Založ si blog

Matovič – zlo-duch ako mediálny produkt

Je to bizarné! Naša žltá tlač v cudzích službách (SME-čko, denník N-ádor, týždeň, aktuality.sk a v počiatkoch aj Trend) vypustili džina z fľaše – teda Matoviča z psychiatrie – a teraz by ho radi natlačili späť. Ale nejde to. Vydláždili mu cestu k moci vopred absurdne vykonštruovaným obvinením, že Ficova vláda má niečo s talianskou mafiou. Ukázalo sa to, ako falošná stopa. Lenže tento prostomyseľný „blázen“ si to zapamätal a melie to dokola bez zmyslu ďalej. Naša žltá tlač v cudzích službách plnila zadanie zbaviť túto krajinu úspešného a preto seba-si-vedomého štátnika, ktorý priviedol Slovensko k prosperite a obecnému uznaniu vo svete. Lenže takí sa Globalizačnej klike na jej svetovládne plány nehodia. Tak si kúpili túto smečku žltých pseudo-novinárov. „Pseudo“ preto, že nectia ani elementárne etické pravidlá tohto remesla, viď názorný príklad. Kostolný-Bárdy-Hríb a ich poskokovia, ktorých meno je škoda si pamätať, horlivo plnili zadanú úlohu vrieskaním „leboFico“ a tým odovzdali do rúk osud Slovenska psychicky nevyrovnanému monštru s najvulgárnejším nenávistným slovníkom v dejinách slovenskej politiky. Cítili sa byť všemocní a stvorili obludu, ktorá teraz kvári celý národ nápadmi jeho chorej mysle usvedčeného plagiátora a daňového špekulanta bez zábran. Keď sa dral k moci, prehliadali jeho duševnú diagnózu, a spolu s naozajstným mafiánskym podnikavcom Kollárom ich kryli. Maľovali ich portréty v ružových farbách a všemožne prekrúcali reálie, len aby títo ich vyvolení nahradili suverénnu vládu Roberta Fica. Keďže tento trojnásobný premiér bol najpopulárnejším politikom krajiny, tento cieľ (ako sa víťazoslávne preriekol ich vtedajší líbling Matovič) naplnila až vražda mladého novinára a jeho snúbenice s následnou vopred pripravenou kampaňou. Zadarilo sa, svet postavili na hlavu a teraz sa za ňu títo novinárski aktivisti márne chytajú. Už je neskoro.

 

Kto zaradil spiatočku

   Prví sa spamätali v Trende a to už minulý rok. Takmer v každom čísle odhaľovali obludnosť mať blázna bez zábran pri moci. Boli medzi žltou tlačou osamelí a postupne sa od nej dištancovali úplne. Ale stále to bol len hrach na stenu väčšiny žltej tlače. Tými roztáčaná propaganda zloby len spomaľovala, ešte nenabrala spiatočný smer…

Prešli dva roky, čo búrlivo vítali psychopata za kormidlom Slovenska, a odrazu by na to radi zabudli. No veď áno, biochémia lásky hovorí, že oblúznenie milovanou osobou končí po dvoch rokoch, keď sa zásoba „kyseliny nežnej“ vyčerpá. Zabudnime však na to, že by títo aktivisti v cudzích službách preoblečení za novinárov mohli používať mozog a nie vnútornosti. Netušia, čo je to písať so zrelou úvahou bez nôt dodaných spoza našich hraníc.

A teraz nastala tá bizarnosť. Kostolný-Bárdy-Hríb a ich novinárske nepodarky si naozaj mysleli, že oni sú „mienkotvorní“. Fungovalo to, kým volali Matovičovi „Hosana!“, teraz jačia „Ukrižuj ho!“ – a nič! Nič sa nedeje. Matovič si dokonca trúfne nazvať denník N, ako denník N-enávisť a oni sa od bezmocnosti môžu tak akurát rozliať na kolomaž, ako v rozprávke so zlým koncom. A jeho nenávistné škreky ďalej zamorujú verejný priestor tejto krajiny…

A ako by sme mohli zabudnúť na v USA vyškolenú SME-čkovú Beatku? Tá tiež prikladá zúrivo do ohňa, ale hranica na mediálne upálenie Matoviča sa nechytá!

