Založ si blog

Matovič – zlo-duch ako mediálny produkt

Je to bizarné! Naša žltá tlač v cudzích službách (SME-čko, denník N-ádor, týždeň, aktuality.sk a v počiatkoch aj Trend) vypustili džina z fľaše – teda Matoviča z psychiatrie – a teraz by ho radi natlačili späť. Ale nejde to. Vydláždili mu cestu k moci vopred absurdne vykonštruovaným obvinením, že Ficova vláda má niečo s talianskou mafiou. Ukázalo sa to, ako falošná stopa. Lenže tento prostomyseľný „blázen“ si to zapamätal a melie to dokola bez zmyslu ďalej. Naša žltá tlač v cudzích službách plnila zadanie zbaviť túto krajinu úspešného a preto seba-si-vedomého štátnika, ktorý priviedol Slovensko k prosperite a obecnému uznaniu vo svete. Lenže takí sa Globalizačnej klike na jej svetovládne plány nehodia. Tak si kúpili túto smečku žltých pseudo-novinárov. „Pseudo“ preto, že nectia ani elementárne etické pravidlá tohto remesla, viď názorný príklad. Kostolný-Bárdy-Hríb a ich poskokovia, ktorých meno je škoda si pamätať, horlivo plnili zadanú úlohu vrieskaním „leboFico“ a tým odovzdali do rúk osud Slovenska psychicky nevyrovnanému monštru s najvulgárnejším nenávistným slovníkom v dejinách slovenskej politiky. Cítili sa byť všemocní a stvorili obludu, ktorá teraz kvári celý národ nápadmi jeho chorej mysle usvedčeného plagiátora a daňového špekulanta bez zábran. Keď sa dral k moci, prehliadali jeho duševnú diagnózu, a spolu s naozajstným mafiánskym podnikavcom Kollárom ich kryli. Maľovali ich portréty v ružových farbách a všemožne prekrúcali reálie, len aby títo ich vyvolení nahradili suverénnu vládu Roberta Fica. Keďže tento trojnásobný premiér bol najpopulárnejším politikom krajiny, tento cieľ (ako sa víťazoslávne preriekol ich vtedajší líbling Matovič) naplnila až vražda mladého novinára a jeho snúbenice s následnou vopred pripravenou kampaňou. Zadarilo sa, svet postavili na hlavu a teraz sa za ňu títo novinárski aktivisti márne chytajú. Už je neskoro.

 

Kto zaradil spiatočku

   Prví sa spamätali v Trende a to už minulý rok. Takmer v každom čísle odhaľovali obludnosť mať blázna bez zábran pri moci. Boli medzi žltou tlačou osamelí a postupne sa od nej dištancovali úplne. Ale stále to bol len hrach na stenu väčšiny žltej tlače. Tými roztáčaná propaganda zloby len spomaľovala, ešte nenabrala spiatočný smer…

Prešli dva roky, čo búrlivo vítali psychopata za kormidlom Slovenska, a odrazu by na to radi zabudli. No veď áno, biochémia lásky hovorí, že oblúznenie milovanou osobou končí po dvoch rokoch, keď sa zásoba „kyseliny nežnej“ vyčerpá. Zabudnime však na to, že by títo aktivisti v cudzích službách preoblečení za novinárov mohli používať mozog a nie vnútornosti. Netušia, čo je to písať so zrelou úvahou bez nôt dodaných spoza našich hraníc.

A teraz nastala tá bizarnosť. Kostolný-Bárdy-Hríb a ich novinárske nepodarky si naozaj mysleli, že oni sú „mienkotvorní“. Fungovalo to, kým volali Matovičovi „Hosana!“, teraz jačia „Ukrižuj ho!“ – a nič! Nič sa nedeje. Matovič si dokonca trúfne nazvať denník N, ako denník N-enávisť a oni sa od bezmocnosti môžu tak akurát rozliať na kolomaž, ako v rozprávke so zlým koncom. A jeho nenávistné škreky ďalej zamorujú verejný priestor tejto krajiny…

A ako by sme mohli zabudnúť na v USA vyškolenú SME-čkovú Beatku? Tá tiež prikladá zúrivo do ohňa, ale hranica na mediálne upálenie Matoviča sa nechytá!

Do lovu na škodnú sa podľa osvedčeného scenára pridáva aj hovnomet najväčšieho novinárskeho konšpirátora Hríba, týždeň, ale ako keby hrach na blázna hádzal…

Toľko verejných osôb dokázali títo žltí aktivisti mediálne zlynčovať a tým aj na verejnosti zničiť, ale ich vlastný výtvor drzo odoláva?! Stratili snáď svoju deštrukčnú moc, alebo zlyhali neo-liberálne nápovede spoza oceánu?

