12 rokov v 1. NVS. Podrobnosti nájdete v knihe „Róbert Holub  – Tajný denník mafiána“ + II. vydanie s DVD (2017).

 

 

Rok 1996

 

Návšteva erotického salónu Evelyn stála život mladého vyšetrovateľa. Ten tam prišiel už napitý, v takomto stave vytiahol zbraň a ohrozoval ňou všetkých naokolo. Problém prišiel riešiť mafiánsky boss Holub, ktorý sa mu snažil dohovoriť, ale nakoniec došlo aj k fyzickej konfrontácii. Holub opitému vyšetrovateľovi vytrhol pištoľ z ruky a kopol ho do hrude tak nešťastne, že ten buď po zásahu srdca, ale pádom na hlavu stratil vedomie. A ako o tom do svojho tajného denníka napísal sám Holub: „Zbil som ho a ešte ja som si sám strelil do nohy s jeho rukou. Badó mu rozbil črepník na hlave. Badó spolu s Poťom naložili policajta do  auta a na všetko ostatné už bolo neskoro. Policajt nabral stĺp a zomrel.“ Polícia v službách Holuba smrť označila ako autonehodu. Podrobnosti nájdete v knihe „Róbert Holub  – Tajný denník mafiána“ + II. vydanie s DVD (2017).

 

Bývalý šéf kriminalistov v Prešove a v civile majiteľ firmy Excentrum, Dopiriak, a šéf východoslovenskej mafie, Holub, namočení v ďalšej kauze (SME): „Nástražný výbušný systém, ktorý vybuchol 27. decembra 1996 v noci, päť minút pred dvanástou, v objekte, ktorý patrí k motelu Stop v Haniske neďaleko Prešova, poriadne rozčeril hladinu verejnej mienky. Výbuch bomby spôsobil firme Excentrum nielen hmotné škody. V súvislosti s výbuchom bomby, ktorá spôsobila majiteľovi škodu vo výške milión korún, sa trúsia ďalšie reči. Hovorí sa aj o možnosti, že celá bombová akcia bola objednaná kvôli poisťovaciemu podvodu.“ Vyšetrovanie vyhoreného motelu bývalého policajného funkcionára išlo dostratena. Od tej doby bol Dopiriak vo Vajkovciach stálym hosťom. Viac v knihe „Róbert Holub  – Tajný denník mafiána + II. vydanie s DVD“ (2017).

 

 

Rok 1997

 

Černák už stratil všetky zábrany a rozhodol sa zinscenovať mafiánsku popravu v jeho vlastnej okázalej réžii. Ako „obecenstvo“ si na to zvolal jeden septembrový večer roku 1997 do breznianskeho hotela Ďumbier – košického bossa Holuba, jeho pobočníka Fabiána a pološvagra Horvátha. Asistovali im ďalší mafiáni nižšieho kalibru. Všetci už vedeli, že super-boss Černák má kdesi rukojemníka v hodnote miliónov. Uprostred najlepšej zábavy sa hostiteľ Černák zdvihol a vyzval hostí, aby ho nasledovali. V terénnom voze vyšli niekoľko kilometrov za Brezno. Tam presadli do iného džípu, ktorým sa vyviezli do strmého vrchu k jednej z chát v lesoch za Polomkou, v lokalite Petríkovo-Brestovec. V chate našli strážcov a spútaného bradatého Poliaka. Černák sa v scéne, ktorú režíroval len on sám, zjavne vyžíval. Nechal Poliaka priviesť a okázalo sa ho opýtal, či je ochotný zaplatiť výkupné. Odpoveď ho však už nezaujímala. Mal lepší nápad. Vytiahol zbraň a so slovami „Uvidíme sa v pekle!“ Szymanekovi strelil do otvorených úst. Potom jeho muži odtiahli telo do pripraveného provizórneho hrobu. Tam Černák vystrelil druhýkrát, tentoraz mieril na srdce.

 

 

Rok 1999

 

Udalosť z dňa 22. 10. 1999 opísal reportér Svjatoslav Dohovič v časopise Moment: „V predposledný októbrový piatok (1999) pristála v neskorý večer na košickom letisku pravidelná letecká linka z Prahy. Pred východom z budovy čakalo niekoľko ľudí. Dvaja muži, evidentne v bojovej nálade, pristúpili odrazu k novému šéfovi VSŽ Export-Import Štefanovi Sarnovskému a začali ho nasilu ťahať do pristaveného auta. Pobúrenie mladého muža z nechceného pozvania do auta videl policajt slúžiaci na pasovom oddelení. Podarilo sa mu útočníkov zamestnať a topmanažér utiekol do budovy letiska. Prvé informácie o incidente na letisku prenikli na verejnosť až o niekoľko dní. Pokus o únos šéfa železiarenského obchodu podľa všetkého zorganizovalo košické podsvetie. Prítomnosť jeho údajného šéfa, nedávno oslobodeného Karola Kolárika, potvrdilo viacero zdrojov. Ako aj to, že pohyb nakrátko vystrihaných mužov okolo priestoru letiska zaregistrovali policajti už niekoľko hodín pred pokusom o únos.“

 

Dňa 13. novembra 1999, z rieky Váh pri Šali vyplávalo mŕtve telo bez hlavy. Išlo o 32-ročného občana Ruskej federácie Sergejovi L. s trvalým pobytom v Nových Zámkoch. Telo malo odrezanú hlavu, ruky v lakťových kĺboch a jednu dolnú končatinu. Na brehu potom našli policajti aj hlavu a chýbajúce končatiny. Podľa súdnej pitvy tohto muža usmrtili niekoľkými výstrelmi do hlavy. Táto brutálna vražda zatiaľ nie je objasnená.

Ľudské práva kaprov?

05.12.2022

Najbrutálnejšími novodobými aktivistami, samozvanými „záchrancami Sveta“, sú ochrancovia zvierat. V prvopočiatku tohto hnutia (ktoré čím je menšie, tým sa prejavuje agresívnejšie) boli jeho členovia schopní aj teroristických činov a dokonca úmyselného zabitia bombovým útokom. Preto niektorí skončili aj vo väzení. Podrobne o tom píšem vo svojej štúdii [...]

„Veľký reset“ z Davosu? Len prekabátená boľševická globálna revolúcia!

21.11.2022

Schwabom proklamovaný „Veľký reset“ je len intelektuálna napodobenina komunistickej svetovej revolúcie, ktorej sa sami komunisti vzdali, keď si uvedomili nemožnosť jej realizácie z jedného centra pri enormnej rôznorodosti sveta. Schwab je post-marxistický epigón, ktorý omieľa tie isté boľševické fantazmagórie o „raji na zemi“. Marxizmus aj po páde svojej [...]

Neo-liberálne rodové fantazmagórie už majú svoju obeť

14.11.2022

Už pred pár rokmi prišli feministky s kampaňou pod sloganom „Ženou sa nerodíme, ženou sa stávame“. Táto mozgotrasná myšlienka už stála ľudský život. Hrozné je, že feministické a LGBTI centrály ani ľudská obeť nezastavila v šírení bludov, ktoré ohrozujú celú mladú generáciu západného sveta… Keď prišiel nacizmus s „tisícročnou ríšou“, či [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 704
Celková čítanosť: 5770324x
Priemerná čítanosť článkov: 8196x

Autor blogu

Archív

Odkazy