Do lovu na škodnú sa podľa osvedčeného scenára pridáva aj hovnomet najväčšieho novinárskeho konšpirátora Hríba, týždeň, ale ako keby hrach na blázna hádzal…

Toľko verejných osôb dokázali títo žltí aktivisti mediálne zlynčovať a tým aj na verejnosti zničiť, ale ich vlastný výtvor drzo odoláva?! Stratili snáď svoju deštrukčnú moc, alebo zlyhali neo-liberálne nápovede spoza oceánu?

A čo to vidíme? Už aj mafiánsky podnikavec Borisko, Matovičov plagiátorský spolubrat, si trúfne donedávna nedotknuteľný denník N označiť za fabriku na lži?! A nie že by nemal pravdu, veď lži fabrikujú od prvopočiatku ich vzniku. Ale toľko nevďačnosti? Veď vytrvalo klamali aj v jeho prospech! Roky zatajovali jeho minulosť v kriminálnom prostredí a výstrelky nezvládnuteľného erotomana. Nad tým všetkým zakrývali oči, len aby sa Borisko dostal k moci. A teraz ho tej moci nielenže nevedia zbaviť, ona sa im ešte aj vysmieva!

No a vrchol všetkého. Samozvaný aktivista Stanke a známy literárny kádrovák s maslom na hlave Štrasser nabaláchali kolegov, aby vyzvali Matoviča na odchod z vlády. Donedávna si mysleli, akí sú oni dôležití a ich výzvy účinné. Áno, ale len keď išli podľa scenára, do ktorého patrí aj ich nasilu forsírovanie žltou tlačou. Ibaže – padla kosa na kameň. Psychopatovi neradno radiť, aby sa vrátil do uzavretého oddelenia psychiatrie, z ktorého zrejme ušiel. Údernícke komando Stanke-Štrasser vyšlo na smiech.

 

Čo bude ďalej

   Pamätám si ako koncom minulého roku, resp. drastických pandemických opatrení, tuším Bárdy ešte s niekým napísali kajúcne, že nás síce klamali v bezmedznej podpore chorých plagiátorských nápadov Matoviča, ale oni to vraj „mysleli dobre“. No veď áno, ale pre koho dobre? Pre ich chlebodarcov?

A z celej žltej tlače ostal už len ten Bárdy a jeho aktuality.sk , čo si Matoviča obchádzajú. Veď mu dávali roky priestor, aby sa v článkoch vyvracal na koho sa mu akurát zachcelo. Možno ich teraz hanba fackuje, akej oblude pomohli k moci trápiť už viac ako druhý rok celé Slovensko.

Sme svedkami neobyčajného, ale nádejného úkazu. Žltá tlač u nás v cudzích službách „utrpela úspech“. Matovič je ich výtvor a to tak spotvorený, ako sú oni sami. Ale tak ako to nedochádza tomu sociopatovi, nedochádza to ani im. Len sa čudujú, že triky, čo sa naučili na rýchlokurzoch neo-liberalizmu (bez demokracie!) už nefungujú. V jednom šíku pod vlajkou „leboFico“ velebili blázna a teraz sa zborovo čudujú, že sa ako „blázen“ správa aj voči nim a sú odrazu vlastným výtvorom „zhrození„?!

Ešte bude veselo…

Únosy detí na Ukrajine? Ako funguje „double standard“. . .

03.06.2023

Na Západe je známy aj výraz „double standard“, kedy určité kritériá sú na jedných aplikované, na iných nie. A dobre vedia, čo to znamená. Vo Vietname Američania najskôr barbarským bombardovaním civilných cieľov narobili tisíce sirôt a potom ich asi 3 300 odviezli z Vietnamu, z čoho boli aj súdy s podozrením na ÚNOS! Ale nikomu nenapadlo vydať kvôli tomu na [...]

Náckovia na Slovensku?

02.06.2023

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný za zločinnú ideológiu (??!). [...]

Predvolebná reinkarnácia, či prekabátenie Matoviča a jemu podobných

29.05.2023

História sa opakuje. Po Novembri 1989 sa viacerým komunistickým poskokom podarilo reinkarnovať do novej doby. Žiarivým príkladom je Ján Štrasser, profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“), ktorý dvakrát podpísal Antichartu. [...]

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

Medveď hnedý

Ďalší útok medveďa: Zranenia utrpeli dvaja turisti na Poľane, zásahový tím lokalitu monitoruje

14.04.2024 15:19, aktualizované: 17:55

Na mieste zasahovali leteckí záchranári.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 732
Celková čítanosť: 6290334x
Priemerná čítanosť článkov: 8593x

Autor blogu

Archív

Odkazy