A čo to vidíme? Už aj mafiánsky podnikavec Borisko, Matovičov plagiátorský spolubrat, si trúfne donedávna nedotknuteľný denník N označiť za fabriku na lži?! A nie že by nemal pravdu, veď lži fabrikujú od prvopočiatku ich vzniku. Ale toľko nevďačnosti? Veď vytrvalo klamali aj v jeho prospech! Roky zatajovali jeho minulosť v kriminálnom prostredí a výstrelky nezvládnuteľného erotomana. Nad tým všetkým zakrývali oči, len aby sa Borisko dostal k moci. A teraz ho tej moci nielenže nevedia zbaviť, ona sa im ešte aj vysmieva!

No a vrchol všetkého. Samozvaný aktivista Stanke a známy literárny kádrovák s maslom na hlave Štrasser nabaláchali kolegov, aby vyzvali Matoviča na odchod z vlády. Donedávna si mysleli, akí sú oni dôležití a ich výzvy účinné. Áno, ale len keď išli podľa scenára, do ktorého patrí aj ich nasilu forsírovanie žltou tlačou. Ibaže – padla kosa na kameň. Psychopatovi neradno radiť, aby sa vrátil do uzavretého oddelenia psychiatrie, z ktorého zrejme ušiel. Údernícke komando Stanke-Štrasser vyšlo na smiech.

 

Čo bude ďalej

   Pamätám si ako koncom minulého roku, resp. drastických pandemických opatrení, tuším Bárdy ešte s niekým napísali kajúcne, že nás síce klamali v bezmedznej podpore chorých plagiátorských nápadov Matoviča, ale oni to vraj „mysleli dobre“. No veď áno, ale pre koho dobre? Pre ich chlebodarcov?

A z celej žltej tlače ostal už len ten Bárdy a jeho aktuality.sk , čo si Matoviča obchádzajú. Veď mu dávali roky priestor, aby sa v článkoch vyvracal na koho sa mu akurát zachcelo. Možno ich teraz hanba fackuje, akej oblude pomohli k moci trápiť už viac ako druhý rok celé Slovensko.

Sme svedkami neobyčajného, ale nádejného úkazu. Žltá tlač u nás v cudzích službách „utrpela úspech“. Matovič je ich výtvor a to tak spotvorený, ako sú oni sami. Ale tak ako to nedochádza tomu sociopatovi, nedochádza to ani im. Len sa čudujú, že triky, čo sa naučili na rýchlokurzoch neo-liberalizmu (bez demokracie!) už nefungujú. V jednom šíku pod vlajkou „leboFico“ velebili blázna a teraz sa zborovo čudujú, že sa ako „blázen“ správa aj voči nim a sú odrazu vlastným výtvorom „zhrození„?!

Ešte bude veselo…

Ľudské práva kaprov?

05.12.2022

Najbrutálnejšími novodobými aktivistami, samozvanými „záchrancami Sveta“, sú ochrancovia zvierat. V prvopočiatku tohto hnutia (ktoré čím je menšie, tým sa prejavuje agresívnejšie) boli jeho členovia schopní aj teroristických činov a dokonca úmyselného zabitia bombovým útokom. Preto niektorí skončili aj vo väzení. Podrobne o tom píšem vo svojej štúdii [...]

„Veľký reset“ z Davosu? Len prekabátená boľševická globálna revolúcia!

21.11.2022

Schwabom proklamovaný „Veľký reset“ je len intelektuálna napodobenina komunistickej svetovej revolúcie, ktorej sa sami komunisti vzdali, keď si uvedomili nemožnosť jej realizácie z jedného centra pri enormnej rôznorodosti sveta. Schwab je post-marxistický epigón, ktorý omieľa tie isté boľševické fantazmagórie o „raji na zemi“. Marxizmus aj po páde svojej [...]

Neo-liberálne rodové fantazmagórie už majú svoju obeť

14.11.2022

Už pred pár rokmi prišli feministky s kampaňou pod sloganom „Ženou sa nerodíme, ženou sa stávame“. Táto mozgotrasná myšlienka už stála ľudský život. Hrozné je, že feministické a LGBTI centrály ani ľudská obeť nezastavila v šírení bludov, ktoré ohrozujú celú mladú generáciu západného sveta… Keď prišiel nacizmus s „tisícročnou ríšou“, či [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

gumurin

Ako to vidím

Štatistiky blogu

Počet článkov: 704
Celková čítanosť: 5770287x
Priemerná čítanosť článkov: 8196x

Autor blogu

Archív

Odkazy